خانه / دسته‌بندی نشده / چهل نکته تربیتی کودکان، ساده اما مهم به همراه توضیحات

چهل نکته تربیتی کودکان، ساده اما مهم به همراه توضیحات

چهل نکته تربیتی کودکان، ساده اما مهم ، روش فربر برای خواباندن کودکان | نکات تربیتی کودکان ، نکات تربیتی کودکان، نقش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ، اصول تربیتی کودکان، مخصوص سه تا پنج ساله ها ، راز طول عمر زیاد ژاپنی ها در ۷ نکته ساده ، چند نکته ساده برای کاهش وزن در سال جدید .
۱- هدیه را اول به دختر بدهید.۲- با طفل خود بازی کودکانه بکنید. ۳- اطفال را بخاطر گریه هاشان نزنید زیرا تا مدتی گریه شهادت به وحدانیت خداوند، شهادت به نبی اکرم و دعا برای والدین است. ۴- فرزندان خود را ببوسید. پس همانا برای هر بوسیدن درجه ای در بهشت است. ۵- با سلام کردن به فرزندتان به او شخصیت دهید.۶- …

چهل نکته تربیتی کودکان، ساده اما مهم

۱- هدیه را اول به دختر بدهید.
۲- با طفل خود بازی کودکانه بکنید. 
۳- اطفال را بخاطر گریه هاشان نزنید زیرا تا مدتی گریه شهادت به وحدانیت خداوند، شهادت به نبی اکرم و دعا برای والدین است. 
۴- فرزندان خود را ببوسید. پس همانا برای هر بوسیدن درجه ای در بهشت است. 
۵- با سلام کردن به فرزندتان به او شخصیت دهید.
۶- کودک را در کارهای کودکانه خود تمسخر نکنید. کارهایش را احمقانه نخوانید.
۷- فرزند را زیاد امر و نهی نکنید تا جرات پیدا کند و در بزرگسالی نافرمان شـود.
۸- به فرزندان خود شخصیت دهید. 
۹- به وعده خود وفا کنید. 
۱۰- برای تربیت جنسی کودکان، پدر و مادر باید نخست به فرزندان بیاموزند که‌ سرزده وارد اتاق نشوند و اجازه بگیرند. در این‌ راستا مادران دقت کنند هنگام نظافت بچه ها و نوزادان، کودکی دیگر بخصوص همجنس نظاره گر نباشد. از زمان خردسالی با اندام تناسلی و ران ها و سینه های طفل بازی نکنید. نباید فرزندان را در محیط های خلوت، تنها با دیگری خصوصا خواهر و برادر آزاد گذاشت. دختر ۶ ساله را مرد نامحرم بر دامن ننشاند و نبوسد. نباید اندام دختر بچه ها در برابر دیگران عریان باشد. در کودکان عشق و علاقه به نماز را ایجاد کنیم. در سنین بالاتر از بلوغ و نشانه هایش دختر و پسر را آگاه کنیم.
۱۱- لوس کردن، کودکان را موجوداتی ضعیف و بی اراده بار می آورد.
۱۲- کودک را تحقیر نکنید. 
۱۳- برای کودکان خود دعا کنید. 
۱۴- تذکرات را با ملایمات بیان کنید تا سدی بین والدین و فرزندان نشـود. 
۱۵- اگر کودک در خانه مورد احترام باشد، کمتر از اوامر پدر و مادر سرپیچی می کند. احترام به کودک و حسن معاشرت پدر و مادر با وی یکی از اساسی ترین عوامل ایجاد شخصیت در کودک است. 
۱۶- مربی خوب کسی است که‌ خواسته های کودک را از راه های صحیح و با روش درست تعدیل کند.
۱۷- ایمان را در کودکتان تقویت کنید. امام صادق علیه السلام می فرماید: احادیث اسلامی را به فرزندان خود هر چه زودتر بیاموزید، قبل از آن‌که‌ مخالفین بر شمـا سبقت گیرند و دل های کودکان شمـا را با سخنان نادرست خویش اشغال نماین‌د. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: وای بر فرزندان آخرالزمان از روش ناپسند پدرانشان، پدران مسلمانی که‌ هیچ یک از فرائض دینی را به فرزندان نمی آموزند. به ناچیزی از امور مادی درباره آن‌ها قانع اند. من از این‌ مردم بری و بیزارم. 
۱۸- از مچ گیری و رفتار سرورانه با کودکان بپرهیزید. 
۱۹- فرزند را راستگو تربیت کنید. در خانه طوری رفتار کنید که‌ اطفال به راستگویی عادت کنند. ۲۰- کودک را نترسانید زیرا ترس شخصیت کودک را از بین می برد و دچار اختلال روانی می کند.
۲۱- نوازش یکی از غذاهای روانی کودک است باید به اندازه کافی از آن‌ تغذیه شـود.
۲۲- زشتی گناه و تنفر مردم از گناهکار را به کودک بفهمانید. 
۲۳- بستر بچه ها از ۶ سالگی از هم جدا باشد. 
۲۴- تذکرات وقتی اثر دارند که‌ والدین خود مجری و عامل آن‌ها باشند. توجه داشته باشید فرزندان آن‌گونه که‌ ما می خواهیم نمی شوند بلکه‌ آن‌ طوری که‌ ما هـستیم می شوند. 
۲۵- بین نظم در خانه و بیرون فرق قائل شوید و اجازه دهید در خانه آزادانه بازی کنند. 
۲۶- رفتارهای غیر منتظرانه کودکان را تا حدودی تحمل کنید. حضرت علی علیه السلام می فرماید: زیاده روی در ملامت و سرزنش، آتش لجاجت را شعله ور می کند.
۲۷- در تذکر دیگران را به رخ او نکشید و کسی را با او مقایسه نکنید. 
۲۸- از طریق داستان سرایی خیلیی از مفاهیم خوب را به کودک القا کنید. 
۲۹- شیطنت کودک در خردسالی نشان دهنده خیلی عقل او در بزرگسالی است آن‌ را سرکوب نکنید. 
۳۰- کودکان را از ۷ سالگی امر به نماز و از ۹ سالگی به روزه کنید.
۳۱- به فرزند خود قرآن‌ بیاموزید.
۳۲- از متهم کردن اطفال به دروغ گویی خودداری کنید.
۳۳- حس کنجکاوی کودک را با حوصله ارضا کنید. 
۳۴- در برابر فرزندان هیچ گاه مشاجره نکنید. 
۳۵- کودکان از مرگ در هراسند بخصوص مرگ والدین.
۳۶- استعدادهای فرزندان را کشف کنید و آن‌ ها را شکوفا کنید. 
۳۷- از نظر مادی نه بی توجه باشید نه کودک را ارضا کنید هر دو خطرناک است.
۳۸- تنها نقطه امید و مایه شادی کودک، مهر پدر و مادر است روان او را مضطرب نسازید.
۳۹- مناسب تکامل کودک به او آزادی دهید و او را به اختیار خودش بگذارید.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد شروع اردوغان ترکیه ساده عملیات مهم نظامی نکته

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب شروع و اردوغان و ترکیه و ساده و عملیات و مهم و نظامی و نکته را میخوانید .
راهکارهای ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

با رعایت این‌ نکاتی ساده می‌توانید فست فود بخورید!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ایام تعطیلات نوروز به سر می‌بریم و تقریبا همـه ما لذت حضور بهار را با مسافرت رفتن، دیدارهای شادمانه، حضور در طبیعت مناطق روستایی، ساحلی و جنگلی، خوردن فست‌فودها و غذاهای محلی در رستوران‌ها و اجرای برنامه‌های تفریحی جشن گرفته و به نوعی تجدید انرژی می‌کنیم.انجام همـه این‌ کارها به شرط مراقبت از سلامت خیلی عالی است؛ اما گاهی برخی از ما به واسطه انباشته شدن خستگی‌های زیاد جسمی و روحی و بی‌توجهی به ضرورت انجام کارهای مذکور در طول سال، تعطیلات نوروز را زمانی مناسب برای رهایی و آزادی از هرگونه رفتارهای مدیریت شده در رابطه با زمان خواب و بیداری، تغذیه و … می‌دانیم و ناگهان همزمان با بهار و تعطیلات نوروز، تعادل بی‌معناترین مفهومی می‌شـود که‌ آن‌ را شنیده‌ایم.
بیشتر بخوانید: هشدار؛ این‌ غذا‌ها گرسنه ترتان مى کنند!
این‌ غفلت و افراط در انجام کارهای مورد علاقه همچون مصرف زیاده ازحد …
مدیریت دخل و خرج با توجه به چند نکته مهم

مدیریت دخل و خرج
مدیریت دخل و خرج چیزی است که‌ خیلیی از جوانان هنوز آن‌ را بلد نیستند. بیشتر اوقات آدمها عادت کرده‌اند به قول معروف بخور و نمیر زندگـی کنند بنابراین‌ مفهوم کنارگذاشتن پول برای پس انداز کردن شاید برای آن‌ها عجیب به نظر برسد. زندگـی مستقل و داشتن درآمد به طور طبیعی باعث می‌شـود جوانانی که‌ تازه وارد بازار کار می‌شوند تشویق شوند تا فراتر از هزینه‌های شخصیشان و چگونگی پرداخت قبوض و خدمات رفاهی، هزینه‌های زندگـی، هزینه‌های کارت بانکی و … فکر کنند. گاهی اوقات نیز هزینه‌ها آن‌چنان با هم ترکیب می‌َشوند که‌ در نتیجه آن‌ خیلیی از آدمها ذهنیت ذخیره پول را کنار می‌گذارند.

نکته هایی برای خرید کابینت آشپزخانه

اما تغییر ذهنیت کاملا بستگی به خودتان دارد و با یادگیری مدیریت دخل و خرج شروع می‌شـود. اگر شمـا در مدیریت مالی تجربه آن‌چنانی نداشته باشید شاید وقت آن‌ رسیده باشد که‌ خودتان را وارد چالش مدیریت دخل و خرج کنید. در …
چند نکته مهم برای رنگ کردن ریشه موها

رنگ کردن مو‌ها در خانه، راه‌حلی سریع، کم هزینه و آسان است، بنابراین‌ بیشتر آدمها ترجیح می‌دهند خودشان دست به کار شوند. از این‌ گذشته امروزه کیت‌های رنگ موی خانگی به وفور در بازار یافت می‌شوند که‌ حاوی مواد و دستورالعمل‌های موثر و ساده است و کار را برای مشتریان خود از همیشه راحت‌تر کرده‌اند. اما باید اذعان کرد هنوز هم تفاوت‌های خیلی میان رنگ کردن مو در خانه و آرایشگاه، زیر نظر متخصص رنگ وجود دارد. برخی از مشکلات عدم هماهنگی رنگ ریشه مو‌ها با ساقه، روشن‌تر شدن موهای نازک، یکدست نبودن رنگ مو، خشک و شکننده شدن مو‌ها و مواردی از این‌ قبیل است. اگر از آن‌ دسته آدمهای هـستید که‌ ترجیحتان استفاده از کیت‌های رنگ خانگی است، یکی از مهم‌ترین اصول ایجاد یک رنگ موی زیبا را که‌ رنگ کردن ریشه موهاست، در این‌ مقاله خواهید آموخت.
 

دلایل علمی مو‌های دو رنگ شده
قبل از این‌که‌ بخواهیم به …

اردوغان: عملیات نظامی ترکیه در سنجار شروع شده

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید عملیات نظامی این‌ کشور علیه «پ.ک.ک» در منطقه سنجار عراق شروع شده است.
به گزارش شبکه‌ «تی.آر.تی» ترکیه، «رجب طیب اردوغان»، عصر یکشنبه در جریان سخنرانی خود در جمع هوادارن حزب عدالت و توسعه این‌ کشور گفت: «قبلا گفته بودیم که‌ وارد سنجار خواهیم شد، هم‌اکنون عملیات نظامی در آن‌جا شروع شده است».
او مدعی شد: « ما در داخل و خارج ترکیه با تروریست‌ها در حال جنگ هـستیم؛ ترکیه کشور اشغالگر نیست؛ هم و غم ما مقابله با تروریسم است».
مقم‌های ترکیه بارها درباره حضور عناصر حزب کارگران کردستان در منطقه سنجار هشدار داده‌اند؛ ترکیه می‌گوید اجازه نخواهد داد سنجار به «قندیل دوم» (منطقه کوهـستانی بین ایران، عراق و ترکیه) تبدیل شـود.
اردوغان هفتـه گذشته درباره حضور پ.ک.ک در سنجار هشدار داد و گفت: «اگر بغداد شهر سنجار را از پ.ک.ک پاکسازی نکند ما این‌ کار را انجام …

  • دسته‌بندی نشده
  • چهل نکته تربیتی کودکان، ساده اما مهم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *