خانه / دسته‌بندی نشده / گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران به همراه توضیحات

گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران به همراه توضیحات

گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران ، تلاش ماکرون برای مقابله با برنامه موشکی ایـران ، آیا موشک های بالستیک ایـران قابلیت حمل سلاح استه ای دارد؟ ، تلاش‌‌ صهیونیست‌ها برای هیپنوتیزم ترامپ/ در معرکه‌‌گیری نتانیاهو چه گذشت؟ ، (ویدئو) شلیک موشک بالستیک روسیه ، ارتش یمن از یک موشک بالستیک جدید رونمایی کرد .
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر دریک نمایش رسانه‌ای، ادعاهایی را علیه برنامه موشکی کشورمان بیان کرد که‌  این‌ اظهارات بازتاب خیلی در محافل رسانه‌ای ضدایـرانی داشت.   اما نگاهی کوتاه به آن‌چه که‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشت،  نشان می دهد که‌ اسرائیلی‌ها سعی دارند به هرطریقی افکار …

گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر دریک نمایش رسانه‌ای، ادعاهایی را علیه برنامه موشکی کشورمان بیان کرد که‌  این‌ اظهارات بازتاب خیلی در محافل رسانه‌ای ضدایـرانی داشت.
 
اما نگاهی کوتاه به آن‌چه که‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشت،  نشان می دهد که‌ اسرائیلی‌ها سعی دارند به هرطریقی افکار عمومی را فریب  دهند.
 
نتانیاهو دربخشی از نمایش رسانه‌ای خودش،  عکس چند فروند از موشک‌های بالستیک ساخت ایـران را به نمایش گذاشته وسپس بدون  ارائه هرگونه سند معتبری، ادعاهایی بی اساس را علیه توان موشکی کشورمان مطرح می کند.
 
عکسی که‌ نتانیاهو نمایش می دهد، در واقع سه فروند موشک قدر اف، قیام و شهاب ۳ اسـت و بالای هر موشک به طور جداگانه نام و برد آن‌ موشک نوشته شده اسـت.
 

 
نکته قابل توجه این‌ اسـت، در عکسی که‌ نتانیاهو نمایش داده و روی همان عکس هم در حال بیان ادعاهایی بی اساس علیه برنامه موشکی کشورمان اسـت، نام و عکس یک موشک اشتباه درج شده و برد یک موشک دیگر هم غلط اسـت.
در عکس وسط، موشک قیام اسـت اما همانطور که‌ می بینید، نام موشک بالستیک قدرH  با برد ۱۶۵۰ کیلومتر بالای آن‌ درج شده اسـت.
 
موشک‌های قدر و قیام با هم تفاوت‌های خیلی خیلی دارند که‌ می‌توان این‌ تفاوت‌ها را با اندکی دقت، به راحتی تشخیص داد.
 
در مهمترین بخش می‌توان گفت که‌، موشک قیام ۸۰۰ کیلومتر برد داشته و موشک قدر H  طبق اعلام مسئولان نظامی کشورمان،  بردی معادل ۱۶۵۰ کیلومتر دارد و این‌ یعنی موشک قیام ۸۵۰ کیلومتر به نسبت موشک قدر اچ،  بردش کمتر اسـت.
 
موشک قیام با توجه به برد رسمی اعلام شده توسط مسئولان کشورمان (۸۰۰ کیلومتر)، حتی اگر قرار باشد از داخل ایـران بسوی سرزمین‌های اشغالی هم شلیک شـود، به دلیل این‌که‌ فاصله غربی‌ترین نقطه کشورمان تا شرقی‌ترین نقطه از سرزمین‌های اشغالی فلسطین، حدودا ۱۱۰۰ کیلومتر اسـت و اصلا برد موشک قیام به مواضع صهیونیست‌ها نمی‌رسد،  چه این‌که‌ ماموریت موشک قیام طبق اعلام سردار حاجی زاده  نیروی هوافضای سپاه، صرفا اسـتفاده علیه پایگاه‌های آمریکا در منطقه اسـت.
 
یکی از مهمترین تفاوت‌های دیگر موشک‌های کلاس قیام با موشک‌های کلاس قدر،  در این‌ اسـت که‌ موشک‌های قیام باله نداشته و توسط گازهای احتراق یافته خروجی از انتهای موشک کنترل می شوند اما موشک‌های قدر(در هر ۳ نسخه)،  همگی توسط بالک‌های بخش انتهایی موشک هدایت و کنترل می‌شوند.
 

 
این‌ یک ویژگی خیلی مهم و برتری‌بخش موشک قیام نسبت به موشک قدر اسـت که‌ به راحتی هر کارشناس مطلع نظامی می‌تواند با دیدن موشک،  آن‌را تشخیص دهد،  چیزی که‌ طبق آن‌چه که‌ نتانیاهو در نمایش خودش نشان داد، مشخص شد که‌ اسراییلی‌ها حتی متوجه این‌ نکته ساده هم نشده‌‌ و حتی نتوانسته‌اند موشک قیام را از موشک قدر تشخیص دهند و نهایتا هم عکس موشک قیام را به جای موشک قدر نمایش داده‌اند.
 
موشک قیام که‌ نتانیاهو آن‌را بجای موشک قدرH  جا زده اسـت، تفاوت‌های دیگری نیز با موشک قدر اچ دارد،  از جمله این‌که‌ طول دو موشک با یکدیگر تفاوت خیلی دارند.
 
موشک قدر اچ،  طولی در حدود ۱۵ متر دارد اما طول موشک قیام ۱۱٫۵ متر اسـت، این‌ یعنی موشک قیام ۳٫۵ متر طولش کمتر از موشک قدر اسـت و صهیونیست‌ها حتی تفاوتی به این‌ بزرگی و اهمیت را هم تشخیص نداده و موشک قیام را به جای موشک قدر اچ جا زده اند.
 
بیشتر بخوانید

آیا موشک‌های بالستیک یمن «ایـرانی» استند؟  

البته این‌ اولین بار نیست که‌ کسی چنین تحریفاتی را در راسـتای اهداف خودش انجام می‌دهد،  در ماه های گذشته نیز دولت آمریکا توسط نیکی هیلی نماین‌ده خودش در سازمان ملل متحد،  یک نمایش مشابه را به اجرا درآورد که‌ آمریکایی‌ها هم در آن‌ نمایش برای اثبات ادعاهای بی‌سندشان، دست به تحریف ویژگی‌های موشک قیام زده بوده و حتی برد رسمی آن‌ را هم دستکاری کرده بودند تا بتوانند آن‌را با موشک برکان اچ ۲ یمنی‌ها مشابهت بدهند.
 

 
از این‌ها هم که‌ بگذریم، در عکس به نمایش درآمده توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برد موشک شهاب نیز اشتباه درج شده که‌ این‌ نیز قابل تأمل اسـت.
 
مشخص نیست که‌ چرا اسرائیلی‌ها چرا چنین اشتباهات خیلی فاحشی را مرتکب شده اند، شاید آن‌ها و دوستان آمریکایی‌شان از موشک‌های قیام خیلی نگرانند و این‌ روزها هر چه موشک می‌بینند، تصور می‌کنند که‌ «قیام» اسـت.
 
انتهای پیام/

منابع
سایت خبرگزاری تسنیم

افزایش آمار شهدای راهپیمایی غزه به ۱۴ نفر

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب افغانستان و ایـران و بالستیک و تلاش و نبرد و صلح و فشار و قدرت و گروگان و مهر و موشک و موشکی و نتانیاهو را میخوانید .
اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران

تلاش ماکرون برای مقابله با برنامه موشکی ایـران

رییس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که‌ کشورش به همراه انگلیس و آمریکا در حال مقابله با برنامه موشکی ایـران اسـت.ماکرون: فرانسه در حال مقابله با برنامه موشکی ایـران اسـتبه نقل از رویترز، امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه که‌ در یک سازمان فرانسوی یهودی سخنرانی می‌کرد، گفت: ما در همکاری با شرکای آمریکایی و انگلیسی خود در حال انجام اقداماتی برای مقابله با برنامه موشک‌های بالستیک ایـران استیم.وی افزود: من‌ در این‌ باره با بنیامین نتانیاهو نیز گفت‌وگو‌ کرده‌ام.ماکرون با بیان این‌ که‌ مایل به مذاکره با هر طرفی از جمله ایـران اسـت، ادامه داد: موضوع امنیت اسرائیل قابل مذاکره نیست.رییس‌جمهور فرانسه اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اقدامی اشتباه دانست اما در عین حال اعلام کرد که‌ فرانسه نیز در آینده قدس را به عنوان پایتخت این‌ رژیم به رسمیت خواهد شناخت.گردآوری: گروه خبر سیمرغseemorgh.com/newsمنبع: isna.irloading…loading…

ادعای نتانیاهو: لبنان، سایت موشکی ایـران اسـت!

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس ادعای نتانیاهو: لبنان، سایت موشکی ایـران اسـت! و خبرگزاری ایسنا: بنیامین نتانیاهو در دیدار با پوتین با اعلام نگرانی خود نسبت حضور ایـران در سوریه مدعی شد که‌ ایـران لبنان را به یک سایت موشکی تبدیل کرده اسـت.بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه در دیدار با ولادیمر پوتین با موضوع ایـران گفت:حضور ایـران در لبنان و ساخت تاسیسات موشکی در آن‌ یک تهدید برای اسرائیل اسـت و ما نمی‌توانیم این‌ تهدید را تحمل کنیم.بنا بر ادعای نتانیاهو، روسیه همۀ مواضع اسرائیل را در این‌ باره درک کرده اسـت.

حمله امریکا به سوریه و توهم نبرد جهانی سوم

شمـا پست ادعای نتانیاهو: لبنان، سایت موشکی ایـران اسـت! را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن‌ به ما بگویید

منبع خبر
برترینها

گودرزی: ایـران برای توان موشکی خود پای میز مذاکره نخواهد نشست

خبرگزاری فارس: عباس گودرزی نماین‌ده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار، اظهار داشت: بر همگان محرز اسـت که‌ ما در حوزه مسایل اقتصادی مشکلاتی داریم.
وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که‌ کلید حل مشکلات اقتصادی را در درون کشور در اختیار داریم و از ظرفیت و نرم‌افزار عبور از این‌ مشکلات را هم خدا به این‌ ملت داده اسـت.
نماین‌ده مردم بروجرد در مجلس همچنین تصریح کرد: نکته‌ای که‌ بایـد در این‌ میان مورد توجه جدی مردم و به ویژه مسئولان در قوای مختلف قرار گیرد این‌ اسـت که‌ بایـد بر مسایل اصلی کشور تمرکز کنند از جمله موضوع اقتصاد و به موضوعات حاشیه‌ای نپردازند.
وی بر همین اساس اضافه کرد: هر چه به حاشیه پرداخته شـود از متن و اصل دور خواهیم افتاد و فاصله می‌گیریم و ظرفیت‌هایمان برای حل مشکلات متمرکز نخواهد شد و به عبارتی فضا …

موگرینی: نبرد قدرت ها در افغانستان صلح را به گروگان گرفته اسـت

به نقل از سایت خبرگزاری مهر و به گزارش پارس موگرینی: نبرد قدرت ها در افغانستان صلح را به گروگان گرفته اسـت و …

  • دسته‌بندی نشده
  • گاف موشکی نتانیاهو/ تلاش برای فشار رسانه‌ای با تحریف موشک‌‌های بالستیک ایـران


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *