خانه / دسته‌بندی نشده / کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول به همراه توضیحات

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول به همراه توضیحات

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول ، در کدام مناطق پایتخت با ۳۰۰ میلیون تومان خانه‌دار می‌شوید؟ + جدول ، هزار مدرسه فرسوده هستان تهران در کدام مناطق قرار دارند؟ ، جدول اجاره‌بها در مناطق مرفه‌نشین تهران ، قیمت آپارتمان هـای ۱۰۰ متری در مناطق مختلف تهران +جدول ، کدام مناطق خوزستان فردا غبارآلودند؟ .
 دبیر کارگروه ملی مخاطرات زلزله با بیان ایـنکه‌ ۱۲ هزار ساختمان در حرایم گسلی تهران ساخته شده‌اند، گفت: ۲۴۵ ساختمان حساس در تهران در حریم‌هـای گسل قرار دارد.وزارت نفت، خارجه و قوه قضاییه روی مین گسلعلی بیت‌الهی دبیر کارگروه ملی مخاطرات زلزله درباره میزان اماکن عمومی و ساختمان‌هـای شخصی حریم گسل‌هـای پرخطر تهران اظهار داشت: لرزه‌خیزی تهران و گسل‌هـای فعال …

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول

 دبیر کارگروه ملی مخاطرات زلزله با بیان ایـنکه‌ ۱۲ هزار ساختمان در حرایم گسلی تهران ساخته شده‌اند، گفت: ۲۴۵ ساختمان حساس در تهران در حریم‌هـای گسل قرار دارد.

وزارت نفت، خارجه و قوه قضاییه روی مین گسل

علی بیت‌الهی دبیر کارگروه ملی مخاطرات زلزله درباره میزان اماکن عمومی و ساختمان‌هـای شخصی حریم گسل‌هـای پرخطر تهران اظهار داشت: لرزه‌خیزی تهران و گسل‌هـای فعال و شناخته شده آن‌ و گسل‌هـایی که‌ در اطراف تهران گسترده شده‌اند، از گذشته سطح خطر لرزه‌ای پایتخت را در بالاترین حد خود نسبت به پهنه‌هـای دیگر کشور قرار داده هست. از سوی دیگر هم میزان آسیب پذیری، فاکتور بسیار مهمی در تعیین میزان ریسک لرزه‌ای پایتخت محسوب می‌شود.

همـه چیز در مورد ارضا پریود تهران جدول روی زمان زن کدام گسل مخصوص مناطق

برای برآوردهـای کمی لازم هست تا درخصوص آمار و اطلاعات بروز شده المان‌هـای واقع روی حریم‌ گسل‌هـای تهران دقت لازم به عمل آید.

۷۰ کیلومتر مربع از مساحت تهران در حریم گسلی

دبیر کارگروه ملی زلزله با بیان ایـنکه‌ منطقه نواری حریم گسل‌هـای شهر تهران به دلیل احتمال وقوع جابجایی لایه‌هـای زمین در هنگام وقوع زلزله، از مناطق با خطر بالا نسبت به سایر محدوده‌هـای شهر تهران هست، گفت: مجموع مساحت تعیین شده برای حرایم گسل‌هـای شهر تهران تا شعاعی در اطراف شهر بیش از ۷۰ کیلومتر مربع هست که‌ عمده‌ترین بخش مساحت حریم گسل‌هـای شهری تهران را حریم گسل شمـال تهران تشکیل می‌دهد که‌ از شمـال غرب تا شمـال شرق شهر تهران در پای ارتفاعات گسترده شده هست.

جزییات مطلب ارضا و پریود و تهران و جدول و روی و زمان و زن و کدام و گسل و مخصوص و مناطق را میخوانید .

بیت‌الهی با تاکید بر ایـنکه‌ آن‌ قسمت از حریم گسل‌ها که‌ داخل محدوده شهری تهران ( مناطق ۲۲ گانه ) قرار می‌گیرند دارای مساحت ۲۶ کیلومتر مربع هست اند، گفت: درحالیکه‌  ساخت و ساز در حریم گسل، در نقاطی مانند کالیفرنیا از حدود ۳۰ سال پیش ممنوع بوده اما متاسفانه ساخت و ساز به هر شکل و از هر نوع در حریم گسل‌هـای شهر تهران تا قبل از ابلاغ مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری (تابستان سال ۱۳۹۵) ادامه داشت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول

وی با بیان ایـنکه‌ تاکنون برآوردی از میزان آسیب پذیری ساختمان‌هـای ساخته شده در حریم گسل‌هـای اصلی شهر تهران انجام نشده هست، افزود: با پیمایش زمینی روی کل حریم گسل‌هـای شهر تهران با مساحت ۲۶ کیلومتر مربع، مستنداتی مانند عکس و مختصات نقاط برداشت شد. براساس برداشت‌ها و مشاهدات میدانی در حریم گسل‌هـای شهر تهران ۲۴۵ سایت مهم و حساس در ۱۸ دسته‌بندی شناسایی شده و بر همین اساس، تعیین شد که‌ نزدیک به ۳۲۰ هزار متر مربع بافت فرسوده در محدوده حریم گسل‌هـای شهر تهران قرار دارند.

جزایر ناز قشم | پیاده روی در دریا

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: براساس برآوردها از روی نگاره‌هـای ماهواره‌ای و شمـارش ساختمان‌ها در محدوده حریم گسل‌هـای تهران حدود ۱۲ هزار ساختمان وجود دارد که‌ بررسی آسیب‌پذیری لرزه‌ای آن‌ها و اقدام در خصوص کاهش ریسک لرزه‌ای از برنامه‌هـای با اولویت زیاد برای ایـن محدوده‌هـای ساختمانی هست.

۶۶ درصد ساختمان‌هـای منطقه یک در نزدیکی گسل ساخته شده‌اند

بیت‌الهی با بیان ایـنکه‌  از نظر توزیع جغرافیائی(مناطق ۲۲ گانه شهری تهران) ساختمان‌هـای واقع بر حریم گسل‌هـای منطقه یک شهر تهران با حدود ۷۶۰۰ بنا ۶۵ درصد ساختمان‌هـای موجود در حریم گسل‌ها را دربرگرفته، گفت: براساس مشاهدات میدانی که‌ انجام شده می‌توان گفت که‌ تقریبا نیمی از ساختمان‌هـای موجود در حریم گسل‌هـای شهر تهران و در بافت‌هـای ناکارآمد، ساختمان‌هـای ضعیف و با کیفیت نازل و فاقد سطح مقاومتی لازم در برابر زلزله هست اند.

توضیحات بیشتر در موردارضا پریود تهران جدول روی زمان زن کدام گسل مخصوص مناطق

وی با اشاره میزان بافت فرسوده در تهران در خطر بحران زلزله قرار دارند، اظهار داشت: براساس اطلاعات شرکت عمران و بهسازی شهری ایـران، مساحت بافت فرسوده در تهران برابر با  ۳۲۶۸ هکتار هست که‌ نسبت مساحت بافت فرسوده به مساحت کل شهر تهران در حدود ۵ درصد هست.

بیت‌الهی با اشاره به ویژگی‌هـای بافت فرسوده ازجمله ریزدانگی، ناپایداری و نفوذ ناپذیری گفت: در تعاریف بافت‌هـای فرسوده و ناکارآمد، ‌علاوه بر هستحکام بنا، ملاحظات شهرسازی نیز مدنظر قرار می‌گیرد که‌ شامل مواردی نظیر ریزدانگی و نفوذناپذیری هست ایـن موارد از سوی دیگر در مخاطرات لرزه‌ای نیز نقش برجسته‌ای دارند. برای مثال نفوذ ناپذیری در حیطه امداد و نجات و حمل و نقل در لحظات بحرانی نقش مهمی دارد. ریزدانگی به معنای تراکم جمعیتی بالا هست که‌ آمار تلفات جانی زمین لرزه‌ها به نوعی به آن‌ وابسته می‌شود.

شمـا مطلب کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول را می خوانید .

وی با بیان ایـنکه‌ به‌طور قطع خصوصیت اصلی و عمده بافت فرسوده از نظر مخاطرات لرزه ای ناپایدار هست، ادامه داد: حدود ۱۵ هزار هکتار از حریم شهری تهران (نزدیک به ۲۰ درصد مساحت کل شهر تهران) دربردارنده حداقل ۵۰ درصد بلوک‌هـای شهری ناپایدار هست. تعداد بلوک‌هـای شهری ناپایدار نیز حدود ۱۴ هزار بلوک هست که‌ در مناطق مختلف تهران به ویژه در خط شمـالی شهر و در مرکز و جنوب شهر پراکنده‌اند.

دبیر کارگروه ملی زلزله با بیان ایـنکه‌ از نظر تعداد پلاک‌هـای ساختمانی واقع در بافت فرسوده از حدود یک میلیون و صدهزار پلاک، حدود ۲۰۰ هزار پلاک در بافت فرسوده قرار می‌گیرند که‌ ارقام بزرگی اند، تاکید کرد:  بافت‌هـای فرسوده، به دلیل ناپایداری، در برابر زلزله تاب مقاومت نداشته و اغلب، حالت تخریب آن‌ها، به صورت فروریزش کامل هست. در ایـن حالت اغلب تلفات جانی نیز تعداد بیشتری را دربرخواهد گرفت. بر ایـن اساس هست که‌ ارتباط بافت‌هـای فرسوده و میزان خطر زلزله و به‌طور ملموس، میزان در معرض قرار گیری بلوک‌هـای فرسوده در حرائم گسل‌ها مهم تلقی می‌شود.

ارضا پریود تهران جدول روی زمان زن کدام گسل مخصوص مناطق


مساحت بافت هـای فرسوده واقع بر حریم گسل

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول

ساختمان‌هـای حساس واقع بر حریم گسل در شهر تهران

بیت‌الهی با اشاره به ساختمان‌هـای حساس و امکان عمومی واقع در حریم‌هـای گسلی در تهران گفت: با پیمایش در حریم گسل‌هـای شهر تهران ۲۴۵ سایت شناسایی شده هست که‌ در ۱۸ گروه، دسته‌بندی شده هست. ۱۵ مرکز درمانی روی پهنه‌هـای گسلی شهر تهران شناسائی شده هست. ۳ ایستگاه آتش نشانی نیز که‌ طبق تعریف آئین نامه ۲۸۰۰ جزء ساختمان‌هـای بسیار مهم تلقی می‌شوند، روی حریم گسل واقع شده‌اند.

کاروان تیم فوتبال هستقلال به تهران رسید

وی تاکید کرد: نکته مهم در ایـن تحقیق، واقع شدن ۶۶ ساختمان مرتفع (با تعداد طبقات بالای ۱۰ طبقه) در پهنه گسل‌هـای شهر تهران بود که‌ از میان آن‌ها در صد بالائی در حال ساخت بودند. وجود ۴ ساختمان موزه و ۳۶ مدرسه نیز بر اهمیت توجه جدی به مناطق فصل مشترک بافت‌هـای فرسوده و حرائم گسل‌هـای شهر تهران می‌افزاید.

ایـن مطلب در مورد ارضا پریود تهران جدول روی زمان زن کدام گسل مخصوص مناطق می باشد .

تعداد اماکن حساس واقع بر حریم گسل در شهر تهران

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول

محلات گلاب دره، حصارک و فرحزاد خطرناک‌ترین مناطق گسل شمـال تهران

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی با ارائه پیشنهاداتی درباره ایـن شرایط شهر تهران گفت: باتوجه به اهمیت مساله زلزله تهران نبود پایگاه داده کامل و بر خط از اماکن و کاربری‌هـای آن‌ها از ضرورری و پیش‌نیازهـای مدیریت بحران هست ایجاد پایگاه حاوی اطلاعات دقیق و داده‌هـای بروز از اقدامات ضروری هست و باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و هستفاده از آن‌ در سیستم‌هـای اداری کشوری ایجاد بستر بر خط (آن‌لایـن) از اطلاعات شهر تهران می‌تواند باعث تسهیل و دسترسی سریع به اطلاعات شهری شود که‌ به مدیران کمک می‌کند که‌ تصمیمات بهتری اتخاذ کـنند.

کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول

وی با بیان ایـنکه‌ توسعه شهر تهران در حریم گسل‌هـای موجود، آن‌هم در فرادیواره گسل منطقی و معقول به نظر نمی‌رسد، گفت: طبق ابلاغ حرائم گسل‌هـای شهر تهران، ممنوعیت ساخت برج در حرائم گسل‌ها بایـد اعمال شود و براساس راهنمای ممنوعیت ساخت و ساز در کشور نیوزلند برای ساختمان‌هـای واقع در پهنه گسل‌هـای فعال صرفا ساخت منازل کوچک و کم اهمیت و با متراژ پایین اجازه داده می‌شود و ساخت هرگونه تاسیسات حساس ممنوع هست.

معتقدم وجود پل‌ها و راه‌هـای اصلی دسترسی در شهر تهران در محدوده گسل‌هـای شهر تهران باعث می‌شود که‌ اهمیت ایـن سازه‌هـای و پایداری آن‌ها بعد از زلزله امری حیاتی هست. لزوم بررسی ایـن سازه‌ها باتوجه به ایجاد تغییر مکان در اثر گسیختگی سطحی گسل‌ها امری لازم و ضروری هست.

ارضا, پریود, تهران, جدول, روی, زمان, زن, کدام, گسل, مخصوص, مناطق

وی با بیان ایـنکه‌ تهیه برنامه مدیریت بحران براساس سایت‌هـای مهم و حساس شناسایی شده در محدوده حرائم گسل‌ها بسیار ضرورت دارد، گفت: محلات گلاب دره، حصارک و فرحزاد که‌ دارای بافت ناکارآمد شهری بوده و در حریم گسل شمـال تهران واقع گردیده‌اند، جزء آسیب‌پذیرترین و ریسک بالاترین محدوده‌هـای بافت فرسوده تهران هست اند.

صف خرید گوشی گلکسی S۹ و S۹+ در تهران

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir


منابع
سایت سیمرغ

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

برای خانه هـای روی گسل زلزله تهران بایـد چه کرد؟

به نقل از سایت سیمرغ و به گزارش پارس برای خانه هـای روی گسل زلزله تهران بایـد چه کرد؟ و بر اساس قانون AP در آمریکا خانه هـایی که‌ در نزدیکی گسل ساخته شده اند بایـد تا ۵۰ درصد مورد بازسازی کلی قرار گرفته تا در خصوص ایمنی آن‌ها اطمینان خاطر حاصل شود.با خانه‌هـای روی گسل چه کنیم؟سید محسن طباطبایی مزدآبادی – کارشناس اقتصاد شهری اظهار  کرد:چندی پیش از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایـران پهنه‌هـای گسل تهران و حریم هـای آن‌ها مشخص و برای اجرا به شهرداری ابلاغ شده هست. بر ایـن مبنا مقرر شده که‌ بلندمرتبه سازی در نزدیکی گسل ها ممنوع شود و سایر زیرساخت هـای حیاتی شهر نیز از ایـن پهنه ها دور شوند.تهیهنقشه هـای سایر کلانشهرهـای کشور نیز در دستور کار قرار گرفته هست که‌ امید بخش هست. و ایـن امیدواری وجود دارد تا پایان برنامه ششم توسعه ایـن نقشه ها به طور …
قیمت آپارتمان هـای ۱۰۰ متری در مناطق مختلف تهران +جدول


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،آن‌چه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان ۱۰۰ متری در مناطق ۲۲ گانه شهری تهران طی فروردین ماه ۹۷ هست.لازم به ذکر هست که‌ ایـن ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایـران می‌باشد.
لازم به ذکر هست که‌ ایـن ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایـران می‌باشد.

منبع:اقتصاد آن‌لایـن
انتهـای پیام/
 آپارتمان ۱۰۰ متری در مناطق ۲۲ گانه شهری تهران 
در کدام مناطق پایتخت با ۳۰۰ میلیون تومان خانه‌دار می‌شوید؟ +


به گزارش گروه  وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،آن‌چه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان‌هـایی در مناطق مختلف شهری تهران طی فروردین ماه ۹۷ هست که‌ می‌توان با حدود ۳۰۰ میلیون تومان خرید.

منبع:اقتصاد آن‌لایـن
انتهـای پیام/
با ۳۰۰ میلیون کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟
 

روشی برای ارضا شدن زن در زمان پریود (مخصوص متاهلین)

روشی برای ارضا شدن زن در زمان پریود «مخصوص متاهلین»
زنان ارگنام پیچیده اي دارند. هنوز علم به نحوه ارضای زنان دست نیافته و نظریه هاي مختلفی برای ایـن موضوع وجوددارد. اما یکی از مهم ترین مواردی که‌ زنان رابه ارگنام می کشاند، مقاربت یا دخول آلت جنسی مرد به درون رحم زن هست. زن به وسیله دخول آلت شوهر به ارگنام رسیده و از لذت جنسی بهره مند می‌شود.
 
اما آیا ارضا شدن زن در زمان پریود از طریق مالش چوچوله امکانپذیر هست؟ ارضا شدن زن در زمان پریود بدون مقاربت در جایگاه هاي مختلفی مورد نیاز هست. برای مثال در دوران قاعدگی و پریود، مرد به سادگی هرچه تمام تر ارضا شده و لذت جنسی می‌برد، اما برای رساندن همسرش به ارگنام چه بایـد بکند؟ ارضا شدن زن در زمان پریود و یا در دوران نامزدی عموما میسر نیست و بهمین علت بایـد از روشهـای دیگر مثل مالش چوچوله زن …

  • دسته‌بندی نشده
  • کدام مناطق تهران بر روی گسل هست اند؟+جدول


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *