خانه / اخبار سیاسی / قدرت آمریکا در آسیا پس از دوران ترامپ

قدرت آمریکا در آسیا پس از دوران ترامپ

قدرت آمریکا در آسیا پس از دوران ترامپ , ولایتی: اقدام ترامپ آخرین ضربه به حیات سیاسی آمریکا در غرب آسیا و جهان اسلام است , موگرینی: ترامپ منطقه را به دوران سیاه تر خود باز می گرداند , ترامپ انتقال سفارت آمریکا به قدس را برای ۶ ماه دیگر تعلیق کرد , ترامپ قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد/صدور دستور انتقال سفارت آمریکا به قدس , ترامپ فرمان اجرایی انتقال سفارت آمریکا به قدس را امضاء کرد .
دیپلماسی ایرانی: وقتی «کمیسیون سه جانبه» – گروهی متشکل از رهبران سیاسی و تجاری، ژورنالیست ها و آکادمیک ها – اخیرا در سنگاپور با یکدیگر ملاقات کردند، بسیاری از بابت امتناع آمریکا از رهبری آسیا ابراز نگرانی می کردند. حجم تجارت همه کشورهای آسیایی با چین اینک بیش از حجم تجاریشان با ایالات متحده است.
نسبت تجارت اغلب دو به یک است. این نگرانی ها اینک با مواضع پرزیدنت ترامپ در خصوص تعرفه ها و اهانت به نهادهای چند جانبه تشدید شده است. پرسشی که در سنگاپور بسیار شنیده می شود این …

دیپلماسی ایرانی: وقتی «کمیسیون سه جانبه» – گروهی متشکل از رهبران سیاسی و تجاری، ژورنالیست ها و آکادمیک ها – اخیرا در سنگاپور با یکدیگر ملاقات کردند، بسیاری از بابت امتناع آمریکا از رهبری آسیا ابراز نگرانی می کردند. حجم تجارت همه کشورهای آسیایی با چین اینک بیش از حجم تجاریشان با ایالات متحده است.

نسبت تجارت اغلب دو به یک است. این نگرانی ها اینک با مواضع پرزیدنت ترامپ در خصوص تعرفه ها و اهانت به نهادهای چند جانبه تشدید شده است. پرسشی که در سنگاپور بسیار شنیده می شود این است: آیا رهبری ایالات متحده در آسیا می تواند سال های زمامداری ترامپ را تاب بیاورد؟

همه چیز در مورد آسیا آمریکا ایرانی ترامپ دوران دیپلماسی قدرت

تاریخ چشم انداز هایی در اختیار ما قرار می دهد. در سال ۱۹۷۲ پرزیدنت ریچارد نیکسون به صورت یکجانبه و بدون هشدار قبلی تعرفه هایی علیه متحدان آمریکا اعمال کرد، چارچوب سازمان بین المللی پول را نقض کرد و جنگ منفور ویتنام را پی گرفت. هراس از تروریسم گسترش یافته بود و کار شناسان درباره آینده دموکراسی ابراز نگرانی می کردند.

همان سال بود که دیوید راکفلر و زبیگنیو برژینسکی کمیسیون سه جانبه را ایجاد کردند، سالی یکبار اعضا همدیگر را می بینند و در خصوص مشکلات بحث می کنند. برخلاف نظریه های توطئه، این کمیسیون قدرت اندکی دارد، اما همچون دیگر کانال های اطلاعاتی دیپلماسی خط ۲ به صاحبان واحد های خصوصی اجازه می دهد تا به دنبال راه هایی برای برطرف کردن موارد دردسرساز باشند. نتایج آن می تواند در انتشارات و همچنین روی وب سایتش مشاهده شود.

جزییات مطلب آسیا و آمریکا و ایرانی و ترامپ و دوران و دیپلماسی و قدرت را میخوانید .

در سنگاپور هیچ اجماعی در خصوص آسیای پساترامپ وجود ندارد. برای نمونه اعضای چینی و هندی در خصوص زیرساخت های پروژه های «کمربند و جاده» چین مواضع متفاوتی داشتند. برخی از آسیایی ها و آمریکایی ها در خصوص چشم انداز راه حلی موفق برای بحران کره شمالی اختلاف نظر داشتند و همچنین این سوال بنیادین در میان بود که آیا جنگ چین و ایالات متحده اجتناب ناپذیر است یا خیر. و برخی از اروپایی ها اسیر این پرسش بودند که عدم قطعیت کنونی در جهان به خیزش چین منجر می شود و یا خیزش ترامپ.

قطار حامل نمایندگان کنگره آمریکا دچار سانحه شد

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره قدرت آمریکا در آسیا پس از دوران ترامپ

حدس من، که به اعضای گروه هشدار دادم ممکن است اشتباه باشد، این است که ایالات متحده می تواند پس از دوران ترامپ رهبری خود در آسیا را تقویت کند، به این شرط که درس بگیرد چطور از قدرت «در کنار» دیگران و «روی» دیگران استفاده کند. به بیان دیگر، ایالات متحده می بایست از قدرت نرم خود برای ایجاد شبکه و نهادهایی استفاده کند که به این کشور اجازه همکاری با چین، هند، ژاپن، اروپا و دیگران را برای مواجهه با مشکلات فراملی همچون ثبات پولی، تغییرات اقلیمی، تروریسم و جرائم سایبری – که هیچ کشوری نمی تواند به طور یکجانبه حل و فصل کند بدهد.

این امر نیازمند غلبه بر سیاست های یکجانبه و رفتار هایی است که از زمان روی کار آمدن ترامپ با آن مواجه بوده ایم. بر خلاف بدبینی های موجود، با وجود خیزش چین، ایالات متحده برتری های قدرتمندی دارد که بیش از هشت سال دوران ریاست جمهوری، در صورت انتخاب مجدد ترامپ، به طول خواهد انجامید.

نخست از بابت آمار جمعیتی. بر اساس آمار سازمان ملل؛ ایالات متحده تنها کشور توسعه یافته در جهان خواهد بود که تا سال ۲۰۵۰ با رشد جمعیتی مواجه خواهد بود. چین که اینک پر جمعیت ترین کشور دنیا است، بر اساس پیش بینی ها جایگاه خود را به هند واگذار خواهد کرد.

توضیحات بیشتر در موردآسیا آمریکا ایرانی ترامپ دوران دیپلماسی قدرت

برتری دوم انرژی است. یک دهه پیش به نظر می رسید که آمریکا از سر استیصال متکی به واردات انرژی است. اینک با انقلاب سنگ های نفت زا این کشور از واردکننده انرژی به صادرکننده انرژی بدل شده است و آمریکای شمالی تا یک دهه آتی به خودکفایی می رسد حال آنکه چین بیش از پیش متکی با واردات انرژی خواهد شد.

افشاگری بی سابقه دبیر مجمع کارآفرینان کشور/ سرنوشتی که کالای ایرانی پیدا کرد

برتری سوم برای ایالات متحده تکنولوژی است. در میان فن آوری هایی که در این قرن قدرت بر دوششان خواهد بود می توان به بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و نسل بعدی فن آوری اطللاعات همچون هوش مصنوعی و داده های بزرگ اشاره کرد. بر اساس آنچه کار شناسان خبره می گویند هرچند ظرفیت های تکنولوژیک چین توسعه خواهد یافت، اما ایالات متحده همچنان در پژوهش، توسعه، ارتباطات و این دست فن آوری ها رهبر دنیا باقی خواهد ماند.

شما مطلب قدرت آمریکا در آسیا پس از دوران ترامپ را می خوانید .

علاوه بر این آمریکا در زمینه پایگاه های تحقیقاتی چهارمین برتری را در نظام تحصیلات دانشگاهی خود می بیند. بر اساس رتبه بندی دانشگاه شانگهای ژیائوتونگ از ۲۰ دانشگاه بر تر دنیا، ۱۶ دانشگاه آمریکایی است و هیچ دانشگاه چینی در این رده بندی قرار ندارد.

جایگاه ایالات متحده نه فقط به خاطر برتری هایی که ذکر شد بلکه همچنین به خاطر اتحاد با ژاپن و چین حفظ خواهد شد.

آسیا آمریکا ایرانی ترامپ دوران دیپلماسی قدرت

تازه‌ترین واکنش ترامپ به مذاکره با «اون»

رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که دیدار وی با رهبر کره شمالی می‌تواند به شکست منجر شود یا بزرگترین قرارداد برای جهان حاصل گردد.
به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی تاکید کرد: دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی می تواند بدون دستیابی به توافقنامه ای باشد یا در نهایت منجر به بزرگترین توافق برای جهان شود تا تنش های هسته ای بین دو کشور کاهش یابد.
ترامپ در ادامه افزود: اگر پیشرفت ممکن نباشد، خیلی سریع از نشست و دیدار با رهبر کره شمالی خارج خواهم شد. تصور می کنم که کره شمالی خواستار صلح است و اکنون وقت آن است.
هنوز زمان و مکان دقیق برگزاری این دیدار مشخص نشده ولی احتمالا این دیدار اواخر ماه می خواهد بود.
ترامپ تصریح کرد: چه کسی می داند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر این دیدار برگزار شود، یا این نشست را سریع ترک خواهم کرد یا …

رئیس‌جمهور مکزیک پس از گفتگوی تلفنی با ترامپ از سفر به آمریک

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، یک مقام ارشد آمریکا روز شنبه اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و انریکه پنیا نیتو، رئیس جمهور مکزیک بعد از مکالمه تلفنی تصمیم گرفتند برنامه اولین سفر رئیس جمهور مکزیک به کاخ سفید به تعویق بیفتد. به نظر می‌رسد این گفتگو در برگیرنده فشار از سوی ترامپ برای ایجاد دیوار در مرز مشترک دو کشور بوده است.
این مقام ارشد اعلام کرد هر دو رئیس جمهور به توافق رسیدند که اکنون زمان مناسبی برای این سفر نیست، اما تیم‌های دو کشور کماکان به گفتگو و همکاری با هم ادامه می‌دهند.
مقامات مکزیک مشغول گفتگو درباره برگزاری یک نشست مشترک میان ترامپ و پنیا نیتو ظرف هفته‌های آتی هستند. تاکنون به تاریخ دقیق برگزاری این نشست اشاره‌ای نشده است.
واشنگتن پست که اولین بار اوایل روز شنبه خبر به تعویق افتادن سفر رئیس جمهور مکزیک به آمریکا را اعلام کرد، …

نتانیاهو با ترامپ دیدار کرد

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به آمریکا سفر کرده، در کاخ سفید با رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد. نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس که برای دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا، برخی مقام‌های ارشد کنگره و همچنین سخنرانی در نشست لابی «آیپک» به این کشور سفر کرده، امروز دوشنبه به کاخ سفید رفت. بنیامین نتانیاهو با استقبال دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قرار گرفت و دو طرف دیدار دوجانبه خود را آغاز کردند. او پیش از ترک سرزمین‌های اشغالی به مقصد آمریکا، موضوع ایران و توافق هسته‌ای این کشور را یکی از موضوعات مهم مورد رایزنی خود با رئیس‌جمهور آمریکا خوانده بود. دیدار نتانیاهو با ترامپ، پنجمین دیدار این دو پس از آغاز ریاست جمهوری ترامپ است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که کمی بیش از یک سال از ریاست جمهوری ترامپ می‌گذرد، دو بار در کاخ …

  • اخبار سیاسی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *