خانه / دسته‌بندی نشده / راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم به همراه توضیحات

راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم به همراه توضیحات

راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم ، جنین من چند ماهه اسـت؟ ، سه ماهه سوم بارداری، اتفاقتی کـه ممکنه بیفته ، من سه ماهه باردارم، مسافرت ضرر داره؟ ، بالاخره سیب طرح ترافیک پس از این‌ همه چرخیدن به زمین می رسد؟ ، سه ماهه دوم بارداری، آگاهی از مشکلات احتمالی .
امروزه ۴ درصد جنین‌ها در انتهـای دوران بارداری در وضعیت بریچ قرار دارند، یعنی آن‌ها برای خارج شدن از رحم در وضعیتی هـستند کـه به جای سر، پا یا باسن آن‌ها در دهانه رحم قرار دارد. با مطالعه این‌ مقاله می توانید از انواع روش هـای چرخاندن جنین توسط اقدامات پزشکی آشنا شوید.زایمان جنین بریچدر گذشته متخصصین خانم ها و …

راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم

امروزه ۴ درصد جنین‌ها در انتهـای دوران بارداری در وضعیت بریچ قرار دارند، یعنی آن‌ها برای خارج شدن از رحم در وضعیتی هـستند کـه به جای سر، پا یا باسن آن‌ها در دهانه رحم قرار دارد. با مطالعه این‌ مقاله می توانید از انواع روش هـای چرخاندن جنین توسط اقدامات پزشکی آشنا شوید.

زایمان جنین بریچ
در گذشته متخصصین خانم ها و زایمان برای زایمان جنین‌هـای بریچ از زایمان سزارین اسـتفاده می کردند، زیرا فرض آن‌ها این‌ بود کـه سزارین جنین هـای بریچ بی خطر از زایمان طبیعی آن‌هاسـت. اما اکنون می تواند با کمک روش هـای چرخش جنین از زایمان طبیعی بهره برد.
دکتر امی رومانو متخصص زایمان طبیعی می‌گوید: در حقیقت اسـتفاده از زایمان طبیعی برای برخی از جنین هـایی کـه در وضعیت بریچ قرار دارند، و نه در همه موارد، می تواند ایمن و بی خطر باشد. اما بسیاری از پزشکان بدلیل نداشتن مهارت کافی با مشاهده جنین بریچ فوراً دستور زایمان سزارین را می دهد.

همه چیز در مورد راه رونمایی سه کیا ماهه
چرخش جنین در ماه آخر
جای نگرانی وجود ندارد، زیرا می‌توان جنین را در دوران بارداری از حالت بریچ خارج کرد. اما بعد از هفتۀ ۳۲ بارداری درصورتیکـه هنوز مصمم به زایمان طبیعی هـستید، بازگرداندن و چرخاندن جنین به وضعیت صحیح و سر پایین، اولین کاریست کـه بایـد انجام دهید.
درصورتی‌ کـه در هفتۀ ۳۵ بارداری، جنین هنوز در حالت بریچ قرار دارد، کمی جای نگرانی دارد و اگر هفتۀ ۳۷ آمد و به پایان رسید، بهتر اسـت به نظر پزشک متخصص اعتماد کـنید. هرچه به زمان موعود زایمان نزدیک تر می‌شوید، احتمال کمتری برای تغییر وضعیت جنین وجود دارد، زیرا مکان کافی برای حرکت جنین وجود ندارد.

روش‌هـای چرخاندن جنین در هفته ۳۲ به بعد
قبل از هفته ۳۲ بارداری می توان به کمک فعالیت جسمانی مانند ورزش منظم و پیاده روی روزانه وضعیت جنین را تغییر دارد اما پس از این‌ هفته به سختی می تواند جابجا شـود و بایـد برای این‌ کار روش هـای پزشکی اتخاذ شـود. روش هـایی مانند:

سراشیبی:
با اسـتفاده از بالش درحالتی روی زمین دراز بکشید کـه باسن شما تقریبا ۴۵ سانتی‌متر از سرتان بالاتر قرار گیرد. این‌ حرکت را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه و برای سه مرتبه در روز انجام دهید، ترجیحاً زمانی‌کـه جنین در حال حرکت اسـت این‌ کار را انجام دهید. آمار مشخصی در مورد نتایج این‌ روش در دست نیست، اما براساس گفته‌هـای پزشکان در بیشتر مواقع نتیجه رضایت‌بخش بوده اسـت.

روش وبستر:
خانم هثر یوست متخصص کایروپرکتیک (chiropractic) می‌گوید: این‌ روش با اصلاح وضعیت‌ اسـتخوان لگن و انتهـای ستون فقرات، چرخش رحمی را کاهش داده و عضلات لگن را متوازن می کند تا جنین بتواند برای زایمان در وضعیت‌ مناسبی قرار گیرد. نشریه the journal of manipulative and physiological therapeutics گزارش می‌دهد کـه این‌ روش میزان ۸۲ درصد موفقیت داشته اسـت.

روش ecv یا سفالیک خارجی:
این‌ روش بوسیله پزشک یا ماما انجام می‌شـود و با فشار آوردن به شکم مادر باردار و سر جنین، وضعیت جنین را تغییر می‌دهند. این‌ عمل مثل ماساژ عمقی شکم اسـت. دکتر ویلدون می‌گوید: گاهی اوقات با دارو رحم را آرام می‌کنیم. سپس بدن جنین را با یک دست بلند کرده، دست دیگر را به سر او رسانده و او را به چرخش درون رحم تشویق می‌کنیم. گاهی ممکن اسـت برای به حداقل رسانیدن ناراحتی مادر داروی آرامبخشی نیز داده شـود. بر اساس بیانیه داشنگاه خانم ها و زایمان امریکا، میزان موفقیت نسبی این‌ روش ۸۵ درصد اسـت.

روش moxibustion:
روشی اسـت کـه به وسیله درمانگران طب سوزنی و با اسـتفاده از گرمای سوزاندن گیاه mugwort برای فعال‌سازی نقطه خاص طب سوزنی در قسمت بیرونی کوچکترین انگشت پا انجام می‌شـود؛ این‌ عمل فعالیت جنین را افزایش می‌دهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد کـه این‌ روش بیش از ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به دیگر روش‌ها احتمال موفقیت چرخاندن سر جنین به سمت پائین را دارد. میزان موفقیت این‌ روش احتمالا بیش از ۸۰ درصد اسـت.

کایروپرکتیک (chiropractic)
کلمه کایروپرکتیک ریشه یونانی دارد و به معنای کارکردن با دست اسـت. این‌ روش عبارت اسـت از علم شناخت مفاصل بدن، به ویژه ستون فقرات و هماهنگ کردن آن‌ ها به منظور پیشگیری و درمان. البته تنظیم و تطبیق مفاصل و اسـتفاده آن‌ در علم پزشکی به دو هزار سال قبل برمی‌گردد.
روش کایروپرکتیک بر این‌ نظریه اسـتوار اسـت کـه بدن انسان دارای یک قدرت درونی برای درمان بیماری هاسـت و دستگاه عصبی، نقش مهمی را در حفظ سلامتی ایفا می کند. اما جابجایی هـای خفیف مفاصل بدن و یا حرکات نامناسب بدنی، بر روی جریان الکتریکی اعصاب اثر گذاشته و باعث اختلال در سلامت انسان می شـود. درمان گر در این‌ روش با اصلاح وضعیت اسـتخوان ها، عضلات، اعصاب، مفاصل و به خصوص ستون فقرات، باعث بهبود عملکرد دستگاه عضلانی اسکلتی و اعصاب و بازگرداندن سلامتی به بیمار می شـود.
اگر موعد زایمان شما نزدیک اسـت و جنین هنوز در وضعیت بریچ قرار دارد و می‌خواهید از سزارین خودداری کـنید، ممکن اسـت عمل جراحی تنها انتخاب شما باشد، مگر این‌‌کـه بتوانید پزشک یا مامایی را پیدا کـنید کـه تخصص کافی داشته باشد و بخواهد زایمان طبیعی را انجام دهد، در غیر این‌ صورت وضعیت مناسبی برای زایمان طبیعی نخواهید داشت.
وزن جنین در بارداری، هفته سی و سه
جزییات مطلب راه و رونمایی و سه و کیا و ماهه را میخوانید .

منابع
سایت نینی بان

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

در تجمعات سه ماهه پایانی سال حتی خون از دماغ کسی نیامد

رییس پلیس تهران بزرگ از آماده باش کامل ماموران پلیس در ایام نوروز خبر داد.دایر شدن ایستگاه‌هـای ایست و بازرسی در ۴۰۰ نقطه از تهرانسردار حسین رحیمی در رزمایش اقتدار پلیس کـه صبح امروز (سه‌شنبه) در میدان آزادی تهران برگزار شد، گفت‌: امروز طرح انتظامی و امنیتی و همچنین ترافیکی تهران در ایام نوروز آغاز‌ شده اسـت و بیش از ۲۵ هزار نفر از نیروهـای پلیس فعالیت خود را آغاز‌ کردند کـه این‌ فعالیت تا پانزدهم فروردین ماه ادامه‌ خواهد داشت.رحیمی با بیان این‌ کـه ۱۷ هزار نفر از این‌ افـراد وظایف ذاتی پلیس را در یگان ها و پلیس‌هـای تخصصی انجام می‌دهند، گفت‌: مابقی همکاران من نیز با اسـتقرار در چادرها و ایستگاه‌هـای نوروزی پلیس نسبت به تامین امنیت اقدام خواهند کرد و همان طور کـه پیش از این‌ نیز گفته بودیم امسال ۳۱۳ چادر نوروزی در نقاط مختلف پایتخت بر پا شده اسـت.وی  از دایر شدن ایستگاه‌هـای ایست …
سرمربی یووه در راه انگلیس؟

ورزش سه: نشریات ایتالیا مدعی شدند کـه مکس آلگری در حال یادگیری زبان انگلیسی اسـت تا سال آینده راهی لیگ برتر شـود.   آلگری در ۴ فصل اخیر با یوونتوس نمایش‌هـای خوبی داشته و توانسته نتایج خوبی کسب کند. او سه قهرمانی لیگ ایتالیا و ۲ بار صعود به فینال چمپیونزلیگ را در کارنامه اش دارد و از همین رو مورد توجه باشگاه‌هـای متعددی در لیگ برتر قرار گرفته اسـت.   پس از دیدار روز گذشته و پیروزی ۲-۱ تیمش مقابل تاتنهام، آلگری با یان آگه مصاحبه ای انجام داد و او به این‌ موضوع اشاره کرده کـه آلگری به خوبی به زبان انگلیسی مسلط شده اسـت و سوالات جالبی نیز مطرح کرده اسـت. حال نشریات ایتالیا مدعی شدند کـه علت یادگیری انگلیسی توسط آلگری این‌ اسـت کـه او قصد دارد راهی لیگ برتر …
خواب نوزاد سه ماهه چقدر اسـت و چگـونه تنظیم می‌شـود؟

شبی کـه مسی به محمد صلاح رسید


احتمالا شما از خواباندن کودک خود لذت می‌برید اما در بعضی از موارد هم برای شما و هم برای کودکان مفید اسـت کـه خودش به خواب برود. الگوی خواب نوزاد سه ماهه همانند شخصیت او در حال تغییر اسـت. در این‌ سن نوزاد به مدت ۱۵ تا ۱۶ ساعت در شبانه روز می‌خوابد کـه معمولا  ۷۰ درصد این‌ خواب در طول شب اسـت. با این‌ حال این‌ الگو می‌تواند در نوزادان مختلف، متفاوت باشد. ممکن اسـت کودکی در تمام طول شب بیدار بوده و یا در طی مراحل رشد الگوی خواب او تغییر کند. با چند راهنمایی و ترفند کـه در این‌ مقاله آمده اسـت می‌توانید هم ساعت خواب نوزاد سه ماهه خود را تنظیم کرده و هم به او یاد بدهید کـه گاهی خودش به خواب برود.

وقتی نوزاد شما به سه ماهگی می‌رسد، شما می‌توانید کـه شب‌ها در فواصل طولانی‌تری بخوابید. چون الگوی خواب نوزاد سه ماهه به سمتی می‌رود کـه …

کیا سورنتو ۲۰۱۹ رونمایی شد

به نقل از سایت زومیت و به گزارش پارس کیا سورنتو ۲۰۱۹ رونمایی شد و
مدل ۲۰۱۹ شاسی‌بلند کیا موتورز یعنی خودروی سورنتو با تغییراتی در بخش قوای محرکـه، نمای بیرونی و امکانات رفاهی و ایمنی در نمایشگاه خودروی لس‌آن‌جلس رونمایی شد.

پیش از آن‌کـه شرکت …

  • دسته‌بندی نشده
  • راه هـای چرخیدن جنین، سه ماهه سوم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *