خانه / دسته‌بندی نشده / رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته به همراه توضیحات

رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته به همراه توضیحات

رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته ، وضع رسیدگی به پرونده‌های قاچاق مناسب نیست ، وضع مناسبی در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق نیست ، رسیدگی ویژه به پرونده اسیدپاشی در کرمانشاه ، آخرین جزییات رسیدگی به پرونده معدن یورت ، رسیدگی فوق العاده به پرونده «ندا» .
خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: به همت همکارانم در مرکز تشخیص هویت، زمان رسیدگی به پرونده‌های جنایی به یک هفته کاهش یافت.
 سردار محمدرضا مقیمی در جلسه کارگروه روسای پلیس‌های تخصصی در مرکز تشخیص هویت ضمن تبریک ایام شعبانیه و همچنین ولادت باسعادت حضرت مهدی موعود(عج) به خلاصه‌ای از تاریخچه …

رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: به همت همکارانم در مرکز تشخیص هویت، زمان رسیدگی به پرونده‌های جنایی به یک هفته کاهش یافت.

 سردار محمدرضا مقیمی در جلسه کارگروه روسای پلیس‌های تخصصی در مرکز تشخیص هویت ضمن تبریک ایام شعبانیه و همچنین ولادت باسعادت حضرت مهدی موعود(عج) به خلاصه‌ای از تاریخچه تشخیص هویت در ایران اشاره و اظهار کرد: اولین سنگ بنای مرکز تشخیص هویت در سازمان پلیس ایران در اواخر دوره قاجاریه بنا نهاده شد کـه بعد در سال ۱۲۹۱ با دو شعبه «انگشت نگاری» و «تن پیمایی» کار خود را آغاز‌ کرد.

همه چیز در مورد کمتر هفته ولیعهد

وی در ادامه به نوآوری و اقدامات شاخص و تاثیرگذار در حوزه تشخیص هویت طی ۳ سال اخیر اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی و افتتاح آزمایشگاه ادله الکترونیک جنایی در سال ۹۶ و همچنین ارتقای توان تخصصی در آزمایشگاه ژنتیک جنایی مرکز تشخیص هویت ناجا از طریق راه‌اندازی آزمایش‌های جدید در راستای شناسایی مجرمان و کشف علمی جرم جزء نوآوری‌های نوینی بوده کـه در ارتقاء ایـن مرکز تاثیر بسزایی داشته است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: از دیگر اقدامات مهم ایـن پلیس، کم کردن زمان پاسخ‌دهی به پرونده‌های جنایی از حدود ۳ هفته به حداکثر یک هفته است.

جزییات مطلب کمتر و هفته و ولیعهد را میخوانید .

وی تصریح کرد: تقویت اکیپ‌های بررسی صحنه جرم و تیم‌های «دی وی آی» در کل کشور از طریق تزریق خودروهای ویژه بررسی صحنه جرم و تجهیزات فنی، همچنین توسعه و تکمیل بانک‌های اطلاعاتی بیومتریک و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی جدید به منظور شناسایی مجرمان از دیگر اقدامات شاخص طی سه سال اخیر بوده است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته

ایـن مقام انتظامی به سطح دانش کارکنان ایـن مرکز اشاره کرد و گفت: شرکت در کنگره و سمپوزیوم‌های بین‌المللی به منظور ارتقای دانش علمی کارشناسان و آشنایی با تکنولوژی‌های مدرن دنیا و ارائه چندین مقاله علمی توسط رئیس مرکز تشخیص هویت و کارشناسان مربوطه و همچنین تقدیر رئیس کنگره پزشکی قانونی از فرمانده ناجا از جمله اقدامات و دستاوردهای کارشناسان ایـن مرکز بوده است.

هواوی نوا ۲ اس تا یک هفته دیگر به طور رسمی معرفی می‌شـود

وی به حضور موفق تیم‌های ویژه بررسی صحنه جرم (دی وی آی) تشخیص هویت در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی اشاره و بیان کرد: شناسایی پیکر شهدای منا، جان باختگان پلاسکو، قربانیان معدن یورت گلستان و … از دیگر اقدامات شاخص و ماموریت‌های خاص ایـن مرکز بوده است.

مقیمی همچنین گفت: یکی از عوامل تاثیرگذار در ارتقای شاخص‌های کشف علمی جرم اقدام در جهت افزایش تعامل بیش از پیش افسران و کارآگاهان پی‌جویی با مراکز تشخیص هویت باشد.

توضیحات بیشتر در موردکمتر هفته ولیعهد

وی، به دیگر اقدام خیلی تاثیرگذار ایـن مرکز اشاره و مطرح کرد: با پیگیری مستمر و توجیه مسئولان ذیربط در خصوص مصوب شدن جزء ۶ از بند ب ماده ۴۶ احکام دائمی توسعه جمهوری اسلامی ایران کـه دولت موظف شد در خصوص «تسریع در شناسایی و تشخیص هویت ایرانیان و اتباع خارجی در حوادث و سوانح و افزایش سرعت و توان کشف علمی جرایم با ارتقاء بانک‌های هویتی ژنتیک، اثر انگشت، چهره و عنبیه» همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: تدوین پیش نویس آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۱۳۰ قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص بررسی صحنه جرم و تلاش جدی در جهت تصویب آن‌ و بالاخره توشیح آن‌ توسط رئیس قوه قضائیه در آخر شهریور سال ۹۶ نیز از اقدامات تاثیرگذار بوده است.

شمـا مطلب رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته را می خوانید .

وی تصریح کرد: ارتقاء توان علمی و تخصصی کارشناسان تشخیص هویت با تعامل و همکاری بیشتر با دانشگاه‌های معتبر مراکز و سازمان‌های متولی در امور قضائی و حمایت از طرح‌های تحقیقاتی کاربردی در جهت پیشرفت ایـن مرکز خیلی حائز اهمیت است.

رسیدگی فوق العاده به پرونده «ندا»

منابع
سایت برترینها

کمتر هفته ولیعهد

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

رخ نمایی Samsung Galaxy S۸ در بازار +تصاویر

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش پارس رخ نمایی Samsung Galaxy S۸ در بازار +تصاویر و به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کمتر از یک هفته پیش به ایـن موضوع اشاره شد کـه شرکت سامسونگ قصد دارد نسخه قرمز رنگ گوشی هوشمند خود یعنی Galaxy S۸ را در تاریخ ۲۸ نوامبر ( ۷ آذر ) عرضه کند.
حال ایـن اتفاق رخ داده و شرکت سامسونگ به قول خود عمل کرده است. نسخه قرمز رنگ ایـن گوشی هوشمند در حال حاضر برای عرضه در کشور کره جنوبی آماده و در برای سفارش در دسترس کاربران قرار گرفته است.
همچنین به زودی ایـن گوشی با رنگ قرمز در سایر کشورهای دنیا نیز عرضه خواهد شد و از لحاظ فنی نیز هیچ تفاوتی با رنگ های دیگر گوشی گلکسی اس ۸ ندارد.
گفتنی است؛ با عرضه رنگ قرمز گوشی Galaxy S۸، تعداد رنگ های عرضه شده برای ایـن گوشی به عدد …
پیگیری ویژه پرونده اسیدپاشی به دختر تبریزی


خبرگزاری ایلنا: معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره پیگیری پرونده اسید پاشی تبریز گفت:‌ پیگیر پرونده استیم و در ایـن خصوص نامه‌ای هم به رئیس قوه قضائیه نوشته‌ام.
معصومه ابتکار درباره پیگیری معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری در خصوص پرونده اسیدپاشی به دختر تبریزی گفت: یک گزارش کامل از مدیر کل امور زنان استان تبریز دریافت کرده‌ایم تا بدانیم شخصی کـه مورد اسیدپاشی قرار گرفته در چه وضعیتی قرار دارد و نیازمند چه نوع کمک و حمایتی است.
وی خاطرنشان کرد: طبق پیگیری‌های انجام شده شخصا یک نامه به ریاست محترم قوه قضائیه نوشته و از ایشان خواسته‌ام عدالت را درباره کسی کـه اسیدپاشی کرده اجرا کـنند.
معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: پیگیری‌های ما برای مسببان اسید پاشی‌های تبریز و اصفهان است.
ابتکار در خصوص بدون تماشاگر برگزار شدن بازی فوتسال بانوان هم عنوان کرد: …
آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیست

سکـه در هفته گذشته ۷۰ هزار تومان گران شد


خبرگزاری مهر: غلامحسین ناماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به ایـن سوال کـه با توجه به فرار کاوه مدنی،آیا ایـن شخص در ایران پرونده دارد و سرنوشت پرونده ایـن شخص چه می شـود؟ گفت: نمی دانم در پرونده محیط زیستی در دادسرا برای ایـن شخص چه موضوعاتی مطرح است.
بازداشت جدید نداشتیم/فعلا قرار نیست موضوع پرونده رسانه ای شـود
وی با بیان ایـنکـه هنوز بنا نیست موضوعات پرونده محیط زیستی ها رسانه ای شـود، افزود: اما به طور کلی باید بگویم کـه در حال حاضر پرونده جاسوسان محیط زیستی در مرحله تحقیقات است تا زمانی کـه تحقیقات کامل نشـود، نمی توان اطلاع دقیقی داد.
رئیس دادگستری استان تهران در پاسخ به ایـن سوال کـه چرا کاوه مدنی از سوی قوه قضائیه ممنوع الخروج نشده بود؟ گفت: تحقیقات در رابطه با ایـن پرونده تکمیل نیست و اطلاع دقیقی ندارم کـه دادسرا در ایـن …

حبیبی: ولیعهد عربستان، گوشمـالی خواهد چشید

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اظهارات بن سلمان گفت: به زودی گوشمـالی مهمی ولیعهد عربستان خواهد چشید کـه دیگر از ایـن حرف‌های تهدیدآمیز نزند.
به نقل از حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران ایـن حزب اظهار کرد: نظام برای حمایت از تولید ملی تدابیر حکیمانه‌ای اندیشیده است. از جمله ایـن تدابیر تصویب «قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی کشور» به منظور حمایت از تولید ملی بود کـه در سال ۷۵ به تصویب مجلس رسید بعد از آن‌ هم قانون جامعی تحت عنوان «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی کشور و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌ها» بود کـه در سال ۹۳ مورد تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان قرار گرفت و آئین‌نامه‌های آن‌ نهایی شد.
وی افزود: اکنون ۵ سال است از تصویب ایـن قانون به منظور حمایت از تولید ملی گذشته است و دولت …

  • دسته‌بندی نشده
  • رسیدگی به پرونده‌های جنایی در کمتر از یک هفته


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *