خانه / دسته‌بندی نشده / تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز به همراه توضیحات

تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز به همراه توضیحات

تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز ، برنامه هـای تلویزیونی مرکز خلیج فارس یکشنبه ۶ اسفند ۹۶ ، برنامه هـای رادیویی مرکز خلیج فارس یکشنبه ۶ اسفند ۹۶ ، گواه تاریخ بر نام خلیج فارس از ابتدا تا به امروز (+تصاویر آرشیوی وزارت امورخارجه) ، روز ملی خلیج فارس | خلیج همیشه فارس ایران ، اگر اسناد تاریخی گفته بود خلیج عربی، ما هم می گفتیم خلیج عربی .

مرتضی دامن پاک در گفت وگو با جام جم انلایـن بحث مربوط به نام خلیج فارس و تعلق ایـن پهنه آبی به سرزمین ایران و به نام ایرانیان را ریشه در یک تاریخ که‌ن و دیرینه دانست و گفت: همچنان که‌ تمدن ایرانی یکی از قدیمی ترین تمدن …

تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز

مرتضی دامن پاک در گفت وگو با جام جم انلایـن بحث مربوط به نام خلیج فارس و تعلق ایـن پهنه آبی به سرزمین ایران و به نام ایرانیان را ریشه در یک تاریخ که‌ن و دیرینه دانست و گفت: همچنان که‌ تمدن ایرانی یکی از قدیمی ترین تمدن هـای بزرگ جهانی است و حداقل تاریخ ثبت شده ان به بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت می رسد، پهنه آبی و یا تمدن خلیج فارس بعد از تمدن بین النهرین به شکل مدرن تر ان روز شکل گرفت.

وی با بیان ایـنکه‌ اسناد، مدارک و نقشه هـای متعددی بر فارس بودن ایـن خلیج دلالت دارد، افزود: نقشه هـای تاریخی خیلی در تمدن هـای مختلف از جمله یونان باستان و تمدن رم وجود دارد و در دیگر تمدن هـایی که‌ بعدها در غرب شکل گرفت نام ایـن خلیج به نام دریای پارس ثبت شده است.

همه چیز در مورد اسلام اسناد افتتاح برجسته تازه خبر خلیج خلیج فارس دانشمند رونالدو روی سرگرمی فارس مرکز ملی

کارشناس تاریخ و عضو کمیته ملی حافظه جهانی وزارت امور خارجه قدیمی ترین اطلاق نام خلیج فارس را ثبت شده در یونان باستان بشمـار آورد و تصریح کرد: افزون بر ایـن دران دوره در خیلیی روایات و نقشه هـای ترسیمی جغرافی دانان مسلمان همچون استخری، یاقوت حموی و ابن حوقل تا قبل از رنسانس دنیا را به ۷ دریا تقسیم می کردند که‌ از یکی از ان ها بعنوان دریای پارس نام برده شده است. بعدها که‌ بازدیدها و مطالعات میدانی از سوی دانشمندان اروپایی شروع شد و پس از تحقیقاتی که‌ در منطقه خلیج فارس انجام شد در جدیدترین نقشه ها از قرن ۱۵ میلادی ایـن منطقه با نام دریای پارس مجددا به ثبت رسید.

دامن پاک خاطر نشان کرد: در نقشه ها و متون تاریخی نام هـای مختلفی روی خلیج فارس امروزی نظیر «سینوس پرسیکوس» که‌ همان معنی دریای پارس را می دهد گذاشته شده است. حتی جغرافی دانان اسلامی عنوان «بحرالعجم» را برای دریای پارس(ایرانیان) برگزیده اند.

جزییات مطلب اسلام و اسناد و افتتاح و برجسته و تازه و خبر و خلیج و خلیج فارس و دانشمند و رونالدو و روی و سرگرمی و فارس و مرکز و ملی را میخوانید .

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز

وی با بیان ایـنکه‌ خوشبختانه امروز شواهد و قرایـن خیلیی بر نام خلیج فارس دلالت می کند، یادآور شد: مرکز اسناد وزارت امور خارجه بعنوان یکی از آرشیوهـای مهم منطقه و جهان، اسناد و نسخ خیلی وجود دارد که‌ روی اصلی ترین نام منطقه یعنی خلیج فارس صحه می گذارد.

آزمون و خطای معلول مقابل تیم کی روش

دامن پاک در ایـنباره افزود: وزارت امور خارجه برای تثبیت هر چه بیشتر نام خلیج فارس (با وجود ایـنکه‌ اسناد آرشیوی ما و دیگر نقاط جهان روی نام خلیج فارس تاکید می کند) در ایـن خصوص تلاشی هـای خیلی از دهه ۱۳۸۰ برای گرد آوری و دسترسی بیشتر به ایـن اسناد صورت داده است که‌ ماحصل ایـن تلاش امروز در اثری دو جلدی بنام «اطلس نقشه هـای تاریخی خلیج فارس» به تالیف درآمده است.

وی ادامه داد: ایـن مجموعه در سال ۸۳ و ۸۴ به چاپ رسید و درسال ۸۴ هم جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را از ان خود کرد. ایـن دو جلدی خیلی مستند بوده و به سه زبان فارسی انگلیسی و روسی منتشر شده است، ما سعی کردیم قدیمی ترین نقشه ها و اسناد تاریخی که‌ در جهان وجود داشته را شناسایی کرده و از انها تصویر برداری کنیم که‌ به یک اطلس جامع و قابل استناد تبدیل شده است و به جویاندگان علم و دانش و مسافرتای کشورهـای مختلف در هر مناسبتی هدیه داده می شود.

توضیحات بیشتر در مورداسلام اسناد افتتاح برجسته تازه خبر خلیج خلیج فارس دانشمند رونالدو روی سرگرمی فارس مرکز ملی

معاون پژوهشی مرکز مطالعات بین المللی وزارت امور خارجه در پایان متذکر شد: به منظور حراست از نام و هویت تاریخی خلیج فارس و تشویق مطالعات عملی در ایـن حوزه، پروژه ایجاد مرکز ملی اسناد خلیج فارس طی یک سال گذشته با همکاری مرکز اسناد وزارت امور خارجه و دانشگاه بوشهر به اجرا درآمده و امروز همزمان با روز ملی خلیج فارس افتتاح می شود.

منابع
سایت جام جم

شمـا مطلب تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز را می خوانید .

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

اسلام اسناد افتتاح برجسته تازه خبر خلیج خلیج فارس دانشمند رونالدو روی سرگرمی فارس مرکز ملی
در بازی دوستانه هم سر تیم ملی را می‌برند!

روز ملی خلیج فارس یادآور فرار اشغالگران از ایران است

بهرام قنامی بمناسبت روز ملی خلیج فارس در گفت وگو با جام جم انلایـن بیان کرد: خلیج فارس سومین خلیج بزرگ جهان است که‌ به خاطر موقعیت جغرافیایی کم نظیر خود همواره در ارتباطات دریانوردی بین المللی اهمیت خیلی داشته است.

او تاکید کرد: خلیج فارس، خلیج صلح و دوستی میان ملتهـای حاشیه ان است. خلیج فارس پیونده دهندۀ فرهنگ و تمدن دیرپا، در ازنای تاریخ خود است. ایـن میراث مشترک، می تواند از رهگذر همکاری، تعاون و از همه مهمتر، گفتگو در خصوص هر انچه لازم آید، میان ملتهـای ان، بیش از پیش به شکوفایی برسد.

قنامی در پایان روز خلیج فارس را به ایرانیان تبریک گفت.

منابع
سایت جام جم

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو
برنامه هـای رادیویی مرکز خلیج فارس یکشنبه ۶ اسفند ۹۶

به گزارش خبرنگار گروه استان هـای باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس،برنامه هـای رادیویی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به شرح زیر است:
۰۰:۳۱ شب هـای ایران
۲:۰۱ شاهکارهـای عاشقانه
۲:۱۹ بازپخش نغمه ها
۳:۰۰ کنچیل ستاره
۳:۵۵ دنیای زیر آب
۴:۱۵ سخنرانی
۴:۵۷ اذان صبح
۵:۴۹ دعای عهد
۶:۰۶ بازپخش صبح بالا شهر
۶:۳۴ بازپخش بیست
۷:۰۰ اخبار رادیو ایران
۷:۱۴ صبح بخیر هرمزگان
۸:۰۰ اخبار رادیو ایران
۸:۳۸ پیام ساحل
۸:۴۵ هشت و چهل و پنج
۹:۰۰ خبر۹۰ ثانیه
۹:۰۲   باز پخش مکث
۹:۱۵ از لاک جیغ تا خدا
۹:۴۰ غنچه ها
۱۰:۰۰ پیام ساحل
۱۰:۱۵ کلودنگ عشق
۱۱:۰۰ اخبار رادیو ایران
۱۱:۱۶ لاله هـای بهشتی
۱۱:۲۰ برآستان جانان
۱۱:۵۸ اذان ظهر
۱۲:۱۵   اخبار استان
۱۲:۲۵   در مسیر قانون
۱۲:۳۰ افق روشن
۱۳:۰۰ خبر۹۰ثانیه
۱۳:۰۲ پیام ساحل
۱۳:۱۵ مسابقه سبک و سنگین
۱۳:۴۱ پیام ساحل
۱۳:۴۹ راه ولایت
۱۴:۰۰ اخبار رادیو ایران
۱۴:۴۶ پیام ساحل
۱۵:۱۱ گوهر دریا
۱۵:۱۹ نغمه ها
۱۶:۰۰ اخبار استان
۱۶:۱۱ آهنگ تندرستی
۱۶:۳۵ وقتی جوونی
۱۷:۰۴ خبر۹۰ ثانیه
۱۷:۱۵ پسین هرمزگان
۱۷:۴۷ به سوی نور
۱۸:۰۰ اذان مغرب
۱۸:۰۸ ادامه پسین هرمزگان
۱۹:۰۰ خبر ۹۰ ثانیه
۱۹:۰۲ پیام ساحل
۱۹:۱۹ ورزش هرمزگان
۲۰:۰۳ یک جرعه عاشقی
۲۰:۱۲ خبر ۹۰ ثانیه
۲۰:۱۶ زیرسرگ بالاشهر
۲۱:۰۰ اخبار رادیو …
تبریک کاربران به مناسبت روز ملی خلیج فارس +تصاویر

مالدینی احتمال حضور در تیم ملی ایتالیا را رد نکرد


به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دهم اردیبهشت یکی از مهم ترین روز‌ها در تاریخ ایران است. در ۲۲ تیر ماه ۱۳۸۴، هیات دولت ایـن روز را ” روز ملی خلیج فارس ” نامید؛ روزی که‌ ایثار و فداکاری‌هـای ملت سربلند ایران را در مقابل متجاوزان پرتغالی یادآور می شود، دلاوران ایرانی بعد از ۱۱۷ سال اشغالگران پرتغالی را از خاک وطن بیرون کردند.
سومین خلیج بزرگ جهان، خلیج همیشه فارس ایران است که‌ به علت موقعیت جغرافیایی خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نام آشنای ان برای مردم دنیا همیشه خلیج فارس یا دریای پارس بوده است.
کاربران ایرانی همواره در برهه‌هـای حساس که‌ برخی رسانه‌هـای عربی از نام مجعول خلیج ع.ر.ب.ی استفاده کرده‌اند، در صحنه حاضر بوده و  از نام فارسی ایـن خلیج دفاع کرده‌اند؛ امروز نیز به مناسبت روز ملی خلیج فارس، کاربران فضای مجازی ایـن روز را بزرگ داشتند و …

سرگرمی تازه ایرانی‌ها در پیج کریس رونالدو

خبرانلایـن: بیرانوند اخیرا برای ستاره پرتغالی کری خوانده است. گلر قرمزها از طریق برنامه ۹۰ برای کریس رونالدو کری خوانی کرد و مقابل دوربین گفت: «چطوری کریس؟!» از انجا که‌ ایرانی‌هـای خیلی در فضای مجازی بیکار استند و منتظرند تا یک تحرک کوچک صورت گیرد و سریعا یک اتک بزنند، ایـن بار به پیج رونالدو رفتند و بیرانوندوار برایش نوشتند چطوری کریس؟!

  • دسته‌بندی نشده
  • تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *