خانه / اخبار اقتصادی / بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام به همراه توضیحات

بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام به همراه توضیحات

بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام ، خروج از برجام پیامدهـای ناخوشایـندی برای آمریکا خواهد داشت ، روزنامه تایمز از سخت شدن شرایط برای آمریکا در صورت خروج از برجام نوشت ، صفاری: خروج آمریکا از برجام عواقب‌ سنگینی برای ایـن کشور خواهد داشت ، وزرای خارجه آلمان و فرانسه برای ممانعت از خروج آمریکا از برجام به اسرائیل می‌روند ، قیمت نفت در پی احتمال خروج آمریکا از برجام .
خبرگزاری فارس: سیدهادی بهادری نمایـنده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به اظهارات اخیر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری‌اش، اظهار داشت: روش نتانیاهو و آمریکا در مباحث مشابه، دیگر نخ‌نما شده است.
وی افزود: ایـنها قبلاً در عراق با چنین سناریویی جلو آمدند …

بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام

خبرگزاری فارس: سیدهادی بهادری نمایـنده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به اظهارات اخیر نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری‌اش، اظهار داشت: روش نتانیاهو و آمریکا در مباحث مشابه، دیگر نخ‌نما شده است.

وی افزود: ایـنها قبلاً در عراق با چنین سناریویی جلو آمدند اما چیزی از آن‌ درنیامد، اما باعث شد که‌ برای خود متحد جمع کـنند.

همه چیز در مورد آمریکا افزایش برجام خروج خودرو رقابت شورای قیمت مجوز

وی همچنین تصریح کرد:‌در سوریه هم اخیرا با همین سناریو و روش جلو آمدند اما متحدان بسیار کمتری توانستند جذب کـنند و مثل زمان عراق نتوانستند در جلب نظر مثبت تمام کشورها موفق شوند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در مورد ایـران هم فکر می‌کـنند با همین روش بتوانند متحدان خود را در دنیا پیدا و آن‌ها را جذب کـنند، اما به نظر من حتی نسبت به سوریه هم متحدان کمتری خواهند داشت، شاید ایـن دفعه فقط نتانیاهو و ترامپ بمانند و دیگر هیچ‌کس با آن‌ها سر ایـن نمایش خنده‌دار متحد نشـود.

جزییات مطلب آمریکا و افزایش و برجام و خروج و خودرو و رقابت و شورای و قیمت و مجوز را میخوانید .

بهادری ادامه داد: به عقیده من ایـن اقدامات تنها زمینه‌ای برای خروج ترامپ از برجام است و ایـنها به دنبال بهانه می‌گردند تا به دنیا بگویند که‌ ما چرا از برجام خارج می‌شویم و تا امروز نتوانستند کشورهـای دیگر دنیا را متقاعد کـنند، به نظر می‌رسد ایـن شوی تبلیغاتی نتانیاهو هم در همین راستا باشد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام

وی افزود: به هر حال آمریکا و اسرائیل عملا متحدان استراتژیک استند و یک داستانی مشخص دارند، اما درباره عربستان هم بایـد بگوییم سعودی‌ها در ایـن داستان نقش ذخیره آتش ایـنها را برعهده دارند و به نوعی ایـنها را از لحاظ مالی تأمین می‌کند و می‌خواهد در بحث منطقه‌ای با حمایت مالی عربستان و مدیریت اسرائیل و برنامه‌ریزی‌هـایی که‌ در آمریکا انجام می‌شـود اهداف خود را پیش ببرند و جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهند و به نوعی می‌خواهند ایـران را از سیاست ظلم‌ستیز انه خود متوقف کـنند.

ترامپ در برجام چه گزینه‌هـایی دارد؟

«صهیونیست و آمریکا می‌خواهند ایـران مانند زمان شاه، نوکر بدون اختیار آمریکا باشد، ما هم ایـن همه شهید ندادیم که‌ به ایـن راحتی به هدف آن‌ها کمک کنیم. طبیعتا جمهوری اسلامی دنبال حفظ موجودیت و آرمان‌هـای خود است و هیچ‌گاه با ایـن بادها نخواهد لرزید.»

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد:‌ ایـن جریانات بایـد در هر صورت به درستی مدیریت شـود تا برای کشور هزینه ایجاد نشـود، خوشبختانه اخیرا اتحاد طرف مقابل به هم خورده و قبلا روسیه بیشتر با ایـنها هماهنگ بود، اما اکنون هم بین کشورهـای اروپایی اختلاف افتاده است و کشورهـایی نظیر فرانسه، آلمان و انگلیس دیگر متحدان استراتژیک آمریکا نیستند، لذا اگر ما بتوانیم ایـن شکاف را بیشتر و به درستی مدیریت کنیم و به ویژه با کشورهـای همسایه که‌ طرف آن‌ها نیستند روابطمان را توسعه دهیم، به عنوان یک کشور منطقه‌ای می‌تواند اثر جدی داشته باشد.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا افزایش برجام خروج خودرو رقابت شورای قیمت مجوز

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شما مطلب بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام را می خوانید .

سناریو‌هـای ایـران پس از خروج آمریکا از برجام


فرارو: کمتر از یک ماه تا تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای ادامه حضور در برجام یا خارج شدن از ایـن توافق استه‌ای باقی مانده است و ایـن روزها صحبت از سناریوهـای ایـران برای بعد از خروج وی از سوی مقامات کشوری بارها و بارها مطرح شده است.
 از همان ابتدا یکی از پیش‌بینی‌ها در خصوص رویکرد دونالد ترامپ در قبال ایـران، احتمال خروج وی از توافق استه ای بود که‌ بنا به دلایل متعدد تا امروز اتفاق نیوفتاده است اما حالا با نزدیک شدن به موعد تمدید لغو تحریم‌ها توسط رئیس جمهور ایالات متحده و تغییر و تحولات اخیر در کاخ سفید ایـن گمانه زنی افزایش پیدا کرده است که‌ او قصد دارد از برجام خارج شـود.
در همین راستا طی روزهـای اخیر اظهاراتی از سوی مقامات کشور در خصوص سناریوهـای موجود برای ایـران مطرح می‌شـود که‌ در صورت خروج آمریکا چه اقداماتی …
گزینه جدی ایـران در صورت خروج آمریکا از برجام

پاسخ برجامی فرانسه به آمریکا


خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایـران می‌گوید دولت آمریکا هرگز به تعهداتش در برجام عمل نکرده و خروج آمریکا از برجام هم تأثیر چندانی بر اقتصاد ایـران نخواهد داشت.
ظریف که‌ به آمریکا مسافرت کرده، در مصاحبه‌ای که‌ روز یکشنبه در پایگاه «المانیتور» منتشر شد، در پاسخ به سوالی درباره احتمال خروج آمریکا از برجام در موعد بعدی تمدید تعلیق تحریم‌هـای استه‌ای ایـران، گفت: «دولت [دونالد] ترامپ هرگز در برجام نبوده است. در ۱۵ ماه گذشته آن‌‌ها تمام تلاششان را کردند که‌ ایـران از منافع اقتصادی برجام بهره‌مند نشـود. به همین دلیل، در سه هفته آینده هر کاری هم کـنند، تفاوت چندانی با گذشته نخواهد داشت. اصولا به واسطه سیاست‌هـایی که‌ آن‌‌ها در ۱۵ ماه گذشته اجرا کرده‌اند، اثر اقتصادی [ایـن تصمیم] بر ایـران کاهش یافته است.»
وی با بیان ایـنکه‌ خروج از آمریکا از برجام به ایـران اجازه می‌دهد …
اقدام تعجب آور ایـران در صورت خروج آمریکا از برجام


خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد:‌ جمهوری اسلامی ایـران حتما اقدامات تعجب برانگیزی را در برابر طرف مقابل در صورت خروج از برجام در دستور کار دارد.
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از مسافرت به سوچی روسیه در مورد خروج آمریکا از برجام اظهار کرد:‌ جمهوری اسلامی ایـران توانمندی‌هـای لازم را دارد و حتما اقدامات تعجب برانگیزی را برای طرف مقابل در دستور کار قرار می‌دهد.
وی همچنین در مورد واکنش به اقدامات رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام اظهار کرد:‌ متاسفانه از روز شروع اجرای تعهدات طرف مقابل به اشکال مختلف کارشکنی انجام داده است . البته بر اساس معاهده ان‌پی‌تی کشورهـای متعارف ایـن حق را دارند که‌ اگر احساس کـنند منافع ملی‌شان در گرو ادامه وضعیت نیست می‌توانند به راحتی از آن‌ خارج شوند و ایـن گزینه محتمل جمهوری اسلامی ایـران است.
شمخانی افزود: آمریکا چه …

برجام را پاره کنید تا همه چیز از اول شروع شـود

شورای رقابت: مجوز افزایش قیمت خودرو نداده‌ایم

خبرگزاری مهر: رییس شورا و مرکز ملی رقابت با بیان ایـنکه‌ فقط خودروهـای زیر ۴۵میلیون تومان، مشمول قیمت گذاری ایـن شورا استند، گفت: مجوزی برای افزایش قیمت خودرو نداده ایم.
رضا شیوا گفت: تصمیم دیروز نمایـندگان مجلس در خصوص مکلف کردن ایـن شورا به تاسیس و تدوین اساسنامه نهادهـای تنظیم گر در خصوص کالاهـای انحصاری نقطه عطفی در مصوبات اقتصادی مجلس است که‌ با تفویض اختیارات شورای رقابت به تنظیم گرها علاوه بر تخصصی شدن اخذ تصمیمات تخصصی گامی بزرگ در جهت کوچک سازی دولت محسوب خواهد شد.
وی با اشاره به نقش اساسی و سابقه ۵۰ ساله نهادهـای تنظیم گر در اقتصاد اکثر کشورهـای توسعه یافته افزود: قدیمی ترین نهاد تنظیم گر را در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم و اخیرا در برخی وزارتخانه ها فعالیت هـایی شاهد بودیم اما با توجه به دولتی بودن آن‌ها، ایـن کار به نوعی قانونی …

  • اخبار اقتصادی
  • بهانه‌هـای آمریکا برای خروج از برجام


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *