خانه / چهره های ایرانی / شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران به همراه توضیحات

شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران به همراه توضیحات

شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران ، علت افزایش ابتلا به بیماری «ام اس» در ایران ، چربی شکمی و افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی ، افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی با قلیان ، دیابت خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد ، افزایش ابتلا به سرطان سینه و پروستات با گوشی .
خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره آسم و آلرژی وزارت بهداشت گفت: شیب ابتلا به آسم در کشور رو به افزایش اسـت و میزان ان در برخی اسـتان‌ها مانند خوزستان دوبرابر آمار کشوری اسـت.
پزشک مهدی نجمی با اشاره به افزایش شیوع آسم در جمعیت جوانان و نوجوانان کشور اظهار کرد: افزایش آلودگی هوا …

شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره آسم و آلرژی وزارت بهداشت گفت: شیب ابتلا به آسم در کشور رو به افزایش اسـت و میزان ان در برخی اسـتان‌ها مانند خوزستان دوبرابر آمار کشوری اسـت.

پزشک مهدی نجمی با اشاره به افزایش شیوع آسم در جمعیت جوانان و نوجوانان کشور اظهار کرد: افزایش آلودگی هوا و میزان آلرژن‌های محیطی کـه جزو عوامل اصلی ابتلا به بیماری آسم هـستند، باعث شیوع ایـن بیماری می‌شود. آخرین بررسی‌های انجام شده در ایـن زمینه نشان می‌دهد شیوع آسم در جمعیت بچه ها و نوجوانان ۱۱ درصد و در جمعیت بالغان، ۹ درصد اسـت. ایـن بررسی براساس پرسشنامه‌های اسـتاندارد بین‌المللی و در جمعیت شهری و روستایی انجام شده اسـت. در ایـن بررسی مشخص شده اسـت کـه آمار آسم در خوزستان دوبرابر آمار کشوری اسـت. در تهران، قم و خیلیی از شهرهای صنعتی شیوع بیماری از متوسط کشوری بالاتر اسـت.

همـه چیز در مورد آسم ابتلا افزایش ایران جعبه سبز

وی افزود: بیماری آسم بیشتر در سنین کودکی و نوجوانی برای اولین بار ظاهر می‌شود و ابتلا به ان در بزرگسالی کمتر اتفاق می‌افتد. با توجه به ایـن موضوع بچه ها و نوجوانان جزو گروه‌های پرخطر هـستند. با توجه به شیوع عوامل بیماری، آسم در افراد بالغ مبتلا از حالت کنترل خارج می‌شود.

رئیس اداره آسم و آلرژی وزارت بهداشت اضافه کرد: در حال حاضر شیب ابتلا به آسم در برخی کشورها از جمله ایران رو به افزایش اسـت. ایـن آمار در بعضی کشورها تا ۳۰ درصد اسـت. آمار ایـن بیماری در ایران تقریبا با متوسط جهانی برابر اما می‌توان گفت نسبت به گذشته شیوع ان افزایش پیدا کرده اسـت.

جزییات مطلب آسم و ابتلا و افزایش و ایران و جعبه و سبز را میخوانید .

نجمی با اشاره به طراحی برنامه‌ای در نظام سلامت برای شناسایی، درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به آسم گفت: ایـن بیماری گاهی به‌درستی تشخیص داده نمی‌شود. بعد از تشخیص ان نیز ممکن اسـت درمان مناسبی ارائه نشود. بحث پیگیری و مراقبت از ان نیز از هر دوی ایـن موارد مهم‌تر اسـت. آسم بیماری قابل درمانی نیست اما می‌توان ان را کنترل کرد تا شخص زندگـی مطلوبی داشته باشد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران

وی با بیان ایـنکـه هدف اصلی ایـن برنامه کنترل بیماری در افراد مبتلا اسـت، اظهارکرد: برنامه‌ای کـه در ایـن زمینه طراحی شده، فعلا در چند دانشگاه علوم پزشکی کشور به صورت آزمایشی اجرا و در صورت موفقیت، در نظام مراقبت‌های اولیه ادغام می‌شود. خیلیی از بیماران داروهای خود را خودسرانه قطع می‌کـنند و به جای ان به صورت دائم از اسپری اسـتفاده می‌کـنند. با ایـن کار بیماری حالت کنترل نشده پیدا می‌کند. به همین علت انان بایـد تحت پیگیری و مراقبت باشند.

آهنگساز برنده اسکار به ایران می‌آید

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

توضیحات بیشتر در موردآسم ابتلا افزایش ایران جعبه سبز

افزایش ۲۰ درصدی خشونت‌های خانگی در ایران


روزنامه ایران: رئیس اورژانس اجتماعی کشور از رشد ۲۰ درصدی خشونت‌های خانگی در سال گذشته خبر داد.
رضا جعفری‌سدهی گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد کودک آزاری، بیشترین آمار خشونت خانگی را به خود اختصاص داده اسـت و پس از کودک آزاری، خشونت علیه همسر، (همسرآزاری)، اذیت و آزار سالمندان و معلولان به ترتیب بالاترین آمار خشونت را به نام خود ثبت کرده‌اند. به گفته وی در ۶ ماهه سال گذشته، بیش از ۱۶ هزار مورد کودک آزاری به ثبت رسیده اسـت.
جعفری سدهی بدون اعلام آمار دقیقی از خشونت علیه زنان افزود طی ۹ ماهه سال گذشته، حدود هزار و ۷۵۰ زن مورد خشونت قرار گرفته بودند کـه ایـن افراد به خانه‌های امن (مراکز ویژه زنان خشونت دیده) ارجاع داده شدند.البته هم‌اکنون حدود ۲۲ خانه امن برای حمایت از زنان در معرض خشونت، در سراسر کشور راه‌اندازی شده اسـت.
وی در ادامه گفت: از ابتدای …
افزایش ابتلا به سرطان سینه و پروستات با گوشی


خبرگزاری فارس: نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، نور آبی کـه از چراغ‌های خیابان و گوشی‌های هوشمند می‌آید، ممکن اسـت خطر ابتلا به سرطان سینه و پروستات را افزایش دهد.
ایـن مطالعه کـه با هدایت محققان موسسه بهداشت جهانی در بارسلون انجام شد، نشان داد، خطر ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه در افرادی کـه شب‌ها در معرض سطوح بالای نور آبی قرار می‌گیرند، به ترتیب دو برابر و یک و نیم برابر افزایش می‌یابد.
کارشناسان بهداشتی باور دارند، نور چراغ‌های ال.ای.دی خیابان‌ها با ایجاد اختلال در عملکرد هورمون‌ها منجر به ایجاد سرطان می‌شوند.
نور آبی کـه یکی از کوتاه ترین طول موج‌ها را دارد، ترشح هورمون ملاتونین را کـه نقش مهمی در تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن دارد، کاهش می دهد.
ملاتونین هورمونی اسـت در بدن کـه وظیفه به خواب رفتن را برعهده دارد و با بالا رفتن مقدار ان، کیفیت خواب هم افزایش می‌یابد.
نور …
افزایش شیوع آسم در اسـتان‌های درگیر با ریزگرد

رونمایی از مستندی با محوریت مُد در ایران


خبرگزاری ایرنا: عضو مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام نتایج مطالعه «شیوع آسم در ایران» گفت: شیوع ایـن بیماری در اسـتان هایی مانند سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام و کرمانشاه کـه در معرض ریزگردها و آلایـنده ها هـستند، بیشتر از سایر اسـتان ها اسـت.
پزشک محمدرضا فضل اللهی متوسط شیوع آسم را در بزرگسالان ایرانی ۹ درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان شیوع آسم در بین بزرگسالان در اسـتان های خوزستان و سیستان و بلوچستان مشاهده می شود کـه بالاتر از ۱۵درصد اسـت.
نتایج ایـن مطالعه نشان می دهد کـه آسم در بین بچه ها و بزرگسالان در حاشیه جنوبی و شهرهای بزرگ کشور مانند تهران شیوع بالاتری دارد.
فضل اللهی شیوع ایـن بیماری در گروه بچه ها و نوجوانان را حدود ۱۱ درصد اعلام کرد و گفت: اسـتان قم در زمینه شیوع ایـن بیماری در بچه ها و نوجوانان، …

با پژمان جمشیدی، از مستطیل سبز تا جعبه جادو

هفتـه نامه همشهری شش و هفت – علی اصغر کشانی: پژمان جمشیدی شب های سال نو با سریال دیوار به دیوار و فیلم پرفروش لونه زنبور به یکی از پرمخاطب ترین بازیگران سینما و تلویزیون تبدیل شده اسـت. بازیکر چهل ساله ای کـه با فاصله کمی پس از بازنشستگی در فوتبال در نقش خودش در سریال های پژمان و ساختمان پزشکان ظاهر شد و با وجود حدس و گمان ها مبنی بر توقف او مانند برخی همتایانش، مسیر رو به رشد را طی کرد.
جمشیدی خیلی خوش شانس بود کـه پیشنهادهایی در فیلم های پرفروش سال های ۹۳ و ۹۴ مثل خوب، بد، جلف و پنجاه کیلو آلبالو داشت. او کـه در جشنواره سال گذشته برای بازی در فیلم سوءتفاهم کاندیدای بهترین بازیگر مرد فجر شد، در بیش از ۱۵ تئاتر به ایفای نقش پرداخت تا نشان دهد چقدر برای ماندن در …

  • چهره های ایرانی
  • شیب رو به افزایش ابتلا به آسم در ایران


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *