خانه / دسته‌بندی نشده / بی تفاوت بودن نسبت به دیگران، کودکم بی احساس است؟ به همراه توضیحات

بی تفاوت بودن نسبت به دیگران، کودکم بی احساس است؟ به همراه توضیحات

بی تفاوت بودن نسبت به دیگران، کودکم بی احساس است؟ ، مسئولین نسبت به مشکلات پیام‌ رسان‌ هـای بومی بی‌ تفاوت نباشند ، بادامکی: نسبت به سقوط بی‌تفاوت نبودیم ، رفتار‌هـای متفاوتی کـه «افراد موفق» نسبت به دیگران دارند ، ابتکار: روحانی نسبت به بی‌تفاوت نیست ، حساسیت فوتبالیست مشهور نسبت به صحبت‌هـای دیگران درباره سن و سالش! .
حساس کردن بچه ها به ایـنکـه شخص دیگر چه احساسی دارد، اقدامی مهم و جدی است. پژوهش هـای دکتر مارتین هافمن و دیگران، نشان داده اند والدینی کـه به طور مستمر در واکنش به بدرفتاری فرزندشان، بر احساس شخصی کـه مورد آزار او قرار گرفته است، تمرکز می کنند، فرزندانی با همدلی بیشتر تربیت می کنند.سه درسی کـه در پی …

بی تفاوت بودن نسبت به دیگران، کودکم بی احساس است؟

حساس کردن بچه ها به ایـنکـه شخص دیگر چه احساسی دارد، اقدامی مهم و جدی است. پژوهش هـای دکتر مارتین هافمن و دیگران، نشان داده اند والدینی کـه به طور مستمر در واکنش به بدرفتاری فرزندشان، بر احساس شخصی کـه مورد آزار او قرار گرفته است، تمرکز می کنند، فرزندانی با همدلی بیشتر تربیت می کنند.
سه درسی کـه در پی می آید به بچه ها کمک می کند تا از لحظات بی توجهی شان به عنوان الگوی آموزشی استفاده کنند تا به احساس ها و نیازهـای دیگران حساس شوند و بذر همدلی را پرورش دهند. ایـن سه درس عبارتند از:
هشدار به رفتار بی احساس
هر بار کـه فرزندتان از روی نامهربانی رفتار می کند، به او هشدار دهید. ایـن فرصتی است برای ایـنکـه او را به احساس هـای افراد دیگر حساس کـنید و او را نسبت به تاثیر مخرب بی توجهی به دیگران آگاه نمایید. ایـن گام مهمی برای پرورش همدلی است.
همین کـه رفتار بی رحمانه ای می بینید، هشدار دهید. تا وقتی رفتاری تبدیل به عادت نشده است، راحت تر می توانید آن‌ را تغییر دهید. ایـن هم نمونه ای از هشدارها: 
مسخره کردن پارنیسا و ایـنکـه داد بزنی و بگویی او حتی بادکنک بازی هم بلد نیست، خیلی بی رحمی بود. ایـن خیلی بی ملاحظگی بود کـه به بابی گفتی برود چون می خواهی با سالی بازی کنی. وقتی پدر بزرگ از تو خواست صدای پخش صوت را کم کنی، چرا کم نکردی؟ ایـن کار تو بی ادبی بود
تو چه احساسی پیدا می کردی؟
اکنون کـه برای رفتار ناشی از بی عاطفگی هشدار داده اید، به فرزندتان کمک کـنید تا بفهمد چرا آن‌ عمل غیرقابل قبول است. ایده آل ایـن است کـه فرزندانمان دربارۀ تاثیر رفتارشان بر شخص دیگر فکر کنند، اما همدلی همیشه خود به خود نمی آید.
بهتر ایـن است در ابتدا از کودک سؤال هـایی بپرسیم کـه او را به فکر وامی دارد کـه اگر شخص دیگری آن‌ رفتار را با او می کرد، چه احساسی پیدا می کرد. برای نمونه:
لوکاس، اگر پارنیسا جلوی همه داد می کشید و می گفت کـه تو بلد نیستی توپ بزنی، چه احساسی پیدا می کردی؟ اگر کسی آن‌ حرف را به تو می زد، الان چه احساسی داشتی؟ دوست داری با تو چنین رفتاری بشـود؟ تصور کن کـه تو پارنیسا استی، چه احساسی داری؟
ابراز و شرح نارضایتی از رفتارهـای بی احساس
شرح دهید چرا به نظر شمـا رفتار کودک غیرقابل قبول و فاقد حساسیت است. به زبان ساده شرح دهید از چه چیز آن‌ رفتار خوشتان نمی آید و نسبت به کارهـای فاقد حس همدردی چه احساسی دارید.
در ایـنجا باید دقت کـنید کـه فرزندتان به روشنی اِشکال رفتارش را درک کند و بفهمد چرا شمـا آن‌ رفتار را تایید نمی کـنید. صحبت هـای شمـا به او کمک می کند تا به جای تمرکز بر خودش در نظر بگیرد کـه کارهـایش چه تاثیری بر دیگران دارد.
وقتی می شنوم با آدمها بدرفتاری می کنی و احساس هـایش را در نظر نمی گیری، خیلی نگران می شوم. از تو انتظار دارم کـه با دوستانت همان رفتاری را داشته باشی کـه می خواهی با تو داشته باشند. یا وقتی با ایـن لحن با من حرف می زنی ناراحت می شوم. رفتارت بی توجه و اهانت آمیز است. از تو توقع دارم کـه با احترام با آدمها رفتار کنی.
چالش حقیقی تربیت ایـن است کـه لحظه هـای پیش بینی نشده را – کـه در آن‌ رفتار کودک غیر قابل قبول است – به عنوان الگوهـای آموزش ببینید و از آن‌ها برای پرورش همدلی فرزندتان استفاده ببرید. به ایـن ترتیب کودک، خود کشف می کند کـه چرا باید مهربان باشد و رفتار بی توجه او ممکن است چه آثاری بر دیگران داشته باشد.

منابع
سایت نینی بان

همه چیز در مورد احساس پوستی تفاوت چگـونه چیست روز مشکلات مصرف

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب احساس و پوستی و تفاوت و چگـونه و چیست و روز و مشکلات و مصرف را میخوانید .
آیا احساس خستگی در طول بارداری طبیعی است؟

پماد تریامسینولون برای چیست و چگـونه مصرف می شـود؟

مشکلات پوستی ایـن روزها شیوع بیشتری پیدا کرده است و افراد بسیاری از داروهـای مختلفی برای کنترل و کاهش علائم بیماری‌هـای پوستی خود کـه بیشتر شامل قرمزی و خارش پوست می‌شـود استفاده می‌کنند. پماد تریامسینولون یکی از انواع ایـن داروهاست کـه موارد مصرف مختلفی در زمینه درمان مشکلات پوستی دارد. در ادامه با ایـن دارو بیشتر آشنا می‌شوید.
 

 
پماد تریامسینولون چیست؟
پماد تریامسینولون (Triamcinolone) از داروهـای ضدالتهاب و ضدقارچ است کـه در درمان بیماری‌هـایی مانند اگزما، آلرژی، لوپوس، پسوریازیس، آلوپسی، آسم و آرتریت خودایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایـن دارو با کاهش تورم، قرمزی و خارش پوست علائم شایع بیماری‌هـای پوستی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. اشکال دیگر ایـن دارو شامل آمپول و اسپری می‌باشد.
 

نام‌هـای تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

 نام‌هـای تجاری
 Kenalog-40 , Aristocort
 موارد مصرف
 درمان التهابات پوستی
 عوارض
 تاول، سوزش، خارش، پوسته پوسته شدن، خشکی، آکنه، افزایش رشد مو بخصوص در صورت، افزایش ریزش مو بخصوص در پوست سر، ایجاد خطوط قرمز بر روی …

  • دسته‌بندی نشده
  • بی تفاوت بودن نسبت به دیگران، کودکم بی احساس است؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *