خانه / فوتبال / علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟ به همراه توضیحات

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟ به همراه توضیحات

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟ ، به نظر شما رسانه‌ها چه کنند تا مردم ایـران بیشتر کالای ایـرانی بخرند و مصرف کنند؟/موزه‌ای عجیب کـه تاکنون نظیرش را ندیده‌اید/ استقبال کاربران از شعار حمایت از کالای ایـرانی ، سن مناسب برای جراحی زانو/ عوارض پنهان تعویض مفصل زانو کـه از ان بی اطلاعید ، معتادان در ایـران بیشتر چه موادی مصرف می‌کنند؟ ، علت اضطراب بیشتر دختران چیست؟ ، مواردی کـه نیاز به ویتامین D را بیشتر می‌کنند .

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟۵ امتیاز از ۱ رایعلت زانودرد چیست : چگونه زانو درد را درمان کنیم ؟ درمان های خانگی برای درمان زانو درد و مفاصل چیست ؟ در ایـنجا با مقاله ای درباره درمان های مفید و خانگی زانو درد ، و راه های پیشگیری از درد زانو در …

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

۵ امتیاز از ۱ رای

علت زانودرد چیست : چگونه زانو درد را درمان کنیم ؟ درمان های خانگی برای درمان زانو درد و مفاصل چیست ؟ در ایـنجا با مقاله ای درباره درمان های مفید و خانگی زانو درد ، و راه های پیشگیری از درد زانو در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

همـه چیز در مورد احتمال بعد از بیشتر چه چیست درد زانو علت عواملی قهرمان واکنش

 

 

جزییات مطلب احتمال و بعد از و بیشتر و چه و چیست و درد و زانو و علت و عواملی و قهرمان و واکنش را میخوانید .

درمان زانو درد در طب سنتی

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

قرص برای زانو درد , علت زانودرد چیست

 

زانو درد می تواند منجر به بروز علائم افسردگی شود

مطالعات مختلف ارتباط بین اضطراب و افسردگی و زانو درد را مورد بررسی قرار داده اند. تحقیقات بیشتر نشان داده اند کـه افسردگی تاثیرات فیزیولوژیک بر بدن مانند درد مزمن دارد. بسیاری از آدمها مبتلا به افسردگی از درد های مزمن مانند زانو درد رنج می برند و البته ثابت شده با مصرف دارو های ضد افسردگی، درد زانو نیز در ایـن آدمها کاهش می یابد .

توضیحات بیشتر در مورداحتمال بعد از بیشتر چه چیست درد زانو علت عواملی قهرمان واکنش

 

آیا افسردگی به درد زانو ارتباط دارد

شما مطلب علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟ را می خوانید .

مطالعه جدید نشان می دهد زانودرد ناشی از آرتروز می تواند منجر به بروز علائم افسردگی شود .آرتروز متداول ترین نوع ورم مفاصل است کـه میلیون ها نفر در سراسر جهان مبتلا به ان هستند .محققان ژاپنی اخیرا اطلاعات ۵۷۳ شخص ۶۵ سال به بالا را کـه سلامت شان تحت نظر بود مورد بررسی قرار دادند .

در شروع مطالعه (بین سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶) هیچ یک از شرکت کنندگان دارای علائم افسردگی نبودند. دو سال بعد، حدود نیمی از انها پرسشنامه ای را تکمیل کردند. شرکت کنندگان به پرسشاتی در مورد زانودرد خود پاسخ داده و از لحاظ علائم افسردگی مورد بررسی قرار گرفتند .

احتمال بعد از بیشتر چه چیست درد زانو علت عواملی قهرمان واکنش

محققان مشاهده کردند حدود ۱۲ درصد شرکت کنندگان مبتلا به علائم افسردگی شده بودند. به گفته محققان، شرکت کنندگانی کـه به هنگام شب در رختخواب، پوشیدن جوراب یا در زمان سوار یا پیاده شدن از اتومبیل دچار زانودرد می شدند بیشتر علائم افسردگی را گزارش کرده بودند .محققان تاکید می کنند پرسیدن وضعیت آدمها مسن در مورد زانو دردشان می تواند به احتمال ابتلا آدمها به افسردگی کمک کند و در نتیجه آدمها تحت درمان قرار گیرند.

 

علل زانودرد چیست؟

زانو درد بسته به سن آدمها علل مختلفی دارد. به طور کلی زانودردها به دو دسته تقسیم می شوند :

ایـن مطلب در مورد احتمال بعد از بیشتر چه چیست درد زانو علت عواملی قهرمان واکنش می باشد .

یکی انهایی کـه علل ثانویه دارند، مثلا شخصی کـه دچار شکستگی زانو شده است .

در یکسری آدمها هم زانودرد علت اولیه دارد، مانند آدمهای کـه التهاب مفصل (آرتریت) زانو شده اند و غضروف مفصل زانوی انها تخریب شده است .

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

 

مهمترین ایـن نکات عبارتند از :

احتمال, بعد از, بیشتر, چه, چیست, درد, زانو, علت, عواملی, قهرمان, واکنش

*وزن خود را متعادل نگه دارید. با کم کردن وزن میتوانید نیروهایی را کـه در هنگام فعالیت های روزانه یا در حین ورزش به زانو های شما وارد میشوند را کاهش دهید. به ایـن وسیله میتوانید مانع از ایجاد بسیاری از آسیب های زانو از جمله زانو درد شوید. همچنین با کاهش وزن میتوانید احتمال بروز ساییدگی زانو را هم کم کـنید. کاهش وزن میتواند حتی در کسانی کـه بیماری شدید زانو دارند هم زانو درد را کاهش دهد.

*مفاصل خود را نرم و عضلات اندام خود را قوی نگه دارید. بسیار از مشکلات زانو به علت عضلات خشک و سفت بوجود میایـند. با انجام دادن نرمش های کششی و با انجام دادن نرمش هایی کـه عضلات اطراف زانو را تقویت میکنند میتوانید احتمال بروز بسیاری از آسیب های زانو را کاهش دهید. از بین ایـن عضلات، عضله چهارسر ران بیشترین اهمیت را دارد. تقویت عضلات ران میتواند موجب کم شدن فشار به مفصل زانو شده و زانو درد را تا حد زیادی کاعش دهد.

گزارش‌ها برای حمایت بیشتر از ایـران به برلین فرستاده می‌شود

*با احتیاط ورزش کـنید. اگر درد مزمن زانو دارید شنا برای شما بسیار مفید است. در آب وزن شما کم میشود و عضلات اطراف مفصل زانوی شما بهتر تقویت میشوند. ورزش هایی کـه ضربات ناگهانی و شدیدی به زانوی شما وارد میکنند مانند فوتبال، بسکتبال یا تنیس زیاد مناسب زانو نیستند. هر ورزشی میکـنید به ندای مفصل خود گوش دهید. اگر درد ایجاد شده است فعالیت خود را تغییر دهید. وقتی خسته شده اید ورزش را ادامه ندهید.

از لباس و ابزارهای ورزشی مناسب استفاده کـنید. مثلا در حین والیبال از زانوبندهایی کـه در جلوی زانو یک پد قرار میدهند استفاده کـنید.

 

چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

– سن

بعضی از انواع زانو درد در سنین خاصی بیشتر دیده میشوند بطور مثال بیماری ازگود اشلاتر و تاندنیت تاندون کشکک بیشتر در نوجوانان و آرتروز و نقرس بیشتر در سنین بالا دیده میشوند.

 

– جنس

دررفتگی کشکک در دختران نوجوان بیشتر دیده میشود و ازگود اشلاتر و تاندنیت تاندون کشکک در پسران بیشتر دیده میشود. از علائم مهم ایـن بیماری ها زانو درد است.

 

– وزن زیاد

استئوآرتریت یا سائیدگی زانو در آدمها با وزن بالا بیشتر دیده میشود. ساییدگی موجب بروز زانو درد میشود.

 

– اشکالات مکانیکی

اشکالات مکانیکی مانند کوتاهی یک اندام تحتانی یا اشکال در امتداد استخوان های زانو میتواند احتمال مشکلات زانو را بیشتر کرده و موجب تشدید زانو درد شود.

 

– کم بودن انعطاف پذیری و قدرت عضلات زانو

کاهش انعطاف پذیری مفصل زانو و کاهش قدرت عضلات اطراف زانو بخصوص در عضله چهارسر ران موجب میشود تا در هنگام ورزش نیروهای بیشتری به مفصل زانو وارد شده و احتمال ایجاد آسیب بیشتر شود. در ایـن موارد زانو درد بیشتر ایجاد میشود.

 

– بعضی ورزش ها

در بعضی ورزش ها احتمال آسیب مفصل زانو و متعاقب ان زانو درد بیشتر است مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس و اسکی

 

– آسیب قبلی

اگر زانوی شما قبلا آسیب دیده است آسیب پذیری ان بیشتر می شود.

 

علل زانو درد حاد چیست؟

حس درد بوسیله اعصاب منتقل میشود. اعصابی کـه حس زانو درد را به مغز منتقل میکنند به اعصابی کـه حس درد ناحیه لگن و مچ پا را منتقل میکنند نزدیک است پس زانو درد ممکن است در لگن یا در مچ پا حس شود و یا برتصویر ممکن است منشا درد در ناحیه لگن یا مچ پا باشد ولی بصورت زانو درد حس شود. دردهای مفصل زانو را میتوان به دو دسته دردهای حاد و دردهای مزمن تقسیم بندی کرد.

 

 

 پماد برای درد زانو

زانو درد در جوانی

 

شایعترین علل دردهای حاد زانو عبارتند از :

۱- شکستگی زانو

بدنبال تصادف اتومبیل یا سقوط از ارتفاع یا در حین ورزش ممکن است بر اثر وارد شدن نیروهای شدید به مفصل زانو استخوان های ایـن مفصل دچار شکستگی شوند. ایـن شکستگی ها موجب درد شدید همراه با تورم و خونمردگی در ناحیه زانو میشوند. درد شکستگی معمولا بقدری شدید است کـه شخص توانایی راه رفتن را از دست میدهد.

در ایـن موارد بیمار بایـد بسرعت به پزشک مراجعه کند. تاخیر در مراجعه پزشکی میتواند موجب ایجاد آسیب های بیشتر شود. پزشک برای بررسی از رادیوگرافی ساده و در صورت لزوم از سی تی اسکن استفاده میکند. درمان معمولا به توسط گچ گیری یا عمل جراحی است.

 

۲- رگ به رگ شدن زانو یا آسیب لیگامان جانبی

آسیب لیگامان یا رباط جانبی داخلی زانو Medial collateral ligament MCL شایعترین آسیب لیگامانی زانو است و میتواند موجب زانو درد شود. ایـن رباط میتواند بر اثر ضربه بصورت ناقص یا بصورت کامل پاره شود. بیمار در حین ضربه یک احساس پاره شدن در زانو میکند. بعد از مدتی زانو متورم شده و شخص احساس ناپایداری در زانو میکند. پوست سمت داخلی زانو بعد از مدتی کبود میشود.

برای مراقبت از پاها چه کارهایی رو انجام بدیم؟

آسیب لیگامان جانبی زانو معمولا در حین ورزش های پرتحرک مانند فوتبال، والیبال و اسکی ایجاد میشود. تشخیص ایـن آسیب با معایـنه پزشک و رادیوگرافی و ام آر آی است. درمان آسیب ایـن لیگامان معمولا بدون عمل جراحی و با استفاده از استراحت، دارو، بریس و انجام نرمش زیر نظر فیزیوتراپ است. در موارد نادری بیمار نیاز به عمل جراحی پیدا میکند. آسیب لیگامان یا رباط جانبی خارجی زانو هم تقریبا علائم و درمان مشابهی با لیگامان جانبی داخلی دارد با ایـن تفاوت کـه در سمت خارجی زانو است.

 

۳- آسیب لیگامان متقاطع یا رباط صلیبی زانو

در داخل مفصل زانو دو رباط وجود دارد کـه یکی را رباط متقاطع قدامی یا صلیبی جلویی میگویند و دیگری رباط متقاطع خلفی یا صلیبی عقبی است. شیوع آسیب لیگامان صلیبی قدامی بیشتر از رباط خلفی است. ایـن لیگامان معمولا در حین ورزش های شدید و با چرخش شدید زانو آسیب دیده و موجب زانو درد میشوند. در حین آسیب، بیمار صدای پاره شدن را در زانوی خود احساس میکند. زانو متورم شده و ناپایدار میشود. تشخیص ایـن آسیب لیگامان صلیبی زانو با معایـنه پزشک و انجام ام آر آی و آرتروسکوپی است. درمان ایـن آسیب بسته به شدت ان با روش های غیر جراحی یا جراحی است.

 

۴- پارگی تاندون

تاندون چهارسر ران و تاندون کشکک دو تاندون در بالا و پایین زانو هستند کـه ممکن است در حین ورزش پاره شوند. تاندون چهارسر معمولا در سنین بالاتر و تاندون کشکک معمولا در جوانان پاره میشوند. بدنبال پارگی تاندون چهارسر ران درد بر روی تاندون احساس میشود. بیمار ممکن است صدای پاره شدن را در زانوی خود احساس کند. در پارگی کامل بیمار توانایی مستقیم کردن زانوی خود را از دست داده و ممکن است استخوان کشکک بیمار جابجا شود. درمان ایـن پارگی ها در صورتیکـه کامل باشن معمولا عمل جراحی است.

 

۵- آسیب منیسک

آسیب منیسک ها معمولا به علت ضربات شدید به زانو ایجاد میشوند و معمولا بصورت پاره شدن منیسک هستند. علائم پارگی منیسک معمولا بصورت قفل شدن زانو، تورم و زانو درد و احساس ناپایداری و لقی در مفصل زانو است. پارگی منیسک در بسیاری از موارد همراه با آسیب لیگامان صلیبی جلویی است. درمان پارگی منیسک با یا بدون عمل جراحی است. در صورت نیاز به جراحی معمولا از روش آرتروسکوپی استفاده میشود.

 

۶- دررفتگی زانو

در رفتگی زانو نادر است و بدنبال وارد شدن نیروهای بسیار شدید به زانو ایجاد میشود. در حین دررفتگی زانو لیگامان ها و در بسیار از موارد عروق و اعصاب زانو هم آسیب میبینند. ایـن آسیب عروقی بسیار خطرناک است چون در صورتیکـه بصورت اورژانس درمان نشود ممکن است منجر به سیاه شدن ساق و در نهایت قطع ان شود. علائم دررفتگی زانو بصورت درد شدید و تغییر شکل زانو است. درمان ایـن عارضه جااندازی سریع ان است. بیمار بعد از جااندازی تا مدتی در بیمارستان میماند و در ایـن مدت بررسی هایی برای وی انجام میشود تا از سلامت لیگامان ها و عروق و اعصاب زانو اطمینان حاصل شود.

 

۷- دررفتگی کشکک

در رفتگی کشکک معمولا در حین ورزش هایی مانند تنیس یا والیبال و بدنبال وارد شدن ضربات شدید به زانو ایجاد میشود. دررفتگی کشکک در زنان، در آدمها چاق، کسانی کـه زانوهای به هم چسبیده دارند و در کسانی کـه استخوان کشکک انها بالاتر از معمول قرار گرفته است، بیشتر دیده میشود.

علائم در رفتگی کشکک به صورت جابجا شدن کشکک و ناتوانی در خم و راست کردن زانو و زانو درد است. درمان بصورت جااندازی است. بعد از جااندازی پزشک معالج بررسی بیشتری انجام میدهد تا مطمئن شود همراه با دررفتگی شکستگی وجود نداشته باشد. بعد از ان بیمار تا چند هفته از بریس استفاده کرده و سپس نرمش های تقویت کننده زانو تحت نظر فیزیوتراپ انجام میشود.

علت آبریزش دهان کودکان

 

۸- عفونت

عفونت مفصل زانو از اورژانس های پزشکی است. علائم عفونت زانو بصورت درد و تورم زانو و تب است. درمان عفونت زانو در اکثر اوقات عمل جراحی و استفاده از انتی بیوتیک است.

 

 

 چگونه درد زانو را درمان کنیم

درمان زانو درد

علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟

منبع: مهر ، بیتوته/ کلینیک درد مهرگان

منابع
سایت ایـران بانو

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

علت اسهال نوزادان، چه عواملی می تواند باشد؟

علت اسهال نوزادان می‌تواند عفونت‌های ویروسی، باکتریایی، انگل‌ها، عفونت گوش، مصرف انتی بیوتیک‌ها، مصرف آب بیش از حد، آلرژی و حساسیت غذایی و یا حتی مسمومیت غذایی باشد. در ایـن مقاله همـه‌ی موراد علت اسهال نوزادان بیان شده است.ممکن است یک نوزاد در طول سال اول زندگی‌اش چندین بار دچار اسهال شود. خوشبختانه بسیاری از ایـن اسهال‌ها خود به خود درمان می‌شوند، اما بعضی از انواع ایـن بیماری می‌تواند برای برخی از نوزادان به خصوص نوزادانی کـه از نظر تغذیه و دریافت مایعات و املاح مورد نیاز مشکل دارند، کشنده باشد.   به چه نوع مدفوعی اسهال گفته می‌شود؟ اسهال، مدفوع شل و آبکی و شکل نگرفته‌ای است کـه بیش از ۳ بار در روز دفع می‌شود و حجم ان هم میزان مشخصی دارد. اما در مورد نوزادان تشخیص ایـن بیماری کمی مشکل است، چون اغلب، مدفوع نوزادان خصوصیات فوق را دارد و حتی بو و رنگ مدفوع نوزاد هم ممکن است …
درمان خانگی ترک پا | علت ترک های عمیق کف پا چیست

درمان خانگی ترک پا  : ترک پا یکی از عواملی است کـه سلامت پوست و زیبایی را به خطر می اندازد. اما علل ترک پا چیست؟ چه راه هایی برای درمان ترک پا وجود دارد ؟  در ادامه ایـن مقاله با راه کارهایی برای درمان ترک پا با ما همراه باشید.  درمان ترک پا با حنا , درمان خانگی ترک پا  علت ترک های عمیق کف پا چیستترک هایی کـه کف پا ایجاد می شود، پوست شکاف خورده ای است کـه سطح خارجی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.ترک کف پا، در زنان نسبت به مردان شیوع بیشتری دارد. کف پا به دلایل متعددی از جمله اضافه وزن، عفونت های قارچی، اگزما، و کم آبی بدن ترک می خورد: علت ترک های عمیق کف پا : اگزمادر صورت وجود اگزما ابتدا بایـد علت اصلی ریشه یابی شود و بعد از به دست آوردن نتیجه درمان درست را به کار برد. البته یکی …
درد واژن بعد از نزدیکی، چه علت هایی دارد؟

دخول آلت مرد در واژن زن کاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است بسیار دردناک باشد. اگر در حین دخول هیچ دردی احساس نمی کـنید و درد بعد از دخول دارید در ادامه علت درد بعد از دخول و راههای درمان درد بعد از دخول بیان خواهد شد. چگونه دخول بدون درد داشته باشیم؟درد بعد از دخول به علت عفونت واژنقارچ کاندیدا Candida fungus مسئول ایجاد عفونت مخمری واژن است کـه به طور طبیعی در واژن وجود دارد ولی رشد ان بیش از حد می شود. برخی علایم رایج عفونت مخمری واژن شامل خارش، ناراحتی واژن و درد بعد از دخول است. ممکن است زمانی کـه عدم تعادل هورمونی منجر به عملکرد ضعیف سیستم ایمنی شده یادر اثر استرس و مصرف انتی بیوتیک و عادت های بد غذایی به عفونت مخمری مبتلا شوید و برای درمان ان بایـد به پزشک خود مراجعه نمایید.درد بعد از دخول به علت عفونت …

واکنش امری بعد از قهرمانی با PSG

ایسنا: به نقل از اکیپ، پاری ‌سن‌ ژرمن در هفته سی و سوم رقابت‌های لیگ فرانسه از موناکو موافع عنوان قهرمانی پذیرایی کرد. تیم پاریسی پیروزی قاطعی را به دست آورد و توانست با نتیجه‌ دور از انتظار ۷ بر یک بازی را به سود خود به پایان برساند تا ۵ هفته باقی‌ مانده به پایان لیگ با ۱۷ امتیاز اختلاف عنوان قهرمانی خود را نهایی کند.
امری در نشست خبری بعد از بازی، گفت‌: از ایـن قهرمانی بسیار خوشحال هستم و ان را به همـه بازیکنان و هواداران تبریک می گویم. بعد از حذف شدن از لیگ قهرمانان اروپا توسط رئال مادرید همـه تلاش خود را روی لیگ گذاشتیم. بازیکنان ناامید نشدند و خوشبختانه با پیروزی‌های پیاپی قهرمانی خود را زود هنگام کردیم.
او ادامه‌ داد: در دیدار برابر موناکو عملکرد خوبی از خود نشان دادیم. بازیکنان هم در حمله بسیار خوب …

  • فوتبال
  • علت زانودرد چیست | چه عواملی احتمال زانو درد را بیشتر می کنند؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *