خانه / سرویس های دیگر / باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار به همراه توضیحات

باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار به همراه توضیحات

باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار ، ۱۰ باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار ، ۶ باور اشتباه درباره گیاه خواری که‌ باید بدانید! ، ۱۰ باور اشتباه در مورد افسردگی ، سرطان پستان در زنان، یک باور اشتباه ، ۱۱ باور اشتباه در مورد موها که‌ مانع داشتن موهـای زیبا و بلند می‌شـود .
به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛اگرچه گردش و داستانجویی در طبیعت یکی از بهترین شیوه‌هـای تفریح است، اما ممکن است مخاطراتی هم در آن‌ وجود داشته باشد که‌ لازم است از قبل درباره‌ی آن‌‌ها آگاهی لازم را داشته باشیم. متأسفانه فیلم‌هـای سینمایی تصوری غیر واقعی از زنده ماندن در طبیعت به وجود آورده اند. حقیقت آن‌ است که‌ زنده …

باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار

باورهـای نادرست از مرگبارترین زنده ماندن شرایط دشواربه گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛اگرچه گردش و داستانجویی در طبیعت یکی از بهترین شیوه‌هـای تفریح است، اما ممکن است مخاطراتی هم در آن‌ وجود داشته باشد که‌ لازم است از قبل درباره‌ی آن‌‌ها آگاهی لازم را داشته باشیم.

متأسفانه فیلم‌هـای سینمایی تصوری غیر واقعی از زنده ماندن در طبیعت به وجود آورده اند. حقیقت آن‌ است که‌ زنده ماندن در شرایط بی رحمانه‌ی طبیعت کار ساده‌ای نیست و یادگیری شیوه‌هـای نجات از طریق فیلم‌ها امر اشتباهی است. ایـن تصورات اشتباه را فراموش کنید.

همه چیز در مورد اشتباه ایـران پزشکی تجهیزات درباره زنده سمعک شرایط قیمت میلیون وزیر

بیشتر بخوانید:۱۰

جانور ‌قاتل و کُشنده جهان را بشناسید+فیلم


۱- باور غلط: با مکیدن جای نیش مار می‌توانید زهر را خارج کنید

حقیقت: درصورتی که‌ نیش سمی باشد، زهر فوراً وارد جریان خون می‌شـود. قرار دادن دهان بر روی جای زخم باعث می‌شـود باکتری‌هـای بیشتری وارد آن‌ شـود. علاوه بر ایـن، ممکن است با ایـن کار زهر وارد دهان و مری شما هم بشـود. اگر کسی دچار گزیدگی شد، می‌بایست تا رساندن او به بیمارستان سعی کنید ضربان قلب او را پایین نگه دارید و عضوی از بدن که‌ دچار گزیدگی شده را پایین‌تر از سطح قلب نگه دارید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار

۲- باور غلط: در صورت حمله‌ی خرس، خود را به مردن بزنید

حقیقت: اگر در جنگل با یک خرس مواجه شدید، توصیه‌ی کلی آن‌ است که‌ به آرامی از آن‌جا فرار کنید. اگر در نزدیکی چادر یا محل زندگی خود با یک خرس رو به رو شدید، تلاش کنید با سر و صدا کردن او را بترسانید.

اما اگر مورد حمله‌ی خرس قرار گرفتید، واکنش شما به خرس و نوع حمله‌ی آن‌ بستگی خواهد داشت. اگر با حمله‌ی یک خرس سیاه مواجه شدید، هرگز نباید خود را به مردن بزنید و باید سعی کنید در برابر آن‌ مقاومت کنید.

توضیحات بیشتر در مورداشتباه ایـران پزشکی تجهیزات درباره زنده سمعک شرایط قیمت میلیون وزیر

خرس‌هـای قهوه‌ای یا گریزلی در اغلب مواقع برای دفاع از خود یا توله هـایشان حمله می‌کنند. در چنین مواقعی، خرس از خود صدایی تولید و وانمود می‌کند قصد حمله دارد تا به شما هشدار دهد. در برابر ایـن حمله‌هـای تدافعی، به آرامی از محل فرار کنید. اگر خرس به شما نزدیک شد و بدن تان را لمس کرد، به شکم بخوابید و دست هـایتان را روی گردن تان قرار دهید و خود را به مردن بزنید.

نکاتی درباره خرید انواع حلقه نامزدی

اما در موارد نادری که‌ خرس برای شکار قصد حمله دارد و هیچ هشداری به شما نمی‌دهد (یا در صورتی که‌ به نظر می‌رسد خرس تعقیب تان می‌کند)، باید برای نجات خود با خرس بجنگید.

شما مطلب باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار را می خوانید .

۳- باور غلط: اگر در طبیعت گم شدید، باید فورا چیزی برای خوردن پیدا کنید

حقیقت: دقیقا ایـنطور نیست. انسان می‌تواند بدون غذا تا ۶ هفته زنده بماند. زمان دقیق ایـن مسأله می‌تواند بسته به زمان شروع وضعیت و دیگر مسایل جسمانی متفاوت باشد، اما آب و پناهگاه اهمیت بیشتری برای زنده ماندن شخص دارند.

اشتباه ایـران پزشکی تجهیزات درباره زنده سمعک شرایط قیمت میلیون وزیر

۴- باور غلط: مایع داخل کاکتوس می‌تواند شما را از مرگ بر اثر تشنگی نجات دهد

حقیقت: ایـن کار تنها زمانی ممکن است که‌ تجربه‌ی کافی را در تشخیص کاکتوس مناسب داشته باشید تا بتوانید آب را از آن‌ به درستی تصفیه و جدا کنید. اما در اغلب مواقع مایع درون کاکتوس باعث بیماری می‌شـود، چون شما را دچار استفراغ می‌کند و بیشتر از قبل آب بدن خود را از دست می‌دهید.

۵- باور غلط: خزه‌ها در سمت شمالی درخت‌ها رشد می‌کنند

حقیقت: خزه‌ها بسته به شرایط زیست محیطی می‌توانند هر طرفی از درخت رشد کنند؛ بنابرایـن از ایـن روش برای جهت یابی استفاده نکنید.

ایـن مطلب در مورد اشتباه ایـران پزشکی تجهیزات درباره زنده سمعک شرایط قیمت میلیون وزیر می باشد .

۶- باور غلط: اگر حیوانی چیزی را بخورد، پس برای شما هم قابل خوردن است

حقیقت: پرنده‌ها و سنجاب‌ها دانه‌ها و قارچ‌هـایی می‌خورند که‌ باعث مرگ انسان می‌شوند.

باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار

۷- باور غلط: برای گرم کردن بدن کسی که‌ دچار یخ زدگی شده باید او را در یک وان آب داغ قرار داد یا پوست بدنش را مالش داد

حقیقت: مالش پوست سرمازده می‌تواند صدمه‌ی بیشتری به آن‌ وارد کند. از طرفی، آب داغ هم برای کسی که‌ دچار سرمازدگی و افت حرارت بدن شده می‌تواند خیلی مضر باشد یا به بدن او شوک وارد کند. گرمای بدن شخص سرمازده را باید به تدریج بازگرداند. بهتر است ایـن کار با استفاده از چند پتو و قرار دادن کیسه‌هـای آب گرم در زیر بغل او انجام شـود.

اشتباه, ایـران, پزشکی, تجهیزات, درباره, زنده, سمعک, شرایط, قیمت, میلیون, وزیر

۸- باور غلط: در صورت حمله‌ی کوسه، با مشت به صورتش بزنید

حقیقت: مشت زدن به صورت یک کوسه‌ی در حال حرکت واقعا کار دشواری است! در موارد نادری که‌ کوسه به قصد شکار حمله می‌کند، سعی کنید که‌ جسم سختی را مابین خود و کوسه قرار دهید. اگر ایـن کار کمکی نکرد، به چشم‌ها و درپوش آبشش کوسه چنگ بکشید.

چند نکته قابل‌ تامل درباره نوسانات اخیر بازار ارز

۹- باورغلط: اگر در موج گرداب گرفتار شدید، به موازات ساحل شنا کنید

حقیقت: اگر در موج گرداب گرفتار شدید، شنا کردن به طور مستقیم در موازات ساحل تنها زمانی موثر است که‌ گرداب از ساحل به سمت دریا می‌آید. ایـن کار اشتباه نیست، اما باید بدانید که‌ موج خیلیی از گرداب‌ها در یک زاویه حرکت می‌کند.

در ایـن مواقع باید به موازات ساحل حرکت کنید، اما تا جایی که‌ می‌توانید عمود بر موج گرداب و به شکلی زاویه دار خودتان را از امواج جدا کرده و به سمت ساحل شنا کنید. ممکن است شنا کردن در یک جهت آسان‌تر از دیگری باشد. خودتان را بیش از اندازه خسته نکنید. شکل شنا کردن تان نباید به گونه‌ای باشد که‌ انگار در خلاف جریان آب شنا می‌کنید. اگر قادر به شنا کردن نیستید، تا جایی که‌ می‌توانید در آب راه بروید.

۱۰- باور غلط: یک بام تک شیبه پناهگاه خیلی مناسبی است

حقیقت: مناسب بودن پناهگاه به شرایط محیطی بستگی دارد. در دمای بالا، به یک سایه بان نیاز دارید. اما در هوای سرد، حفظ گرما در اولویت قرار دارد. ایـن به معنای آن‌ است که‌ باید از خود در برابر باد محافظت کنید و همچنین لایه‌ای درست کنید تا عایق سرمای زمین در شب باشد. یک بام تک شیبه شاید از شما در برابر باد و شرایط جوی مختلف محافظت کند، اما گرمای کافی را تأمین نخواهد کرد.

منبع:روزیاتو

انتهـای پیام/

۱۰ باور نادرست و مرگبار درباره زنده ماندن در شرایط دشوار

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

۱۰ باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار


به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛اگرچه گردش و داستانجویی در طبیعت یکی از بهترین شیوه‌هـای تفریح است، اما ممکن است مخاطراتی هم در آن‌ وجود داشته باشد که‌ لازم است از قبل درباره‌ی آن‌‌ها آگاهی لازم را داشته باشیم. متأسفانه فیلم‌هـای سینمایی تصوری غیر واقعی از زنده ماندن در طبیعت به وجود آورده اند. حقیقت آن‌ است که‌ زنده ماندن در شرایط بی رحمانه‌ی طبیعت کار ساده‌ای نیست و یادگیری شیوه‌هـای نجات از طریق فیلم‌ها امر اشتباهی است. ایـن تصورات اشتباه را فراموش کنید.
بیشتر بخوانید:۱۰ جانور ‌قاتل و کُشنده جهان را بشناسید+فیلم
۱- باور غلط: با مکیدن جای نیش مار می‌توانید زهر را خارج کنید
حقیقت: درصورتی که‌ نیش سمی باشد، زهر فوراً وارد جریان خون می‌شـود. قرار دادن دهان بر روی جای زخم باعث می‌شـود باکتری‌هـای بیشتری وارد آن‌ شـود. علاوه بر ایـن، ممکن است با ایـن کار زهر وارد دهان و مری شما هم بشـود. اگر کسی دچار …
۶ باور اشتباه درباره گیاه خواری که‌ باید بدانید!

اطلاعیه کمیته اخلاق درباره صحبت‌هـای رهبری شخص

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،اگر تمایلی به استفاده زیاد محصولات حیوانی ندارید و قصد دارید گیاهان را بیشتر وارد رژیم غذایی تان کنید، اولین گام ایـن است که‌ ۶ باور غلط در مورد ایـن نوع رژیم ها دور بمانید:
رژیم هـای غذایی گیاهی سالم نیستند: ایـن یک باور غلط است. تحقیقات نشان می دهد که‌ رژیم هـای گیاهی مبتنی بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش فشار خون بالا، چاقی و بیماری هـای قلبی استند.
رژیم هـای غذایی گیاهی باعث کاهش وزن می شوند: ایـنطور نیست که‌ شما با انتخاب رژیم هـای گیاهی حق استفاده گزینه هـای ناسالمی مانند قند و سایر غذاهـای فراوری شده را داشته باشید. رژیم هـای گیاهی زمانی به تعادل و کاهش وزن کمک می کنند که‌ از هر گونه عادت غلط غذایی به دور باشند.
پروتئین هـای گیاهی برای ساخت عضله مناسب نیستند: ایـن یک باور غلط است. پروتئین هـای گیاهی سبب از بین رفتن …
شرایط در عربستان برای یک انقلاب اسلامی آماده است/ ایـران هجده

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش پارس شرایط در عربستان برای یک انقلاب اسلامی آماده است/ ایـران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان/ اشتباه محاسباتی امروز، اختلاس میلیاردی شخصا و ۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​ ۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که‌ حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . ۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید . ۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

شما پست شرایط در عربستان برای یک انقلاب اسلامی آماده است/ ایـران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان/ اشتباه محاسباتی امروز، اختلاس میلیاردی شخصا را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن‌ به ما بگویید

منبع خبر
خبرگزاری‌میزان

قیمت سمعک در ایـران از ۳ تا ۹ میلیون

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، به ارزیابی بازار سمعک در کشور پرداخت و گفت: قیمت سمعک بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شـود.
به گزارش مهر، پزشک رضا مسایلی با عنوان ایـن مطلب که‌ بیش از ۱۰ شرکت وارد کننده سمعک داریم، اظهارداشت: آمارها نشان می دهد در سال بیش از ۱۱۵ هزار سمعک در مدل هـای مختلف از کشورهـایی که‌ در تولید سمعک دارای تکنولوژی بالایی استند، وارد کشور می شـود.
وی از کشورهـایی همچون آلمان، دانمارک و ژاپن، به عنوان کشورهـای پیشرو در تولید سمعک نام برد و گفت: سمعک هـای وارداتی به کشور، اغلب از ایـن کشورها می آید.
مشاور وزیر بهداشت در واکنش به وجود سمعک قاچاق در بازار تجهیزات پزشکی کشور، اظهارداشت: وزارت بهداشت به همراه دانشگاه هـای علوم پزشکی، بر محصولاتی که‌ در بازار تجهیزات پزشکی عرضه می شـود، نظارت دارند.
مسایلی در ارتباط با قیمت سمعک در بازار کشور، گفت: …

  • دسته‌بندی نشده
  • باور‌هـای اشتباه درباره زنده ماندن در شرایط دشوار


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *