خانه / آرایش و زیبایی / بیماری پرمویی در زنان، پنج علت و سه درمان به همراه توضیحات

بیماری پرمویی در زنان، پنج علت و سه درمان به همراه توضیحات

بیماری پرمویی در زنان، پنج علت و سه درمان ، ۵ علت و ۳ درمان اصلی پرمویی در زنان (هیرسوتیسم) ، دلایل پرمویی در زنان، دردسر همیشگی ، TPA داروی موثر در درمان سکته‌های مغزی/ شیوع بیشتر بیماری ALS  در مردان/ سکته مغزی در کمین زنان باردار ، بیماری های عجیب و نادر که‌ راه درمان ندارند (بیماری های باورنکردنی) ، بیماری سوزاک چیست و علایم و راههای درمان ایـن بیماری .
پرمویی رشد موهای زائد مردانه در زنان است. پرمویی باعث رشد بیش از حد موهای تیره در صورت، قفسه سینه و پشت می شود. مقدار موی بدن شمـا تا حد زیادی توسط آرایش ژنتیکی شمـا تعیین می شود. طیف گسترده ای از توزیع نرمال مو، ضخامت و رنگ به علت تفاوت در وراثت وجود دارد. با ایـن حال، پرمویی …

بیماری پرمویی در زنان، پنج علت و سه درمان

پرمویی رشد موهای زائد مردانه در زنان است. پرمویی باعث رشد بیش از حد موهای تیره در صورت، قفسه سینه و پشت می شود. مقدار موی بدن شمـا تا حد زیادی توسط آرایش ژنتیکی شمـا تعیین می شود. طیف گسترده ای از توزیع نرمال مو، ضخامت و رنگ به علت تفاوت در وراثت وجود دارد. با ایـن حال، پرمویی یک بیماری پزشکی است که‌ می تواند از هورمون های بیش از حد مردانه به نام اندروژن ها، به ویژه تستوسترون، ایجاد شود. همچنین می تواند به دلیل یک صفات خانوادگی باشد.
علائم پرمویی در زنان چیست؟
پرمویی رشد موی سفت و محکم است که‌ در بدن خانم جایی که‌ به طور معمول مو ندارند، صورت، سینه و پشت، دیده میشود.  هنگامی که‌ سطح بالای اندروژن باعث پرمویی می شود، علائم دیگر ممکن است در طول زمان، فرآیند Virilization ایجاد کند. علائم virilization ممکن است شامل موارد زیر باشد:
– تقویت صدا
– کچلی
– آکنه
– کاهش اندازه سینه
– افزایش توده عضلانی
– بزرگ شدن خروسک
علت پرمویی در زنان چیست؟
در بلوغ، تخمدان های دختر شروع به تولید ترکیبی از هورمون های جنسی زنانه و مردانه می کـنند و موجب رشد مو در ناحیه زیر بغل و اندام تناسلی می شوند. پرمویی در اثر ترکیب بیش از حد هورمون جنسی مردانه (اندروژن) ایجاد می شود. پرمویی می تواند به علل زیر باشد:
۱-  سندرم تخمدان پلی کیستیک
ایـن سندرم (هر انچه در رابطه با تخمدان پلی کیستیک باید بدانید ) شایع ترین علت پرمویی ناشی از عدم وجود هورمون های جنسی است که‌ می تواند منجر به دوره های نامنظم، چاقی، ناباروری و گاهی کیست های متعدد در تخمدان شود.
۲-  سندرم کوشینگ
ایـن اتفاق زمانی رخ می دهد که‌ بدن شمـا در معرض سطوح بالای کورتیزول هورمون قرار دارد. ایـن مسئله می تواند از غده های آدرنال و تولید کورتیزول بیش از حد و یا مصرف داروهایی مانند پردنیزون در طول یک دوره طولانی ناشی شود.
۳-  هیپرپلازی مادرزادی آدرنال
ایـن وضعیت ارثی توسط تولید غیرطبیعی هورمونهای استروئیدی، از جمله کورتیزول و اندروژن، توسط غده فوق کلیه شمـا مشخص می شود.
۴- تومورها
تومور ترشح اندروژن در تخمدانها و یا غده فوق کلیه می تواند باعث ایجاد پرمویی شود.
۵-  داروها
بعضی از داروها می توانند باعث ایجاد پرمویی شوند. ایـن داروها شامل دانازول است که‌ برای درمان زنان مبتلا به اندومتریوز استفاده می شود. کورتیکواستروئیدهای سیستمیک و فلوکستین برای افسردگی استفاده می شود. گاهی اوقات، پرمویی می تواند بدون علت قابل شناسایی رخ دهد. 
تشخیص پرمویی در زنان
تست هایی که‌ هورمون های خاصی را در خون اندازه گیری می کـنند، از جمله تستوسترون (تستوسترون چیست؟) و هورمون های مشابه تستوسترون، ممکن است به تعیین ایـنکه‌ آیا سطح اندروژن بالا باعث ایجاد هیرسوتیسم می شود کمک می کند. در ایـن صورت، پزشک ممکن است سونوگرافی یا سیتی اسکن برای بررسی تومور یا کیست در تخمدان و غده آرنال توصیه می کند. پزشک همچنین ممکن است شکم را بررسی کرده و آزمایش لگنی برای بررسی تومورها انجام دهد.
۱- درمان پرمویی با دارو
داروهایی که‌ برای پرمویی مصرف میشوند اغلب به مدت شش ماه، عمر متوسط یک فولیکول مو، تا قبل از تفاوت قابل توجهی در رشد مو، طول می کشد. داروها عبارتند از:
پیشگیری از بارداری مواد غذایی
قرص های ضد بارداری یا سایر داروهای ضد بارداری هورمونی که‌ حاوی استروژن و پروژستین استند، پرمویی را به علت تولید اندروژن درمان می کـنند. داروهای پیشگیری از بارداری مواد غذایی یک روش معمول برای پرمویی در زنان است که‌ نمی خواهند باردار شوند. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از سرگیجه، حالت تهوع، سردرد و ناراحتی معده.
ضد اندروژن
ایـن نوع داروها از اتصال اندروژن ها به گیرنده های بدن جلوگیری می کـنند. ایـن داروها اغلب شش ماه بعد از قرص های ضد بارداری تجویز می شوند؛ اگر ضد بارداری مواد غذایی موثر نباشد. شایع ترین ضد اندروژن برای درمان پرموی اسپیرونولاکتون (آلدکتون) است. از انجا که‌ ایـن داروها می توانند نقایص مادرزادی را ایجاد کـنند، هنگام مصرف انها مهم است که‌ از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کـنید.
کرم موضعی
( Eflornithine Vaniqa) یک کرم مخصوص برای موهای زائد صورت در زنان است. ایـن کرم به طور مستقیم به ناحیه آسیب دیده اعمال می شود و به کاهش رشد مو کمک می کند اما موهای موجود را از بین نمی برد. ایـن کرم را می توان با لیزر درمانی برای افزایش تاثیر استفاده کرد.
۲- دستگاه لیزر موی زائد:
برای از بین بردن دائم موهای زائد، گزینه ها عبارتند از:
الکترولیز
ایـن درمان شامل وارد کردن یک سوزن کوچک در هر فولیکول مو است. سوزن پالس جریان الکتریکی را برای آسیب رساندن وارد می کند و نهایتا فولیکول را از بین می برد. ممکن است نیاز به درمان های متعدد داشته باشید.
الکترولیز موثر است اما می تواند دردناک باشد. برای کاهش درد می توان قبل از درمان از کرم بی حس کـننده استفاده کرد.
لیزر درمانی
پرتو نور خیلی متمرکز (لیزر) بر روی پوست شمـا منتقل می شود تا فولیکول های مو را از بین ببرد و از رشد مو جلوگیری شود. ممکن است نیاز به درمان های متعدد داشته باشید. ممکن است بعد از لیزر درمانی قرمزی و تورم پوست ایجاد شود. لیزر درمانی گران است و خطر سوختگی و تغییر رنگ پوست را به خصوص در آدمهای که‌ دارای پوست برنزه یا تیره استند، به همراه دارد.
۳- شیوه زندگـی و درمان های خانگی
روش های مراقبت از خود برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن عبارتند از:
استفاده از موچین
اصلاح با استفاده از موچین روشی خوب برای از بین بردن موهای زائد است، اما برای از بین بردن یک منطقه بزرگ مو مفید نیست.
اصلاح
اصلاح سریع و ارزان است، اما باید مرتبا ان را تکرار کرد زیرا مو را تنها در سطح پوست شمـا از بین می برد.
موم
موم شامل استفاده از موم گرم روی پوست شمـاست که‌ موهای زائد را از بین می برد. هنگامی که‌ موم سخت می شود، ان را از روی پوست بکشید تا موها کنده شوند. استفاده از موم باعث می شود موها به سرعت از بین ببرند، اما روشی موقتی است و گاهی باعث ایجاد آکنه و قرمزی پوست می شود.
مواد پاک کـننده شیمیایی
به طور کلی ایـن مواد به صورت ژل ها، لوسیون ها یا کرم هایی که‌ روی پوست شمـا پخش می شود، می باشد. بعضی از آدمها به مواد شیمیایی مورد استفاده در دپیلاتورها آلرژی دارند.
چگـونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم
عوامل خطر پرمویی زنان
چندین عامل می تواند بر احتمال ابتلا به پرمویی تاثیر بگذارد، از جمله:
– سابقه خانوادگی. چندین بیماری که‌ سبب ایجاد پرمویی می شوند، از جمله هیپرپلازی مادرزادی آدرنال و سندرم تخمدان پلی کیستیک می باشد.
– نژاد. زنان مدیترانه، خاورمیانه و جنوب شرقی، بیشتر در معرض پرمویی قرار دارند.
– چاقی. چاقی باعث افزایش تولید اندروژن می شود که‌ می تواند باعث پرمویی شود.
عوارض جانبی هیرسوتیسم
پرمویی می تواند از نظر احساسی ترسناک باشد. برخی از زنان با داشتن موهای زائد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. برخی دچار افسردگی می شوند. همچنین، اگرچه هیرسوتیسم عوارض فیزیکی ایجاد نمی کند، علت اصلی عدم تعادل هورمونی می تواند باشد.
همچنین، اگرچه پرمویی عوارض فیزیکی ایجاد نمی کند، علت اصلی عدم تعادل هورمونی است. اگر دوره پریودی نامنظمی داشته باشید ممکن است سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشید که‌ می تواند باروری را مهار کند. 
جلوگیری از پرمویی
پرمویی به طور کلی قابل پیشگیری نیست. اما کاهش وزن، اگر اضافه وزن دارید، ممکن است به کاهش پرمویی کمک کند، به ویژه اگر سندرم تخمدان پلی کیستیک دارید.
همـه چیز در مورد بدن بیماری پاک پاک کردن درمان روش روی سه علت موثر ناخن
مرتب کردن اتاق کودک، سه ایده‌ی مفید

بیماری خروسک در نوزادان، علت تا درمان

خروسک بچه ها نوعی بیماری است که‌ برای درمان فوری خروسک بچه ها باید به پزشک مراجعه کـنید. همچنین توضیحات تکمیلی برای درمان خروسک در بچه ها زیر یکسال در ایـن شمـاره بیان خواهد شد.خروسک در بچه ها چیست؟خروسک در بچه ها یا کروپ (به انگلیسی: Croup) یا لارنگوتراکئوبرونشیت (laryngotracheobronchitis) به التهاب حلق، نای، برونش‌های اصلی اطلاق می‌شود. به علت تنگ بودن مجاری تنفسی در بچه‌ها ریسک ابتلا به انسداد مجاری هوایی به دلیل تورم والتهاب بیشتر است. خروسک در بچه ها زیر یکسال در فصل پاییز و زمستان رخ می‌دهد و اغلب به فرم خفیف خود محدود شونده، تظاهر می‌یابد.بیماری خروسک در بچه هاخروسک در بچه ها رایج بوده و اغلب در سنین بین یک و سه سال اتفاق می افتد. وقتی بچه ها بزرگتر می شوند، مجرای تنفسی انها وسیع تر و مقاوم تر میشود. بنابرایـن، بعد از ۶ سالگی خروسک نامتداول است.  برخی از بچه ها در دوران کودکی دو یا چند بار خروسک می …
علت واریس مری چیست و ایـن بیماری چگـونه درمان می شود؟

دلیل واریس مری و درمان ایـن بیماری
واریس مری Esophageal varices، واریس عروق مری در قسمت انتهایی است که‌ اغلب به دنبال سیروز پیشرفته کبدی و افزایش فشار ورید باب روی می‌دهد.
واریس مری رگ های واریسی متورم در پایین مری که‌ در اثر آسیب کبدی ایجاد می شود که‌ با پارگی سبب خونریزی و به دلیل فشار بیش از حد خونریزی، ایـن وضعیت یک اورژانس پزشکی است.
 
باید بی درنگ با ان برخورد شود ورید باب وظیفه ی انتقال خون از اندام های متعدد از جمله دستگاه گوارش ( معده، روده های کوچک و بزرگ ) و طحال به سمت کبد را به عهده دارد. هنگامی که‌ فشار ورید باب افزایش می یابد فشار خون سبب متورم  و گشاد شدن رگ ها در مری می شود و خونریزی اتفاق می افتد زیرا رگ های مری دیواره نازکی دارند که‌ قادر به تحمل فشار زیاد نیستند.
 

علت تهوع در بارداری، بالاخره کشف شد؟

 
علائم و نشانه های خونریزی واریس مری
ο هماتمز ( خون …
درمان بیماری آکندروپلازی، علت چیست؟

پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: سلام. پسرم آکندروپلازی است یکسال و دو ماه سن دارد، هنوز نمیشیند راه نمیرود علت چیست؟ آکندرو پلازیا چند سالگی میشینن و راه میرون. پاسخ دکتر علی اصغر حلیمی، متخصص اطفال: اکندروپلازی یک نوع بیماری استخوانی است که‌ در بعضی از بچه ها به طور مادرزادی اندام هایش مثل دست ها و بعضی اندام ها به خوبی رشد نمی کـنند. فرزند شمـا باید به طور مرتب تحت نظر پزشک ارتوپد و اطفال باشد. حتما در ایـن خصوص با پزشک کودک خود که‌ شرایط را می داند مشورت کـنید. 

روش های موثر برای پاک کردن حنا از روی مو، بدن و ناخن

استفاده از حنا برای رنگ دادن موقتی به مو یا انجام طراحی‌های زیبا روی دست خیلی دوست داشتنی و جذاب است. اما گاهی ممکن است رنگ حنا روی مو‌ها زیبا نشود و یا به هر دلیل بخواهید طرح حنا را از روی پوست خود پاک کـنید.ستاره در ایـنجا چند راهکار مناسب برای پاک کردن حنا از روی مو، پوست و ناخن با مواد طبیعی را به شمـا می‌آموزد تا بتوانید با کمترین آسیب رنگ حنا را از بدن خود پاک کـنید.
روش پاک کردن حنا از روی مو

روش اول: استفاده از عسل
یکی از بهترین مواد طبیعی برای پاک کردن حنا عسل می‌باشد. برای ایـن کار باید مقداری عسل را روی موهای خود بمالید و ۲ الی ۳ ساعت بگذارید بماند، سپس سر خود را با آب گرم و شامپو بشورید.
روش دوم: استفاده از لیمو ترش
لیمو به خاطر خاصیت اسیدی می‌تواند حنا را از روی مو پاک کند و باعث روشن‌تر …

  • آرایش و زیبایی
  • بیماری پرمویی در زنان، پنج علت و سه درمان


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *