خانه / تکنولوژی / بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟ به همراه توضیحات

بهترین ماشین چینی موجود در ایران کدام است؟ به همراه توضیحات

برای یافتن بهترین ماشین چینی موجود در ایران باید نگاهی دقیق به بازار خودرویمان بیاندازیم و از وضعیت خودروهای چینی موجود در آن باخبر شویم. شاید بتوان وضعیت خودروهای چینی در بازار ایران را با وضعیت یک دهه پیش گوشی‌های موبایل چینی در بازار موبایل ایران مقایسه کرد.

بهترین ماشین چینی موجود در ایران

انتخاب بهترین ماشین چینی موجود در ایران

حدود یک دهه قبل شاهد وجود برندهای گوناگون و کاملا ناشناخته‌ای از گوشی‌های موبایل چینی در بازار ایران بودیم. محصولاتی که اگرچه از امکانات بسیار خوبی نظیر پشتیبانی از سه سیمکارت یا پخش کانال‌های تلویزیونی بهره می‌بردند، اما در عمل کیفیت بسیار فاجعه باری داشتند و محصولاتی یک بار مصرف به شمار می‌رفتند. هرچند که این روزها هم نمونه‌های مشابه با محصولات مذکور را می‌توان در بازار موبایل یافت، اما اکنون دیگر مخاطبان تلفن‌های همراه به خوبی می‌دانند که اگر بخواهند به سراغ برندهای چینی موجود در بازار موبایل بروند باید به برندهای شناخته شده‌ای نظیر هواوی یا شیائومی اتکا کنند و از سایر برندهای بی نام و نشان چینی اجتناب نمایند.

با این حال چنین موضوعی را فعلا در بازار خودرو شاهد نیستیم و با توجه به رشد روزافزون حضور خودروهای ریز و درشت چینی در ایران، بسیاری از خودرو دوستان هنوز به خوبی نمی‌دانند که باید به کدام یک از برندها یا مدل‌های موجود در بازار اعتماد کنند. از همین رو انتخاب بهترین ماشین چینی موجود در ایران می‌تواند خریداران خودرو را تا حدی از رفتن به راه اشتباه و انتخاب محصول بی کیفیت باز دارد. پس بهتر است نگاهی به تعدادی از خودروهای چینی با کیفیت حاضر در بازار بپردازیم. محصولاتی که تا حدی امتحان خود را پس داده‌اند و می‌توان به آنها اتکا کرد.

لیفان 820      

لیفان ۸۲۰

مدل ۸۲۰ از خودروی لیفان را می‌توان یکی از خودروهای خوب چینی حاضر در بازار داخلی خودرو لقب داد و آن را شایسته‌ی یدک کشیدن نام بهترین ماشین چینی موجود در ایران دانست. خودرویی که از جمله دلایل افزایش محبوبیتش در میان خودرو دوستان ایرانی را باید در وجود برخی اشتراکات و شباهت‌ها با خودروی محبوب تویوتا کمری جستجو کرد.

حجم موتور ۲۳۷۳ سی‌سی این خودرو در کنار بهره‌مندی آن از حداکثر قدرت ۱۵۸ اسب بخاری (با احتساب ۵۷۰۰ دور در دقیقه) و حداکثر گشتاور ۲۲۱ نیوتن متری (با احتساب ۴۰۰۰ دور در دقیقه) از جمله نکات مثبت لیفان ۸۲۰ محسوب می‌شود و افزون بر آن، استاندارد آلایندگی این خودرو نیز یورو ۵ است.

به طور کل اکثر امکانات و قابلیت‌هایی که یک خودروی سواری باید از وجود آنها بهره‌مند باشد، در لیفان ۸۲۰ قابل مشاهده است و به همین دلیل می‌توان این خودرو را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی حاضر در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران برگزید. گفتنی است که در حال حاضر نمونه‌های صفر کیلومتر از لیفان ۸۲۰ با قیمتی مابین ۹۵ تا ۹۹ میلیون تومان در بازار خودرو معامله می‌شود.


بی وای دی اس 7

بی وای دی اس ۷

هرچند که خودروی بی وای دی اس ۶ فروش خیره کننده و حیرت آوری را در بازار خودروی ایران تجربه نکرد، بسیاری از خریداران این محصول آن را شایسته‌ی کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران می‌دانند و دلیل اصلی عدم صف کشیدن خودرو دوستان برای خرید این خودرو را ظاهر از مد افتاده و نه چندان هیجان انگیز آن بر می‌شمرند.

با این اوصاف خودروی بی وای دی اس ۷ به موجب تغییراتی که در ظاهر خود می‌بیند، می‌تواند از شانس بیشتری برای کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران برخوردار باشد. به خصوص آن که علاوه بر سر و شکل ظاهری شاهد بهینه سازی‌هایی در باطن این خودرو (نسبت به مدل قبل) نیز هستیم.

از جمله نکات قابل توجه در خودروی بی وای دی اس ۷ استفاده از موتور توربو شارژ است. امری که موجب شده تا این خودرو بتواند از حداکثر قدرت و حداکثر گشتاور بیشتری نسبت به مدل اس ۶ برخوردار باشد. به گونه‌ای که دارندگان این خودرو می‌توانند توسط موتور دو لیتری و توربوشارژ این کراس اور بزرگ جثه حداکثر قدرت و گشتاوری معادل ۲۰۳ اسب بخار (با احتساب ۵۵۰۰ دور در دقیقه) و ۳۲۰ نیوتن متر (با احتساب ۴۵۰۰ دور در دقیقه) را تجربه نمایند.

سوای این موضوع بی وای دی اس ۷ به لحاظ بهره‌مندی از امکانات و قابلیت‌های مختص به اتومبیل‌های روز هم هیچ گونه کم و کسری ندارد و به خوبی قادر است در لیست بهترین ماشین‌های چینی موجود در ایران جایی برای خود دست و پا کند.

قیمت مصوب خودروی بی وای دی اس ۷ رقم ۱۳۰ میلیون تومان اعلام شده است. در واقع حضور این خودرو در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران بیش از هر چیز به دلیل قابلیت‌های مدل اس ۶ و توجهاتی است که از سوی خودرو دوستان نثار این عضو قدیمی‌تر خانواده‌ی بی وای دی شده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از خودروی بی وای دی اس ۷ می‌توانید به مطلب اختصاصی ما در مورد این عضو جدید از خانواده‌ی بی وای دی مراجعه کنید.


جک اس 5 

جک اس ۵

خودروی جک اس ۵ در حال حاضر چه از نظر میزان فروش و چه از دیدگاه جلب نظر خودرودوستان توانسته کاملا موفق عمل نماید و نظرهای مثبت فراوانی را به خود جلب کند. از همین رو این خودرو هم اکنون به عنوان یکی از شایسته‌ترین خودروها برای کسب لقب بهترین ماشین چینی موجود در ایران شناخته می‌شود.

از جمله امکانات قابل توجه جک اس ۵ می‌توان به وجود سیستم‌های مکمل‌ فراوان برای ثبات بخشیدن به سیستم ترمز و افزایش میزان ایمنی این خودرو اشاره کرد. علاوه بر آن جک اس ۵ در بحث فنی نیز عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است و بهره‌مندی موتور چهار سیلندر و ۱۹۹۷ سی‌سی این خودرو از حداکثر قدرت ۱۷۴ اسب بخار (با احتساب ۵۲۰۰ دور در دقیقه) و حداکثر گشتاور ۲۳۵ نیوتن متر (با احتساب ۲۰۰۰ دور در دقیقه) موجب شده است تا جک اس ۵ بتواند از هر لحاظ گلیم خود را به خوبی از آب بیرون بکشد.

در حال حاضر مدل دنده‌ای این خودرو از قیمتی مابین ۸۷ میلیون تومان (قیمت نمایندگی) تا ۹۶ میلیون تومان (قیمت بازار) برخوردار است و مدل اتوماتیک آن هم چیزی مابین ۱۱۶ میلیون تومان (قیمت نمایندگی) تا ۱۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود. به هر حال با در اختیار داشتن یکی از مدل‌های مذکور از این خودرو می‌توانید ادعا کنید که بر بهترین ماشین چینی موجود در ایران سوار هستید.


هایما اس 7 توربو        

هایما اس ۷ توربو

اگر از توان کنار آمدن با موتورهای توربو برخوردار هستید و می‌توانید ظرایف مربوط به تعامل با آنها را رعایت کنید، هایما اس ۷ توربو می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای در اختیار داشتن بهترین ماشین چینی موجود در ایران باشد.

اگرچه مدل توربو از خودروی هایما اس ۷ به نسبت جک اس ۵ از قدرت و گشتاور کمتری برخوردار است، اما در صورت نگهداری درست از موتور آن می‌تواند بسیار با ثبات ظاهر شود و عمر مفید بسیار خوبی را تجربه کند. در کلام عامیانه می‌توان گفت که این خودرو اذیت و آزار چندانی برای صاحبانش به همراه ندارد و در صورت مراقبت درست، کاملا با آنها یار و همراه است.

در واقع خودروی هایما اس ۷ توربو نیز همانند جک اس ۵ توانسته است اسم و رسم مناسبی برای خود در بازار ایران دست و پا کند و به عنوان یک خودروی چینی اعتبار در خوری کسب نماید. به گونه‌ای که هم اکنون می‌توان بدون مواجه شدن با شک و شبهه‌ خاصی نام این خودرو را میان گزینه‌های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران قرار دارد. گفتنی است که این روزها خودروی هایما اس ۷ توربو در بازار خودروی ایران از قیمتی مابین ۹۵ تا ۱۱۵ میلیون تومان برخوردار است و همانند بسیاری از خودروها، جهشی بی معنی و غیر قابل قبول را در قیمت خود تجربه می‌کند.


چانگان CS35

چانگان CS35

اگرچه خودروی چانگان CS35 در نگاه نخست نسبت به سایر گزینه‌های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران از شانس کمتری برای کسب این عنوان برخوردار است، اما در مجموع یکی از خودروهای چینی نسبتا با کیفیت حاضر در بازار خودروی ایران به شمار می‌رود.

قیمت خودروی چانگان CS35 (مدل دنده اتوماتیک) که در حال حاضر حول و حوش رقم ۶۹ میلیون تا ۷۱٫۶ میلیون تومان سیر می‌کند، خرید این خودرو را برای طیف گسترده‌تری از خودرو دوستان قابل دسترس می‌سازد. البته کاملا منطقی است که با توجه به قیمت مذکور شاهد بهره بردن چانگان CS35 از ویژگی‌های ضعیف‌تری نسبت به سایر گزینه‌های موجود در لیست بهترین ماشین چینی موجود در ایران باشیم.

اما قیمت پایین‌تر این محصول نسبت به سایر رقبا به آن معنی نیست که چانگان CS35 خودروی ضعیفی به شمار رود و برای خودرو دوستان هیچ گونه جذابیتی نداشته باشد. چرا که این خودرو در کنار بهره بردن از ظاهر گیرا، امکانات و قابلیت‌های خوبی را هم در اختیار خودرو دوستان قرار می‌ذدهد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری از این مدل خودروی چانگان هستید و دوست دارید اطلاعات کامل‌تری از آن در اختیار داشته باشید، می‌توانید مطلب اختصاصی ما در رابطه با خودروی چانگان CS35 را از نظر بگذرانید. در مجموع می‌توان چانگان CS35 را هم در کنار سایر گزینه‌های موجود در این لیست به عنوان بهترین ماشین چینی موجود در ایران قرار داد.

منابع
سایت ستاره

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *