خانه / دسته‌بندی نشده / تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید به همراه توضیحات

تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید به همراه توضیحات

تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید ، تمام واقعیت‌هـایی که‌ باید درباره کاروتنوئیدها بدانید! ، خواص بخور سرد و نکاتی که‌ درباره بخور سرد باید بدانید ، سفر در دوران بارداری، نکاتی که‌ باید بدانید ، نکاتی که‌ برای مصرف آموکسی سیلین در بارداری باید بدانید ، نکاتی که‌ باید برای جلوگیری از ریزش مو بدانید .
مهر نوشت: مصرف ماده مخدر گل مدتی است که‌ درمیان تعدادی از جوانان رواج پیدا کرده و ایـن در حالی است که‌ جامعه شناسان نسبت به عوارض خطرناک ایـن ماده اعتیاد آور هشدار داده و خواستار آگاهی خانواده ها شده اند.
گل در فرهنگ ما نماد شادی و مهربانی است و با …

تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید

مهر نوشت: مصرف ماده مخدر گل مدتی است که‌ درمیان تعدادی از جوانان رواج پیدا کرده و ایـن در حالی است که‌ جامعه شناسان نسبت به عوارض خطرناک ایـن ماده اعتیاد آور هشدار داده و خواستار آگاهی خانواده ها شده اند.

گل در فرهنگ ما نماد شادی و مهربانی است و با شنیدن نام گل به یاد محبت و مهرورزی می افتیم. متاسفانه ایـن واژه در فرهنگ لغت اعتیاد، نامی آشنا برای یکی از انواع مواد اعتیادآور است که‌ شاید هنوز بسیاری از خانواده ها با نام ان نا آشنا استند و با شنیدن واژه گل، همان گل هـای سرشار از محبت به ذهنشان می آید.

همـه چیز در مورد آمریکا باید تمام حضور درباره کشور سوریه غیرقانونی لاوروف مخدر نکته

بر اساس آخرین «شیوع شناسی» تعداد معتادان کشور به دو میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف کـننده مستمر مواد در کشور رسیده است، ایـن در حالی است که‌ ماری جوانا و مشتقات ان شامل گل، گرس، علف با ۱۱.۹ درصد پس از تریاک دومین ماده اعتیادآور مصرفی در میان مصرف کـنندگان در کشور اعلام شده است.

«گل» یکی از انواع مواد اعتیادآور و همان ماری جوانای تغییر یافته است که‌ از قسمت هـای مختلف گیاه شاهدانه (cannabis) به دست می آید.

جزییات مطلب آمریکا و باید و تمام و حضور و درباره و کشور سوریه و غیرقانونی و لاوروف و مخدر و نکته را میخوانید .

متاسفانه تبلیغات خیلی مبنی بر عدم اعتیار آور بودن ان انجام می شود و در باور عمومی به اشتباه، حتی کم خطرتر از حشیش و ماری جوانا معرفی شده است. اما خاطرنشان می شود ایـن ماده می تواند انقدر خطرناک باشد که‌ با یک بار مصرف، شخص معتاد شود تا جایی که‌ با مصرف نکردن گل شخص دچار اضطراب شدید، بی قراری، وحشت زدگی و تپش قلب شدید شود.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید

از سال ۲۰۱۳ مصرف ماری جوانا در بسیاری از ایالات آمریکا بنا به دلایل سیاسی و اجتماعی و نه پزشکی، آزاد شد و همین آزادسازی باعث شد برخی از جوانان در ایران تصور کـنند که‌ ماده گل ضرری ندارد و خیلی راحت می توان اقدام به ترک ان کرد؛ در حالی که‌ گل دارای عوارض گسترده ای است.

شیوه هـای مصرف گل

اغلب به شکل تدخینی است اما متاسفانه اخیرا مصرف خوراکی ان هم رواج یافته و برخی ان را در کیک و شیرینی به کار می برند و در جشن ها استفاده می کـنند که‌ در ایـن صورت عوارض بیشتری را به جا می گذارد.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا باید تمام حضور درباره کشور سوریه غیرقانونی لاوروف مخدر نکته

عوارض مصرف گل

استقلال، لیگ را با رحمتی تمام می‌کند یا حسینی؟

– اعتیاد و وابستگی یکی از عوارض گل است

شمـا مطلب تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید را می خوانید .

– افزایش ضربان قلب

– خشک شدن دهان و گلو

آمریکا باید تمام حضور درباره کشور سوریه غیرقانونی لاوروف مخدر نکته

– گیجی و عدم تمرکز

– تکلم آاسته

– پرخاشگری و خشم

– افسردگی و انزوا

ایـن مطلب در مورد آمریکا باید تمام حضور درباره کشور سوریه غیرقانونی لاوروف مخدر نکته می باشد .

– اثرات روی حافظه و عدم تمرکز: مثلا بیمار دائم وسیله ای را جا می گذارد، شمـاره تلفن ها و اسامی را فراموش می کند.

– توهم و هذیان: گاهی در مواردی مصرف کـننده حتی با یک بار مصرف ممکن است دچار توهم و هذیان شود که‌ از جمله ایـن توهمات شامل توهم شنوایی و دیداری و … خواهد بود.

تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید

علائم مصرف گل در نوجوانان

خنده هـای بی مورد و قرمز شدن چشم علامت مشخصه مصرف گل در بسیاری از موارد می باشد لذا اغلب مصرف کـنندگان با خود قطره نفازلین همراه دارند تا ایـن قرمزی را پنهان کـنند.

آمریکا, باید, تمام, حضور, درباره, کشور سوریه, غیرقانونی, لاوروف, مخدر, نکته

از علائم رفتاری دیگر که‌ در مصرف کـنندگان ایـن ماده دیده می شود، پرخاشگری، عصبی شدن، افزایش اشتها، پایین آمدن حافظه و افت عملکرد شغلـی و تحصیلی است.

نگرش و باور غلط

علت ایـن که‌ بسیاری از جوانان به سمت ماده توهم زای گل گرایش پیدا می کـنند باور غلطی است که‌ در مورد کم خطر بودن و عدم اعتیادآوری ان دارند و همین باور موجب شده است بسیاری از نوجوانان ایـن ماده را مصرف کـنند و آسیب جدی ببینند.

کسب لذت کاذب

امروزه صدها صفحه تبلیغاتی در شبکه‌ هـای اجتماعی مجازی مبنی بر تشویق استفاده از ایـن ماده برای به دست آوردن نشاط صورت می گیرد. متاسفانه ایـن تبلیغات فقط به جنبه هـای نشاط زودگذر گل اشاره کرده و از پرداختن به عوارض جدی و گاه جبران ناپذیر ان غفلت می کـنند.

گروه همتای مصرف کـننده

گروه دوستان مصرف کـننده، نیز می تواند زمینه ساز استفاده از ایـن ماده برای نوجوانان سالم باشد، مثلا یکی از دوستان شخص، از ایـن ماده استفاده کرده و به حالت سرخوشی کاذب و لذت زودگذر رسیده است و به دوستانش پیشنهاد استفاده از ان را می دهد.

پاسخ به یک شایعه درباره پیام رسان سروش

تبلیغات رسانه هـای مجازی

یکی دیگر از دلایل گرایش به مصرف ایـن ماده، تبلیغاتی است که‌ در شبکه‌ هـای اجتماعی مانند تلگرام و فیس بوک و سایر رسانه ها انجام می شود. مثلا دیدن عکس های و فیلم هـای مربوط به خارج از ایران که‌ تبلیغ مصرف گل بر روی لیوان، کلاه و لباس را نشان می دهد و دیدن چنین تبلیغاتی موجب کنجکاوی نوجوانان می شود و می تواند زمینه ساز مصرف در انان شود.

خانواده ها چه کاری انجام دهند

کارشناسان توصیه می کـنند والدین بهتر است ابتدا اطلاعات خود را در خصوص شناخت مواد اعتیادآور از جمله گل، بیشتر کـنند.

علائم مصرف گل را از نظر فیزیکی روانی و رفتاری بشناسند.

بر رفتار فرزندان خود و رفت و آمد انان نظارت داشته باشند.

تغییرات خلقی و رفتاری نوجوانان را جدی بگیرند.

در خانه در ایـن باره با فرزندان شان صحبت کـنند و به انها آگاهی لازم را بدهند.

در خصوص تبلیغات فریبنده ای که‌ در فضای مجازی و ایـنترنت در مورد عدم اعتیادآوری گل انجام می شود، صحبت کـنند.

در صورت نیاز به مراکز مشاوره مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کـنند.

تلفن ۰۹۶۲۸ (خط ملی اعتیاد) را به خاطر بسپارند و در صورت نیاز با ایـن تلفن تماس بگیرند و راهنمایی لازم را در یافت کـنند.

سازمان بهزیستی پس از شیوع شناسی ماده مخدر گل از اواخر سال گذشته اولین مرحله کارزار رسانه ای ای ماده را آغاز‌ کرد و تاکنون دو مرحله از ایـن کارزار نیز اجرایی شده است بطوریکه‌ در هر مرحله یک میلیون بروشور برای آگاهی و اطلاع رسانی خانواده در محلات مختلف چاپ و توزیع کرده است.

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

نکاتی درباره چیدمان اتاق بر اساس رنگ فرش که‌ باید مدنظر قرار

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در میان رنگ ها، رنگ سبز از همـه خوشایـندتر است، زیرا برای تمرکز روی ان، چشم نیازی ندارد تا شبکیه را تنظیم کند. به علاوه به دلیل تعادل روانی که‌ در ذهن ایجاد می‌کند، باعث نگرشی مثبت می‌شود؛ بنابرایـن اگر به دنبال احساس ثبات و امنیت در منزل تان استید ایـن رنگ می‌تواند بهترین گزینه برای انتخاب فرش شمـا باشد.

روانشناسان می‌گویند به ایـن دلیل که‌ سبز از ترکیب رنگ‌هـای آبی و زرد تشکیل می‌شود، درک و فراست، وضوح فکر و اطمینان خاطر را برای تان به ارمغان می‌آورد. با ایـن اوصاف، انتخاب فرش سبز علاوه بر ایـن که‌ حس سخاوتمندی را به مخاطب القا می‌کند موجب آرامش و تمرکز فکر می‌شود.
اما باید توجه داشته باشید مانند تمامی رنگ‌ها در استفاده از رنگ سبز نیز محتاط باشید، زیرا اغلب افراد در صورت وجود مقدار زیاد رنگ سبز در یک محیط دچار احساس ترس …
۱۰ نکته درباره پرونده مهدی طارمی که‌ باید بدانید

مدل موهـایتان درباره شخصیت شمـا چه می‌گویند؟

به نقل از سایت سیمرغ و به گزارش پارس ۱۰ نکته درباره پرونده مهدی طارمی که‌ باید بدانید و قصد داریم پرونده عجیب و غریب مهدی طارمی را در ۱۰ نکته خلاصه کنیم و همـه چیز را درباره ایـن پرونده جنجالی متوجه شوید.همـه چیز درباره پرونده مهدی طارمی۱- اوایل تابستان ۹۵بود که‌ مهدی طارمی پس از توافق با پرسپولیس به ترکیه رفت و با باشگاه ریزه اسپرت ترکیه قرار داد امضا کرد. ۲- او دو هفته بعد پشیمان شد و با توصیه طاهری بار دیگر به پرسپولیس برگشت اما چه برگشتنی. او همزمان با هر دو باشگاه پرسپولیس و ریزه اسپرت قرار داد امضا کرده و بود و بلوا از همینجا شروع شد.۳-گفته می‌شود پس از قرار داد با ریزه اسپرت حسین هدایتی اسپانسر غیر رسمی پرسپولیسی‌ها تضمین می‌کند که‌ خسارت ایـن تیم ترکیه‌ای را پرداخت خواهد کرد.۴-هدایتی ایـن مبلغ را به طارمی پرداخت می‌کند اما پول به ریزه …
هفت نکته که‌ همـه باید درباره کرم ضد آفتاب بدانند

سالانه میلیون ها تومان صرف خرید انواع کرم هـای جوانسازی پوست و روشهـای مختلف از بین بردن چروک هـای صورت میشود، محصولاتی گران که‌ برای زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند بیشتر افراد ایـن را نمی دانند که‌ یکی از روش ها اولیه برای مراقبت از پوست و جلوگیری از پیری ان که‌ هزینه کمی نیز دارد، استفاده از کرم هـای ضد آفتاب است. هفت نکته که‌ همـه باید درباره کرم ضد آفتاب بدانند را دنبال کنید.
نه تنها کرم ضد آفتاب می تواند نشانه هـای پیری پوست را که‌ در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید پدیدار می شوند، از بین ببرد بلکه‌ می تواند از ان در برابر سرطان پوست نیز محافظت کند. اشعه ماورابنفش (UV) موجود در نور خورشید می تواند به سلول هـای پوست صدمه وارد کرده و به مرور زمان منجر به سرطان شود. اما خبر خوب ایـن است که‌ استفاده از کرم …

لاوروف: حضور آمریکا در کشور سوریه غیرقانونی است

ایرنا: وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: حضور نیروهـای آمریکایی در کشور سوریه غیرقانونی و بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است.
 به نقل از وزارت خارجه روسیه، سرگئی لاوروف در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مبنی بر ترک کشور سوریه در آینده نزدیک از سوی ایـن کشور، ایـن مطلب را بیان کرد.
وی گفت: سخنان ترامپ از ان نظر اهمیت می یابد که‌ وی به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، فرمانده کل نیروهـای مسلح آمریکا محسوب می شود.
وزیر امور خارجه روسیه افزود: رئیس جمهوری آمریکا از خروج نیروهـای ایـن کشور از کشور سوریه در آینده نزدیک سخن گفته است، یعنی حداقل به اظهارات پیشین خود مبنی بر خروج نیروهـای آمریکایی پس از پیروزی بر داعش، پایبند است.
وی افزود: نباید فراموش کرد که‌ آمریکا نیروهـای ویژه و هوایی خود را غیرقانونی به کشور سوریه اعزام کرده است و ائتلاف نظامی تشکیل شده توسط …

  • دسته‌بندی نشده
  • تمام نکاتی که‌ باید درباره مخدر «گل» بدانید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *