خانه / اخبار اجتماعی / بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند به همراه توضیحات

بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند به همراه توضیحات

بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند ، همـه بیماران روانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند ، بیماری‌های خاص و نادر پروتکلی برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه ندارند/تدوین کتاب اطلس راهنمایی بیماران نادر در کشور ، دولت هیچ کمک مالی به بیماران ام اس نکرده اسـت/ چرا داروی تحت پوشش بیمه ۱٫۵ میلیون تومان تمام می شـود؟! ، ۳۴ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش سازمان بیمه سلامت، بیمه رایگان هـستند ، بیماران خاص بدون در نظر گرفتن منابع مالی به لیست بیمه سلامت اضافه شدند .
خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بیماران مبتلا به بیماری نادر «ای بی» و صعب العلاج «ام اس» کشور تحت پوشش خدمات ایـن سازمان قرار می گیرند.
با وجود ایـنکـه گفته می شـود جمعیت بیماران «ای بی»، کمتر از هزار تن اسـت و در مقابل جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور رقم …

بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بیماران مبتلا به بیماری نادر «ای بی» و صعب العلاج «ام اس» کشور تحت پوشش خدمات ایـن سازمان قرار می گیرند.

با وجود ایـنکـه گفته می شـود جمعیت بیماران «ای بی»، کمتر از هزار تن اسـت و در مقابل جمعیت ۸۰ میلیون نفری کشور رقم چشمگیری نیست، اما ۱۱ قطب درمانی جامع در سراسر کشور برای آن‌ها تشکیل شده اسـت.

همـه چیز در مورد ارومیه انتخاب بیمار بیمه پوشش سال شهر مهر

اپیدرمولیز بولوسا (EB) یا (بیماری پروانه ای) یک بیماری ارثی در بافت ‌های پوستی اسـت کـه در پوست و غشای مخاطی ایجاد تاول می ‌کند. ایـن بیماری در تمامی گروه های قومی و نژادی رخ می دهد و به طور مساوی بر مردان و زنان اثر می گذارد.

بر اساس ایـن گزارش ، در بیماری ام اس نیز، سیستم ایمنی بدن به غلاف محافظ (میلین) بافت عصبی حمله می کند و موجب اختلال در ارتباط بین مغز و دیگر مناطق بدن و در نهایت منجر به تخریب و یا آسیب دائمی به اعصاب می‌شـود.

جزییات مطلب ارومیه و انتخاب و بیمار و بیمه و پوشش و سال و شهر و مهر را میخوانید .

در همین راسـتا سیدتقی نوربخش، مدیر عامل تامین اجتماعی اظهارداشت: با اجرای طرح تحول سلامت امسال در بودجه قانونگذاران تمهیدات جدیدی برای بیماران پروانه ای (ای بی) و بیماران مبتلا به «ام اس» اندیشیده شده اسـت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

وی در ایـن باره افزود: هم اکنون بخشنامه بیماران مبتلا به «ام اس» در حال تدوین اسـت و ایـن بیماران با ضوابطی کـه قانونگذار تعیین کرده اسـت تحت پوشش قرار می گیرند.
نوربخش ادامه داد: البته هزینه های بیماران پروانه ای چون بالاسـت، بخشنامه های متفاوتی برای آن‌ها در حال تدوین اسـت و هنوز نرخ بیمه ایـن بیماران مشخص نیست.

شرایط بیمه پردازی اختیاری اعلام شد

وی اضافه کرد: بایـد ایـن بیماران شناسایی شوند و در سیستم سازمان های بیمه گر ثبت شـود، ایـن اقدامات اکنون در حال انجام اسـت و از ابتدای طرح تحول سلامت یکی از راهبردهای ما تحت پوشش قرار دادن ایـن آدمها بوده و من فکر می کنم گام های بلندی برداشته شده اسـت.

منابع
سایت برترینها

توضیحات بیشتر در موردارومیه انتخاب بیمار بیمه پوشش سال شهر مهر

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شما مطلب بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند را می خوانید .

بیماری‌های خاص و نادر پروتکلی برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لزوم تحت پوشش قرار گرفتن نظام مالی و حمایتی بیماری‌های نادر در کشور خبر داد.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: وزارت رفاه تفاهم نامه ای با بنیاد بیماران نادر امضا کرده اسـت کـه بخشی از آن‌ تحت یک بسته خدمتی به سازمان بهزیستی  کمک می کند.
وی ادامه داد: کمک های موردی از سوی وزارتخانه به بیماران نادر اعطا می شـود کـه قسمتی از ایـن کمک ها تحت عنوان مطالعات برای بیماری های نادر هزینه می شـود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایـنکـه حدود ۵۵ مورد از رایج ترین بیماری های نادر را در کشورمان داریم، گفت: حدود هشت هزار نوع بیماری نادر در دنیا شناخته شده اسـت کـه متاسفانه برخی از گونه های ایـن بیماری در کشورمان نیز شناسایی شده اسـت.
ربیعی عنوان کرد: …
دولت هیچ کمک مالی به بیماران ام اس نکرده اسـت/ چرا داروی تحت

بیمه خوب، باعث آرامش در جامعه می‌شـود/ جایی کـه حق مردم ضایع می‌شـود، چشم پوشی نکنیم

عبدالحسین هوشمند در گفت و گو با جام جم آن‌لایـن بیان کرد: تصویب ایـن لایحه کـه داروهای بیماران ام اس تحت پوشش بیماری های خاص قرار بگیرند موضوع مهم و خوبی اسـت و از مجلس و وزارت بهداشت متشکریم کـه ایـن لایحه را به تصویب رساندند. اما بحث هزینه های دارویی بیمارانی کـه با وجود پوشش بیمه، دچار مشکل می شوند یکی از مشکلات بزرگ انجمن اسـت، چرا کـه مواردی هـستند کـه فرانشیز سهم بیمه شده از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۵ میلیون تومان هزینه بر اسـت و انتظارمان ایـن اسـت کـه با اجرایی شدن ایـن لایحه سهم بیمار از فرانشیز رایگان شـود و یا به حداقل مبلغ برسد.

فرانشیز، در قراردادهای بیمه به بخشی از خسارت اطلاق می‌شـود کـه در رابطه‌ی بین بیمه‌گذار و شرکت بیمه‌گر از آن‌ صرف‌نظر می‌شـود؛ به عبارت دیگر در ایران ایـن اصطلاح به …
همـه بیماران روانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

سید مرتضی ادیانی معاون سازمان  بیمه سلامت  در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: در گذشته خدمات درمانی سرپایی و بستری بیماران روانی کـه به بیمارستان های روانپزشکی مراجعه می کردند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گرفت اما با حکم دیوان عدالت اداری، از ایـن پس همـه خدمات سرپایی بدون محدودیت تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس بند ز ماده ۳۷ قانون برنامه پنجم و آئین نامه اجرایی، بیمه سلامت مکلف به خرید راهبردی بوده و بایـد خدمات هزینه اثر بخش را متناسب با منابع پوشش دهد.
معاون سازمان  بیمه سلامت  تاکید کرد: ما قائل به خرید راهبردی هـستیم چراکـه بیمه شده بایـد خرید با کیفیت را در مکان مناسب دریافت کند.
انتهای پیام/
خدمات روانپزشکی بدون هیچ محدودیتی مشمول بیمه سلامت شد

سرقت از منزل در پوشش کابینت ساز

ارومیه به عنوان شهر سال ۲۰۲۰ انتخاب شد

خبرگزاری مهر: شهردار کلانشهر ارومیه گفت: ارومیه به عنوان شهر بین‌الملل و پایتخت گردشگری ایران در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.
محمد حضرت پور در ایـن خصوص با بیان ایـنکـه ایـن انتخاب براساس مصوبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صورت گرفت افزود: تکمیل زیر ساخت ها در بخش های گردشگری، حمل و نقل و کشاورزی در ۲ سال باقی مانده مهمترین اهداف ما خواهد بود.

وی از اختصاص ۱۰ درصد از اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی دربخش عمران شهرداری ارومیه برای تکمیل زیر ساخت ها خبرداد و گفت: با کمک ارگانها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی به اسـتقبال ایـن رویداد مهم می رویم.
شهردار ارومیه تکمیل زیر ساخت های گردشگری از جمله احداث راه های دسترسی، احداث مجتمعهای اقامتی و تفریحی در کنار جاذبه های مهم گردشگری، احداث بزرگترین شهر بازی غرب کشور در چی چست و تکمیل و به روز کردن …

  • اخبار اجتماعی
  • بیماران «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *