خانه / شگفتی‌های طبیعت / ۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا!

۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا!

۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا! ، خطرناک ترین گل دنیا! ، ۱۷ غذای خطرناک در دنیا! ، کیم‌ جونگ اون به کوهنوردی رفت +عکس ، یک تیم کوهنوردی در اشترانکوه مفقود شد ، کوهنوردی که برای نجات کوهنوردان جانش را فدا کرد .
مناظر فراموش نشدنی، یخچال‌های طبیعی درخشان، کولاک‌های شدید و ترشح آدرنالین!!! همهٔ اینها چیزهایی هستند که شما را به یاد ورزش پر هیجان کوهنوردی و علل جذب کوهنوردان می‌اندازد، و دلایلی که باعث می‌گردد گاهی اشتیاق و هوس انجام کارهایی را داشته باشند که خیلی دلایل عقلانی برای آن وجود ندارد. و سپس زندگیشان را به خطر بیاندازند تا به آن قله‌های رام نشدنی برسند. با توجه به آمار حوادث، سایتی به نام Matador Trips، پنج قلهٔ مرگبار در دنیا را شناسایی کرده است که ما در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. پس با عجیب‌ترین همراه باشید.۵- کوه …

مناظر فراموش نشدنی، یخچال‌های طبیعی درخشان، کولاک‌های شدید و ترشح آدرنالین!!! همهٔ اینها چیزهایی هستند که شما را به یاد ورزش پر هیجان کوهنوردی و علل جذب کوهنوردان می‌اندازد، و دلایلی که باعث می‌گردد گاهی اشتیاق و هوس انجام کارهایی را داشته باشند که خیلی دلایل عقلانی برای آن وجود ندارد. و سپس زندگیشان را به خطر بیاندازند تا به آن قله‌های رام نشدنی برسند. با توجه به آمار حوادث، سایتی به نام Matador Trips، پنج قلهٔ مرگبار در دنیا را شناسایی کرده است که ما در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. پس با عجیب‌ترین همراه باشید.

۵- کوه Eiger، سوییس ۳۹۷۰ متر

eiger switzerland 1024x768

همه چیز در مورد خطرناک دنیا شدید طبیعی فراموش کوهنوردی مسیر مناظر

گذشته از اینکه بلندترین قلهٔ این کوه بیش از ۴ متر ارتفاع ندارد و تمامی ۴ رقیب آن قله‌هایی با ارتفاع دوبرابر هستند، اما این کوه خصوصیاتی دارد که باعث می‌شود در این لیست قرار بگیرد. دلیل این انتخاب قسمت شمالی این کوه است، که عملاً تا پایین قائم و راست است. این سراشیبی تند از ۱۰۰ متر پایین‌تر از قله شروع می‌شود و در حدود دو کیلومتر است. برای مدت‌های مدیدی است که هیچ کس موفق به غلبه بر این بخش کوه نشده است. کم و بیش تلاش‌های جدی برای دستیابی به این مهم در سال ۱۹۳۵ انجام شد، اما اولین اقدام موفقیت آمیز در سال ۱۹۳۸ صورت گرفت. پیش از آن تمامی سفرهایی که به این نقطه صورت می‌گرفت با مرگ شرکت گنندگان خاتمه می‌یافت. نخستیم فاتحان این قله A. Chakmayera و L. Fierga آلمانی و F. Kasparecka و G. Harrera اتریشی بودند که جایزه‌ای را نیز از هیتلر دریافت کردند. در کنار این کوه یک خط راه آهن به نام Jungfrau ساخته شده است، که این خط از مرکز تفریحی اسکی Kleine-Scheideg g تا کوه Eiger و Mench در یونگفراویوخ (Jungfraujoch) ادامه دارد. قطعاً هرچه دراین مسیر بالا و بالاتر بروید مناظر تحسین برانگیزتری را شاهد خواهید بود. آخرین ایستگاه این قطار در کوه Jungfraujoch با ارتفاع ۳۴۵۴ متر واقع شده است که بلندترین ایستگاه اروپا نیز محسوب می‌شود. نام این ایستگاه The roof of the world (سقف جهان) است.

۴- کوه کانگچنجونگا (Kanchenjunga)، نپال، هند ۸۵۸۶ متر

kanchenjunga nepal

جزییات مطلب خطرناک و دنیا و شدید و طبیعی و فراموش و کوهنوردی و مسیر و مناظر را میخوانید .

سومین قلهٔ مرتفع جهان

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا!

با اینکه آمار مرگ و میر در طی کوهنوردی در دنیا کاهش یافته است، اما این مسئله در مورد کوه Kanchenjunga صدق نمی‌کند. در طی چند سال گذشته درصد این مرگ‌های تراژیک ۲۲ درصد رشد داشته و هیچ نشانی از کاهش این آمار دیده نمی‌شود. این کوه دارای ۵ قله است، که به “پنج گنجینهٔ برفی” شهرت دارند و بلندی تمام آنها از ۸ کیلومتر بیشتر است. مردم نپال ادعا می‌کنند که بالا رفتن از این کوه برای زنان مشکل‌تر است، زیرا کوه کانگچنجونگا (Kanchenjunga) یک زن است که دوست دارد همهٔ چیزهای اطراف خود را با زیباییش تحت تأثیر قرار دهد و تحمل هیچ رقیبی را در قلمرو خود ندارد. اولین کسانی که موفق به فتح قلهٔ این کوه شدند دو انگلیسی به نام‌های George Brand و Joe Brown بودند که در سال ۱۹۵۵ یعنی ۵۰ سال پس از اولین اقدام برای فتح این کوه (۱۹۰۵) به این مهم دست یافتند. مهم‌ترین خطری که در طی کوهنوردی در این منطقه با آن مواجه می‌شوند بهمن‌های زیاد وشرایط آب و هوای نامطلوب است.

درمان های خانگی گلو درد شدید

۳- کوه نانگا پاربات (Nanga Parbat)، پاکستان ۸۱۲۶ متر

nangaparbat

نهمین قله مرتفع جهان

توضیحات بیشتر در موردخطرناک دنیا شدید طبیعی فراموش کوهنوردی مسیر مناظر

اولین تلاش برای فتح قلهٔ کوه Nanga Parbat در سال ۱۸۹۵ صورت گرفت، اما کوهنوردان ۵۸ سال پس از این تاریخ موفق به دست‌یابی به قله شدند، و تنها یکی از کوهنوردان به این موفقیت دست یافت در حالی که دومین شرکت کننده از این هیئت اعزامی از ارتفاع ۷۳۰۰ متری بازگشت و دیگر ادامه نداد. این قله از لحاظ شرایط و پیچیدگی‌های بالارفتن از آن در رقابت با قلهٔ Chogori است که به عنوان سخت‌ترین قله در زمینهٔ کوهنوردی از آن یاد می‌شود. پاربات دارای ۳ جبهه پهناور است که معروف‌ترین آن‌ها جبهه راپل (Roupal) نام دارد که با ۴٫۵ کیلومتر ارتفاع، مرتفع‌ترین جبههٔ صخره‌ای در دنیا است. با توجه به دشواری‌هایی که برای بالا رفتن از دیوار Roupal وجود دارد و تعداد کسانی که جان خود را در این مکان از دست می‌دهند اینجا را با نام “آدم خوار” یا “کوهستان قاتل” صدا می‌زنند.

۲- کوه (Chogori(K2، پاکستان /چین ۸۶۱۱ متر

chogori 1024x693

شما مطلب ۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا! را می خوانید .

دومین قله مرتفع جهان

این قله که پس از قلهٔ Jomolungma، دومین قلهٔ بلند دنیا محسوب می‌شود، در زمینه کوهنوردی اولین قله‌ای است که بالا رفتن از آن بسیار مشکل است. این کوه در مرز چین قرار دارد و توسط قلل نسبتاً بلند احاطه شده است که بالا رفتن از آنها به دلیل توده‌های یخ بسیار دشوار است. در کنار این عامل، کوهنوردانی که قصد فتح آن را دارند در معرض خطر بهمن نیز قرار دارند. آمار مرگ و میر در اینجا بسیار بالاست: یک چهارم از کسانی برای فتح این قله اشتیاق دارند قبل از رسیدن به نتیجهٔ دلخواهشان که در ارتفاع ۸۶۱۱ متری واقع شده است، فوت می‌کنند. در کل ۱۶۰ نفر موفق به فتح این کوه شده‌اند که ۵ نفر از آنها روسی هستند.

زیدان: عصبانیت بنزما پس از تعویض طبیعی بود

خطرناک دنیا شدید طبیعی فراموش کوهنوردی مسیر مناظر

۱- کوه آناپورنا (Annapurna)، نپال ۸۰۹۱ متر

annapurna

دهمین قله مرتفع جهان

تنها ۱۳۰ نفر موفق شده‌اند از این کوه خطرناک که به نام الههٔ باروری “goddess of fertility” شناخته می‌شود بالا بروند. آمار مرگ و میر در میان کوهنوردان در اینجا به ۴۰ درصد می‌رسد. این قله اولین قلهٔ ۸ هزار متری در دنیا است که توسط انسان فتح شده است، و دو کوهنورد فرانسوی به نام‌های Moris Ertsog و Lui Lachenal در ۳ جون ۱۹۵۰ موفق به این امر شدند. مهم‌ترین مشکل کوهنوردان در این مکان بهمن‌های مکرر و شرایط آب و هوایی غیر قابل پیش بینی است. در سال ۱۹۹۷ بود که در این مکان کوهنورد مشهور آناتولی بوکریف (Anatoli Bukreev) که ۱۱ تا از ۱۴ قلهٔ ۸ هزار متری که در کرهٔ زمین یافت می‌شود را فتح کرده بود، فوت کرد.

خطرناک, دنیا, شدید, طبیعی, فراموش, کوهنوردی, مسیر, مناظر
۲ امتیاز ۵/۵
منبع فارسیکجارو
این مطلب در مورد خطرناک دنیا شدید طبیعی فراموش کوهنوردی مسیر مناظر می باشد .
منبع خارجیTravel Vivi
۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا!

۱۰ مکان زیبای طبیعی دنیا از نگاه یونسکو!

در سراسر دنیا مکان‌های تاریخی و طبیعی بسیاری وجود دارد که همه ساله میلیون‌ها نفر با هدف دیدن این اماکن بار سفر بسته و به صنعت گردشگری رونق می‌بخشند. اصلی‌ترین نهاد متولی گردشگری و آثار طبیعی باستانی در سراسر دنیا سازمان یونسکوست که این آثار را در ۲ گونه میراث جهانی طبیعی و میراث جهانی باستانی دسته‌بندی می‌کند. امروز به ۱۰ منطقه زیبای طبیعی از دید یونسکو که در سراسر جهان وجود دارد، می‌پردازیم؛ مناطقی دیدنی که حتی با دیدن تصاویر آنها می‌توان بخشی از بزرگی و شکوه و آرامش نهفته در این طبیعت دست نخورده را درک کرد.۱۰- بهشت طبیعت، جزایر تاسمانیا جزایر تاسمانیا را می‌توان جزایری در انتهای دنیا نامید. این منطقه بسیار زیبا را بهشت طبیعت نامیده‌اند. جزایر تاسمانیا در نیمکره جنوبی قرار دارد و تحت مالکیت کشور استرالیاست.گردشگرانی که در جستجوی زیبایی و آرامش به این جزایر سفر می‌کنند می‌توانند از طریق مسیرهای هوایی یا …

زردی نوزاد تا چند درجه خطرناک است؟

حدود ۶۰ درصد نوزادان با وزن طبیعی و ۸۰ درصد نوزدان نارس در هفته اول بعد از تولد زرد می‌شوند. در بعضی از نوزادان، فقط بخش سفید چشم زرد می‌گردد، بعضی دیگر نه فقط چشم، بلکه پوست بدنشان نیز زرد می‌شود. زرد شدن به این علت است که ماده رنگی به نام بیلی روبین در خون این نوزادان به وجود می‌آید. این ماده در بافت‌های مختلف بدن مخصوصاً در چشم و پوست نوزاد جمع شده و رسوب می‌کند. در نتیجه پوست بدن زرد می‌گردد. ماده رنگی بیلی روبین معمولاً در نتیجه تخریب بیش از حد گلبول‌های قرمز خون نوزاد به وجود می‌آید، ولی علل دیگری نیز دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:    زردی طبیعی دوران نوزادی (زردی فیزیولوژیک)    ناسازگاری خون مادر و جنین و پیدایش زردی    زردی ناشی از شیر مادر    علت‌های دیگر زردی نوزاداندرجه زردی نوزادان چیست؟ درجه زردی نوزادان در روز‌های بدو تولد به دلیل سطوح بالای بیلی …

کوه های هوآشان در چین خطرناک ترین مسیر پیاده روی در جهان

به نقل از سایت تاپ ناب و به گزارش پارس کوه های هوآشان در چین خطرناک ترین مسیر پیاده روی در جهان و

خطرناک ترین و پرهیجان ترین مسیر پیاده روی دنیا
مسیر پیاده روی در کوه های هوآشان به دلیل ارتفاع زیاد و مسیرهای صعب العبور و نا امن آن را تبدیل به خطرناک ترین مسیر پیاده روی در دنیا کرده است که البته قدم گذاشتن در این مسیر بیار هیجان انگیز است.
در نزدیک شهر هوآیین در استان شاآنشی  چین، سلسله کوه‌های هوآشان قرار دارد که مسیر صخره‌ای و خطرناکی برای صعور به قله‌ی آن وجود دارد و به مقیاسی برای سنجش شجاعت و ریسک‌پذیری افراد تبدیل شده است. این مسیر باریک و خطرناک صعود به قله توسط بومیان آن منطقه‌ی مقدس ساخته شده است. در بالای این قله چایخانه‌ی مشهوری وجود دارد که پس از پیمودن این مسیر خارق‌العاده و در عین حال خطرناک، پذیرای شما خواهد بود.

خطرناک‌ترین مسیر پیاده‌روی دنیا …

  • شگفتی‌های طبیعت
  • ۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *