خانه / سرویس های دیگر / ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا به همراه توضیحات

ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا به همراه توضیحات

ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا ، قواعد شوخی در زندگی مشترک | شوخی هـای ممنوعه در زندگی مشترک ، کابوس سونامی جدایی در کشور/چالش کوتاه شدن عمر زندگی مشترک! ، آغاز‌ زندگی مشترک ۱۴۱ زوج دانشجوی دانشگاه امیرکبیر ، چرا زن و شوهر بعد از چند سال زندگی مشترک شبیه به هم می شوند؟ ، یخبندان در زندگی مشترک .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛روزگاری اگر شمـا می‌خواسـتید در آمریکا یک خانواده تشکیل بدهید دستورکار خیلی ساده بود؛ ازدواج کنید و بچه‌دار شوید. اما امروزه تشکیل خانواده با تغییرات اساسی و چالش‌هـای مهمی سروکار دارد. طبق گزارش کارولین کایچنر، کارشناس ارشد نشریه «آتلانتیک» در حال حاضر بیشتر والدین در حالی زیر یک سقف در کنار یکدیگر زندگی می‌کـنند …

ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا

به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛روزگاری اگر شمـا می‌خواسـتید در آمریکا یک خانواده تشکیل بدهید دستورکار خیلی ساده بود؛ ازدواج کنید و بچه‌دار شوید. اما امروزه تشکیل خانواده با تغییرات اساسی و چالش‌هـای مهمی سروکار دارد. طبق گزارش کارولین کایچنر، کارشناس ارشد نشریه «آتلانتیک» در حال حاضر بیشتر والدین در حالی زیر یک سقف در کنار یکدیگر زندگی می‌کـنند و صاحب فرزند می‌شوند کـه به صورت رسمی ازدواج نکرده‌اند.

درواقع تعبیری کـه می‌توان از ایـن تغییر شکل و ساختار در زندگی‌هـای مشترک آمریکایی‌ها ارائه کرد «زندگی مشترک شاتگان‌ها» اسـت. کایچنر در گزارش خود اشاره می‌کند به ایـنکـه در دهه‌هـای ۶۰ و ۷۰ میلادی زوج‌هـای جوانی کـه تشکیل خانواده را برای زندگی آینده خود متصور بودند مسیری روشن و مشخص در پیش داشتند، حال آن‌ کـه در جامعه امروز آمریکا زندگی مشترک زوج‌هـایی کـه اغلب به شکل رسمی با یکدیگر عقد نکاح نبسته‌اند و تشکیل زندگی می‌دهند روندی رو به رشد دارد.

همـه چیز در مورد آمریکا جدید زندگی زندگی مشترک سبک ستاره سنتی شعر ظهور مشترک

بیشتر بخوانید

:

چرا نرخ امید به زندگیِ مردم آمریکا پایین اسـت؟


روند جدید درواقع شامل دو مرحله و توالی تاریخی اسـت؛ نخست اواسط دهه ۹۰ میلادی کـه بیش از نیمی از زوج‌ها زندگی مشترک خود را پیش از ازدواج رسمی با یکدیگر آغاز‌ کرده بودند و مرحله دوم مربوط به زمان حال می‌شود کـه به گفته محققان اغلب زوج‌هـای آمریکایی در مرحله نخست زندگی مشترک را با خانه‌هـای اشتراکی بنا می‌نهند و در مرحله بعدی صاحب فرزند می‌شوند و دست آخر اگر صلاح ببینند و همـه‌چیز بر وفق مرادشان باشد ازدواج هم می‌کـنند.

جزییات مطلب آمریکا و جدید و زندگی و زندگی مشترک و سبک و ستاره و سنتی و شعر و ظهور و مشترک را میخوانید .

طبق گزارشی کـه طی روز‌هـای اخیر توسط مرکز تحقیقاتی پیو منتشر شده اسـت ۳۵ درصد از زوجینی کـه در حال حاضر با یکدیگر زندگی می‌کـنند به‌طور رسمی با هم ازدواج نکرده‌اند کـه ایـن رقم در قیاس با آمار سال ۱۹۹۷ کـه شامل ۲۰ درصد از زوجین می‌شد رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا

نکته قابل‌تامل ایـن اسـت کـه بار اولی کـه دولت آمریکا آماری در ایـن رابطه ارائه کرد، اقبال زوج‌هـای آمریکایی به ایـن سبک از زندگی کمتر از یک درصد از زندگی‌هـای مشترک را دربر می‌گرفت.

به گفته آریل کاپربرگ، اسـتاد جامعه‌شناسی دانشگاه کارولینای شمـالی اغلب ایـن زوج‌ها به احتمال خیلی زیاد ایـن سبک از زندگی را به دلایل اقتصادی برمی‌گزینند. نکته دیگر تحقیقات موسسه پیو ایـن اسـت کـه زوج‌هـایی کـه بدون ازدواج رسمی با یکدیگر زندگی می‌کـنند در قیاس با زوجینی کـه زندگی مشترک‌شان را به شکل رسمی و در قالب سنت‌ها و رسم و آیین خود آغاز‌ کرده‌اند کم‌سن و سال‌تر و کم‌سواد‌تر استند.

وزرای خارجه آلمان و فرانسه برای ممانعت از خروج آمریکا از برجام به اسرائیل می‌روند

در رابطه با بحث مشکلات اقتصادی باید گفت: نسلی کـه رکود اقتصادی بزرگ در آمریکا را تجربه کرده یا بلافاصله بعد از وقوع آن‌ به دنیا آمده‌اند با مشکلاتی، چون نبود امنیت مالی و فقدان امنیت اقتصادی مواجهند. ایـن قشر از جامعه آمریکا اگرچه درآمد نسبتا بیشتری نسبت به نسل‌هـای قبل و بعد خود دارند، اما ارزش خالص دریافتی آن‌‌ها به دلیل بدهی‌هـای قبلی در مقایسه با نسل‌هـای گذشته عمدتا کمتر اسـت.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا جدید زندگی زندگی مشترک سبک ستاره سنتی شعر ظهور مشترک

به گفته کوپرگ یکی از دلایلی کـه زوج‌هـای فعلی اغلب زندگی مشترک را قبل از ازدواج رسمی در پیش می‌گیرند فقدان ثبات مالی اسـت. درواقع برای خیلیی از زوج‌هـای جوان داشتن ثبات مالی نوعی پیش‌شرط برای ازدواج محسوب می‌شود به‌خصوص اگر شریک زندگی آینده‌شان وضعیت خوب اقتصادی و شرایط مالی مناسبی هم نداشته باشد یا شرایط اقتصادی او به کسب موفقیت‌هـای آینده شخص آسیب برساند. از نظر ایـن زوج‌ها، نداشتن شرایط مالی اقتصادی مناسب یک امتیاز منفی برای شریک زندگی آینده محسوب می‌شود.

ایـن اسـتاد جامعه‌شناسی همچنین به ایـن مساله اشاره کرد در حال حاضر تحقیقاتش به ایـن موضوع اختصاص دارد کـه چگـونه بدهی‌ها و وام‌ها می‌توانند بر روابط زوجین تاثیرگذار باشند و زندگی مشترک آدمها را تحت‌الشعاع قرار دهند؛ جوانانی کـه در طول تحصیل خود از وام‌هـای دانش‌آموزی و دانشجویی اسـتفاده کرده‌اند اغلب در رابطه با تشکیل زندگی و ازدواج تردید دارند، در حالی کـه به گفته کوپرگ ازدواج برای زوجین می‌تواند مزایای مالی خیلیی داشته باشد.

شمـا مطلب ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا را می خوانید .

به‌عنوان مثال اگر یکی از زوجین در برنامه تحصیلی دانشجویی مبتنی‌بر درآمد شرکت داشته باشد و بعد از آن‌ تصمیم به تشکیل زندگی بگیرد دولت به احتساب درآمد همسر، پرداخت وام مورد نظر را افزایش خواهد داد. علاوه‌بر ایـن ازدواج فارغ از مزایای اقتصادی، امنیت اجتماعی و روانی نیز با خود به همراه می‌آورد.

افزایش فرزندان طلاق و آسیب‌هـای اجتماعی

آمریکا جدید زندگی زندگی مشترک سبک ستاره سنتی شعر ظهور مشترک

نکته قابل تامل دیگری کـه از تحقیقات موسسه پیو می‌توان دریافت ایـن اسـت کـه بیش از ۷۴ درصد از زوج‌هـایی کـه سبک جدید زندگی در آمریکا را انتخاب کرده‌اند اغلب در سال‌هـای نخست زندگی بچه‌دار می‌شوند. فرزندآوری در شرایطی کـه ازدواج زوجین هیچ سبک و سیاق حقوقی‌ای ندارد مشکلات عدیده حقوقی برای زوجین و فرزند آن‌‌ها در پی دارد.

پیشنهاد تحریم‌هـای جدید علیه ایـران از سوی سه کشور اروپایی

طبق ایـن گزارش میزان طلاق و جدایی در میان زوج‌هـایی کـه به شیوه جدید زندگی می‌کـنند بیش از زوج‌هـایی اسـت کـه به شیوه رسمی زندگی می‌کـنند، از ایـن رو کودکانی کـه به دلیل طلاق یکی از والدین‌شان را از دست می‌دهند در ادامه زندگی با بحران هویت و خلأ ناشی از فقدان یکی از والدین مواجهند.

ایـن کودکان اغلب با بحران‌هـای روحی و مشکلات روانی متعددی دست به گریبانند کـه در آینده می‌تواند در قالب بزهکاری‌ها و انحرافات اخلاقی ظهور و بروز یابند. اما مساله به ایـنجا ختم نمی‌شود، زیرا ایـن زوج‌ها کـه به ایـن شیوه سهل‌الوصول از خانواده خو گرفته‌اند دست به ازدواج‌هـای مجدد می‌زنند؛ در عین حال افزایش طلاق در ایـن خانواده‌ها منجر به تشکیل خانواده‌هـای «مخلوط» یعنی خانواده‌هـای متشکل از یک یا چند عضو ناتنی یا جد پدری یا مادری شده اسـت.

در ایـن بین، فرزندآوری خارج از قاعده ازدواج، پدیده‌ای تحت عنوان «بارداری چندسویه» را ایجاد کرده اسـت. به ایـن معنی کـه در ایـن نوع بارداری، خانم ها با بیش از یک مرد با یا بدون ازدواج در رابطه استند. ۲۰ درصد خانم ها در شرف یائسگی و ۲۸ درصد خانم ها با دو فرزند، در معرض بارداری دوسویه استند.

ایـن مطلب در مورد آمریکا جدید زندگی زندگی مشترک سبک ستاره سنتی شعر ظهور مشترک می باشد .

نمود‌هـای تغییر سبک زندگی

از مهم‌ترین نمود‌هـای تغییر سبک زندگی در آمریکا، افزایش حضور خانم ها در بازار کار، کاهش نرخ موالید، افت نگاه‌هـای سنتی به تقسیم کار خانوادگی زن و مرد، و برعکس رواج فرزندآوری خارج از ازدواج اسـت. امروزه در ایالات متحده، ۲۰ درصد زایمان‌هـای خانم ها سفیدپوست و نیمی از زایمان‌هـای خانم ها رنگین‌پوست، بدون ازدواج صورت می‌گیرد.

ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا

در ایـن میان از دیگر مظاهر ایـن به اصطلاح تحول خانواده آمریکایی می‌توان به هم‌خانگی، روابط پیش از ازدواج و فراازدواجی، تقاضا برای سقط، پیشگیری از بارداری و رواج قرص‌ها و انواع شیوه‌هـای آن‌، ازدواج مجدد، طلاق، حضانت بدون ازدواج، خانواده‌هـای تک‌والد، همجنس‌گرایی و تقاضا برای مشروعیت ازدواج همجنس‌گرایان، رواج ترک کـهنسالان، استفاده مواد مخدر و کاهش نظارت بر فرزندان اشاره کرد.

ظهور پدیده زندگی شاتگان‌ها

آمریکا, جدید, زندگی, زندگی مشترک, سبک, ستاره, سنتی, شعر, ظهور, مشترک

به گفته وندی مانینگ، مدیر مرکز تحقیقات خانواده و جمعیت‌شناسی در دانشگاه ایالتی بوولینگ گرین آمریکا زندگی مشترک ایـن زوج‌ها را می‌توان به «زندگی شاتگان‌ها» تعبیر کرد؛ چنان کـه هر یک از ایـن زوج‌ها به دلیل عدم وابستگی و تعلق خاطر و بی‌مسئولیتی‌ای کـه در قبال خانواده و فرزند احتمالی احساس می‌کـنند مثل اسلحه‌هـای شاتگان آمریکایی استند کـه هر لحظه با یک تنش کوچک مسلح شده و با یک شلیک، کانون زندگی را هدف قرار می‌دهند.

شکوه زندگی در لحظه حال

منبع:فرهیختگان

انتهـای پیام/

ظهور سبک جدید از زندگی مشترک در آمریکا را بررسی کرد

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

کابوس سونامی جدایی در کشور/چالش کوتاه شدن عمر زندگی مشترک!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،با تغییر سبک زندگی و گرایش به زندگی مشابه کشورهـای صنعتی، توقعات از داشتن زندگی مرفه در جامعه بالا رفته و در عین حال، تفاهم زوجین رنگ باخته اسـت. در همین حال، علل دیگری برای بروز طلاق در کشور نام برده می شود کـه مهم ترین آن‌، اعتیاد اسـت. معضلی کـه برخی خانواده ها را گرفتار ساخته و در نتیجه، منجر به جدایی زوجین از یکدیگر می شود.
شاید در نگاه اول، طلاق و جدایی زوجین از یکدیگر یک اتفاق ناخوشایـند شخصی تلقی شود. اما، وقتی به تبعات طلاق در جامعه نگاه می کنیم، می بینیم کـه بیشترین آسیب هـای اجتماعی ناشی از طلاق و اعتیاد اسـت. به عبارتی، می توان گفت کـه اگر نتوانیم برنامه ای جامع برای کنترل آسیب هـای اجتماعی در جامعه داشته باشیم، می بایست منتظر تنزل جایگاه خانواده در کشور بود کـه آسیب هـای آن‌ به مراتب ویرانگر تر …
ناامیدی در زندگی مشترک و زناشویی

وفاداری واقعی در زندگی مشترک یعنی …

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: چیزی کـه پیوند زناشویی بیشتر از هر چیزی به آن‌ نیاز دارد، تعهد کامل نسبت به همدیگر اسـت. یعنی شمـا نباید نگران باشید کـه مبادا همسرتان رفتاری خارج از تعهدی کـه به شمـا دارد داشته باشد یا او هم نباید نگران ایـن باشد کـه ممکن اسـت شمـا کاری بکنید کـه بر خلاف تعهدتان باشد. وفاداری در رابطه‌ی زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا مردی دیگر اسـت. وفاداری واقعی یعنی ایـنکـه با همسرتان کاملا یکی و متحد شوید.
 
 
 
وفاداری یعنی با زن/مرد دیگری گرم نگیرید
هر گونه رفتاری کـه فراتر از یک تعامل ساده بین شمـا و شخص دیگری از جنس مقابل‌تان باشد، مصداق بی‌وفایی و خیانت اسـت. شمـا می‌دانید کـه صرفا بی‌ضرر بودن ایـن نوع ارتباط و تعامل با جنس مخالف، توجیه‌ کـننده‌ی رفتار شمـا نیست.
وفاداری یعنی رابطه‌ی جنسی رضایت بخشی داشته …

شعر تولدم مبارک (در قالب هـای سنتی و نو)

به نقل از سایت ستاره و به گزارش پارس شعر تولدم مبارک (در قالب هـای سنتی و نو) و شعر تولدم مبارک سروده‌هـایی احساسی با توجه به خود شاعر اسـت. شاعر به زندگی و سال‌هـای گذشته عمرش نگاه می‌کند؛ سپس با واژگان شاعرانه شادی خود را از تولد یا ناراحتی خود را بابت فرارسیدن سالروز به دنیا آمدنش بیان می‌کند. برخی شاعران از خدا و پدر و مادر خود بابت نعمت حیات سپاسگزارند و برخی دیگر از تنهـایی در روز تولد گله دارند. شعرهـای تولدم مبارک را در ادامه بخوانید. در همین زمینه خواندن مجموعه زیبا‌ترین شعرهـای تبریک تولد نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 
شعر تولدم مبارک در قالب‌هـای سنتی
تقویم دیواری میگه کـه امروزباز رسیده روز تولد منهمون روزی کـه من توی آینهباید کـه آشتی کنه با خود من
دارم می‌رم تا برسم به شخصاروزای غصه خوردنم تمومهپشت سرم هر چی کـه بوده، باشهنگاه من فقط به روبرومه
وقتی کـه …

  • دسته‌بندی نشده
  • ظهور سبک جدید زندگی مشترک در آمریکا


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *