خانه / دسته‌بندی نشده / هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند به همراه توضیحات

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند به همراه توضیحات

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند ، اقدامات پادشاه سعودی اختلافات را در خاندان پادشاهی عمیق‌تر کرد ، تیراندازی در اطراف کاخ پادشاه سعودی/انتقال بن سلمان به پناهگاه+ویدئو ، هشدار یک مرکز اسرائیلی؛ ثبات نظام حاکم سعودی زیر تیغ اصلاحات بن سلمان ، سرنوشت تکبر فرعونی از معمر قذافی تا بن سلمان سعودی +تصاویر ، ایـران صدرنشین تولید علم جهان اسلام .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سکولاریسم یا جهان‌گرایی یا جدا انگاری دین از سیهست عقیده‌ای هست مبنی بر جدایی نهادهـای حکومتی و کسانی کـه بر مسند دولت می‌نشینند از نهادهـای مذهبی و مقام‌هـای مذهبی. ایـن تفکر ریشه در عصر روشنگری اروپا (قرن هیجدهم) دارد. اهداف و هستدلال‌ها برای قبولاندن سکولاریسم به مردم بسیار گسترده هست. در لائیسیته اروپایی …

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنندبه گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سکولاریسم یا جهان‌گرایی یا جدا انگاری دین از سیهست عقیده‌ای هست مبنی بر جدایی نهادهـای حکومتی و کسانی کـه بر مسند دولت می‌نشینند از نهادهـای مذهبی و مقام‌هـای مذهبی. ایـن تفکر ریشه در عصر روشنگری اروپا (قرن هیجدهم) دارد. اهداف و هستدلال‌ها برای قبولاندن سکولاریسم به مردم بسیار گسترده هست. در لائیسیته اروپایی عنوان می‌شود کـه سکولاریسم یک جنبش به‌سوی مدرنیسیته و پیشرفت و دور شدن از ارزش‌هـای دینی هست. البته سکولاریسم ایدئولوژی واحدی نیست همان‌گونه کـه در جهان دین‌هـای مختلفی وجود دارد انواع مختلف سکولاریسم نیز وجود دارد کـه هر یک هنجارها، ارزش‌ها و ساختار فلسفی متفاوتی را ارائه می‌دهند.


بیشتر بخوانید:

 ولیعهد و پادشاه عربستان از کجا خط مشی می‌گیرند؟

همه چیز در مورد اسلام اقدامات بن سلمان ترافیک تولید جنوب سنگین شمـال مهر نیمه نیمه سنگین هدف هراز

وجه مشترک انواع سکولاریسم تقابل تمام ان‌ها با دین هست. برای سکولاریست ها جهانی کـه در ان زندگـی می‌کنیم خود جایگاه نهـایی ارجاع هست؛ یعنی دنیا با هستناد به خودش قابل‌فهم و کنترل هست. عقل‌گرایی و علم‌گرایی از اصول اساسی تفکر سکولاریستی هست. بر ایـن اساس محور و مدار اصلی حکومت فقط بشر هست. حکومت بر مبنای قوانین بشری اجرا می‌شود و منشأ مشروعیت حکومت ملت هست. اداره شئون اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به انسان تعلق دارد و انسان بایـد در سایه عقل و علم خویش بدون هستمداد از آموزه‌هـای دینی و ارزش‌هـای معنوی پایه‌هـای زندگـی خود را هستوار کند.

سکولاریزاسیون فرایـندی هست کـه به عرفی شدن نهادهـای دینی و انفکاک دین از دنیا و به حاشیه راندن دین از عرصه اجتماع و از بین مردم اشاره دارد. اکثر متفکران غربی سکولاریزاسیون را به بی‌اهمیت شدن آموزه‌هـای اجتماعی دین و کنار نهادن ساختارهـای دینی معنا کرده‌اند. وقتی گفته می‌شود فرهنگ و اندیشه و آداب‌ورسوم کشوری سکولاری می‌شود منظور ان هست کـه پیوندهـایشان را با ارزش‌هـای دینی و مبانی الهی قطع می‌کنند. ایـن‌گونه هست کـه نفوذ دین در جامعه و در تفکر فردی رفته‌رفته کم‌رنگ می‌شود تا ان‌کـه سرانجام تقدس دینی از بین می‌رود و نامقدس جای ان را می‌گیرد و ارزش‌هـای اصیل دینی و معنوی به‌یک‌باره از جامعه رخت برمی‌بندند.

جزییات مطلب اسلام و اقدامات و بن سلمان و ترافیک و تولید و جنوب و سنگین و شمـال و مهر و نیمه و نیمه سنگین و هدف و هراز را میخوانید .

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان وقتی پسرش محمد بن سلمان را به‌عنوان ولیعهد جدید ایـن کشور تعیین و معرفی کرد ایـن اقدام او مورد تشویق و حمایت همه‌جانبه غربی‌ها بخصوص آمریکا و اسرائیل قرار گرفت. تلاشی برای تولد آتاتورکی جدید ان‌هم دریک کشوری با تفکرات شدید تکفیری و افراطی‌گری، با محیط و جامعه‌ای بسیار محدود و جو خفگان تا شاید ایـن کشور بتواند کل منطقه و دیگر کشورها را به سمت سکولاریزاسیون پیش ببرد. دنیای غرب به رهبری ایالات‌متحده و با توسل به دستگاه‌هـای جاسوسی خود به ایـن نتیجه رسیدند کـه چاره‌ای جز نوشتن خط‌مشی جدید و تازه‌ای برای خدمت گذاران و خادمان خود در یک سده گذشته (در کشور عربستان)، برای حرکت به سمت سکولاریزاسیون ندارند و تنها گزینه‌ی ان‌ها برای پیش برد اهداف جدیدشان در منطقه خاورمیانه و بخصوص در کشور عربستان سعودی کسی جز محمد بن سلمان نمی‌تواند باشد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند

ان‌ها برای پیش برد اهداف خود از مدت‌ها قبل تبلیغات گسترده خود را با کمک رسانه‌هـای وابسته‌ی دولتی و غیردولتی در ایـن کشور و حتی سایر کشورها آغاز‌ کردند. روزنامه ایـنترنتی رأی الیوم در یادداشتی به قلم خالد الجیوسی آورد کـه ناظران معتقدند عربستان سعودی به‌ناچار در مسیر سکولاریسم حرکت می‌کند کـه رویکرد رسانه‌هـای محلی ایـن کشور در سخن گفتن از فواید قوانین مدنی و آماده‌سازی افکار عمومی برای تحولی تاریخی نشانگر همین امر هست. تحولی کـه با جمع‌کردن بساط نهادهـای دینی و انتقال به دوران گشایش و رفاه همراه خواهد بود.

حرکت عجیب بن سلمان پشت سر پدرش + فیلم

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند

شبکـه‌هـای ماهواره‌ای چون «روتانا» و «السعودیه» نیز با دعوت از نویسندگان و روزنامه‌نگاران سعودی وابسته به جریان لیبرالیسم و کسانی کـه درباره منافع حاصل از لیبرالیسم در کشور گفت‌وگو می‌کنند به ایفای ایـن نقش می‌پردازند و کارشناسان ایـن رسانه‌ها امارات را به‌عنوان نمونه‌ای کـه می‌تواند الگوی عربستان برای اجرای سکولاریسم اسلامی باشد معرفی می‌نمایـند.

توضیحات بیشتر در مورداسلام اقدامات بن سلمان ترافیک تولید جنوب سنگین شمـال مهر نیمه نیمه سنگین هدف هراز

محمد بن سلمان قصد دارد باهدف ایجاد کشور سکولار سعودی برخی از فعالیت‌هـای دینی و عقیدتی را در ایـن کشور تا حد امکان محدود بکند. او قصد دارد با حذف رهبران دینی از جامعه سنتی عربستان، خود زمام تمام امور را در ایـن کشور در اختیار داشته باشد. وی خواهان ارائه تعریف جدیدی از دین، به‌مانند همه دولت‌هـای سکولار کـه نسبت به دین تعریف خاص خود را دارند هست. او می‌خواهد با محدود نمودن رهبران دینی امکان هرگونه اعتراض را از جامعه دینی در ایـن کشور بگیرد. بن سلیمان با ایجاد دولت سکولار در عربستان خواهان همگرایی بیشتری با غربی‌ها هست. وی به تقلید از آتاتورک قصد دارد تا ارتش را در عربستان تقویت نموده و با هستفاده از قدرت ان، فضا را برای رشد سکولاریسم آماده نماید.

به‌عبارت‌دیگر بن سلمان دوست دارد با درس گرفتن از تجربه آتاتورک در رشد ارتش و با کمک گرفتن از ایـن نهاد، فضا را برای سکولاریزاسیون بیشتر آماده نموده و در رهستای آرمان‌هـای غرب قدم بردارد؛ فلذا قراردادهـای بزرگ تسلیحاتی عربستان با ایالات‌متحده آمریکا و تلاش برای تقویت دستگاه‌هـای امنیتی، برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده برای تقویت سکولاریسم در عربستان بوده هست.

شمـا مطلب هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند را می خوانید .

روزنامه‌هـای انگلیسی تلگراف و تایمز با توجه به تغییر مسیر عربستان به سمت سکولاریسم نوشتند کـه ایـن کشور ضوابط سخت دینی در تمامی زمینه‌ها علی‌الخصوص حوزه زنان را شکسته هست و در دوران ولایت‌عهدی محمد بن سلمان با پیروی از چشم‌انداز ۲۰۳۰، شاهزاده جوان به زنان اجازه پوشیدن لباس شنا را خواهد داد تا در کنار مردان در سواحل مختلط شنا کنند. ایـن اقدام برای گسترش گردشگری و کمک به اقتصاد سرزمین عربستان با صنعتی کـه جایگزین صنعت نفت باشد انجام خواهد شد؛ درحالی‌کـه پیش از ان حضور زنان در خیابان‌هـای عمومی نیز حرام شمرده می‌شد؛ بنابرایـن در دوره سلطنت محمد بن سلمان نه‌تنها دین از جامعه عربستان زدوده خواهد شد، بلکـه با همراهی سیستم‌هـای اطلاعاتی غربی، سبک زندگـی تماماً غربی مانند تجربه آتاتورک در ترکیه، جایگزین سبک زندگـی اسلامی خواهد شد. نمونه ایـن سیهست را می‌توان در راه دادن زنان به ورزشگاه‌ها در عربستان سعودی مشاهده نمود.

تمام نیروگاه‌هـای کشور در مدار تولید هست اند

درنتیجه هدف محمد بن سلمان از اقدامات اصلاحی اخیر را می‌توان تلاشی برای سکولار کردن جامعه عربستان دانست. درایـن‌ارتباط، اسنادی نیز وجود دارد؛ سخنان «یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن مبنی بر ایـنکـه عربستان، امارات، بحرین و مصر برای ایجاد حکومت‌هـای سکولار در منطقه تلاش می‌کنند، مؤید ایـن کلام هست. ایـن در حالی هست کـه اظهارات ایـن مقام اماراتی با پایه و اساس حکومت آل سعود در تضاد هست. با توجه به چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۳۰ سعودی کـه تحت نظارت محمد بن سلمان در حال اجرهست، به نظر می‌رسد کـه وجود عربستان سکولار هم بخشی از ایـن چشم‌انداز هست و بن سلمان اصلاحات دینی را هم مدنظر دارد و قصد دارد کـه عربستان را به مرکز بسط تفکرات سکولاریستی در کل منطقه تبدیل نماید.

اسلام اقدامات بن سلمان ترافیک تولید جنوب سنگین شمـال مهر نیمه نیمه سنگین هدف هراز

منبع: مشرق

انتهـای پیام/

رویای «سکولاریسم اسلامی» محمد بن سلمان

منابع
سایت خبرگزاری جوان

ایـن مطلب در مورد اسلام اقدامات بن سلمان ترافیک تولید جنوب سنگین شمـال مهر نیمه نیمه سنگین هدف هراز می باشد .

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند

اقدامات پادشاه سعودی اختلافات را در خاندان پادشاهی عمیق‌تر ک


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛در پی حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی عربستان در محله الخزامی روز شنبه پلیس عربستان از ساقط شدن یک پهپاد در ایـن منطقه خبر داد. در حالی کـه مقامات عربستانی اعلام کرده‌اند کـه سقوط ایـن پهپاد قربانی نداشته و پادشاه عربستان در ان زمان در کاخ نبوده هست، اما فعالان سیاسی تحلیل دیگری دارند؛ مجتهد، فعال افشاگر سعودی درباره حادثه تیراندازی در محله الخزامی می‌گوید: «شامگاه شنبه گروهی با خودرو‌هـایی کـه تیربار حمل می‌کردند به ایـن منطقه حمله کردند. هنوز جزییاتی درباره هویت مهاجمانی کـه در تیراندازی دست داشتند و هدف حمله و تعداد قربانیان منتشر نشده هست.»
بیشتر بخوانید:کدام مقام سعودی در حمله به کاخ پادشاه عربستان نقش داشت؟
وی همچنین گفت: برخی منابع، از جان باختن چند نفر در ایـن درگیری‌ها خبر داده و گفته‌اند تعداد کشته‌شدگان دو طرف به هفت تن رسیده و بقیه مهاجمان ناپدید شده‌اند. از طرفی برخی منابع …
نسخه‌هـای جدید آمریکا برای نا امنی در منطقه/هدف وزیر خارجه آم

ایـران؛ هدف اصلی حضور آمریکا در کشور سوریه

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  پروژه‌هـای غربی، عربی و عبری چند ماهی هست کـه به منظور دستیابی آمریکا به سیهست‌هـایش و ایجاد تنش‌هـای جدید از سوی آل‌ سعود در منطقه دنبال می‌شود و با آمدن پمپئو به وزارت خارجه آمریکا ایـن موضوع اتفاق افتاد.
سفر مایک پمپئو به خاورمیانه نشان می‌دهد ایـن منطقه همچنان در اولویت سیهست خارجی دولت جدید آمریکا قرار دارد و آمریکا تلاش می‌کند با جلب حمایت هم‌پیمانان خود در منطقه زمینه‌هـای تغییر در معادلات منطقه‌ای را مهیا سازد.
پمپئو کـه اواخر هفتـه گذشته با رأی موافق سنا توانست تصدی پست جدید وزارت خارجه آمریکا را کسب کند، پس از انتصاب به بروکسل رفت تا با اعضای ناتو درباره تصمیم برجام مذاکره کند و در نخستین سفر خارجی خود روز گذشته منطقه غرب آسیا را برگزید تا بتواند حمایت‌هـای تروریستی آمریکا را به طور مستقیم نظارت کند.
وی کـه پیش از ایـن رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) …
یمنی‌ها با موشک بالستیک، پادگان نظامیان سعودی را هدف قرار دا


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، نیروهـای ارتش و کمیته‌هـای مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک از نوع “بدر ۱″، پادگان “الجربه” عربستان در منطقه “ظهران الجنوب” را در هم کوبیدند. نیروهـای یمنی روز شنبه نیز با یک فروند موشک بالستیک از نوع “بدر۱” پادگان گارد ملی عربستان در نجران واقع در جنوب ایـن کشور را در هم کوبیدند.نیروهـای یمنی روز جمعه نیز با یک فروند موشک بالستیک بدر شرکت آرامکوی عربستان در جیزان را هدف قرار داد.یگان موشکی ارتش و کمیته‌هـای مردمی یمن روز پنجشنبه دوم فروردین در بیانیه‌ای از یک موشک بالستیک جدید به‌نام “بدر” رونمایی کرد کـه داخل ایـن کشور ساخته شده هست.از ابتدای تجاوز سعودی به یمن تاکنون نیروهـای ارتش و کمیته‌هـای مردمی یمن بارها با موشک‌هـای بالستیک و غیربالستیک مواضع متجاوزان در داخل یمن و خاک عربستان را هدف قرار داده‌اند.انتهـای پیام/

ترافیک نیمه سنگین در شمـال به جنوب هراز

مهر: شامگاه دوشنبه و هم زمان با سیزدهم فروردین ماه و آخرین روز از تعطیلات نوروزی محورهـای مواصلاتی هستان تهران در اکثر مقاطع به ویژه ورودی هـای تهران ترافیک نیمه سنگین را تجربه می کند.
ترافیک نیمه سنگین در مسیر شمـال به جنوب محور هراز
رییس پلیس راه شرق هستان تهران در ایـن خصوص به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر محور هراز در مسیر شمـال به جنوب در اکثر مقاطع ترافیک نیمه سنگین دارد و تردد خودروها با کندی مواجه هست، اما گره ترافیکی و ایست هـای طولانی نداریم.
وی افزود: ایـن محور در حال حاضر از آب اسک تا رودهن برای تخلیه بار ترافیکی یک طرفه هست.
سرهنگ سیاوش محبی ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه در مسیر شمـال به جنوب در محور فیروزکوه نیز در طول محور پر حجم اما روان بوده و در برخی مقاطع نیز به صورت نیمه سنگین در …

  • دسته‌بندی نشده
  • هدف بن سلمان از اقدامات اصلاحی چیست؟/ سعودی‌ها امیدوارند نسخه‌ای سکولار از اسلام را تولید کنند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *