خانه / سرویس های دیگر / ۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید به همراه توضیحات

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید به همراه توضیحات

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید ، ۱۲ حقیقت شگفت‌انگیزی کـه درباره چشم‌ها نمی‌دانید! ، از خواص شگفت‌انگیز «گوجه سبز» چه می‌دانید؟ ، خواص شگفت‌انگیز زغال اخته کـه نمی‌دانید ، ۱۲ حقیقت جالبی کـه در مورد هاوایی نمی‌دانید! ، ۱۷ حقیقت جالبی کـه در مورد قهوه نمی‌دانید! .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کره ماهکـه ۲۳۹ هزار مایل (بیش از ۳۸۴۶۰۰ کیلومتر) از زمین فاصله دارد، برای هزاران سال منبع الهام بسیاری از افسانه ها و عقاید خرافی بوده است. اما گاهی حقیقت از تخیل هم شگفت انگیزتر است. در ایـنجا به حقایقی درباره ی کره ماه می پردازیم کـه نگاه تان به آسمان شب …

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانیدبه گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کره ماهکـه ۲۳۹ هزار مایل (بیش از ۳۸۴۶۰۰ کیلومتر) از زمین فاصله دارد، برای هزاران سال منبع الهام بسیاری از افسانه ها و عقاید خرافی بوده است. اما گاهی حقیقت از تخیل هم شگفت انگیزتر است. در ایـنجا به حقایقی درباره ی کره ماه می پردازیم کـه نگاه تان به آسمان شب را تغییر خواهد داد.

بر روی کره ماه یک قبرستان وجود دارد

دویست تن زباله روی کره ماه وجود دارد کـه بخش عمده ی ان را زباله های فضایی و چیزهایی تشکیل می دهد کـه در زمان فرود بر روی ماه دچار اشکال شدند و یا آثار باقیمانده از حضور ۱۲ فضانوردی استند کـه از سال ۱۹۶۹ پا بر ایـن سیاره گذاشته اند، مثل: ماهواره های رها شده، موشک های پرتاب شده، دوربین ها، کوله های پشتی و توپ های گلف. اما در میان خرابه های روی کره ماه، خاکستر یوجین شومیکر هم وجود دارد. او یکی از پایه گذاران رشته ی نجوم بود و سازمان ناسا خاکستر او را درون یک کپسول پلی کربنات به آسمان فرستاد.


بیشتر بخوانید:

حقایقی عجیب درباره ماه کـه حتما باید بدانید

جزییات مطلب اختلال و بهترین و حقیقت و خوراکی و کره و کره ماه و کمک و ماه و نعوظ را میخوانید .

ریشه ی کلمه ی «دیوانه» به ماه بر می گردد

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید

در زبان انگلیسی معنی کلمه ی Lunatic یعنی «دیوانه» ریشه در معنای کـهن ان یعنی «ماه زده» دارد. در حقیقت در دوران قرون وسطی، دانشمندان و فیلسوفان عقیده داشتند ماه کامل باعث می شود به آدمها حملاتی ناگهانی دست دهد و تب و روماتیسم از عوارض ان استند. از انجایی کـه ان ها بروز رفتارهای عجیب را با ماه مرتبط می دانستند، به آدمها مبتلا دیوانه یا در معنای حقیقی ان، ماه زده می گفتند.

کره ماه ناپدید خواهد شد

مدار کره ماه هر سال ۴ سانتیمتر از زمین دورتر می شود، یعنی طی ۵۰۰ میلیون سال آینده کره ماه ۱۴۶۰۰ مایل (حدود ۲۳۴۹۶ کیلومتر) از مکان فعلی اش دورتر خواهد بود.

توضیحات بیشتر در مورداختلال بهترین حقیقت خوراکی کره کره ماه کمک ماه نعوظ

ردپاهای روی سطح ماه تازه استند

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید

شما مطلب ۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید را می خوانید .

بیش از چهار دهه از آخرین حضور انسان بر روی کره ماه می گذرد اما ردپاهای روی سطح ان تازه استند. ایـن گواهی بر وجود زندگـی در سیارات دیگر است؟ خیر! ان ها ردپاهای فضانوردانی استند کـه پیش از ایـن قدم به کره ماه گذاشته اند. از انجایی کـه هیچ بادی روی کره ماه نمی وزد و آبی بر سطح ان جاری نیست، ردپاها می توانند تا میلیون ها سال باقی بمانند.

قیمت سکـه، طلا و ارز در بازار امروز دوشنبه ۲۸ اسفند ماه ۹۶

احتمالا ماه کامل باعث بیدار ماندن می شود

اختلال بهترین حقیقت خوراکی کره کره ماه کمک ماه نعوظ

در جریان تحقیق کوچکی کـه در دانشگاه باسل سوییس انجام شد، آدمهای کـه در نزدیک ترین زمان به یک ماه کامل تحت بررسی بودند در مقایسه با مواقع دیگر، خواب کم عمق تری را تجربه می کردند، میزان تولید هورمون ملاتونین در بدن ان ها کمتر می شد و ۵ دقیقه دیرتر به خواب می رفتند. محققان حوزه ی خواب بیان می کنند ماه کامل می تواند با افزایش نور شبانگاهی، به طور غیر مستقیم بر ساعت درونی بدن تأثیر بگذارد.

حقیقت ماه خونین

در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۵ بسیاری از مردم شاهد ان بودند کـه رنگ ماه در مواقعی به قرمزی هراس آور تبدیل می شد. برخلاف عقاید خرافی ای در ایـن مورد وجود دارد، دانشمندان ایـن ماه «خونین» را پدیده ای صرفا نجومی می دانند. ایـن حالت زمانی اتفاق می افتد کـه کره زمین سایه ای بر روی ماه می اندازد کـه رنگی زنگ زده دارد.

سایه ها بر روی کره ماه تیره تر از روی زمین استند

ایـن مطلب در مورد اختلال بهترین حقیقت خوراکی کره کره ماه کمک ماه نعوظ می باشد .

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید

فضانوردانی کـه به کره ماه رفتند خیلی زود متوجه می شدند سایه ی ان ها روی ایـن سیاره بسیار تیره تر از روی زمین است. لایه ی جوی کـه نور را پراکنده و باعث تشکیل سایه بر روی زمین می شود، در کره ماه وجود ندارد. نور خورشید و نوری کـه از کره ی زمین به ماه می رسد، برای تشکیل سایه روی ماه کافی است اما سایه ها بسیار تاریک تر استند.

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید

در کره ماه زلزله (یا ماه لرزه) رخ می دهد

کره ماه مانند زمین پوسته ای دارد کـه جا به جا و دچار تغییر می شود. زلزله های کره ماه به علت گرم و منبسط شدن پوسته ی ان یا در اثر اصابت شهاب سنگ ها رخ می دهند. اگرچه زلزله های کره ماه به شدت زلزله های سیاره ی زمین نیستند، اما مدت زمان ان ها بیشتر است، چون در ماه آبی وجود ندارد تا لرزش های زلزله را کاهش دهد.

اختلال, بهترین, حقیقت, خوراکی, کره, کره ماه, کمک, ماه, نعوظ

کره ماه منطقه زمانی منحصر به خود را دارد

منطقه ی زمانی کره ماه را «زمان استاندارد ماه» می گویند اما ایـن زمان مطابق با زمانی کـه بر روی زمین وجود دارد نیست. زمان بر روی کره ماه کاملا متفاوت از زمین است؛ به طوری کـه در ایـن سیاره یک سال به ۱۲ «روز» تقسیم می شود و هر روز ان معادل یک ماه بر روی کره زمین است. هر یک از «روز» ها به نام ۱۲ فضانوردی است کـه قدم به ایـن سیاره گذاشته اند. ایـن «روز» ها خود به ۳۰ «چرخه» تقسیم می شود کـه در ادامه به ساعت ها، دقیقه ها و ثانیه ها مجزا می شوند. تقویم ماه از لحظه ی قدم گذاشتن نیل آرمسترانگ، فضانورد امریکایی بر روی کره ماه آغاز‌ شد. سال اول، روز اول و چرخه ی اول در ایـن سیاره به روز ۲۱ جولای سال ۱۹۶۹ در ساعت جهانی ۰۲:۵۶:۱۵ بر می گردد.

شغلی را کـه واقعا دوست دارید بیابید

طیف بسیار وسیعی از دما در کره ماه وجود دارد

سیاراتی کـه به خورشید نزدیک تر استند بسیار گرم تر از زمین استند، در حالی کـه سیارات دورتر دمای بسیار سردی دارند. اما در کره ماه شدت دمای هر دو سر طیف بسیار زیاد است. در طول روز، دمای کره ماه می تواند به ۲۰۰ درجه ی فارنهایت (حدود ۹۳ درجه ی سانتیگراد) برسد. در دو قطب ماه، دما در حدود منفی ۴۰۰ درجه ی فارنهایت (حدود منفی ۲۰۴ درجه ی سانتیگراد) باقی می ماند. ایـن اختلاف دما به دلیل نبود لایه ی جو در کره ماه است.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

حقایقی شگفت انگیز درباره کره ماه کـه شاید نمی‎دانید

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

کره ماه میلیون ها سال «جوانتر» از زمین است

دانشمندان می گویند کره ماه، بسیار «جوانتر» از ان چیزی است کـه تا کنون تصور می شد. بررسی های جدید و تجزیه مواد به دست آمده از نمونه سنگ های جمع آوری شده از سطح ماه نشان داده کـه ماه، به احتمال زیاد در واقع بین ۴.۴ تا ۴.۴۵ میلیارد سال پیش به وجود آمده است.
به گزارش سایت «اسپیس»، نظریه پذیرفته درباره نحوه پیدایش ماه و سن ان تا پیش از ایـن بر ان بود کـه حدود ۴.۵۶ میلیارد سال پیش، اندکی پس از شکل گیری سامانه خورشیدی (منظومه شمسی)، سیاره ای به بزرگی کره مریخ با زمینِ برخورد کرد.
بر ایـن اساس سن ایـن کره، ۱۰۰ میلیون سال کمتر از ان چیزی است کـه پیشتر تصور می شد. مسأله ای کـه، از جمله، باورهای کنونی درباره دوران نخستین حیات زمین را نیز دستخوش تغییر قرار داده است.
ریچارد کارلسون، از مؤسسه علوم کارنگی در واشینگتن، در بیانه ای در همین باره …
منبع آب موجود در کره زمین و ماه مشترک است

برنامه یکشنبه ۶ اسفند ماه ۹۶ سینما‌های شیراز

بررسی شاخص‌های شیمیایی صخره‌های کره ماه نشان می‌دهد کـه دو سیاره زمین و ماه به هنگام تولد و شکل‌گیری حاوی آب بوده‌اند.
به گزارش وب‌سایت «سایـنتیفیک امریکن»، آزمایش و اندازه‌گیری ترکیب شیمیایی صخره‌های کره ماه نشان می‌دهد کـه برخلاف فرضیه‌های قبلی مبنی بر ایـن کـه آب بر اثر اصابت شهاب‌سنگ‌ها صدها میلیون سال بعد از تولد زمین به ایـن سیاره منتقل شده از آغاز‌ شکل‌گیری کره زمین در ایـن سیاره وجود داشته است.
در عین حال یافتن منبع مشترکی برای آب موجود در کره زمین و ماه، تردیدهای تازه‌ای را در مورد فرضیه‌های مربوط به شکل‌گیری کره ماه مطرح کرده است.
پژوهشگران رشته زمین‌شناسی در دانشگاه «براون» در حومه نیویورک در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند کـه در لایه‌های داخلی کره ماه منابع آب قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. انها با انجام آزمایش‌های متعدد روی نمونه‌های سنگ کره ماه کـه در جریان ماموریت‌های فضایی آپولو پانزده و هفده به زمین منتقل شده متوجه شدند …
اولین جعبه گشایی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس در کره ماه صورت گرفت

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دو روز گذشته سامسونگ در جریان کنفرانس ۲۰۱۸ MWC از دو گوشی پرچمدار جدید خود با نام های گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس رونمایی کرد.
با وجود ان کـه حتی هنوز پیش فروش ایـن دو گوشی آغاز‌ نشده، شرکت “T-Mobile” (اپراتور آلمانی) دست به کار جالبی زده و گوشی های گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس را در کره‌ ماه جعبه گشایی کرده است.
پرچم‌داران سامسونگ از نظر طراحی نسبت به نسل قبل، چندان متفاوت نیست. حاشیه‌های‌های بالا و پایین صفحه‌نمایش در هر دو مدل، حفظ شده اما به‌نظر می‌رسد کـه ضخامت ان‌ها کاهش یافته است. از جمله تغییراتی کـه سامسونگ در طراحی گوشی Galaxy S9 اعمال کرده است، می‌توان به جای‌گیری متفاوت حسگر اثرانگشت در پنل پشتی اشاره کرد.
در ادامه می توانید فیلم جعبه گشایی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس در کره ماه …

بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ

به نقل از سایت راستینه و به گزارش پارس بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ و همه ما می دانیم قرص ها، پمپ ها و جراحی ها برای اختلال نعوظ تاثیر دارند، اما درباره خوراکی ها چطور؟ آیا چیزهایی وجود دارند کـه بتوانیم برای کمک به اختلال نعوظ بخوریم؟ به نظر می رسد ممکن است چنین خوراکی هایی وجود داشته باشد. راستینه در ایـن مقاله خوراکی هایی را معرفی میکند کـه بسیار کمک کننده استند. آیا خوراکی ها روی آلت تناسلی شما تاثیر می گذارند؟ هندوانه ایـن میوه شیرین و با طراوت از ترکیبی برخوردار است کـه می تواند اثرات مشابه داروهای اختلال نعوظ را در رگ های خونی شما داشته باشد. مطالعات می گویند حتی ایـن امکان وجود دارد کـه هندوانه میل جنسی شما را افزایش دهد. اکثر هندوانه آب است، اما مابقی ان سرشار از لیکوپن است، انتی اکسیدانی کـه برای …

  • دسته‌بندی نشده
  • ۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز از کره ماه کـه شاید نمی‌دانید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *