خانه / سرویس های دیگر / وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟ به همراه توضیحات

وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟ به همراه توضیحات

وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟ ، خرید تجهیزات سفرهای نوروزی چقدر برایتان آب می‌خورد؟ ، نوزاد یک ماهه چقدر بخوابد، چقدر حرکت کند یا شیر بخورد؟ ، پذیرایی از میهمانان نوروزی چقدر آب می‌خورد؟ ، خرید آپارتمان در غرب تهران چقدر آب می‌خورد؟ /جدول ، وزن نرمال نوزاد از بدو تولد چقدر اسـت؟ .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبق آمارها حدود ۵۸ درصد والدین قبل از بچه‌دار شدن اصلا به هزینه‌های آن‌ فکر نمی‌کـنند. یعنی تقریبا چیزی شبیه جمله معروف «بچه روزی خود را می‌آورد».
البته از یک جهت هم حق با آن‌هاسـت. شما چگونه می‌توانید میزان پوشک‌های استفادهی را حساب کنید؟ (محض اطلاع، می‌شـود ۶۰۰۰ عدد در دو سال!) یا …

وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟

به گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبق آمارها حدود ۵۸ درصد والدین قبل از بچه‌دار شدن اصلا به هزینه‌های آن‌ فکر نمی‌کـنند. یعنی تقریبا چیزی شبیه جمله معروف «بچه روزی خود را می‌آورد».

البته از یک جهت هم حق با آن‌هاسـت. شما چگونه می‌توانید میزان پوشک‌های استفادهی را حساب کنید؟ (محض اطلاع، می‌شـود ۶۰۰۰ عدد در دو سال!) یا ایـنکـه چقدر باید شیر خشک و لباس و دارو و … بگیرید؟

ولی در ایـن میان یک راه پیش روی شماسـت تا قسمتی از مخارج خود را به راحتی حساب کنید. آن‌ هم از طریق حساب هزینه‌ها برای وسایلی کـه طی دو سال اول احتمالا فقط یک بار آن‌ها را خواهید خرید؛ از یک پستانک ساده بگیرید تا چیز‌های عجیب و غریبی مثل صندلی مخصوص شیر دادن و میز مخصوص عوض کردن پوشک.

ما برای ایـنکـه کار شما را راحت کنیم، گشتی در دنیای سیسمونی نوزاد زده و قیمت انواع لوازمی کـه شاید در دو سال اول به کار شما بیایـند را در آورده‌ایم؛ لوازمی کـه اغلب در بازه قیمتی آن‌‌ها یک نمونه بسیار ارزان ایرانی قرار گرفته و در آن‌ طرف با ۱۰ برابر قیمت بیشتر، یک برند عجیب خارجی جولان می‌دهد.

جزییات مطلب آب و اسکار و تالار و چقدر و نوزاد و وحدت و وسایل را میخوانید .

بیشتر بخوانید:

مجلل‌ترین جشن‌های سیسمونی میان ستاره‌ها

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟

لوازم و اسباب

چیز‌هایی کـه در قسمت لوازم و اسباب برایتان نام می‌بریم، تقریبا قابلیت نادیده گرفتن دارند ولی اگر از آن‌ پدر و مادر‌های نگران باشید، می‌دانید کـه چقدر هر کدام از آن‌ها مهم هست اند. چرا کـه بیشتر آن‌ها علاوه بر حفظ امنیت کودک، می‌گذارند شما هم نفسی بکشید. به عنوان اولین مورد به سراغ صندلی کودک در خودرو می‌رویم.

ایـن صندلی‌ها کـه از دور مثل صندلی‌های خودرو‌های رالی هست اند، قیمتشان از حدود ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و بسته به امکانات جانبی تا سه میلیون تومان نیز فروخته می‌شوند.

توضیحات بیشتر در موردآب اسکار تالار چقدر نوزاد وحدت وسایل

کالسکـه نیز از دیگر لوازم ضروری برای بچه‌های زیر یک سال اسـت کـه قیمتش از حدود ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و ممکن اسـت تا بیش از سه میلیون تومان نیز برسد. البته مدل‌های بیش از سه میلیون تومان اغلب برای دوقلو‌ها بوده و مدل‌هایی کـه فقط برای یک کودک طراحی شده‌اند، سقف قیمتی دو میلیون تومانی دارند.

راسـتی اگر یک دوقلو دارید تقریبا باید سه برابر خرج کالسکـه کنید. به تازگی برای بچه‌های یک سال تا دو سال وسیله‌هایی به نام تشک بازی و پارک بازی هم عرضه شده‌اند. یکی از آن‌ها یک پتوی دایره‌‌شکل اسـت کـه روی آن‌ به صورت طاق شکل اسباب بازی‌هایی نصب شده اسـت.

شما مطلب وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟ را می خوانید .

قیمت ایـن تشک‌های بازی از حدود ۱۰۰ هزار تومان شروع شده و به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. پارک‌های بازی نیز مثل یک فنس برای مواظبت از بچه عمل می‌کـنند. قیمتشان هم از حدود ۹۰۰ هزار تومان شروع شده و با اضافه‌شدن امکاناتی مثل کلبه و … تا پنج میلیون تومان هم می‌رسند. در ایـن بین باید دو کیف هم بخرید؛ یکی برای کودک و یکی هم برای لوازم او. کوله‌پشتی‌های کودک کـه بیشتر جنبه تزئینی داشته، از ۱۵ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان قیمت دارند. کیف لوازم کودک نیز از حدود ۸۰ هزار تومان شروع شده و وقتی پای برند به میان بیاید، ممکن اسـت مجبور شوید تا ۴۰۰ هزار تومان نیز خرج کنید. راسـتی بعضی والدین هم به «آغوشی» علاقه دارند. قیمت آغوشی نیز از حدود ۸۰ هزار تومان شروع شده و تا ۳۵۰ تومان نیز می‌رسد.

آموزش ساخت ۶ کاردستی زنبور با وسایل مختلف

فعالیت‌های بدنی

آب اسکار تالار چقدر نوزاد وحدت وسایل

بیشتر پدر و مادر‌ها به اسباب بازی قناعت نکرده و به سراغ وسایلی می‌روند کـه علاوه بر سرگرمی، تکانی به کودکشان بدهد. از جمله ایـن وسایل می‌توان به تاب، تشک بادی و … اشاره کرد. برای تشک بادی گزینه‌های خیلی پیش روی شماسـت. از مدل‌هایی کـه می‌توان از آن‌ها به عنوان اسـتخر اسـتفاده کرد تا مدل‌هایی کـه خود یک قصر بازی کامل هست اند. قیمت ارزان‌ترین مدل‌ها کـه بیشتر نقش اسـتخری کوچک را بازی می‌کـنند حدود ۲۰ هزار تومان اسـت.

قیمت قصر‌های بادی کوچک نیز کـه همـه گونه فعالیتی را در بر می‌گیرند، به حدود ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. قیمت تاب برای مدل‌های ساده کـه به در آویزان می‌شوند، حدود ۵۰ هزار تومان بوده و برای مدل‌های دونفره کـه بسکتبال و … دارند، به حدود ۴۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

پرستاری

اولین چیزی کـه برای پرستاری از کودک به آن‌ نیاز دارید گهواره اسـت. ساده‌ترین گهواره‌ها حدود ۵۰ هزار تومان قیمت دارند ولی قیمت مدل‌های پیشرفته کـه بعضا حتی چند طبقه هست اند به حدود ۴۵۰ هزار تومان هم می‌رسد. در کنار گهواره به تازگی میز تعویض پوشک نیز به بازار آمده اسـت کـه اکنون به نوعی لاکچری حساب می‌شـود. بالاخره هر کسی برای یک میز بلند و ساده ۳۰۰ هزار تومان هزینه نخواهد کرد.

ایـن مطلب در مورد آب اسکار تالار چقدر نوزاد وحدت وسایل می باشد .

غذا دادن

اولین چیزی کـه برای غذا دادن به نظرتان خواهد رسید شیشه شیر اسـت. شیشه شیر قیمتی حدود ۴۰ هزار تومان دارد ولی اگر به دنبال مدل‌های مدرن و ست باشید باید حدود ۲۲۰ هزار تومان هزینه کنید.

وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟

بعد از شیشه شیر نوبت به صندلی غذاخوری کودک می‌رسد. ایـن صندلی‌ها خیلی متنوع بوده و بعضی از آن‌ها کار گهواره و … را هم انجام می‌دهند.

قیمت ایـن وسیله از ۱۲۰ هزار تومان شروع شده و در مدل‌های پیشرفته به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد. برای لیوان و قاشق و بشقاب کودک هم رقمی حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان کنار بگذارید. در کنار ایـن موارد پیش‌بند نوزاد هم از واجبات اسـت. ایـن پیش‌بند‌ها از حدود ۷۰۰۰ تومان قیمت دارند و قیمت بعضی مدل‌ها به ۵۰ هزار تومان هم می‌رسد.

آب, اسکار, تالار, چقدر, نوزاد, وحدت, وسایل

شیر دادن

شاید با خود بگویید کـه شیردادن هیچ خرجی ندارد ولی بعضی مادران نمی‌توانند به درستی کودک را شیر بدهند و مجبور هست اند از وسایل دیگر اسـتفاده کـنند. یکی از ایـن وسایل، شیردوش دستی اسـت کـه قیمتی حدود ۵۰۰۰ تا ۵۰ هزار تومان دارد. اگر به سراغ مدل‌های برقی و پیشرفته بروید باید حداقل ۲۷۰ هزار تومان پول بدهید.

نشانه‌هایی از ورود بحران آب به تهران

قیمت مدل‌های حرفه‌ای نیز به حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد. دیگر وسایل ایـن حوزه نیز با توجه به حساسیت‌ها و شرایط خاص کودکان می‌تواند هزینه‌ای حدود ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی روی دست مادران بگذارد.

لوازم بهداشتی و حمام

از آن‌جا کـه قرار اسـت به لوازمی کـه شاید مجبور شوید فقط یک بار آن‌ها را بخرید اشاره کنیم کاری به مواد شوینده نداریم. اما اولین چیزی کـه برای حمام کودک به کار شما می‌آید حوله مخصوص اسـت. ایـن حوله‌ها از یک پارچه ساده ۱۰ هزار تومانی تا ست کامل لباس حمام نوزاد کـه حدود ۳۰۰ هزار تومان می‌شـود را در بر می‌گیرند. در هنگام حمام بعضی مادران از وان‌های مخصوص کودک اسـتفاده می‌کـنند. ایـن وان‌ها از حدود ۵۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارند. البته می‌توانید یک توری مخصوص بگیرید کـه روی وان‌های بزرگ نصب می‌شـود و فقط حدود ۲۰ هزار تومان خرج روی دست شما می‌گذارد. ست شانه و برس کودکان نیز اغلب هزینه‌ای نداشته و حدود ۲۰ هزار تومان تمام می‌شـود.

البته در بازار، کیف‌های بزرگی شامل انواع برس و ناخن‌گیر و … هست اند کـه حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت دارند. راسـتی ناخن‌گیر هم حدود ۲۰ هزار تومان قیمت دارد.

چیز‌های دیگر

خارج از همـه ایـن موارد باید حواسـتان به امنیت و دیگر موارد هم باشد. برای امنیت کودک لوازم مختلفی وجود دارند کـه به صورت مجزا فروخته می‌شوند. از کش‌هایی کـه در کابینت را بسته نگه داشته تا لبه‌گیر. از ما می‌شنوید یک پک ایـن لوازم را به قیمت ۸۰ هزار تومان بگیرید و خیال خود را راحت کنید.

همچنین در بازار سطل‌های خاصی مخصوص کودک وجود دارند کـه با جلوگیری از پخش شدن بو کمک خیلی به مادران می‌کـنند. قیمت ایـن سطل‌ها حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان اسـت. راسـتی پستانک هم از قلم نیندازید. پستانک با ۱۵۰۰ تومان قیمت شاید ارزان‌ترین وسیله در لیست خرید شما باشد. البته اگر سراغ مدل‌های ۷۰ هزار تومانی نروید.

برای دیگر وسایل جانبی کـه شاید زمانی چشمتان را گرفت و خواسـتید بخرید نیز حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان کنار بگذارید. هرچند ما سعی کردیم همـه چیز‌های مهم و لیست خرید شما را کامل پوشش بدهیم.

منبع: روزنامه هفت صبح

انتهای پیام/

وسایل نوزاد چقدر هزینه دارد؟

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

معمای اسکلت ۴ هزار ساله مادر و نوزاد در قبر فاش شد/ خواص شگ

پروسه انتقال آب خوزستان یک برنامه انگلیسی اسـت

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ایـن بسته خبری، گلچینی از پربازدیدترین اخبار گروه وبگردی را مشاهده می‌کنید.

چه کار کنیم تا حاجت‌هایمان زودتر برآورده شوند؟
خيلی از مشكلاتی كه برای ما پيش می‌آيد به خاطر اين اسـت كه در كار ديگران گره ايجاد كرده‌ايم.

معمای اسکلت ۴ هزار ساله مادر و نوزاد در قبر فاش شد+تصاویریکی از تدفین‌های اسـتثنایی به دست آمده در کاوش‌های باسـتان‌شناسی تپه حصار دامغان، اسکلت مادر و نوزادی اسـت کـه در هنگام وضع حمل مرده‌اند.

خواص شگفت انگیز قرار دادن پا در آب داغ کـه تاکنون نمی‌دانستید!قرار دادن پا‌ها در آب گرم می‌توانید به گشاد شدن رگ‌های خونی و بهبود گردش خون در سراسر بدن کمک کنید کـه ایـن شرایط خستگی را کاهش می‌دهد و برای کسب آرامش کل بدن مفید اسـت.

رمزگشایی از تصاویر جعلی «مرده‌های متحرک» در تهاجم موشکی علیه سوریه!+فیلمآمریکا و متحدانش به طرق مختلف تلاش دارند تا دلایلی را برای حمله تجاوزکارانه خود …
آموزش دوخت پیشبند نوزادی

پیشبند یکی از وسایل ضروری برای هر نوزادی محسوب میشه کـه مادرها ایـن رو خیلی خوب میدونن مخصوصا در مهمونی ها و موقع غذا دادن به بچه ها. ایـن پیشبند ناز و بامزه رو میتونید به راحتی با تکـه پارچه های کوچیک در رنگ ها و طرح های مختلف درست کنید و موقع بیرون رفتن و مهمونی ازش اسـتفاده کنید.چند تا رنگ ست با لباس های مختلف بچه تون بدوزید و اون ها رو همراهتون داشته باشید. با ایـن پیشبندها هم بچه ها بامزه میشن هم دیگه لباس هاشون کثیف نمیشه.
آموزش دوخت پیشبند نوزاد
لوازم مورد نیاز برای دوخت پیشبند نوزادی
پارچه
دکمه جفتی
قیچی
سنجاق ته گرد
چرخ خیاطی
آموزش دوخت پیشبند نوزاد
الگوهای پیشبند رو پرینت بگیرید. اندازه حدودی ایـن پیشبند (دور گردن) ۳۵ سانتی متر هست. شما اگر نیاز دونستید اندازه ها رو تغییر بدید.
پرینت گرفتن الگوی پیشبند
پارچه رو دو لا کرده و قسمتی کـه روی الگو دو تا فلش داره رو روی تای پارچه …
رشد نوزاد بعد از سه ماهگی چقدر اسـت؟

سرعت رشد نوزاد بعد از سه ماه کمتر می ­شـود و به طور کلی در شش ماه دوم اغلب روزانه بین ۱۵ تا ۱۸ گرم رشد می­ کند و در سه ماه پایانی سال اول، ۱۲ تا ۱۵ گرم به شکل روزانه رشد می ­کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، مادرها اصولا آدم­ های نگرانی هست اند. آن‌ها وقتی نوزاد­شان به­ دنیا می­ آید مدام دنبال ایـن هست اند کـه ببینند بچه­ آن‌قدر کـه باید وزن گرفته یا نه. با دکتر اصغر لطفی، متخصص اطفال درباره موضوع رشد و وزن‌گیری نوزادان گفت و گو کردیم.
سیر رشد نوزاد از زمانی کـه به دنیا می­ آید تا وقتی کـه به یک سالگی برسد به چه شکل اسـت؟
برای ایـنکـه تشخیص بدهیم کودک سیر رشد مناسب داشته یا نه، باید به یک سری مسایل جانبی توجه کنیم. مثلا نوزاد به طور معمول در سه ماه‌ی اول تولد باید روزانه بین بیست تا سی گرم وزن …

آهنگساز برگزیده اسکار در تالار وحدت نواخت

خبرگزاری مهر: کنسرت موسیقی نیکولا پیووانی مهمان ویژه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه با حضور تعدادی از مهمانان جشنواره، هنرمندان و تعدادی از سفرا در تالار وحدت برگزار شد.
رضا میرکریمی دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ابتدای ایـن مرنام گفت: همـه ما سینمای پرافتخار ایتالیا را با موسیقی فیلم هایش می شناسیم و خوشبختانه در ایـن دوره از جشنواره فرصتی پدید آمد تا به سینمای ایـن کشور توجه دوباره ای داشته باشیم. سینمای ایتالیا بعد از گذر از دوران طلایی خود دوباره شاهد ظهور و بروز جوان های پرشور و هنرمندی اسـت کـه در فکر احیا کردن ایـن سینما هست اند. ایـن هنرمندان هم اکنون فیلم هایی ساخته اند کـه توجه مخاطبان حرفه ای سینما را به سمت خود جلب کرده اسـت.
وی ادامه داد: امشب در کنار توجه به سینمای ایتالیا میزبان …

  • اخبار فرهنگی
  • وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *