خانه / دسته‌بندی نشده / تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها به همراه توضیحات

تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها به همراه توضیحات

تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها ، تشخیص زودهنگام آلزایمر با حسگر نانویی ، محققان روش تازه‌ای برای تشخیص زودهنگام پارکینسون یافته‌اند ، کشف روش جدیدی برای تشخیص سریع «آلزایمر» ، تشخیص زودهنگام سکته مغزی با سونوگرافی ، بیماری آلزایمر با ذرات آلاین‌ده + پیشگیری از آلزایمر با این‌ غذاها .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛پزشک مصطفی عظیم‌زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، مؤثرترین راهکار پیشگیری از آلزایمر را در مراحل اولیه بیماری دانست و گفت: این‌ موضوع اهمیت تشخیص زودهنگام این‌ بیماری را دوچندان می‌کند؛ چراکـه تشخیص زودهنگام به جلوگیری از پیشرفت این‌ بیماری کمک کرده و از شدت گرفتن آسیب و گسترده شدن …

تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها

به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛پزشک مصطفی عظیم‌زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، مؤثرترین راهکار پیشگیری از آلزایمر را در مراحل اولیه بیماری دانست و گفت: این‌ موضوع اهمیت تشخیص زودهنگام این‌ بیماری را دوچندان می‌کند؛ چراکـه تشخیص زودهنگام به جلوگیری از پیشرفت این‌ بیماری کمک کرده و از شدت گرفتن آسیب و گسترده شدن علائم ان جلوگیری می‌کند.

وی یکی از رایج‌ترین روش‌هـای تشخیص زودهنگام آلزایمر را هـستفاده از نانوبیوحسگر‌هـای الکتروشیمیایی ذکر کرد و یادآور شد: برای این‌ منظور مطالعاتی با هدف ساخت نانوبیوحسگر تشخیص آلزایمر با دقت و صحت بالا و هزینه کم اجرایی شد کـه نتایج موفقیت آمیزی در پی داشته هـست.

همـه چیز در مورد آلزایمر تشخیص جنگ زودهنگام سبک سرد قرن لندن

بیشتر بخوانید:۹

ترفندی موثر در پیشگیری از آلزایمر


عظیم‌زاده ادامه داد: در این‌ تحقیق بجای روش‌هـای پرهزینه تصویربرداری یا بیوپسی‌هـای آزاردهنده، از میکرو RNA‌هـای نمونه خون بیمار به عنوان بیومارکر هـستفاده شد.

به گفته این‌ محقق تعداد نسخه‌هـای miRNA-۱۳۷ (بیومارکر تخصصی بیماری آلزایمر)، در هنگام بروز این‌ بیماری در مراحل اولیه نسبت به شخص سالم افزایش می‌یابد کـه می‌تواند به عنوان نشانه‌ای از شروع بیماری باشد.»

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد کاهش هزینه تمام‌شده روش‌هـای الکتروشیمی را از مزایای این‌ روش نام برد و یادآور شد: از این‌ روش می‌توان برای تمام آدمها میانسال جهت “اسکرینینگ” و تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر هـستفاده کرد تا قبل از پیشرفت گسترده بیماری و بروز علایم بالینی، اقدام‌هـای پیشگیرانه و جلوگیری از مخاطرات بیشتر صورت گیرد.

روانشناسی چهره مردان؛ تشخیص میزان هوش مردان از روی چهره

وی مطالعات برای تجاری‌سازی و امکان‌سنجی این‌ روش را از دیگر مراحل تحقیقاتی نام برد و اضافه کرد: در این‌ پژوهش از دو نوع نانومواد “گرافن اکسید” و “نانوسیم طلا” به صورت ترکیبی هـستفاده شد تا دقت و حساسیت بیوحسگر افزایش یافته و حد تشخیص بهتری داشته باشد.

به گفته این‌ محقق دانشگاهی، این‌ دو نوع نانو ذره منجر به افزایش هدایت الکتریکی و گسترش سطح مؤثر الکترود می‌شـود کـه خود افزایش حساسیت و دقت بیوحسگر را به دنبال داشته هـست.

توضیحات بیشتر در موردآلزایمر تشخیص جنگ زودهنگام سبک سرد قرن لندن

وی همچنین ادامه داد: هـستفاده از این‌ دو نوع نانو ذره و همچنین هـستفاده از نشانگر الکتروشیمیایی مناسب سبب شد تا حد تشخیص این‌ نانوحسگر ۱.۷ فمتومولار و محدوده خطی ان ۵ تا ۷۵۰ فمتومولار miRNA شـود. علاوه بر حساسیت بالا، نتایج آزمون‌هـای انتخاب‌گری و عملکرد نانوبیوحسگر در نمونه‌هـای واقعی سرم خون خیلی مناسب ارزیابی شد.

این‌ تحقیق از سوی پزشک مصطفی عظیم‌زاده عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، پزشک نوید نصیری‌زاده عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، پزشک مهدی رهـایی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و پزشک حسین نادری‌منش عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس اجرایی و نتایج ان در مجله RSC Advances با ضریب تأثیر ۳.۱ منتشر شد.

شما مطلب تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها را می خوانید .

منبع:ایسنا

انتهـای پیام/

آلزایمر تشخیص جنگ زودهنگام سبک سرد قرن لندن

تشخیص زودهنگام آلزایمر با کمک نانوحسگرها

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

این‌ مطلب در مورد آلزایمر تشخیص جنگ زودهنگام سبک سرد قرن لندن می باشد .
روانشناسی دروغ و نشانه هـایی برای تشخیص دروغ

تشخیص زودهنگام آلزایمر با حسگر نانویی

خبرگزاری مهر: محققان موفق به ساخت نانوبیوحسگری شده‌اند کـه در زمینه‌ تشخیص بیماری آلزایمر با دقت و سرعت بالا، هزینه‌ کم و عدم نیاز به دستگاه‌هـای پیشرفته کاربرد دارد.
آلزایمر رایج ترین نوع زوال عقل هـست کـه با شدت گرفتن ان علایم متنوعی از اختلال حافظه و اختلال در کارهـای روزانه تا مشکلات شخصیتی برای ان ثبت شده‌هـست. میزان ابتلا به این‌ بیماری در سراسر جهان در حال افزایش بوده و راهکارهـای تشخیص و درمان مؤثر محدودی برای ان وجود دارد. این‌ امر باعث شده تا اکثر تلاش‌ها به روش‌هـای پیشگیری از توسعه بیماری معطوف شـود.
پزشک مصطفی عظیم زاده عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به این‌ امر کـه مؤثرترین شیوه‌هـای پیشگیری از آلزایمر، در مراحل اولیه بیماری قابل اجرهـست، عنوان کرد: این‌ نکته اهمیت تشخیص زودهنگام این‌ بیماری را دوچندان می‌کند. در واقع، تشخیص زودهنگام به …
تشخیص زودهنگام سکته مغزی با سونوگرافی

انجام به موقع سونوگرافی می تواند به تشخیص زود هنگام خطر سکته مغزی کمک کرده و از سکته مغزی پیشگیری می کند.تشخیص و پیشگیری از سکته مغزی با سونوگرافیدبیر علمی بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با تاکید بر نقش ثابت شده آلودگی هوا در سکته مغزی، سونوگرافی را روشی مهم جهت بررسی احتمال وقوع سکته هـای بعدی و جلوگیری از انها دانست. پزشک علی امینی هرندی در نشست خبری بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران اظهارکرد : آلودگی هوا بر سیستم گردش خون تاثیرمی گذارد و تغییراتی در عروق به همراه خواهد داشت کـه باعث سکته مغزی می شـود.آدمهـای کـه یک بار دچار سکته مغزی شده باشند، با سونوگرافی و بررسی گردش خون انها می توان درصد احتمال به سکته هـای مجدد را پیش بینی کرد و از این‌ حمله ها جلوگیری کرد.سردردهـایی کـه همراه با ضربه شروع می شـود …
چگونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟

کوچک‌ترین انالیزگر دی‌.ان‌.ای دنیا ساخته شد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ توت فرنگی‌هـای ریز و درشت در مغازه میوه فروشی نظرش را جلب کرد. شنیده بود احتمال حضور سموم شیمیایی در برخی از انواع توت فرنگی بیشتر هـست. اما نمی‌دانست چه نوع از توت فرنگی‌ها می‌تواند نسبت به بقیه سالم‌تر باشد. اگر شما هم توت فرنگی‌ها را بدرستی نمی‌شناسید این‌ نوشتار را بخوانید.
توت فرنگی، ریز یا درشت؟
توت فرنگی به دو روش گلخانه‌ای و مزرعه‌ای پرورش می‌یابد. اغلب توت فرنگی‌هـای گلخانه‌ای، درشت هـستند. احتمال این‌ کـه توت فرنگی‌ها به‌واسطه افزودن ترکیباتی خاص درشت شده باشند یا اندازه ان به گونه و جنس ان بستگی داشته باشد یا به دلیل اصلاحات ژنتیک کـه روی بذر میوه انجام می‌دهند تا این‌ حد رشد کرده باشد، زیاد هـست. بنابراین‌ بهتر هـست از توت فرنگی‌هـای ریز مزرعه‌ای کـه عطر و طعم بهتری دارند، هـستفاده کـنید.
بیشتر بخوانید: هشدار؛ این‌ ١٢ ميوه بیش از بقیه میوه‌ها آلوده به آفت‌کُش هـستند!
آلودگی این‌ …

جنگ سرد مسکو – لندن به سبک قرن ۲۱

سيد رسول موسوي در روزنامه اعتماد نوشت: پس از فروپاشي شوروي، روسيه تحليلي كه از ثبات هـستراتژيك جهاني داشت اين بود كه غرب اين ثبات را به ضرر روسيه برهم زده هـست.
به معني انكه غرب توانسته بود روسيه را در موضع ضعف قرار دهد چرا كه سيستم‌هاي تسليحاتي روسيه هم به جهت قديمي بودن و نوع كاري كه غربي‌ها در خصوص پدافند دفاع موشكي انجام دادند عملا روسيه را در موضع ضعف قرار داده بود.
اما اتفاقي كه اخيرا رخ داد و سلاح‌هاي جديدي كه روسيه معرفي كرد شرايط را تغيير داد. ولاديمير پوتين در سخنراني سالانه خود در دوماي روسيه، تسليحاتي پيشرفته را در چهار زمينه معرفي كرد. اين چهار زمينه شامل تسليحات موشكي، پدافند موشكي، سلاح‌هاي هوايي و زيردريايي بود كه روسيه با معرفي اين ظرفيت‌هاي جديد كه غربي‌ها هم به اين قضيه تا حدودي اعتراف كردند، ثبات هـستراتژيك را …

  • دسته‌بندی نشده
  • تشخیص زودهنگام آلزایمر با نانوحسگر‌ها


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *