خانه / دسته‌بندی نشده / شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند به همراه توضیحات

شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند به همراه توضیحات

شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند ، تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح مرکز ملی اسناد خلیج فارس، امروز ، روز ملی خلیج فارس | خلیج همیشه فارس ایران ، لزوم اتصال استان فارس به آب‌های خلیج فارس ، روز ملی خلیج فارس | میراث تا ابد پارسی ، تیراندازی به پالایشگاه خلیج فارس در بهبهان .

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با جام جم آن‌لاین‌ پیرامون روز خلیج‌فارس و تحریف این‌ نام توسط برخی دولت‌های منطقه اظهار کرد: ایران با یک سابقه چند هزارساله تمدنی در همـه طول تاریخ کاملاً قدرت مسلط بر خلیج‌فارس بوده است و به همین دلیل هم در تمام …

شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با جام جم آن‌لاین‌ پیرامون روز خلیج‌فارس و تحریف این‌ نام توسط برخی دولت‌های منطقه اظهار کرد: ایران با یک سابقه چند هزارساله تمدنی در همـه طول تاریخ کاملاً قدرت مسلط بر خلیج‌فارس بوده است و به همین دلیل هم در تمام اسناد و مدارک و نقشه‌های قدیم متعلق به قرون ۱۷ و ۱۸ و نقشه‌های تاریخ معاصر ما تنها یک نام با زبان‌های مختلف برای این‌ منطقه بکار برده شده و آن‌‌هم خلیج‌فارس است.

وی افزود: در طول تاریخ گردشگران منطقه خاورمیانه از دیرباز وقتی نقشه منطقه را ترسیم کرده‌اند نام خلیج‌فارس را به زبان‌های مختلف مانند Persian Gulf استفاده کرده‌اند. از طرفی در همـه مکاتبات و محاورات منطقه‌ای ، بین‌المللی و مراودات دوجانبه همواره خلیج‌فارس مدنظر بوده است و این‌ مسئله بیانگر آن‌ است که‌ خلیج‌فارس از اول خلیج‌فارس بوده و برای همیشه خواهد بود.

همـه چیز در مورد اظهار خاص خلیج خلیج فارس دلیل دیدار سال شمخانی عمر فارس لباس نظر

نقوی حسینی تصریح کرد: زمانی که‌ ایران به‌عنوان یک کشور بزرگ و قدرتمند منطقه ظهور و بروز کرد اغلب این‌ کشورهایی که‌ امروز کشوری مستقل بشمار می‌آیند و نام جعلی خلیج‌فارس را بکار می‌برند روزگاری جز سرزمین ایران محسوب می‌شدند و اصلاً به معنای امروزی وجود نداشتند و واژه سیاسی ملت دولتی در این‌ مناطق مفهوم بیرونی نداشت.

وی پیروزی انقلاب اسلامی و حضور مقتدرانه نظام جمهوری اسلامی ایران در پهنه خلیج‌فارس را عمده‌ترین عامل برای تحریف نام خلیج‌فارس دانست و افزود: امروز دشمنان ما در منطقه و فرا منطقه خاصه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به همراه متحدان خود دست در دست یکدیگر برای ایجاد مناقشه و درگیری بین ایران و کشورهای همسایه به دنبال طراحی مسئله‌ای می‌روند تا محلی برای درگیری بین ایران و دیگر کشورها به وجود آورند که‌ یکی از آن‌ها تحریف نام خلیج فارس است.

جزییات مطلب اظهار و خاص و خلیج و خلیج فارس و دلیل و دیدار و سال و شمخانی و عمر و فارس و لباس و نظر را میخوانید .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با ادعای برخی اعراب منطقه در خصوص نام خلیج‌فارس تأکید کرد: آخر چه می شود کشورهایی که‌ عمر کشور بودن آن‌‌ها هنوز به نیم‌قرن هم نمی‌رسد، چطور می‌توانند در خصوص هویت خلیج‌فارس برخلاف اسناد موجود اظهارنظر کنند. از این‌ رو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اصلاً این‌‌گونه ادعاها را قابل استماع نمی‌داند و معتقد است نام‌های جعلی هیچ‌گاه توانایی تحریف تاریخ را نخواهد داشت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند

منابع
سایت جام جم

نظر آیت‌ الله جوادی آملی درباره کنسرت زیرزمینی

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

توضیحات بیشتر در مورداظهار خاص خلیج خلیج فارس دلیل دیدار سال شمخانی عمر فارس لباس نظر

روز ملی خلیج فارس یادآور فرار اشغالگران از ایران است

بهرام قنامی بمناسبت روز ملی خلیج فارس در گفت وگو با جام جم آن‌لاین‌ بیان کرد: خلیج فارس سومین خلیج بزرگ جهان است که‌ به خاطر موقعیت جغرافیایی کم نظیر خود همواره در ارتباطات دریانوردی بین المللی اهمیت خیلی داشته است.

او تاکید کرد: خلیج فارس، خلیج صلح و دوستی میان ملتهای حاشیه آن‌ است. خلیج فارس پیونده دهندۀ فرهنگ و تمدن دیرپا، در ازنای تاریخ خود است. این‌ میراث مشترک، می تواند از رهگذر همکاری، تعاون و از همـه مهمتر، گفتگو در خصوص هر آن‌چه لازم آید، میان ملتهای آن‌، بیش از پیش به شکوفایی برسد.

قنامی در پایان روز خلیج فارس را به ایرانیان تبریک گفت.

منابع
سایت جام جم

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو
گواه تاریخ بر نام خلیج فارس از ابتدا تا به امروز (+عکس های آر

بمناسبت روز ملی خلیج فارس خبرنگار جام جم آن‌لاین‌ برای بررسی اسناد و شواهد تاریخی موجود در خصوص نام اصلی خلیج فارس، سری به مرکز اسناد و مخزن نقشه ها و نسخ تاریخی وزارت امور خارجه زد.

طبق اظهارات پزشک مرتضی دامن پاک معاون پژوهشی و مطالعاتی مرکز اسناد وزارت امور خارجه، این‌ مرکز که‌ با کوشش زیاد نسخ و نقشه های تاریخی خیلیی از دانشمندان و جغرافی دانان دنیای غرب، جهان اسلام و ایران زمین را گرد آوری کرده، یکی از آرشیوهای مهم منطقه و دنیا بشمار می آید.

آغاز‌ ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۷

در عکس های زیر نمونه ای از نقشه های اصلی ایران زمین از دیرباز را مشاهده می کنید، که‌ نام خلیج فارس در آثار گوناگون و در زبان های مختلف با عناوینی چون پرشین سی، بحرالعجم، خلیج فارس، گولفو پرسیکو،گلف پرسیکوا ذکر شده است که‌ ترجمه همـه آن‌ها تنها به یک …
تصدیق ۳ دانشمند برجسته دنیای اسلام روی نام خلیج فارس/ افتتاح

مرتضی دامن پاک در گفت وگو با جام جم آن‌لاین‌ بحث مربوط به نام خلیج فارس و تعلق این‌ پهنه آبی به سرزمین ایران و به نام ایرانیان را ریشه در یک تاریخ که‌ن و دیرینه دانست و گفت: همچنان که‌ تمدن ایرانی یکی از قدیمی ترین تمدن های بزرگ جهانی است و حداقل تاریخ ثبت شده آن‌ به بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت می رسد، پهنه آبی و یا تمدن خلیج فارس بعد از تمدن بین النهرین به شکل مدرن تر آن‌ روز شکل گرفت.

وی با بیان این‌که‌ اسناد، مدارک و نقشه های متعددی بر فارس بودن این‌ خلیج دلالت دارد، افزود: نقشه های تاریخی خیلی در تمدن های مختلف از جمله یونان باستان و تمدن رم وجود دارد و در دیگر تمدن هایی که‌ بعدها در غرب شکل گرفت نام این‌ خلیج به نام دریای پارس …

دلیل شمخانی در دیدار با لودریان لباس خاص پوشید؟

خبرآن‌لاین‌: صدوبیست‌وچهارمین شماره نشریه خط حزب الله نقل قولی از خبرنگار شبکه‌ خبری یوروپ۱ منتشر کرد که‌ او می‌گوید «گفت‌وگوی وزیرخارجه فرانسه با دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران شبیه مسابقه‌ی بوکس بود». در این‌ مطلب آمده است؛ اول. زمستان سال گذشته، ژان مارک آیرو، وزیرخارجه فرانسه، به تهران مسافرت کرد. در بدو ورود او، ضیافت شامی در سفارت فرانسه به افتخار او برگزار شد. در میانه‌ی مهمانی، یکی از حاضرین در جلسه با اشاره به تقارن مسافرت او با مانور نظامی مشترک انگلیس و آمریکا و فرانسه در خلیج فارس که‌ طبعا می‌توانست حاوی پیامی برای طرف ایرانی باشد پرسید: آیا فکر نمی‌کنید این‌ مسئله روی روابط تجاری ما با ایران تاثیر بگذارد؟ آیرو جواب می‌دهد که‌ “نه، من هیچ نگرانی نسبت به موفقیت‌آمیز بودن این‌ مسافرت ندارم. مقامات ایرانی در هیچ یک از جلسات مقدماتی و برنامه‌ریزی برای …

  • دسته‌بندی نشده
  • شیوخی که‌ عمر کشورشان زیر ۵۰ سال است در مورد خلیج فارس اظهار نظر نکنند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *