خانه / دسته‌بندی نشده / معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز به همراه توضیحات

معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز به همراه توضیحات

معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز ، معایب و مزایای شکستن قلنج ، آشنایی با توربو شارژر، انواع، معایب و مزایای آن‌ ، خطرات اسـتفاده از مایکروویو, آیا مایکروویو برای سلامتی مضر اسـت؟ ، با خریدن این‌ لوازم آشپزخانه پولتان را دور می‌ریزید (۱) ، با خریدن این‌ لوازم آشپزخانه پولتان را دور می‌ریزید (۲) .
آرام پز، زودپز، سرخ کن، مایکروویو و … همگی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه استند. در این‌ مقاله قصد داریم معایب و مزایای این‌ لوازم پرکاربرد را برای شمـا ذکر کنیم.معایب و مزایای لوازم مختلف پخت و پزامروزه پیشرفت فناوری بر جنبه هـای مختلف زندگـی تاثیر خیلی گذاشته اسـت. آشپزی نیز از این‌ موضوع مستثنا نیست و  ابزار این‌ کار از …

معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز

آرام پز، زودپز، سرخ کن، مایکروویو و … همگی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه استند. در این‌ مقاله قصد داریم معایب و مزایای این‌ لوازم پرکاربرد را برای شمـا ذکر کنیم.

معایب و مزایای لوازم مختلف پخت و پز

امروزه پیشرفت فناوری بر جنبه هـای مختلف زندگـی تاثیر خیلی گذاشته اسـت. آشپزی نیز از این‌ موضوع مستثنا نیست و  ابزار این‌ کار از وسایل ساده و معمولی به وسایلی بدل شده اسـت کـه کارایی هـای مختلفی دارد. البته بعضی از آن‌ ها همان وسایل قدیمی اما کاملا پیشرفته تراسـت. در انتخاب این‌ وسایل در وهله اول بایـد به شرایط اسـتفاده و مزایا و معایب آن‌ توجه کرد. در واقع نمی توان تنها به نام یک محصول اکتفا کرد وجنبه هـای واقعی آن‌ را نادیده گرفت. در ادامه به بیان برخی از مزایا و معایب پرکاربردترین محصولات امروزی می پردازیم.

همـه چیز در مورد ارومیه باد تندباد زودپز ساعت سرعت طوفان تصویر فیلم کیلومتر لوازم مزایای معایب

معایب و مزایای زودپز

زودپز یکی از قدیمی ترین وسایل آشپزخانه اسـت کـه البته انواع جدید آن‌ از نظر اسـتاندارد تایید شده اسـت. مهم ترین مزیت این‌ وسیله همان طور کـه از نامش پیداسـت، سرعت فراین‌د پخت مواد غذایی اسـت کـه مدت زمان پخت را به یک سوم کاهش می دهد. این‌ مسئله همچنین می تواند سبب صرفه جویی انرژی شود.
از آن‌ جا کـه عملکرد زودپز مبتنی بر فشار زیاد درون دیگ اسـت، حتما بایـد سوپاپ ها درست در جای خود قرار گیرد و از باز بودن منافذ آن‌ ها اطمینان داشت تا بخار اضافی خارج شود. همچنین زمانی کـه سوپاپ می چرخد و به اصطلاح سوت می زند، نشان دهنده فشار زیاد اسـت کـه به هیچ وجه نبایـد در چینی حالتی در ظرف را باز کرد. در این‌ حالت نبایـد شعله زیاد باشد زیرا ممکن اسـت به افزایش فشار بیش ازحد و ترکیدن آن‌ منجر شود. پس از پخت غذا بایـد دیگ را از روی حرارت برداشت و پس از این‌ کـه هیچ بخاری از سوپاپ خارج نشد، در دیگ را باز کرد.
توصیه می شود سبزی هـای نازک در زودپز طبخ نشود زیرا علاوه بر دمای بسیار بالا کـه موجب از بین رفتن ویتامین ها و ریزمغذی هـای آن‌ ها می شود، ممکن اسـت در بعضی انواع زودپز، سبزی وارد سوپاپ و مانع از خروج بخار اضافی شود.
انتخاب زودپزهـایی کـه دارای سبد اسـت، ارجحیت دارد زیرا می توان به راحتی مواد غذایی را بدون مخلوط شدن با آب غذا، از درون دیگ برداشت.

تغذیه نوزاد با شیر خشک، معایب و مزایا

معایب و مزایای مایکروویو

این‌ دستگاه کـه ثمره پیشرفت فناوری طی جنگ جهانی دوم اسـت امروزه در بسیاری از آشپزخانه ها دیده می شود. سرعت بالا در طبخ، گریل و گرم کردن مواد غذایی مهم ترین ویژگی مایکروویو اسـت. البته رعایت برخی نکات ضرورت دارد. برای مثال هیچ گاه نبایـد ظروف فلزی یا چینی دارای لعاب طلایی یا نقره ای را در مایکروویو گذاشت زیرا به سرعت امواج را بازتاب می دهد و خطر انفجار دارد.
پخت غیریکنواخت مواد غذایی و از بین رفتن ریزمغذی هـایی مانند ویتامین C و B به دلیل حرارت بالای امواج، از معایب این‌ فر مدرن اسـت. همچنین از گذاشتن ظروف پلاسـتیکی جدا بایـد اجتناب کرد زیرا امواج دستگاه به سرعت با مولکول هـای پلاسـتیک واکنش نشان می دهد و وارد مواد غذایی می شود.
گرم کردن آب، شیر و دیگر مایعات در مایکروویو اصلا توصیه نمی شود زیرا گرم شدن آن‌ی همـه مولکول ها سبب انفجار می شود. این‌ موضوع در مورد تخم مرغ نیز صدق می کند. بعضی میوه ها و سبزی ها نیز به دلیل وجود آب و املاح معدنی مانند آهن، منیزیم و سلنیم سبب ایجاد جرقه هـای الکتریکی و ترکیدن می شود.

جزییات مطلب ارومیه و باد و تندباد و زودپز و ساعت و سرعت و طوفان و تصویر و فیلم و کیلومتر و لوازم و مزایای و معایب را میخوانید .

معایب و مزایای دستگاه غذاساز چند کاره

غذاسازهـای چند کاره کـه قابلیت هـای مختلف چندین  وسیله مانند پلوپز، سرخ کن، زودپز و… را دارد، جایگزین خوبی برای فضای محدود آشپزخانه هـای امروزی اسـت و از طرفی در هزینه خانواده نیز صرفه جویی می شود زیرا نیاز به دستگاه هـای مختلف را برطرف می کند. در انتخاب این‌ دستگاه، بیش از آن‌ کـه برند و ظاهر مطرح باشد کاربرد ساده دستگاه مهم اسـت. همچنین بهتر اسـت دستگاه به سیستم ضد تراکم مجهز باشد تا مانع از تبدیل بخار به قطرات آب شود کـه در این‌ صورت تمیز کردن دستگاه نیز راحت تر اسـت. دستگاه دارای دیگ تفلون اسـت کـه نیاز به استفاده روغن را به حداقل می رساند. همچنین برنامه هـای دیجیتال آن‌ باعث اسـتفاده بسیار راحت می شود و طبق برنامه، دستگاه خاموش می شود کـه نگرانی از سوختن غذا را رفع می کند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز

معایب و مزایای بخارپز

این‌ دستگاه برای طرفداران تغذیه سالم عالی اسـت زیرا انواع مواد غذایی بدون نیاز به روغن و آب می پزد و در عین حال ارزش غذایی آن‌ ها به ویژه ویتامین ها حفظ می شود. حرارت ملایم و تنظیم برنامه طبخ، نگرانی از سوختن غذا را رفع می کند. همچنین در انواع چند طبقه به راحتی می توان چندین گروه از خوراکی ها را همزمان در دستگاه گذاشت.
تنها ایرادی کـه می توان به این‌ دستگاه گرفت مدت زمان طولانی پخت اسـت. از طرفی معمولا غذاها ممکن اسـت خوشمزگی طبخ همانند روش هـای دیگر را نداشته باشد کـه برای این‌ منظور اسـتفاده از سبزی هـای معطر، ادویه و آب لیمو ترش تازه توصیه می شود.

زمانی برای دور ریختن لوازم آرایش

معایب و مزایای سرخ کن

با کمک این‌ دستگاه می توانید مواد غذایی را کاملا یکنواخت و خوشرنگ سرخ کنید اما به یاد داشته باشید به دلیل این‌ کـه خوراکی ها بایـد در روغن غوطه ور شود حتما از روغن هـای مخصوص سرخ کردنی اسـتفاده کنید. همچنین بهتر اسـت پس از اتمام کار، روغن را از دستگاه خارج و همـه قسمت ها را کاملا تمیز کنید زیرا چربی ها عامل مهم جذب آلودگی هاسـت. به طور کلی اسـتفاده از روغن زیاد مهم ترین عیب دستگاه سرخ اسـت اما خوشبختانه امروزه انواعی از این‌ دستگاه به بازار آمده اسـت کـه بدون نیاز به روغن یا به مقدار بسیار کم همین قابلیت سرخ کردن مواد غذایی را دارد. در این‌ صورت نگرانی برای استفاده غذاهـای پرکالری و اسـتفاده مکرر از روغن را نخواهید داشت.


توضیحات بیشتر در موردارومیه باد تندباد زودپز ساعت سرعت طوفان تصویر فیلم کیلومتر لوازم مزایای معایب

گردآوری : گروه سبک زندگـی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com


شمـا مطلب معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز را می خوانید .

منابع
سایت سیمرغ

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

ارومیه باد تندباد زودپز ساعت سرعت طوفان تصویر فیلم کیلومتر لوازم مزایای معایب

فیلم آموزش باز کردن پورت مودم – Port Forwarding – بازی GTA 5

به نقل از سایت پارسیا و به گزارش پارس فیلم آموزش باز کردن پورت مودم – Port Forwarding – بازی GTA 5 و فیلم آموزش باز کردن پورت مودم – Port Forwarding – بازی GTA 5:
باز کردن پورت مودم – Port Forwarding – بازی GTA 5: اگر شمـا بخواهید بازی Grand Theft Auto Online را اجرا کنید، در خصوص باز کردن پورت یا همان Port Forwarding حتما بایـد فکر کنید.
اما از مزایای و معایب آن‌هم نبایـد غافل بود. مهمترین و برجسته ترین معایب آن‌ می توان به عدم امنیت پورت آزاد اشاره کرد.
اما از مزایایی آن‌هم شاید نتوان گذشت. منجمله تاخیر کمتر، اتصال بهتر، کرش کمتر زمان آن‌لاین‌ بودن، چت صوتی بهبود یافته و بطور کل تجربه آن‌لاین‌ بودن افزایش چشمگیری خواهد داشت.
باز کردن پورت “Port Forwarding” در کامپیوتر، بازی Grand Theft Auto Online
قبل از بازی GTA 5 در کامپیوتر بایستی دو چیز انجام و رعایت شود.
تنظیم آدرس IP …
معایب و مزایای شکستن قلنج

معایب H30 Cross

آشنایی با توربو شارژر، انواع، معایب و مزایای آن‌

سال‌ها پیش یک خودروی سریع و قدرتمند، خودرویی بود کـه زیر کاپوت آن‌ موتوری حجیم با سیلندرهـای متعدد گنجانده شده بود. پیشرانه‌هـایی کـه برخلاف آن‌ قد و قواره بزرگشان،‌ کارایی پایینی داشتند. علاوه بر این‌، استفاده آن‌‌ها نیز بالا بود. تنها نکته جذاب این‌ موتورها، سر و صدای پرابهت و نام و رسم دهان پرکن بود؛ اما امروزه به لطف فناوری‌هـای جدید موتورهـایی با حجم تنها یک سیلندر از همان پیشرانه‌ها، قدرتی دو برابر تولید می‌کنند. یکی از این‌ فناوری‌هـای پیشرو، توربو شارژر اسـت. همراه ما باشید، در این‌ مقاله می‌خواهیم شمـا را با توربو شارژر بیشتر آشنا کنیم.

حتما بخوانید:آشنایی با انواع کلاس‌ بندی بدنه خودروآشنایی با انواع …

تندباد با سرعت ۶۳ کیلومتر در ساعت در ارومیه+فیلم/تصاویر

طوفان و وزش باد شدید در شهر ارومیه مشکلات و خساراتی را در پی داشت.تندبادی کـه خبرنگار را با خود بردبر اساس اعلام سازمان هواشناسی آذربایجان غربی بعد از ظهر امروز باد و طوفان آذربایجان غربی را فرا گرفت و سرعت وزش باد در پیرانشهر به ۶۳ کیلومتر بر ساعت رسید.بعد از ظهر امروز برخی درختان کنار خیابان‌هـای شهر ارومیه و دیگر شهرستانها نیز شکسته شد و در مسیرهـای مواصلاتی بین شهری و نیز برخی نقاط داخل شهر ارومیه، دید به کمتر از ۲۰ متر می‌رسد،سرعت تندباد می‌تواند آسیب‌هـای جدی بر محصولات کشاورزان درختی وارد کند. تصویری از خسارات تندباد ارومیه به تجهیزات عمرانی در پروژه تقاطع آذربایجانخسارت طوفان شدید در ارومیه ۶نفر مصدوم بر اثر تندباد ارومیهمجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور: به علت وزش باد شدید در آذربایجان‌غربی شهرستان خوی و در پی آن‌ سقوط داربست ساختمانی، ۶ نفر مصدوم شدند. مصدومان به بیمارستان قمر بنی هاشم شهرستان خوی منتقل شده‌اند.مسافران نوروزی …

  • دسته‌بندی نشده
  • معایب و مزایای لوازم پرکاربرد آشپزخانه، از مایکروویو تا زودپز و بخارپز


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *