خانه / دسته‌بندی نشده / اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌ به همراه توضیحات

اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌ به همراه توضیحات

اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌ ، اعتیاد به کار چیست؟ |درمان اعتیاد به کار و عوارض اعتیاد به کار ، درمان اعتیاد به گوشی های موبایل | چه طور اعتیاد به گوشی را ترک کنیم؟ ، علت فراموش كردن اسامی و راههای به خاطر سپردن آن‌ها ، ضرورت توجه به استفاده بهینه از تکنولوژی‌های روز دنیا در حوزه رادیولوژی/ وابستگی حوزه تصویربردای پزشکی به تکنولوژی ، ۳۰ کشته در آتش سوزی مرکز ترک اعتیاد در باکو .

اگر میخواهید از دام اعتیاد به فناوری خلاص شوید بهتر است در ادامه این‌ مقاله با ما همراه شوید.
به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ «تقریباً همه کسانی که‌ می‌شننام تا حدی به این‌ترنت اعتیاد دارند.» این‌ را تونی شوارتز در مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز می‌نویسد. یکی از شکایت‌های همه‌گیر این‌ روزها، درباره اعتیاد اطرافیان به این‌ترنت است. جریانی …

اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌

Technology addiction,اعتیاد به تکنولوژی

اگر میخواهید از دام اعتیاد به فناوری خلاص شوید بهتر است در ادامه این‌ مقاله با ما همراه شوید.

همه چیز در مورد اعتیاد پرنسسی ترک تکنولوژی جدید خانم خوش راههای عروس لباس مدل مدل لباس

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ «تقریباً همه کسانی که‌ می‌شننام تا حدی به این‌ترنت اعتیاد دارند.» این‌ را تونی شوارتز در مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز می‌نویسد. یکی از شکایت‌های همه‌گیر این‌ روزها، درباره اعتیاد اطرافیان به این‌ترنت است. جریانی ثابت از تیترهای مشابه این‌، این‌ترنت و برنامه‌های مربوطش، شبکه‌‌های اجتماعی و بازی های آن‌لاین‌ را متهم می‌کـنند که‌ ما را به حواس‌پرتی معتاد کرده.

تردید چندانی در این‌ باره نیست که‌ تقریبا هر کس که‌ به نحوی به این‌ترنت وصل می‌شود، به سختی می‌تواند این‌ اتصال را قطع کند. کافی است به اطرافتان نگاه کنید. مردم همه جا به گوشی‌هایشان چسبیده‌اند. بیشتر ما، مثل شوارتز، به سختی می‌توانیم تمرکز کافی را، به جای این‌ها به کارهایی که‌ به آن‌ نیاز دارند، اختصاص دهیم.

جزییات مطلب اعتیاد و پرنسسی و ترک و تکنولوژی و جدید و خانم و خوش و راههای و عروس و لباس و مدل و مدل لباس را میخوانید .
همچنین بخوانید: تست اعتیاد به این‌ترنت

چیزهایی است که‌ این‌ فناوری را متفاوت می‌کند: هم فراگیر است، هم متقاعدکـننده؛ اما استفاده بیش از حد از آن‌ تقصیر چه کسی است؟ برای پیدا کردن راه‌حل این‌ مسئله، لازم است که‌ بدانیم با چه چیزی سر و کار داریم. چهار گروه استند که‌ در توطئه وصل‌نگه‌داشتن شما هم‌دست‌اند و احتمالا شما انتظارشان را ندارید!

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌

فناوری

خود این‌ فناوری‌ها و سازندگانشان احتمالاً آسان‌ترین مظنونین برای اتهام کوچک‌کردن دامنهٔ توجه ما باشند. نیکولاس کار، نویسنده «The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains» می‌نویسد: «این‌ترنت طراحی شده تا یک سیستم ایجاد وقفه باشد، ماشینی تنظیم شده برای تقسیم توجه.»

سرویس‌هایی مانند Facebook، Youtube، Twitterو Instagram به عنوان استادان دست‌کاری و ترغیب خوانده می‌شوند: آن‌‌ها محصولاتشان را آن‌‌قدر خوب می‌سازند که‌ مردم نمی‌توانند از آن‌‌ها دست بکشند. من چندین سال روی این‌ محصولات مطالعه کردم و درباره روش کار آن‌‌ها یک کتاب نوشتم. چیزی که‌ فهمیدم این‌ بود که‌ همه چیز با یک الگوی کسب‌وکار شروع می‌شود.

از آن‌جا که‌ این‌ سرویس‌ها برای کسب درآمد به تبلیغات متکی استند، هر چه بیشتر از آن‌‌ها استفاده کنید، پول بیشتری به دست می‌آورند. عجیب نیست که‌ این‌ شرکت‌ها تیم‌هایی استخدام می‌کـنند که‌ روی هر چه جذاب‌تر و درگیرکـننده‌تر‌بودن سرویس‌هایشان تمرکز کـنند. این‌ محصولات تصادفاً عادت‌ساز نیستند. این‌ جزء طراحی آن‌‌هاست. آن‌‌ها از گرفتار‌کردن ما انگیزه و هدف مشخصی دارند.

توضیحات بیشتر در مورداعتیاد پرنسسی ترک تکنولوژی جدید خانم خوش راههای عروس لباس مدل مدل لباس

اما، هر چقدر هم این‌ سرویس‌ها خوبند، ما با چند قدم ساده می‌توانیم آن‌‌ها را کنترل کنیم. به هر حال فیسبوک و این‌ستاگرام از مواد مخدر که‌ بدتر نیستند. مثلاً می‌توانیم تعداد و زمان نوتیفیکیشن‌های حواس‌پرت‌کنشان را که‌ وسواس و اضطرار ما برای چک‌کردن را فعال می‌کـنند، تغییر دهیم.

همچنین بخوانید: علائم بیماری نوموفوبیا و روشهای درمان آن‌

آن‌‌طور که‌ آدام مارچیک، مدیرعامل شرکت بازاریابی موبایل کاهونا، می‌گوید، کمتر از ۱۵‌درصد کاربران گوشی‌های هوشمند زحمت تغییر تنظیمات نوتیفیکیشن را به خود می‌دهند؛ یعنی ۸۵‌درصد باقی‌ماندهٔ ما به صورت پیش‌فرض در خدمت ترجیحات سازنده‌های برنامه‌ها استیم. گوگل و اپل، که‌ پرکاربرترین سیستم عامل‌های موبایل را می‌سازند، تغییر این‌ تنظیمات را برای کاربران بیش از حد سخت کرده‌اند. این‌ ما استیم که‌ باید با طی‌کردن مراحل لازم مطمئن شویم، ابزارها طبق نیازهای ما تنظیم شده‌اند و نه نیازهای سازندگان برنامه‌ها. [گاهی واقعاً تنظیمات مربوط سخت نیستند و برعکس در ابتدای استفاده از هر محصول به کاربر یادآوری می‌شوند. چیزی که‌ اتفاقا می‌افتد تنبلی کاربران و استفاده از سیستم next-next است که‌ باعث می‌شود، کسی متوجه تنظیمات مربوط نشود.]

شما مطلب اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌ را می خوانید .

شغل شما

در حالی که‌ شرکت‌هایی مانند Facebook از توجه ما درآمد تبلیغات کسب می‌کـنند، فناوری‌های عمومی‌تر چنین روالی ندارند. برای مثال ایمیل را در نظر بگیرید. [احتمالاً در محیط‌های کاری ایران تلگرام بیشتر چنین کاربردی داشته باشد تا ایمیل.] هیچ شرکتی در واقع «صاحب» ایمیل نیست و برای این‌ پروتکل هیچ اهمیتی ندارد که‌ شما چقدر از آن‌ استفاده می‌کنید؛ اما برای خیلیی ایمیل عادت‌سازترین ابزار است.

ترک عادت؛ ۱۰ راهکار موثر در ترک عادات بد

ما همه ساعات روز مدام ایمیل چک می‌کنیم. هر وقت که‌ بتوانیم: قبل از شروع جلسه‌ها، در صف ناهار، پشت چراغ قرمز و… . کاملا در این‌ مورد دچار وسواس شده‌ایم. اما چرا؟ چون این‌ چیزی است که‌ رئیس می‌خواهد.

اعتیاد پرنسسی ترک تکنولوژی جدید خانم خوش راههای عروس لباس مدل مدل لباس

یکی از مؤثرترین آدمها در نحوه استفاده و اعتیاد شما به فناوری کسی است که‌ حقوق شما را می‌دهد. تقریبا برای تمام کارهای دفتری، ایمیل ابزار اصلی ارتباطات سازمانی است. پاسخی کُند و دیر به یک پیام می‌تواند نه تنها به قیمت شهرتتان بلکه‌ به قیمت شغلتان تمام شود.

متاسفانه، زنجیرشدن به فناوری زمان کمی برای جدی‌تر فکرکردن باقی می‌گذارد. کار واقعی که‌ به خلاقیت و توانایی حل مسئله‌ای احتیاج دارد که‌ فقط با تمرکز بی‌وقفه ممکن است، دیگر در دفتر کار انجام نمی‌شود؛ بلکه‌ در خانه و بعد از خواباندن بچه‌ها شروع می‌شود.

کال نیوپورت، استادیار علوم کامپیوتر دانشگاه جرج تاون، این‌ نوع کار را «کار عمیق» می‌نامد. او در کتابی که‌ به همین نام نوشته می‌گوید: «کار عمیق عبارت است از تمرکز بدون حواس‌پرتی و مزاحمت روی کاری که‌ توانایی‌های فکری و شناختی می‌طلبد و کار سطحی فعالیت‌هایی را توصیف می‌کند که‌ در ذات‌شان بیشتر لجستیکال استند و به تمرکز شدیدی احتیاج ندارند». مکالمات ایمیلی پینگ‌پونگی با همکاران شامل کار سطحی می‌شود.

نیوپورت به مردم توصیه می‌کند که‌ میزان کار عمیق و سطحی را با کارفرمایشان مورد بحث قرار دهند: «رئیس‌تان را قانع کنید که‌ سعی کند بپذیرد که‌ برای مثال ۵۰درصد از زمان کاری شما باید بدون وقفه و مزاحمت باشد و ۵۰درصد بقیه به این‌ کارهای سطحی اختصاص پیدا کند.»

این‌ مطلب در مورد اعتیاد پرنسسی ترک تکنولوژی جدید خانم خوش راههای عروس لباس مدل مدل لباس می باشد .

او در ادامه می‌گوید: «وقتی آن‌‌ها با حقیقت زمانی که‌ صرف تولید نتایج واقعی با استفاده کامل از مهارت‌هایتان می‌کنید، مواجه شوند، با خودشان فکر خواهند کرد که‌ باید شرایط را تغییر دهند.»

دوستان شما

این‌ صحنه آشنا را تصور کنید. آدم‌هایی که‌ دور میز جمع شده‌اند و از غذا و دور هم بودن‌شان لذت می‌برند. با هم شوخی می‌کـنند و می‌خندند. در میانه همین صحنه و در چند لحظه ساکت‌تر میان صحبت‌ها، کسی گوشی‌اش را در می‌آورد تا ببیند کجا چه خبر است. تقریبا هیچ‌کس توجه خاصی به این‌ صحنه نمی‌کند و کسی چیزی نمی‌گوید.

اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌

حالا همان صحنه را تصور کنید، اما به جای چک کردن صفحه گوشی یکی از آدمها بلند آروغ می‌زند. همه متوجه می‌شوند. اگر فضا مربوط به یک جمع خوابگاهی پسرانه نباشد، این‌ کار به عنوان رفتاری ناشایست دیده می‌شود. این‌ بی‌ادبی به عنوان تخطی از اصول اولیه آداب معاشرت عمل می‌کند.

چرا همین هنجارهای اجتماعی که‌ روی سایر رفتارهای ضداجتماعی اعمال می‌کنیم درباره چک‌کردن گوشی سر غذا یا در جلسه یا در میان مکالمه به کار نمی‌بریم؟ گویی به نحوی آن‌ را می‌پذیریم و وقتی کسی مرتکب این‌ رفتار می‌شود چیزی نمی‌کوییم.

اعتیاد, پرنسسی, ترک, تکنولوژی, جدید, خانم, خوش, راههای, عروس, لباس, مدل, مدل لباس

واقعیت این‌ است که‌ اولی از دومی بدتر است زیرا برخلاف سایر اشتباهات کوچک، چک‌کردن گوشی واگیردار است. یکی گوشی‌اش را چک می‌کند و بقیه احساس نوعی اجبار می‌کـنند که‌ این‌ کار را تکرار کـنند و این‌ واکنشی زنجیره‌ای ایجاد می‌کند. هر چه تعداد آن‌‌هایی که‌ گوشی چک می‌کـنند بیشتر شود، آدم‌های ساکت بیشتر می‌شوند تا جایی که‌ فقط شما نشسته‌اید و بدون گوشی در دست پیام‌خواندن و این‌ستا‌چک‌کردن بقیه را تماشا می‌کنید.

همه چیز درباره تکنولوژی «بلاک چین»

از منظر اجتماعی، چک‌کردن گوشی بیشتر شبیه یک عادت بد دیگر است: گوشی‌های ما مثل سیگار استند. چیزی که‌ در شرایط اضطراب و نگرانی یا بی‌حوصلگی یا بی‌قراری سراغش می‌رویم و دستمان را بندش می‌کنیم. دیدن پک‌زدن بقیه به سیگار [اگر اهل سیگار باشید] یا نگاه‌کردن‌شان به گوشی، وسوسه‌برانگیزتر از حد مقاومت ماست و به زودی همه مشغولش می‌شوند.

فناوری و رئیس و دوستان‌تان، همه روی میزان و دفعات استفاده شما از این‌ ابزارها تأثیر می‌گذارند؛ اما هنوز یک نفر مانده که‌ باید نقد شود؛ کسی که‌ گوشی را به دست گرفته‌است.

شما

باید اعتراف کنم، هر چند من به عنوان یک حرفه، فناوری‌های عادت‌ساز را مطالعه می‌کنم، قطع اتصال این‌ترنت برای من آسان نیست. خیلی بیشتر از آن‌ که‌ دوست دارم، آن‌لاین‌م.

مثل شوارتز و خیلی‌های دیگر، بیشتر وقت‌ها از کار اصلی‌ام منحرف می‌شوم [و سراغ این‌ ابزارها می‌روم]. برای این‌که‌ بدانم چرا، شروع به مونیتور کردن خودم کردن تا رفتارم را بفهمم. این‌جا بود که‌ با یک حقیقت ناراحت‌کـننده روبرو شدم.

من از فناوری به عنوان یک راه فرار استفاده می‌کنم. وقتی دارم کاری انجام می‌دهم که‌ دلم نمی‌خواهد یا وقتی جایی استم که‌ ترجیح می‌دهم نباشم، از گوشی‌ام استفاده می‌کنم تا خودم را به جایی دیگر بفرستم. منتقل کردن لحظه‌ای توجه در بیشتر موارد به نظرم توانایی خوبی می‌آمد؛ مثلا وقتی در سیستم حمل و نقل عمومی زمان می‌گذراندم؛ اما خیلی وقت‌ها استفاده‌ام از فناوری آن‌ قدر هم بی‌ضرر نیست.

وقتی با کار مشکلی مواجهم، مثلاً فکر کردن به یک ایده مقاله یا ویرایش صدباره یک مطلب، صفحه گمراه‌کـننده‌تری من را به سمت خود می‌کشید. خیلی راحت می‌توانستم با پاسخ‌دادن به ایمیل‌ها و پیام‌ها و گشتن در این‌ترنت به نام «تحقیق»، موقتاً از این‌ زحمت ناراحت‌کـننده فرار کنم.

هر چند به شدت می‌خواستم تقصیر را جایی دیگری ببینم، نهایتاً مجبور بودم بپذیرم که‌ عادات بد من کمتر به فناوری‌های عصر جدید مربوط بودند و بیشتر از همان مشکل قدیمی «پشت‌گوش‌اندازی» می‌آمدند.

انداختن تقصیر حواس‌پرتی‌ها به گردن فناوری کار راحتی است؛ اما حواس‌پرتی چیز جدیدی نیست. ارسطو و سقراط درباره ماهیت پدیده‌ای به نام Akrasia بحث می‌کردند: تمایل ما به انجام کارهایی خلاف منافع‌مان. اگر با خودمان صادق باشیم، فناوری فقط راه دیگری برای اشغال‌کردن فکر و زمان ماست. اگر ما مشغول گوشی‌هایمان نمی‌شدیم، احتمالاً کار بی‌نتیجه دیگری می‌کردیم.

حقیقت دارد که‌ فناوری‌های شخصی بیشتر از همیشه جذابیت دارند و تردیدی نیست که‌ شرکت‌ها محصولات و خدمات‌شان را طوری مهندسی می‌کـنند که‌ جذابیت و کشش داشته باشند؛ اما آیا ما طور دیگری ترجیح می‌دهیم؟ نتیجهٔ مطلوبِ بهتر ساختن چیزی این‌ است که‌ مردم از آن‌ بیشتر استفاده کـنند. این‌ لزوما یک مشکل نیست: پیشرفت است.

این‌ پیشرفت‌ها به این‌ معنی نیست که‌ نباید سعی کنیم که‌ استفاده‌مان از فناوری را کنترل کنیم. برای این‌که‌ مطمئن باشیم آن‌‌ها ما را کنترل نمی‌کـنند، باید با این‌ حقیقت کنار بیاییم که‌ آن‌چه مسئول عادات ماست چیزی بیش از فناوری در دسترس ماست. فرهنگ محیط کار و هنجارهای اجتماعی و رفتارهای شخصی همگی نقش خود را ایفا می‌کـنند.

مانچینی، سن‌پترزبورگ را ترک کرد

برای این‌که‌ فناوری را سر جایش بگذاریم، باید نه فقط نسبت به این‌که‌ فناوری چطور تغییر می‌کند، بلکه‌ نسبت به این‌که‌ چطور ما را تغییر می‌دهد، هشیار باشیم.

هک وای فای hack-wi-fiجلوگیری از هک وای فای
برترین خانم ها دنیای تکنولوژی
تکنولوژی سپیده دانایی

منابع
سایت آلامتو

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

روایت کمک خواهی یک جوان بعد از ترک اعتیاد

روزنامه قانون: حسن. ط متولد ۱۳۷۱ است. سال‌ها اعتیاد و کارتن خوابی را تجربه کرده و حال نزدیک به سه ماه است که‌ اعتیادش را ترک کرده اما هنوز کارتن خواب است و شب‌ها به خانه نمی‌رود. وقتی از دفتر روزنامه برای مصاحبه با او تماس گرفتیم، نیم ساعت بعد در دفتر حاضر شد تا از مشکلات زندگـی‌اش بگوید. سال ۸۸ پدرش به دليل بدهی ورشکست شد و مادرش بعد از این‌که‌ به وسیله اقوام نزدیک طرد شد، بیماری روحی روانی گرفت و او را به بهزیستی بردند. برادر کوچکش سال‌ها در بهزیستی است و برادر ۱۶ ساله دیگرش نيز سخت کار می کند تا بتواند قرض‌های پدرش را بدهد. می گوید:« من از بچگی حزب‌اللهی بودم و در بسیج بزرگ شدم. الان دیگر مدت‌هاست که‌ کارت بسیجم را باطل کرده‌اند. پدرم نيز رزمنده دوران جنگ است. حالا …
تلاش برای ایجاد مرکز ترک اعتیاد نوجوانان در مشهد

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس تلاش برای ایجاد مرکز ترک اعتیاد نوجوانان در مشهد و خبرگزاری ایسنا: معاون دادستان مشهد با اعتراض ازعملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: این‌ شورا از رسالت اصلی خود دور شده و اقدامات اثر بخشی نداشته است.مهدی خدابخشی امروز در نشست خبری که‌ در محل موسسه فرهنگی شهرآرا برگزار شد، اظهار کرد: شورا یا ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان متولی اصلی امر مبارزه با مواد مخدر از رسالت اصلی خود دور شده است و خروجی اقداماتش آن‌طور که‌ باید مشهود نیست.وی ادامه داد: فلان بازیگر را به عنوان سفیر فرهنگی و مبارزه با مواد مخدرتعیین می‌کـنند و بودجه در اختیار آن‌ می‌گذارند در حالی که‌ آن‌ بازیگر نمی‌داند مواد مخدر چیست و… . بودجه تحقیقاتی تصویب می‌شود اما بعد این‌ طرح ها خاک می‌خورد. اگر طرح‌ها …
قتل داماد در راه کمپ ترک اعتیاد

به نقل از سایت جام جم و به گزارش پارس قتل داماد در راه کمپ ترک اعتیاد و
به گزارش جام‌جم، عصر ۱۶ اسفند ۹۴ جنازه مرد ۳۷ ساله به نام پویا در کانال آب پاکدشت پیدا شد. شواهد نشان می‌داد این‌ مرد بشدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته و دست و پایش با بست پلاستیکی بسته شده است.

با پیدا شدن جنازه، پلیس به تحقیق پرداخت و دریافت قربانی به مواد مخدر اعتیاد داشته و مدتی قبل با دو برادرزنش که‌ قصد انتقال وی به کمپ ترک اعتیاد را داشته‌اند، درگیر بوده است. با افشای این‌ داستان دو برادرزن قربانی به نام‌های علی و عباس بازداشت شدند.

آن‌ها به درگیری مرگبار با دامادشان در راه انتقال به کمپ ترک اعتیاد اعتراف کردند. پرونده دو برادر برای رسیدگی به دادگاه فرستاده شده بود که‌ آن‌ها توانستند با پرداخت …

مدل لباس عروس پرنسسی جدید برای عروس خانم های خوش پوش

به نقل از سایت آرگا مگ و به گزارش پارس مدل لباس عروس پرنسسی جدید برای عروس خانم های خوش پوش و

در این‌ مطلب انواع مدل لباس عروس پرنسسی را برای شما همراهان عزیز گردآوری کرده ایم که‌ امیدواریم از مشاهده این‌ مدل ها نهایت لذت را ببرید و بتوانید از بین آن‌ ها لباس عروس لاکچری و زیبایی را برای پوشیدن انتخاب کنید.

لباس عروس پرنسسی از انواع مدل لباس عروس های لاکچری و زیبا است و اگر شما تمایل دارید لباس عروسی تان طراحی خاص و متفاوتی داشته باشد بهتر است این‌ مدل لباس را برای پوشیدن انتخاب نمایید. 
لباس عروس در انواع طرح های مختلف موجود است و بهتر است خانم ها برای انتخاب طرح لباس عروسی خود به فرم اندام و سایر ویژگی های ظاهری خود توجه کـنند تا بتوانند در جشن عروسی شان لاکچری پوش و جذاب تر به نظر برسند.

مدل لباس عروس پرنسسی …

  • دسته‌بندی نشده
  • اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن‌


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *