خانه / دسته‌بندی نشده / ۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان به همراه توضیحات

۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان به همراه توضیحات

۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان ، شرط بیمه سلامت برای پوشش خدمات توانبخشی ، گسترش ارائه خدمات توانبخشی به گروه‌هـای هدف/ دسترسی به خدمات، ابزار‌ عدالت در سلامت ، نقش کلیدی آموزش و پرورش در تحقق حقوق شهروندی/ ابلاغ حقوق شهروندی به همه دستگاه‌ها ، باید با بیت المال از آدمها فقیر و نیازمند دستگیری شود/ لزوم تغییر مدل تربیتی در آموزش و پرورش/ انضباط در بیمه‌ها جایگزین حضور مددکاران اجتماعی در جامعه ، افزایش حقوق کارکنان برای سال ۱۳۹۷ چند درصد اسـت؟ .
حسین نحوی نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: خدمات توانبخشی به علت آمار معلولیت‌هـای ناشی از بیماری‌ها، تصادفات جاده‌ای، سکته‌هـای قلبی مغزی و غیره نیازمند توسعه هرچه بیشتر اسـت.
وی  با اشاره به این‌کـه آن‌چه پایه کار ما را دچار اختلال می‌کرد، بازنگری کرده و قوانین حمایت کننده …

۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان

حسین نحوی نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، در گفت‌وگو با خبرنگار 

حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: خدمات توانبخشی به علت آمار معلولیت‌هـای ناشی از بیماری‌ها، تصادفات جاده‌ای، سکته‌هـای قلبی مغزی و غیره نیازمند توسعه هرچه بیشتر اسـت.

وی  با اشاره به این‌کـه آن‌چه پایه کار ما را دچار اختلال می‌کرد، بازنگری کرده و قوانین حمایت کننده و دارای ضمانت را توسعه دادیم، ادامه داد: تصویب لایحه قانون حمایت ازمعلولان با توجه پیگیری‌ها محقق شد کـه با توسعه آن‌ شاهد جذب اعتبارات خواهیم بود.

همه چیز در مورد ارسال آدمها حقوق خدمات درصد دست علائم فرمان مصنوعی معلولان مغز موفقیت نمونه

نحوی نژاد تشکیل دبیرخانه مطالبات حقوق شهروندی معلولان  با افتتاح کنوانسیون حقوق آدمها دارای معلولیت و پیوستن ایران به این‌ کنوانسیون را خبر خوبی برای معلولان کشور دانست و افزود: امیدواریم با ورود هیئت عامل و تخصصی به ایران در عرصه‌هـای جهانی شاهد اخبار خوب و خوشی برای حقوق معلولان در کشور باشیم.

پوشش بیش از یک میلیون معلول تحت نظر سازمان بهزیستی

نحوی‌نژاد در ادامه از حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: ۶۵ درصد این‌ آمار آقایان،۳۵ درصد خانم‌ها هـستند کـه از این‌ میان ۲۵ درصد معلولیت‌هـای تحت پوشش ذهنی و هشت درصد بیماران روانی مزمن را پذیرا هـستیم.

جزییات مطلب ارسال و آدمها و حقوق و خدمات و درصد و دست و علائم و فرمان و مصنوعی و معلولان و مغز و موفقیت و نمونه را میخوانید .

وی ادامه داد: ۱۵ درصد ناشنوایان و گروه شنوایی، ۱۱ درصد بینایی و بیش از ۳۰ درصد اختلالات جسمی حرکتی در سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار گرفتند و ۲ درصد جامعه آدمها ناتوان، نیازمند خدمات توانبخشی هـستند کـه امیدواریم در سایه تخصیص اعتبارات و همکاری خزانه در جهت منابع مالی، بحران مالی سازمان بهزیستی برطرف شود و پاسخگوی مطالبات این‌ گروه باشیم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان

مطالبات معلولان با کمک‌هـای مالی دولت و مجلس حل خواهد شد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در سایه ارتباطات بین‌المللی با کشورهـای همسایه و بهره‌مندی از تجارب موفق در کشورهـای دیگر برای تحقق مطالبات معلولان، انعقاد چهار تفاهم‌نامه بین‌المللی و انتقال دانش کشورهـای موفق در عرصه مطالبات معلولان، امیدواریم شاهد اخبار خوبی برای این‌ گروه از آدمها جامعه باشیم.

قهر مانی کـه ذخیره انقلاب بود اما حقوق نجومی نگرفت/ غنی‌سازی؛ «برگ برنده» مذاکرات هـسته‌ای

وی گفت: مطالبات معلولان با کمک‌هـای مالی دولت و مجلس حل خواهد شد و امیدواریم با تخصیص اعتبارات و همکاری خزانه شاهد بحران مالی سال ۹۶ نباشیم و ۲ درصد جامعه را کـه آدمها ناتوان و نیازمند خدمات توانبخشی هـستند به خوبی مورد حمایت قرار دهیم.

نحوی‌نژاد راه‌اندازی مراکز نگهداری و توانمندسازی معلولان در سایه فراین‌د گرایی را گام مهم دیگری در بهبود شرایط معلولان عنوان کرد و گفت: نهضت مناسب سازی محل زندگـی و کار معلولان و مناسب سازی اماکنی کـه معلولان در آن‌ تردد دارند از دیگر اقداماتی اسـت کـه انجام شده و امیدواریم  با توسعه راه‌اندازی مراکز نگه‌داری معلولان و برنامه مراقبان روزانه شاهد ارائه خدمات بیشتری به این‌ گروه‌ها باشیم.

توضیحات بیشتر در موردارسال آدمها حقوق خدمات درصد دست علائم فرمان مصنوعی معلولان مغز موفقیت نمونه

انتهـای پیام/

شما مطلب ۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان را می خوانید .

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

ارسال آدمها حقوق خدمات درصد دست علائم فرمان مصنوعی معلولان مغز موفقیت نمونه

۱۰ درصد آدمها بالای ۷۰ سال دچار آلزایمر هـستند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  علی امینی‌هرندی، متخص متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در بیست‌وپنجمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران  کـه در هتل المپیک برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران درباره اختلالات حافظه، اظهار کرد: اختلالات حافظه به دو دسته اصلی قابل درمان و غیرقابل درمان تقسیم بندی می‌شوند کـه بیشتر هدف ما تشخیص و پیدا کردن مواردی برای درمان اسـت زیرا ما خیلی نمی‌توانیم روی سیر پیشرفت بیماری، علائم و طول عمر بیمار تأثیر بگذاریم.
وی بیان کرد: اختلالات حافظه قابل درمان گاهی شکل ساده‌ای به خود می‌گیرد به طور مثال کاهش سطح یک ویتامین در بدن می‌تواند علائمی شبیه به بیماری آلزایمر ایجاد کند؛ اگر این‌ موارد به خوبی شناسایی شوند شخص با استفاده دارو خیلی سریع بهبود پیدا می‌کند همچنین گاهی بیماری‌هـایی مثل ناراحتی‌هـای روانپزشکی همچون اختلالات خلقی و بیماری‌هـای نوروتیک شبیه اختلال …
حقوق بازنشستگان چند درصد افزایش داشت؟

تخلف دولت در مصوبه افزایش ضریب حقوق کارکنان در سال ۹۷

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – با اعلام این‌ خبر گفت: حقوق حداقل بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۷ به نسبت سال گذشته ۱۹.۵ درصد افزایش خواهد داشت.
 

وی افزود: برای سایر سطوح مانند سایر سطوح حقوق‌بگیران و شاغلین، شیوه محاسبات تغییر می‌کند و کمی به نسبت سال گذشته پیچیده‌تر می‌شود، از این‌ رو افزایش حقوق دیگر تنها درصد و عدد ثابت نیست و در سال ۱۳۹۷ حقوق برای سایر سطوح با افزایش ۱۰.۱۴ درصدی به‌ علاوه ۲۸۰۸ تومان روزانه در نظر گرفته‌ شده اسـت.آن‌طور کـه وزیر کار گفته برای بازنشستگان به‌ غیر از حداقل بگیران محاسباتی صورت خواهد گرفت کـه این‌ امر نیازمند مصوبه هیات‌ وزیران اسـت و در جلسه هیات‌ وزیران در خصوص آن‌ تصمیم‌گیری خواهد شد.افزایش حقوق بازنشستگان دارای سایر سطوح مزدی، طبق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی باید به پیشنهاد رییس سازمان تامین اجتماعی به وزیر کار ارائه و پس از تایید …
احتمال افزایش حقوق امسال کارکنان تا ۲۰ درصد

خبرگزاری ایسنا: پس از مصوبه دولت برای افزایش بین شش تا ۱۲ درصدی حقوق کارکنان در سال جاری مجلس تصمیم به اصلاح تبصره حقوقی بودجه گرفته اسـت.نماین‌دگان می‌گویند آن‌چه کـه در متن قانون آمده با آن‌چه کـه هدفشان بوده متفاوت اسـت. در این‌ شرایط با تصویب اصلاحیه مجلس حداقل حقوق کارکنان تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
 پیشنهاد بین پنج تا ۱۰ درصدی دولت در لایحه بودجه امسال برای افزایش حقوق کارکنان در نهـایت به بحث‌هـایی در مجلس برای پیش‌برد روالی متفاوت از قبل و افزایش پلکانی حقوق منتهی شد. نماین‌دگان معتقد بودند کـه دولت باید حقوق رده‌هـای پایین‌تر کـه دریافتی کمتری دارند بیشتر افزایش داده و رده‌هـایی کـه دریافتی بالاتری دارند از رشد کمتر و یا حتی نزدیک به صفر برخوردار باشند. به هر صورت در سال جاری دولت در مصوبه‌ای کـه با حضور هیات وزیران بود، افزایش حقوق را مشخص و …

ورزش هـای مناسب برای آدمها مبتلا به بیماری آلزایمر

دست مصنوعی کـه از مغز فرمان می‌گیرد

یک نمونه دست مصنوعی کـه می‌تواند با موفقیت علائم ارسال شده از سوی مغز را اجرا کند، آزمایش شد.
به گزارش روز ۲۶ آذرماه وبسایت «نیو ساین‌تیست» این‌ دست مصنوعی با علائم ارسال شده از سوی مغز یک زن کـه به فلج چهاراندام – دو دست و دوپا – مبتلاسـت، کار کرده اسـت.
حوزه حرکتی دست مصنوعی حدود ۱۰ درجه بوده ولی توانسته تمامی اجسام از جمله سنگ با شکل غیرمتعارف را جابجا کند. حتی در یک آزمایش کـه در فیلم این‌ آزمایش آمده، این‌ دست مصنوعی با موفقیت یک تخم‌مرغ را برداشته و جابه‌جا می‌کند.
دست‌هـای روباتیک و مصنوعی به تنهـایی توانایی این‌ کار را دارند اما ویژگی خاص این‌ آزمایش، ترکیب فرمان‌پذیری اعضای مصنوعی از نورون‌ها یا سلول‌هـای عصبی اسـت.
همچنین «پیتسبورگ گازت» هم گزارشی در مورد این‌ پروژه نوشته و به جزییات آن‌ پرداخته اسـت. این‌ پروژه در دانشگاه «پیتسبورگ» در ایالت پنسلیوانیای آمریکا و با مدیریت «جنیفر کالینگر» اجرا شده …

  • دسته‌بندی نشده
  • ۲ درصد جامعه آدمها ناتوان نیازمند خدمات توانبخشی/ پیگیری برای مطالبات حقوق شهروندی معلولان


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *