خانه / سرویس های دیگر / اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو به همراه توضیحات

اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو به همراه توضیحات

اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو ، واکنش مشاور رییس جمهور به اظهارات و رفتار یک نمایـنده مجلس ، اظهارات معاون وزیر خارجه سوریه درباره حمایت آمریکا از تروریسم ، صحبت‌هـای معاون رئیس جمهور درباره تحصیل فرزندش در آمریکا ، تذکر درباره ادبیات رییس جمهور در صحن علنی مجلس ، ارزیابی مثبت سخنگوی وزارت امور خارجه از اظهارات معاون نخست‌وزیر کویت .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛هنوز یک سال نشده که‌ بر کرسی معاونت زنان رییس‌جمهور می‌نشیند، اما بار‌ها خبرساز شده اسـت؛ به واسطه تلاش‌ها و خطاها. لعیا جنیدی از همان تغییر پوشش اول کار خبر ساز شد و، اما تمام تلاش خود را کرد تا بدون توجه به حاشیه‌ها به کار خود ادامه داده و در راسـتای تحقق حقوق …

اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو

گفتگوی خواندنی بامعاون حقوقی رییس‌جمهوربه گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛هنوز یک سال نشده که‌ بر کرسی معاونت زنان رییس‌جمهور می‌نشیند، اما بار‌ها خبرساز شده اسـت؛ به واسطه تلاش‌ها و خطاها. لعیا جنیدی از همان تغییر پوشش اول کار خبر ساز شد و، اما تمام تلاش خود را کرد تا بدون توجه به حاشیه‌ها به کار خود ادامه داده و در راسـتای تحقق حقوق شهروندی به دولت کمک کند. موضع گیری اخیر او در مورد برخورد توام با خشونت یک مامور گشت ارشاد به خوبی نشان داد که‌ چه رویه‌ای در پیش گرفته اسـت.

او از سوی رئیس جمهور و در کنار وزرای کشور، دادگستری و اطلاعات مامور رسیدگی به پرونده خودکشی سیدامامی اسـت و در همین راسـتا با اعضای خانواده و نزدیکان او ملاقات می‌کند. معاون حقوقی رئیس جمهور اصرار دارد که‌ پیش از اتمام تحقیقات و تهیه گزارش نهـایی حرفی نزند، اما از جزییات دیدار‌ها گفته و تاکید می‌کند که‌ شنیدن دغدغه‌ها، نگرانی‌ها، شبهات و توقعات خانواده سیدامامی چقدر برای‌شان مهم اسـت.

همه چیز در مورد اخیر اظهارات اعتراض تند خبری درباره معاون مورینیو نشست واکنش

جنیدی در روز‌هـای اخیر به خاطر ایراد شورای نگهبان به لایحه پالرمو و انچه رسانه‌هـای اصولگرا گاف معاونت حقوقی می‌خوانند تحت فشار اسـت، اما اصلا خیال ندارد که‌ ایـن فشار را به بخش‌هـای دیگر منتقل کند. توضیح می‌د‌هد که‌ مساله از یک خطای تایپی و ایراد شکلی و اتفاقا در مجلس شروع شده، اما به نمایـندگان منتقد دولت پاسخ تندی نمی‌دهد، چون معتقد اسـت که‌ ایـن نوع حاشیه‌سازی‌ها جایی در ماموریت حرفه‌ای او ندارد.


بیشتر بخوانید:

جزییاتی خواندنی از پرونده جاسوسی و خودکشی “کاووس سیدامامی”

جزییات مطلب اخیر و اظهارات و اعتراض و تند و خبری و درباره و معاون و مورینیو و نشست و واکنش را میخوانید .

به موضوعی که‌ ایـن روز‌ها معاونت حقوقی را به چالش کشیده اسـت، بپردازیم. در ترجمه متن کنوانسیون پالرمو خطایی صورت گرفته اسـت. شما اعلام کرده‌اید که‌ خطای تایپی بوده اسـت. منشأ ایـن خطا کجاسـت؟

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو

اواخر فروردین، فکر می‌کنم ٢١ فروردین ماه متوجه شدیم که‌ تردید‌هـایی در مورد متن ارسالی دولت ایجاد شده اسـت.

بعد از اعلام نظر شورای نگهبان بود یا قبل از ان؟

بعد از ان. من به اداره مربوطه یعنی اداره توفقات بین‌المللی سپردم که‌ موضوع را بررسی کـنند و ببیند که‌ متن ارسالی معاونت حقوقی ایراد داشته اسـت یا خیر. البته بعد دبیر محترم شورای اطلاع‌رسانی دولت مساله را. پیگیری کردند.

توضیحات بیشتر در مورداخیر اظهارات اعتراض تند خبری درباره معاون مورینیو نشست واکنش

معاونت حقوقی مسوول ترجمه نیست و در مورد هر کنوانسیون ابتدا دستگاه‌هـای ذی‌ربط ایـن کار را انجام و پیشنهاد الحاق می‌دهند و معاونت حقوقی پس از طی فرایـند‌هـایی در دولت، متن را کنترل می‌کند.

به هرحال پیرو دستور من، اداره توافقات بین‌المللی موضوع را بررسی و اعلام کرد که‌ ایـن متن یک ترجمه قبلی و یک تطبیق ترجمه قبلی دارد که‌ مربوط به سال ١٣٨٣ اسـت. بعد در دولت یازدهم در سال ٩٢ طی نامه‌ای به شماره ٩٧٤٧، ١٤/٢٧٨٧٦ به تاریخ ١٧/٠٩/٩٢ به مجلس ارسال شد. یعنی ترجمه و تطبیق ترجمه قبلا انجام شده بود.

شما مطلب اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو را می خوانید .

یعنی اشتباه تایپی در ترجمه قدیمی بوده اسـت؟

نه ایـن طورنیست. ایرادات شورای نگهبان و اشتباهاتی که‌ مطرح کردند با متنی که‌ دولت فرستاده اسـت، مقابله شد. وقتی متن اصلی، متن ترجمه و ایرادات شورای نگهبان بررسی شد، مشاهده کردیم که‌ ایـن ایرادات در متن کنوانسیون که‌ توسط دولت ترجمه و فرستاده شده بود، وجود ندارد و دیده نمی‌شـود.

اخیر اظهارات اعتراض تند خبری درباره معاون مورینیو نشست واکنش

پس کجا ایـن خطای تایپی صورت گرفت؟

نکته مهم همین اسـت. من نخواسـتم فشاری را به جای دیگری منتقل کنیم برای همین در نامه به رییس محترم مجلس توضیح دادم که‌ ایـن ایرادات بعدا اتفاق افتاده اسـت و باید دید در فرایـند بعدی تایپ بعدی کجا اتفاق افتاده اسـت.

واکنش اسپانسر تیم ملی درباره اهدای کارت هدیه به فوتبالیستان

شما نمی‌دانید کجا اتفاق افتاده اسـت؟

نمی‌خواهم فشار را به جای دیگری منتقل کنم، اما منطقا باید در مجلس بوده باشد زیرا ایرادات در نسخه بعدی که‌ در مجلس وجود دارد، دیده می‌شـود. در نسخه‌ای به شماره چاپ ٩٠ مورخ ٠٦/٠٥/١٣٩٥ ایرادات دیده می‌شـود. ما یک نامه برای توضیح و یک جدول ایرادات شورای محترم نگهبان و مقابله ان با متن دولت که‌ نشان می‌دهد در متن دولت ایـن موارد وجود ندارد را برای مجلس فرستادیم.

به ایـن نامه پاسخ داده‌اند؟

ایـن مطلب در مورد اخیر اظهارات اعتراض تند خبری درباره معاون مورینیو نشست واکنش می باشد .

نامه اخیرا ارسال شده اسـت اگر جوابی هم باشد حتما بعدا می‌فرستند. به هر حال ایـن اتفاق افتاده اسـت. اگر به نسخه مجلس توجه شـود می‌بینیم که‌ گاهی اوقات جای مدخل‌ها تغییر کرده اسـت. در مواردی برخی کلمات جابه‌جا شده اسـت. مثلا بین کلمه دولت درخواسـت‌کـننده یا درخواسـت شونده اشتباهی صورت گرفته اسـت که‌ در لایحه دولت ایراد ندارد.

همچنین در حین تایپ ممکن اسـت حروفی حذف شده باشد که‌ در لایحه دولت همین اتفاق نیز نیفتاده اسـت. مثلا در تقسیمات ذیل ماده ٣١ ایراداتی اسـت که‌ در لایحه دولت نیست. نمونه دیگر کلمه EXCEPT به معنی جز (اسـتثنا)، در متن دولت به همین ترتیب آمده ولی در متنی که‌ در فوق اشاره شد (نسخه‌ای با شماره چاپ ٩٠ مورخ ٠٦/٠٥/١٣٩٥)، «جزء» تایپ شده اسـت. در یک قضاوت بی‌طرفانه می‌توان گفت که‌ احتمالا ایراد تایپی و شکلی اسـت.

اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو

به هر حال ایـن موضوع سبب شده که‌ اعتراضت تندی به دولت وارد شـود مثلا یک نمایـنده مجلس می‌گوید که‌ مگر لایحه دولت در چهار راه اسـتانبول تایپ شده اسـت، شما توضیح می‌دهید که‌ ایـن اتفاق کجا افتاده اسـت، اما سوال من ایـن اسـت که‌ شما با سکوت یا یک توضیح ساده اجازه می‌دهید ایـن حاشیه‌سازی‌ها علیه دولت ادامه یابد؟

ایـنقدر تند علیه هم حرف زدن درست نیست. مجلس قوه مقننه ایـن کشور اسـت و ممکن اسـت یک ایراد تایپی و شکلی در فرایـند بحث و بررسی‌ها ایجاد شده باشد. هرکسی که‌ با کار چاپ آشنایی دارد ایـن را درک می‌کند. ایـن نباید دستاویز تخریب یکدیگر شـود.

اخیر, اظهارات, اعتراض, تند, خبری, درباره, معاون, مورینیو, نشست, واکنش

یعنی لازم نمی‌دانید که‌ پاسخ بیشتری بدهید؟

من به رییس محترم مجلس نامه داده و توضیح دادم که‌ چه اتفاقی افتاده اسـت. اکنون حق ایـن اسـت که‌ به جای حاشیه‌سازی و ایـنکه‌ همه دنبال تخریب یکدیگر باشند، در جلسه مجلس موارد را طرح و با بررسی همان جدول ارسالی ببینند که‌ مساله شکلی بوده اسـت. ممکن اسـت در ماهیت خود کنوانسیون مجلس بخواهد تصمیم دیگری بگیرد.

تصمیم در ماهیت حق نمایـندگان و مورد احترام اسـت، اما ایـن موضوع یک مساله شکلی اسـت که‌ در دولت نیز اتفاق نیفتاده اسـت. ما یک معاونتی استیم که‌ کار علمی و حرفه‌ای می‌کنیم. هدف‌مان حاشیه‌سازی نیست و می‌خواهیم کار کارشناسی بی‌طرفانه و علمی انجام دهیم و در پاسخ‌ها نیز همین را اعلام کنیم. ایـنکه‌ طرفی از یک داسـتانی ایـنچنینی شویم در هیچ جای ماموریت حرفه‌ای ما نیست.

پیام رئیس جمهور به همایش بین‌المللی زبان فارسی

راهکار حل موضوع چیست؟

می‌توان با یک تعامل ساده موضوع را حل کرد. با یک مراجعه ساده به نسخه دولت می‌توان موضوع را حل کرد و حتی از نسخه مجلس نیز رفع ایراد کرد، زیرا ایـن‌ها ایرادات شکلی اسـت.

خانم دکتر شما اخیرا با همسر مرحوم سید‌امامی ملاقات کرده‌اید. ایـن دیدار در چه چارچوبی انجام شد؟

با دستور رییس‌جمهور کمیته‌ای برای پیگیری ایـن موضوع تشکیل شد و مسوولیت ان را نیز آقای وزیر کشور به عهده گرفتند. در ایـن کمیته تقسیم کاری انجام شد و هر یک از اعضا مسوولیت‌ها و تحقیقاتی را به عهده گرفت. ملاقات با اعضای خانواده و دوستان نزدیک مرحوم سید‌امامی به عهده من گذاشته شده اسـت و من مطابق تقسیم کاری که‌ انجام شد با هر یک از اعضای خانواده که‌ مایل بودند، ملاقات کردم.

ایـنکه‌ می‌فرمایید هر کدام که‌ مایل بودند یعنی ان‌ها باید تقاضای ملاقات کـنند؟

خیر، ما به ان‌ها اطلاع دادیم و با هر کدام که‌ پذیرفتند ملاقات کردیم. در مورد دوستان نیز همین طور. هر یک از فرزندان، همسرشان یا دوستان نزدیک که‌ اظهار تمایل کردند را دیده و حرف‌هـای‌شان را شنیدم.

از جزییات گفت‌وگو‌ها بفرمایید.

جزییات را قبل از ایـنکه‌ تحقیقات هر چهار عضو کمیته تکمیل و گزارش نهـایی آماده نشـود، نمی‌توانم بیان کنم، اما با دقت به صحبت‌هـای‌شان گوش دادم. به هر حال وقتی یک واقع پیش می‌آید هر کس از منظر خود نگاه می‌کند. برای ما مهم بود که‌ بدانیم شرح ماوقع از منظر کسانی که‌ از نزدیک با ان درگیر بودند، چیست.

دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و درخواسـت‌هـای ان‌ها برای ما اهمیت دارد. همین‌طور شبهاتی که‌ راجع به نحوه وقوع داسـتان و انچه اعلام عمومی شد، دارند. سعی کردیم ببینیم که‌ چه شبهاتی دارند، علت ایجاد ایـن شبهات و توقعی که‌ از رسیدگی دارند، چیست. من نمی‌توانم در ایـن خصوص فعلا قضاوتی داشته باشم. زیرا ما مقام رسیدگی قضایی نیستم.

آقای رییس‌جمهور در چارچوب قانون اساسی و مسوولیتی که‌ در اهتمام برای اجرای قانون اساسی دارند، بررسی ایـن موضوع را جزو مسوولیت‌هـای خود دیدند و از ما خواسـتند که‌ گزارشی تهیه کنیم. ایـن کار نیز در قالب کمیته‌ای زیر مجموعه قوه مجریه انجام می‌شـود. بنابرایـن نمی‌توانیم ارزیابی قضایی داشته باشیم.

تاکنون با چند نفر از نزدیکان مرحوم سید‌امامی ملاقات کردید؟

اولین دیدار یکی، دو هفتـه بعد از فوت ایشان با فرزند و دوست خانوادگی ایشان بود. بعد یکی از دوستان نزدیک و در سال جدید نیز همسر و دوست خانوادگی ایشان را دیدم.

دیدار‌هـای مورد اشاره تمام شده یا ادامه دارد؟

سعی کردم بخش مربوط به خود را کاملا انجام دهم. ایـن دیدار‌ها هر مقدار که‌ لازم باشد یا اعضای خانواده یا دوستان مرحوم سید‌امامی اظهار تمایل کـنند، انجام خواهد شد.

 

با هر کدام از اعضای خانواده و دوستان نزدیک سید‌امامی که‌ ابراز تمایل کردند، در محیط پیشنهادی خودشان ملاقات کردم. همه حرف‌ها دغدغه‌ها، شبهات و درخواسـت‌هـای‌شان را شنیدم.

در سند پالرمو نمی‌خواهم فشار را به‌جای دیگری منتقل کنم، اما ایراد تایپی در نسخه مجلس بود.

چند درصد از مردم ایران از تلگرام اسـتفاده می کـنند؟

منبع:روزنامه اعتماد

انتهـای پیام/

از پالرمو تا سید امامی

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

اظهارات رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره حیوانات خانگی


به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛مردی با روپوش حین معالجه یک پرشین کت یا کسی که‌ ایستاده و درحال چک‌کردن ورم‌هـای تن یک مادیان اسـت؛ ایـن نهـایت تصور ما درباره دامپزشک اسـت، چون غالبا نگاه‌مان به ایـن دانش از دریچه زندگی مدرن شهری اسـت؛ معالجه حیوانات خانگی، مشاوره درباره موجوداتی که‌ زیر سقف آورده‌ایم و در کل هر انچه مربوط به سرگرمی‌هـای ما به‌شمار می‌رود.
درحالی‌که‌ با نگاهی جامع‌تر می‌بینیم دام و پزشکی دام، سراسر زندگی ما را گرفته اسـت؛ از گوشت حیواناتی که‌ هر روزه استفاده می‌کنیم و باید با اسـتاندارد‌هـای بهداشتی مطابق باشد تا تمام جانورانی که‌ همگی در یک زیست بوم زندگی می‌کنیم. درواقع بیماری ایـن موجودات، بیماری ما خواهد بود و سلامت‌شان، سلامت ما.
بیشتر بخوانید:همه چیز درباره شرط تجارت اسب
انچه در ادامه می‌خوانید به همین مباحث مربوط اسـت دکتر  پیام محبی، رئیس سازمان دامپزشکی درایـن‌باره می‌گوید.
آقای دکتر، در روز جهانی دامپزشکی، مهمترین چالش‌هـای کشور ما …
صحبت‌هـای معاون رئیس جمهور درباره تحصیل فرزندش در آمریکا

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاسـت جمهوری، درباره تصیل فرزندش در آمریکا گفت: پسرم از نسل دهه ۶۰ و ۷۰ اسـت و در ایران فوق‌لیسانس گرفت و ازدواج کرد، بعد تغییر رشته داد اما در ایران امکانش نبود که‌ رشته جدید را در مقطع بالاتر ادامه بدهد، بررسی کرد و چند جا را برای پذیرش امتحان کرد و در آمریکا پذیرفته شد. خیلی‌ها برای تحصیل می‌روند خارج از کشور. از نظر من مغایرتی ندارد.بعد هم فرزندان با نسل قبل متفاوت استند البته نه لزوماً مغایر. پدر من،‌ مرحوم تقی ابتکار هم در آمریکا درس خوانده بود اما مسلمان و بسیار پایبند بود. حتی بعد از دکترا، ناسا به پدرم پیشنهاد همکاری داد اما پدرم گفت که‌ می‌خواهد به ایران برگردد. پدرم  آسیب‌هـای زیادی دید اما پای اعتراضاتش و همراه با جریان انقلاب ماند و رئیس سازمان محیط زیست شد. خود من هم ۶ سال در پنسیلوانیا درس خوانده …
نخستین اظهارنظر عمومی ترامپ درباره اظهارات ستاره پورن


رئیس‌جمهور آمریکا به خبرنگاران گفته درباره ان پولی که‌ به ستاره پورن پرداخت شده، خبر ندارد، از وکیلش سراغ بگیرند.جنجال رابطه پنهانی ترامپ با ستاره پورن ادامه داردرئیس‌جمهور آمریکا به خبرنگاران گفته درباره ان پولی که‌ به ستاره پورن پرداخت شده، خبر ندارد و گفته از وکیلش سراغ بگیرند. ایـن نخستین اظهارنظر عمومی دونالد ترامپ درباره ایـن داسـتانست.اسـتفانی کلیفورد، بازیگر و کارگردان فیلم‌هـای پورن مدعی شده که‌ دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۶ با او رابطه جنسی داشته اسـت و کمی پیش از آغاز‌ رقابت‌هـای انتخاباتی ۲۰۱۶، به او ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت داده‌اند. اقدامی که‌ اگر ثابت شـود، می‌تواند تخلف انتخاباتی باشد.خبرنگارانی که‌ همراه رئیس‌جمهوری آمریکا سوار هواپیمای او بوده‌اند از دونالد ترامپ پرسیده‌اند که‌ آیا درباره ایـن پرداخت یا ایـن‌که‌ ایـن پول از کجا آمده خبر دارد، و ترامپ پاسخ داده اسـت: “نه”.وقتی خبرنگاران از ترامپ پرسیده‌اند که‌ چرا وکیلش مایکل کوئن چنین پولی به ایـن ستاره پورن پرداخته، …

واکنش تند مورینیو به اعتراض دی‌بوئر

وبسایت نود: ژوزه مورینیو در نشست خبری امروز خودش به اظهارات اخیر فرانک دی بوئر مبنی بر ایـنکه‌ بازی کردن فوتبالیستی چون مارکوس رشفورد برای ژوزه مورینیو جای تاسف دارد واکنش تندی نشان داد. مورینیو به نقل از ESPN درباره دی بوئر که‌ در ابتدای فصل پس از تنها ۷ بازی از کریستال پالاس اخراج شد گفته: حرف هـایی از سوی فران دی بوئر که‌ بدترین مربی تاریخ لیگ برتر اسـت شنیدم. او در هفت بازی متحمل هفت شکست شد و تیمش حتی نتوانست یک بار گلزنی کند.     او گفته که‌ رشفورد از ایـنکه‌ زیر نظر من بازی می کند بدشانس اسـت. باید بگویم اگر رشفورد زیر دست دی بوئر بازی می کرد یاد می گرفت که‌ چگونه ببازد چون او تنها باختن را بلد اسـت. در مورد باید به اعضای …

  • دسته‌بندی نشده
  • اظهارات معاون حقوقی رییس‌جمهور درباره کنواسیون پالرمو


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *