خانه / اخبار روز / مراسم تشییع همایون شهنواز ( تصاویر هنرمندان و بازیگران در مراسم تشییع همایون شهنواز ) به همراه توضیحات

مراسم تشییع همایون شهنواز ( تصاویر هنرمندان و بازیگران در مراسم تشییع همایون شهنواز ) به همراه توضیحات

مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز با حضور جمعی از هنرمندان

پیکر همایون شهنواز کارگردان سریال‌های «دلیران تنگستان» و «روزهای به یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» شنبه ۱۹ اسفند ماه، از خانه سینما و با حضور جمعی از هنرمندان تشییع شد.

پیکر همایون شهنواز کارگردان سریال‌های «دلیران تنگستان» و «روزهای به یادماندنی» و فیلم سینمایی«شاه خاموش» شنبه ۱۹ اسفند ماه، از خانه سینما و با حضور جمعی از هنرمندان تشییع شد.

مراسم تشییع همایون شهنواز

درباره وداع سینماگران با کارگردان دلیران تنگستان بیشتر بدانید

در ابتدای این مراسم محسن امیر یوسفی رییس کانون کارگردانان بیان کردصدای پای شخصیت های دلیران تنگستان را می شود شنید که برای استقبال از همایونشهنواز آمده اند؛ شخصیت هایی مثل رییسعلی دلواری و خالو حسین که این شخصیت ها تا ابد در جان ایرانیان می مانند.

وی افزود: همایون شهنواز رفت و حسرت او در دل ما ماند. امروز در غم کارگردانی هستیمکه تنها یک سریال ساخت ولی با همان سریال در یاد ما مانده است. متاسفم از اینکه او از تلویزیون اخراج شد و شاهد آثار کمی از او بودیم.

این کارگردان سینما بیان کرد: ما دو جلسه به ملاقات او در بیمارستان رفتیم و او همچنانبا وجود سوختگی صحبت از عشق داشت. او همچنان صورت خندانی داشت و با شعورو حال صحبت می کرد و علیرغم اینکه چند سالی با سرطان مبارزه می کرد و سوختگی داشت همچنان دلسوخته دیگران بود. متاسفم به سوگ این مرد بزرگ نشستیم.باید توجه بیشتری به پیشکسوتان سینما و تلویزیون داشت. نام و خاطره همایون شهنواز تنها با یک سریال تا ابد در خاطر ما می ماند.

محمدرضا عرب سخنگوی کانون کارگردانان نیز بیانیه کانون کارگردانان را خواند.

محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم گفت:بسیار سخت و اندوهگین است که جمع شده ایم تا از یکی از بزرگان عرصه تصویرکه با تنی سوخته و جسمی آسیب دیده از رنج ما را تنها گذاشت، خداحافظی کنیم.روح بزرگ او هیچگاه شفافیت و روشنایی و تعالی بخشی خود را از دست نداد.همایون شهنواز را با نام و سریالش از دهه پنجاه میشناسم یعنی زمانی که نوجوان بودمو به خاطر موقعیت خانوادگی ام که یک روحانی زاده بودم برای اولین بار با این سریالبا شهنواز آشنا شدم و اولین ارتباط من با تلویزیون با این سریال آغاز شد که بخشیاز نقش آفرینان آن از اجداد و پدران من بود که بخشی از رشادت های این سرزمین را روایت می کردکه مردانه در مقابل استعمار بزرگ زمان خود مقاومت کردند.

مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز کارگردان دلیران تنگستان

وی افزود: «دلیران تنگستان» یکی از مهمترین سریال هایی است که در طول تاریخ تصویر کشوربا موضوع مقابله با استبداد ساخته شده و حتی بعد از انقلاب هم پخش شد ولی از تلخی های روزگار این بود که کارگردانش به جرم ساختن این سریال و همکاری با رژیم گذشتهاز تلویزیون اخراج شد در حالی که او هیچ عداوتی با کسی نداشت. از عجایب اینکه در تابستان رایزنی هایی با مسئولان داشتم و عنوان کردم که این سریال ۱۷ بار از تلویزیون پخش شده و در آن زمان شهنواز بخشی از حقوق خود را می خواست تا بتواند سریال دیگری بسازد ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

حق شناس عنوان کرد: امیدوارم تلویزیون حداقل بخشی از حقوق او را به خانواده اش بدهد.البته لازم است از مردم دشتی و تنگستان تشکر کنم که به او عنوان شهروند افتخاری دادندو از اینکه پاسخ مثبتی به درخواست خانواده او مبنی بر اینکه زمینه انتقال او به دلوار فراهم شود و در خانه رییسعلی دلواری دفن شود، تشکر می کنم.

سپس اردشیر صالح پور از هنرمندان عرصه تئاتر به صحنه آمد و اظهار کرد:شهنواز با رنج های زیادی زیست و همواره دل در گرو این مرز و بوم داشت. آثار او هم رنگی از هویت ملی داشتو فرهنگ و ارزش های ملی این دیار را بازگو می کرد. پیش از انقلاب که همه میل به سرگرمی سازی داشتند او دل در گرو ارزش های ملی داشت؛این است همان سینمای ملی و سریال ملی.

محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری،علیرضا رضاداد، مصطفی کیایی، ضیاالدین دری، جهانگیر الماسی، ،مهدی میامی و … در این مراسم حضور داشتند.

پیکر همایون شهنواز فردا ۲۰ اسفند ماه ساعت ۸:۳۰ صبح از میدان ریی

سعلی دلواری به سوی منزل این قهرمان ملی تشییع می شود. مراسم ختم این هنرمند دوشنبه ۲۱ اسفندماه در تالار ایوان شمس از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می شود.

همایون شهنواز

مراسم تشییع پیکر شهنواز

همایون شهنواز

مراسم تشییع همایون شهنواز

همایون شهنواز

تشییع پیکر همایون شهنواز

همایون شهنواز

مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز

همایون شهنواز

مراسم تشییع پیکر شهنواز کارگردان کشورمان

همایون شهنواز

تشییع پیکر شهنواز

همایون شهنواز

هنرمندان در مراسم تشییع پیکر شهنواز

برای افزایش لایک در تلگرام کلیک کنید

 • اینستاگرام بازیگران خارجی و ستاره های پرطرفدار هالییود ( سری دوم )اینستاگرام بازیگران خارجی و ستاره های پرطرفدار هالییود ( سری دوم )
 • هک ایمیل‌ وزارت نفت توسط بابک زنجانی + جزئیات جرم جدیدهک ایمیل‌ وزارت نفت توسط بابک زنجانی + جزئیات جرم جدید
 • لیونل مسی با تفریحات باحال و جالب + تصاویر مسی و خوشگذرانی هایشلیونل مسی با تفریحات باحال و جالب + تصاویر مسی و خوشگذرانی هایش
 • آتش سوزی ساختمان پلاسكو در خیابان جمهوری تهران + عکس و جزئیات و فیلمآتش سوزی ساختمان پلاسكو در خیابان جمهوری تهران + عکس و جزئیات و فیلم
 • بهترین مناطق آسیا برای گردشگری + عکس جذاب ترین نقاط آسیابهترین مناطق آسیا برای گردشگری + عکس جذاب ترین نقاط آسیا
 • کادوی شب یلدا برای عروس با قیمت های عجیب + تصاویرکادوی شب یلدا برای عروس با قیمت های عجیب + تصاویر
 • سلامت کبد خود را با انجام این کارها به خطر می اندازید + جزئیاتسلامت کبد خود را با انجام این کارها به خطر می اندازید + جزئیات
 • سکه ۱۰ هزار تومانی در تلگرام + از شایعه تا واقعیت ماجراسکه ۱۰ هزار تومانی در تلگرام + از شایعه تا واقعیت ماجرا
 • سارقان مسلح بزرگراه های تهران دستگیر شدند + تصاویر و شناساییسارقان مسلح بزرگراه های تهران دستگیر شدند + تصاویر و شناسایی
 • خودرو قدیمی و قدرتمند با ظاهر عجیب و جالب + تصاویر خودروخودرو قدیمی و قدرتمند با ظاهر عجیب و جالب + تصاویر خودرو
 • پیوستن سارا باهنر به شبکه جم + عکس شایعه یا واقعیتپیوستن سارا باهنر به شبکه جم + عکس شایعه یا واقعیت
 • ست کردن کفش با لباس ( ترفندهای تصویری و جالب برای ست کردن کفش )ست کردن کفش با لباس ( ترفندهای تصویری و جالب برای ست کردن کفش )

منابع
سایت شهر مطلب

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *