خانه / دسته‌بندی نشده / جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند! به همراه توضیحات

جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند! به همراه توضیحات

جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند! ، عوامل پنهانی درد مفاصل را بشناسید! ، شلاق و تبعید مجازات ارتباط پنهانی با کارمند +عکس ، ایـنجا شرکت آمازون است (فیلم) ، گوگل دسترسی محصولات آمازون را به یوتیوب مسدود کرد ، دوربین هوشمند آمازون ویژه کسب و کارها با قیمت ۲۵۰ دلار رونمایی شد .

بیگ بنگ: ردپاهـای فراوانی کـه در جنگل‌هـای بارانی آمازون دیده می‌شـود فقط یکی از عجایب طبیعی نیست بلکـه منزلگاه اسرار و افسانه‌ها است – پشت ‌صحنه‌ی خارق‌العاده‌ای از تاریخ غنی جوامع باستان کـه اکوسیستم باارزششان اکنون در اثر انفجار مرگبار معدنکاری به خطر افتاده است.

به گزارش بیگ بنگ، در حال‌حاضر، …

جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند!

بیگ بنگ: ردپاهـای فراوانی کـه در جنگل‌هـای بارانی آمازون دیده می‌شـود فقط یکی از عجایب طبیعی نیست بلکـه منزلگاه اسرار و افسانه‌ها است – پشت ‌صحنه‌ی خارق‌العاده‌ای از تاریخ غنی جوامع باستان کـه اکوسیستم باارزششان اکنون در اثر انفجار مرگبار معدنکاری به خطر افتاده است.

همـه چیز در مورد آمازون اصلاح پنهانی جمعیت زندگـی طلب

به گزارش بیگ بنگ، در حال‌حاضر، ایـن تاریخ غنی هنوز در حال رشد است. یک مطالعه‌ جدید فرض می‌کند کـه بخش‌هـای کاوش نشدۀ آمازون کـه قبل از رسیدن “کریستوف کلمب” خالی از سکنه بودند در واقع منزل شبکـه‌ی گسترده‌ای از انسان‌ها بالغ بر یک میلیون نفر را تشکیل می‌دادند کـه در گستره‌ی ۱۸۰۰ کیلومتر از لبه‌ی جنوبی جنگل بارانی زندگـی می‌کردند.

ایـن فرضیه‌ی باستان‌شناسان دانشگاه اکستر انگلیس است؛ آن‌ها از تصاویر ماهواره‌ای برای بررسی حوضه‌ تاپاجوس بالایی در برزیل استفاده کردند و ۸۱ محل باستان‌شناختی جدید با ۱۰۴ زمین‌کاری را کشف کردند – شواهد تاریخی مبنی‌بر مهندسی در چشم‌انداز جنوبی آمازون. ایـن نوع زمین‌کاری‌ها کـه گاهی‌اوقات به شکل ژئوگلیف (geoglyphs) هـستند قبلأ در آمازون کشف شده‌اند و وقتی آن‌ها را پیدا کنیم، وجود فعالیت‌هـای انسانی کـه برای مدت‌هـای طولانی در میان شاخ و برگ جنگل‌هـای انبوه پنهان شده بود را آشکار می‌کـنند.

جزییات مطلب آمازون و اصلاح و پنهانی و جمعیت و زندگـی و طلب را میخوانید .

در بررسی جدید، تیم تحقیقاتی شواهدی مبنی‌بر روستاهـای مستحکم شدۀ بیشماری پیدا کردند کـه به سال‌هـای ۱۲۵۰-۱۵۰۰ میلادی تعلق داشتند. آن‌ها با انجام بررسی‌هـایی بر روی زمین ۲۴ منطقه، سرامیک، سنگ‌هـای جلا خورده، زمین تاریک انسانی (خاکِ بارور شده) و توده فضله (دفع زباله‌هـای خانگی) را پیدا کردند. محل‌هـایی کـه ایـن تیم پیدا کردند از محوطه‌هـای کوچک و محکم به قطر تقریبأ ۳۰ متر تا  استحکامات بزرگتر به قطر ۴۰۰ متر شامل تپه‌هـای بیشمار متصل به میدان‌هـای عمومی و جاده‌هـای غرق شده را تشکیل می‌دادند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند!

نکته‌ جالب در مورد تمام آن‌ها ایـن است کـه جدا از مقیاس برشیِ برخی از سازه‌هـای پنهان شده، حوضه‌ی تاپاجوس است کـه محققان تمدن‌هـای آمریکای جنوبیِ پیش‌کلمبیایی آن‌جا را خالی از سکنه تصور می‌کردند. آن‌ها همیشه فرض می‌کردند کـه جمعیت‌ها در دشت‌هـای سیلابیِ غنی از منبع و ساحل رودخانه‌ها در بخش‌هـای دیگر آمازون ساکن بودند. یکی از اعضای تیم، باستان‌شناس جوناس گرگوریو دسوزا گفت: «یک سوء برداشت مشترک وجود دارد کـه می‌گوید آمازون منطقه‌ی بکر و دست‌نخورده‌ای است کـه منزل جوامع عشایریِ پراکنده می‌باشد.»

برترین کشورها برای زندگـی در دوران بازنشستگی

«کشف کردیم کـه برخی از جمعیت‌ها خارج از رودخانه‌هـای اصلی خیلی بزرگتر از آن‌ چیزی هـستند کـه قبلأ تصور می‌کردیم و ایـن افـراد بر محیطی کـه امروزه نیز یافت می‌شـود تأثیر گذاشتند.» نکته‌ی جالب‌تر حیطه‌ی بالقوه‌ی ایـن جمعیتِ کشف نشده است. برآوردهـای محققان بر اساس توزیع و اندازه‌ی زمین‌کاری‌ها کـه تاکنون کشف شده  نشان می‌دهد کـه جمعیت کلی آن‌ها بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون نفر بود کـه در ایـن بخش‌هـای «خالی از سکنه» از آمازون زندگـی می‌کردند.

آن‌ها در جغرافیای بزرگی به میزان تقریبأ ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در ۱۵۰۰ بخش جداگانه پراکنده شده بودند. البته ایـن فقط یک برون‌یابی فرضی است، اما اگر درست باشد، به ایـن معنا است کـه کل جمعیت آمازونِ پیش کلمبیایی خیلی بیشتر از آن‌ چیزی است کـه می‌دانستیم – دارای ترکیب غنی‌تر و متنوع‌تری از فرهنگ‌ها و سنت‌هـایی کـه هنوز نیز در انتظار کشف بسر می‌برند. یافته‌ها در مجله‌ی ارتباطات طبیعت گزارش شده است.

توضیحات بیشتر در موردآمازون اصلاح پنهانی جمعیت زندگـی طلب

ترجمه: سحر  الله‌وردی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: sciencealert.com

شما مطلب جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند! را می خوانید .

منابع
سایت بیگ بنگ

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

آمازون اصلاح پنهانی جمعیت زندگـی طلب

سن امید به زندگـی ایـرانیان به چند سال رسید؟

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس سن امید به زندگـی ایـرانیان به چند سال رسید؟ و در کتاب گزارش صد روزه دولت دوازدهم کـه در ۲۵۵ صفحه منتشر شده است، علاوه بر اعلام دستاوردهـای دولت، خط مشی و برنامه هـای آینده دولت در همـه حوزه ها از جمله بخش سلامت به تفصیل بیان شده است.  به گزارش ایرنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده در کتاب گزارش صد روزه دولت دوازدهم، شاخص دسترسی جمعیت به خدمات بهداشتی و درمانی ۱۰۰درصد است و همـه آحاد ایـرانیان به ایـن خدمات دسترسی دارند.  همچنین شاخص امید به زندگـی در بدو تولد از ۷۰٫۴ سال در سال ۱۳۸۴ به ۷۲٫۵ سال در سال ۱۳۹۰ و ۷۴ سال در سال ۱۳۹۳ و ۷۵٫۵ سال در سال ۱۳۹۴ سال و ۷۵٫۶ در سال ۱۳۹۵ رسیده است.  بر اساس ایـن گزارش مهمترین علت افزایش سن امید به زندگـی مردم ایـران در سالهـای اخیر، …

دروازه فوتبال پای فوتبالیست رابه زندان بازکرد

نمایـنده اصلاح طلب:احمدی‌نژاد خود را به خواب‌ زده!

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس نمایـنده اصلاح طلب:احمدی‌نژاد خود را به خواب‌ زده! و قنام میرزایی‌ نیکو؛ نمایـنده مجلس شورای اسلامی در خبرآن‌لایـن نوشت: اتفاقاتی کـه در کشور ما از پی هم به سرعت می‌آیند و می‌روند، گاهی ما را از برخی رخدادها و مهم سیاسی و اجتماعی دور می‌سازند. اتفاقاتی همچون تجمعات اعتراضی کـه در برخی از شهرهـای کشور رخ داد و از سوی بعضی به آشوب کشیده شد، درست در هنگامه‌ای سر رسید کـه کشور در تب و تاب اقدامات رییس دولت هـای نهم و دهم و اطرافیان او بود.  ایـن اقدامات کـه خیلی مورد اعتراض چهره‌هـای مختلف سیاسی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا قرار گرفت، در سخنان رهبری انقلاب هم به برترین شکل ممکن با واکنش روبه رو شد و به توصیه‌هـایی از سوی ایشان به مسئولان قبلی و فعلی نظام منجر …

  • دسته‌بندی نشده
  • جمعیت پنهانی کـه در آمازون زندگـی می‌کردند!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *