خانه / گردشگری / بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه به همراه توضیحات

بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه به همراه توضیحات

بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه ، فروپاشی برجام چه تأثیری بر صادرات نفت ایران خواهد داشت؟ ، آلمان: خاورمیانه بدون «برجام» خطرناک هـست ، گاردین: وجود برجام برای جهان حیاتی هـست ، پیامدهـای فروپاشی نظام سوریه چیست؟ ، گفت‌وگو با لاوروف درباره اقدامات مشترک برای مقابله با حرکت‌هـای آمریکا در برجام .
سایت «مارکت واچ» با اشاره به ایـنکه‌ موفقیت اخیر در بهبود روابط کره شمالی و کره جنوبی می تواند اهمیت تاریخی داشته باشد با ایـن حال، می نویسد اصلی ترین و تاثیرگذارترین نقطه کنونی برای چشم انداز بازارهـای جهانی خاورمیانه هـست. 
 

ایـن سایت می نویسد: «مهمترین خبر، می تواند اعلام خروج احتمالی امریکا از برجام در ماه مه با تصمیم …

بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه

سایت «مارکت واچ» با اشاره به ایـنکه‌ موفقیت اخیر در بهبود روابط کره شمالی و کره جنوبی می تواند اهمیت تاریخی داشته باشد با ایـن حال، می نویسد اصلی ترین و تاثیرگذارترین نقطه کنونی برای چشم انداز بازارهـای جهانی خاورمیانه هـست. 
 
بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه
ایـن سایت می نویسد: «مهمترین خبر، می تواند اعلام خروج احتمالی امریکا از برجام در ماه مه با تصمیم ترامپ باشد. برجام سبب شده بود تا تحریم هـای وضع شده علیه ایران لغو شوند؛ کشوری که‌ یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت هـست. ناظران نفتی اما با نگرانی به تحولات مرتبط با ایران و برجام می نگرند.
 
آن‌ان می گویند خیلی بعید هـست که‌ ایران پیشنهادات اروپایی ها در مورد اصلاح برجام را بپذیرد. مقامات ایران گفته اند که‌ از هرگونه دادن امتیازی خودداری می کنند و خوهـستار تعهد واشنگتن نسبت به مفاد برجام شده اند. واقعیت آن‌ هـست که‌ در صورت خروج امریکا از برجام صادرات نفت ایران می تواند تا ۵۰۰ هزار بشکه‌ در روز کاهش یابد. 

سایت «اسلیت» در مقاله ای تحلیلی به قلم «ایلان گلدنبرگ» عضو ارشد اندیشکده امنیت نوین آمریکا و «اریان طباطبایی» پژوهشگر در مرکز مطالعات هـستراتژیک و بین الملل در دانشگاه جورج تاون به بها و هزینه خروج امریکا از برجام و از هم پاشیدن آن‌ اشاره می کند. 

همـه چیز در مورد هـستان بهـای پوچ جنگ حرکت خاورمیانه شهرستان فروپاشی گردشگری نمونه یزد

ایـن دو پژوهشپگر در مقاله مشترک خود می نویسند: به احتمال زیاد بحران فوری پس از ایـن خروج روی نخواهد داد با ایـن حال، ایران روند تکمیل برنامه هـسته ای خود را ادامه می دهد، غنی سازی اورانیوم با غلظت بالا را از سر خواهد گرفت. رییس جمهوری امریکا تاکنون عمدتا با فشار و مشاوره هـای «جیمز متیس» وزیر دفاع، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق  و «اچ ار مک مستر» مشاور امنیت ملی سابق از خروج از برجام خودداری کرده بود در حالی که‌ در کارزار انتخاباتی خود برجام را یکی از بدترین توافق‌ها دانسته بود.

 
ترامپ تمام توان خود را برای افزایش عدم قطعیت و اطمینان درباره برجام قرار داده هـست و تهدید به تحریم مجدد ایران کرده هـست. ایـن موضوع سبب ایجاد ترس در میان سرمایه گذاران برای ورود به بازار ایران می شـود. ترامپ همچنین از حربه تهدید به خروج از برجام هـستفاده کرده تا اروپایی ها را وادار به اعمال اصلاحات در مفاد برجام کند.
 
واقعیت آن‌ هـست که‌ متاسفانه ایـن سناریو که‌ ایران بدون حضور امریکا در برجام در آن‌ توافق باقی بماند و با چین، روسیه و طرفین اروپایی همکاری کند امکان پذیر نیست. اکنون روحانی و ظریف و دولت او از سوی تندروها در تهران درباره توافق هـسته ای تحت فشار قرار دارند.
 
حتی در صورتی که‌ اروپایی ها به تعهدات خود طبق مفاد برجام عمل کنند شرکت هـای اروپایی از تجارت با ایران خودداری می کنند چرا که‌ نمی خواهند در فهرست سیاه اقتصادی واشنگن قرار گیرند و با مجازات هـای سنگین ناشی از نقض تحریم هـای ایران از سوی امریکا مواجه شوند. 

جزییات مطلب هـستان و بهـای و پوچ و جنگ و حرکت و خاورمیانه و شهرستان و فروپاشی و گردشگری و نمونه و یزد را میخوانید .

ایـن دو پژوهشگر معتقدند که‌ ایران از پیمان منع گسترش تسلیحات (ان پی تی) خارج نخواهد شد بلکه‌ به احتمال زیاد فعالیت هـای حساس هـسته ای خود که‌ تاکنون محدود شده بودند از جمله کارکرد سانتریفیوژ هـای پیشرفته‌تر و فرارفتن غنی سازی از حد تعیین شده کنونی را در پیش خواهد گرفت و احتمالا با بازرسی هـای گاه و بیگاه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی مخالفت خواهد کرد.
 
در ادامه ایـن مقاله آمده هـست که‌ احتمالا چین در برابر تحریم هـای امریکا مقاومت می کند و کماکان به خرید نفت از ایران ادامه می دهد. در نتیجه، واشنگتن قادر نخواهد بود تا ایران را به پای میز مذاکره بازگرداند. ایران نیز احتمالا آزمایش‌هـای موشکی بیشتری انجام خواهد داد و اصولگرایان دست بالاتری را درسیهـست ایران پیدا خواهند کرد. 

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه
برجام در آستانه فروپاشی؟

روزنامه «گاردین» در گزارشی تحت عنوان «آیا تصمیم ترامپ به خروج ایران از برجام توافق هـسته‌ای را در معرض فروپاشی قرار خواهد داد» می نویسد اگر ایران از برجام خارج شـود مسیر بروز جنگ بی معنای دیگری هموارتر خواهد شد. به همین خاطر اکنون نقش سازمان ملل متحد، کنگره و مردم امریکا برای جلوگیری از بروز جنگی دیگر اهمیتی زیاد دارد. 

دهـستان برند: شیائومی؛ از رقبای بی‌رحم تا جنگ پتنت‌ها

ایـن روزنامه بریتانیایی می نویسد: انتخاب خروج از برجام یعنی انتخاب مسیر دیگری به سوی جنگی فاجعه بار در خاورمیانه. به همین دلیل رهبران اروپایی، سازمان ملل، کنگره و مردم امریکا بایـد نقش مهمشان را برای جلوگیری از بروز ایـن فاجعه ایفا کنند.

توضیحات بیشتر در موردهـستان بهـای پوچ جنگ حرکت خاورمیانه شهرستان فروپاشی گردشگری نمونه یزد
 
آمریکا همواره سابقه فاجعه آمیزی درباره ایران داشته هـست. اشتباه نبود که‌ «برنی سندرز» در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی از نقش مخرب امریکا در کودتای سال ۱۹۵۳ سیا در ایران گفت که‌ در جریان آن‌ مصدق نخست وزیر منتخب از قدرت ساقط شد و شاه با بیرحمی و فساد خود و اطرافیان‌اش به قدرت بازگشت. اکنون ترامپ با تحریک شدن از سوی اسرائیل و عربستان سعودی دشمنان دیرینه ایران که‌ با برجام هم مخالف هـستند در مسیر خطرناکی حرکت می کند. 
 
اسرائیل از ارتش امریکا خوهـستار بمباران تاسیسات هـسته ای ایران شده هـست ایـن در حالیست که‌ اسرائیل خود چند صد سلاح هـسته‌ای دارد در حالی که‌ ایران هیچ سلاح هـسته‌ای ندارد. عربستان سعودی اصرار دارد که‌ ایران در سرتاسر منطقه تروریسم را گسترش می دهد ایـن در حالیست که‌ خود میلیون ها دلار صرف ترویج وهابی‌گری و نسخه‌ای خشونت‌بار از اسلام در سرتاسر جهان کرده هـست. 

واقعیت آن‌ هـست که‌ در داخل ایران برهم خوردن برجام تنها دست تندروها را باز می کند؛ کسانی که‌ ما غربی ها نمی خواهیم تقویت شوند. برهم خوردن برجام به ضرر روحانی میانه‌رو خواهد بود. همچنین خروج امریکا از برجام سبب بی ثباتی بیشتر در خاورمیانه می شـود. اگر امریکا از برجام خارج شـود ایران آزاد خواهد بود تا برنامه هـسته‌ای خودرا احیا کرده و به سرعت حرکت کند.

شما مطلب بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه را می خوانید .
 
ایران در آن‌ هنگام می تواند سانتریفیوژ‌هـای بیشتری را نصب و راه اندزای کند و اورانیوم و پلوتونیوم غنی شده را به هر اندازه ای که‌ می خواهد تولید کند. به همین خاطر هـست که‌ همـه طرفین از مرکل و مکرون تا چین و روسیه درصدد حفظ برجام هـستند. 

قدرت‌هـای نظامی برتر در خاورمیانه از نگاه «فوربس»

ایـن روزنامه در ادامه می نویسد: توافق هـسته‌ای مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفته هـست. در نتیجه، سازمان ملل در ایـن‎باره رسالتی مهم دارد تا آن‌ را برای کاهش مناقشات بین المللی حفظ کند. از سوی دیگر سرنوشت برجام بر مذاکرات مهم امریکا و کره شمالی تاثیرگذار هـست.

هـستان بهـای پوچ جنگ حرکت خاورمیانه شهرستان فروپاشی گردشگری نمونه یزد
 
اگر امریکا از برجام خارج شـود «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی چه دلیلی برای اعتماد به امریکا خواهد دید؟ دولت امریکا بایـد از برجام به عنوان چارچوبی برای کار با ایران به منظور از بین بردن اختلافات منطقه ای و بهبود روابط با تهران هـستفاده کند. متاسفانه اما ترامپ افرادی چون بولتون و پمپئو را در اطراف خود قرار داده که‌ در جهت عکس ایـن موضوع حرکت می کنند.
 
منبع: آفتاب

منابع
سایت ستاره

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

ایـن مطلب در مورد هـستان بهـای پوچ جنگ حرکت خاورمیانه شهرستان فروپاشی گردشگری نمونه یزد می باشد .

وقتی ترامپ از ایران یک تهدید می‌سازد/ آیا «بولتون» جنگ دیگری


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «جان بولتون» را بایـد مسئول سیهـست خارجی آمریکا علیه ایران به شمار بیاوریم، کماایـنکه‌ آیت الله مایک مسئول میز ایران در سیا نیز وظیفه نفوذ و ایجاد بی‌ثباتی در داخل ایران را بر عهده گرفته هـست.
«مایک پمپئو» وزیر خارجه جدید ایـن دو را همراهی می‌کند و رفیق سناریونویسش زاراتی در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها برای ایران نقشه کشیده‌ هـست، زیرا تهدیدسازی از ایران به عنوان حلقه وصل دو تهدید جهانی علیه آمریکا جزئی از هندسه‌ سیهـست خارجی ترامپ هـست که‌ به تدریج از درون گردوغبار ابهام و تغییر، رخ می‌نماید. متیس به عنوان مهمترین بازمانده از میانه‌روهـای تیم ترامپ با ایـن تیم چه خواهد کرد؟
خلاصه دهـستانترامپ طی سخنانش پیرامون لزوم اصلاح برجام یا خروج از آن‌ در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی، ایران را حامی تروریسم نامید و در اقدامی بی‌سابقه مدعی شد تهران «به القاعده کمک می‌رساند». هفته بعد، مایک پمپئو رئیس وقت …
خطر جنگ ایران و اسرائیل پس از حمله آمریکا به سوریه

درمان درد قاعدگی، توسط چهار حرکت یوگا


توماس فریدمن یادداشت‌نویس مشهور روزنامه «نیویورک تایمز» در یادداشت تازه خود اشاره می‌کند که‌ خطر اصلی در سوریه و جنگ واقعی بعدی رویارویی ایران و اسرائیل در آن‌ کشور خواهد بود. 
 

او می‌نویسد: «ایـن بار سوریه واقعا در حال انفجار هـست. امریکا، بریتانیا و فرانسه به ان کشور حمله کرده اند؛ آن‌ هم به اتهام هـستفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی. روسیه نیز متعهد به پاسخ متقابل به غرب شده هـست.
 
ایـن اما تنها یکی از خطرات جدی در سوریه هـست. خطرناک‌تر از آن‌ رویارویی همزمان اسرائیل و ایران در سوریه هـست. در هفته‌هـای اخیر برای نخستین بار اسرائیل و ایران دیگر نه از طریق شبه نظامیان و گروه‌هـای وابسته که‌ به طور مستقیم در سوریه رویاروی یکدیگر ایستاده‌اند.
 
ایـن مرحله آرام ممکن هـست به پایان برسد و وارد فاز جدی‌تری شویم. تهاجم نظامی اخیر غرب احتمال جنگ میان اسرائیل و ایران را به شکل نگران‌کننده‌تری افزایش می دهد؛ به خصوص با رویدادهـای …
۳ سناریو درباره شروع جنگ اسرائیل و ایران


«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رای الیوم» در سرمقاله اخیر خود در ایـن روزنامه به سه سناریوی پیش رو درباره جنگ میان اسرائیل و ایران پرداخته و در ایـن باره می‌نویسد:
 

تعابیری که‌ ایـن روزها از زبان مقام‌هـای ایرانی و اسرائیلی شنیده می‌شـود، ایـن هـست که‌ «انگشت‌ها روی ماشه هـست»؛ جایی که‌ انتظارات و احتمالات در خصوص وقوع جنگی قریب‌ الوقوع میان دوطرف چه به صورت محدود در سوریه یا در چهار جهت لبنان، سوریه، ایران و فلسطین اشغالی را افزایش داده هـست.سردار «حسین سلامی» معاون فرمانده سپاه پاسداران ایران در سخنانی که‌ خطرناک‌ترین هشدار در نوع خود تاکنون به اسرائیل محسوب می‌شـود، در نماز جمعه گذشته در تهران گفت: به پایگاه‌ها و قدرت نظامی خود اعتماد نکـنید، هر لحظه که‌ علیه ما اقدام به حمله کـنید، موشک‌هـای ما آماده شلیک هـستند… به آمریکا و انگلیس امیدوار نباشید چرا که‌ زمانی که‌ برای نجات شما بیایـند، اثری از شما باقی نخواهد …

شهرستان نمونه گردشگری تفت در هـستان یزد

شهرستان نمونه گردشگری تفت در هـستان یزد

دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ –
گردشگری,ایران گردی,اماکن دیدنی,تاریخ گردی

  • گردشگری
  • بهـای فروپاشی «برجام» چیست؟ گاردین: حرکت به سمت یک جنگ پوچ دیگر در خاورمیانه


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *