خانه / دنیای خوراکی‌ها و رستوران‌ها / ۱۷ غذای خطرناک در دنیا!

۱۷ غذای خطرناک در دنیا!

۱۷ غذای خطرناک در دنیا! ، خطرناک ترین گل دنیا! ، ۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا! ، آداب جالب غذا خوردن در کشور های مختلف دنیا !! ، غذای جامد برای نوزاد، قاشق بهتره یا انگشت؟ ، هفت غذای که تصور می‌کنیم سالم هستند ، اما نیستند! .
اغلب خوردن خوراکی‌های جدید از کشورها و فرهنگ‌های گوناگون برای انسان لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است. اما لزوماً تمامی این خوراکی‌های محبوب و معروف را نمی‌توان سالم، بی خطر و لذیذ تلقی کرد و حتی امتحان کردن برخی از آن‌ها واقعاً شجاعت می‌خواهد. در این مقاله ۱۷ غذای بومی از کشورهای مختلف را همراه با خطرات احتمالی ناشی از خوردن آنها برای شما شرح خواهیم داد. با عجیب‌ترین همراه باشید.۱۷- فوگو (fugu)، ژاپنفوگو نام نوعی ماهی بادکنکی‌ای است که در ژاپن محبوبیت زیادی دارد. مصرف این ماهی به صورت سرخ شده، آب‌پز و حتی خام که به نام ساشمی (sashimi) شناخته می‌شود …

اغلب خوردن خوراکی‌های جدید از کشورها و فرهنگ‌های گوناگون برای انسان لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است. اما لزوماً تمامی این خوراکی‌های محبوب و معروف را نمی‌توان سالم، بی خطر و لذیذ تلقی کرد و حتی امتحان کردن برخی از آن‌ها واقعاً شجاعت می‌خواهد. در این مقاله ۱۷ غذای بومی از کشورهای مختلف را همراه با خطرات احتمالی ناشی از خوردن آنها برای شما شرح خواهیم داد. با عجیب‌ترین همراه باشید.

۱۷- فوگو (fugu)، ژاپن

fugu

همه چیز در مورد انسان جدید خطرناک خوردن دنیا غذا کشور

فوگو نام نوعی ماهی بادکنکی‌ای است که در ژاپن محبوبیت زیادی دارد. مصرف این ماهی به صورت سرخ شده، آب‌پز و حتی خام که به نام ساشمی (sashimi) شناخته می‌شود مشکل ندارد، اما به هیچ عنوان نباید کبد و اعضای داخلی بدن ماهی را بخورید زیرا حاوی نوعی سم کشنده به نام تترودوتوکسین است. گزارشی که از آمار مسموم شدگان با این ماهی در دست است، نشان می‌دهد بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶، ۴۴ نفر توسط مصرف سم موجود در این ماهی جان باخته‌اند و همچنین در سال ۲۰۱۵ نیز ۵ مرد بلافاصله پس از مصرف کبد ماهی به کام مرگ رفتند.

۱۶- قورباغه بزرگ آفریقایی (bullfrog)، نامیبیا در آفریقا

bullfrog

جزییات مطلب انسان و جدید و خطرناک و خوردن و دنیا و غذا و کشور را میخوانید .

معمولاً آفریقایی‌ها تمامی اعضای این قورباغهٔ بسیار بزرگ را میل می‌کنند و فقط به خوردن پاهای آن اکتفا نمی‌کنند. اما لازم به ذکر است که این قورباغه حاوی نوعی مادهٔ سمی‌ای است که معمولاً در نوع جوان و نابالغ آن بیشتر یافت می‌شود و مصرف آنها مشکلات جدی کلیوی را به همراه خواهد داشت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۷ غذای خطرناک در دنیا!

۱۵- گیاه آکی (ackee)، جامائیکا

ackee

آکی گیاهی است که در کشورهای غرب آفریقا یافت می‌شود و دراین مناطق بسیار محبوب است، اما باید توجه داشت که میوهٔ آن را باید به صورت کاملاً رسیده مصرف کرد، زیرا در غیر این صورت به استفراغ جامایکایی مبتلا شده و دچار تشنج مرگبار می‌شوید. همچنین باید از خوردن دانه‌های سیاه رنگ آن که حاوی نوعی سم به نام هیپوگلیسین است، اجتناب کرد، زیرا می‌تواند سبب برهم زدن عملکرد آنزیم‌های حیاتی بدن شوند. طبق گزارشات در مورد تلفات ناشی از مصرف این میوه، سالانه حدود ۱۰۰۰ نفر از مردم در جزیره جامائیکا توسط استفادهٔ نادرست از این گیاه مسموم می‌شوند.

۱۴- ساناکجی (sannakji)، کره

sannakji

توضیحات بیشتر در موردانسان جدید خطرناک خوردن دنیا غذا کشور

ساناکجی نوعی غذا است که از قطعات اختاپوسی که تازه کشته شده تشکیل می‌شود و به همراه کنجد و روغن کنجد سرو می‌شود. این غذا را به صورت کاملاً خام مصرف می‌کنند اما باید به دفعات فراوان آن را جوید زیرا خطر بسته شدن راه‌های تنفسی به‌وسیلهٔ حفره‌های مکنده و زنده روی بازوهای اختاپوس وجود دارد. سالانه حدود ۶ نفر به علت خفگی ناشی از بلعیدن ساناکجی جان خود را از دست می‌دهند.

۱۳- صدف قرمز (blood clams)، چین

blood clams

شما مطلب ۱۷ غذای خطرناک در دنیا! را می خوانید .

صدفی است که به دلیل رگه‌های خونی که در آن وجود دارد به صدف خونی یا قرمز مشهور است. در شانگهایِ چین قبل از سرو این صدف، آن را به مقدار خیلی کم می‌جوشانند اما بازهم خوردن این صدف واقعاً دل و جرات می‌خواهد، زیرا حاوی انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها است که منجر به بیماری‌های متعددی از جمله هپاتیت A,E، تب تیفویید و اسهال خونی می‌شود. در سال ۱۹۹۸ در شانگهای حدود ۳۰۰٫۰۰۰ نفر در نتیجهٔ مصرف این صدف به ویروس‌ها و باکتری‌هایی آلوده شدند که منجر به مرگ ۳۱ نفر از آنها شد. در کل حدود ۱۵ درصد از کسانی که این صدف را میل می‌کنند مسموم می‌شوند.

توضیح سازمان زندان‌ها درباره اعتصاب غذای بقایی

۱۲- هاکارل (hákarl)، گرینلند

hákarl‌

انسان جدید خطرناک خوردن دنیا غذا کشور

هاکارل (hákarl) که در زبان قبائل مائوری زلاند نو به معنای جشن است در واقع نام نوعی غذا است که از گوشت فاسد کوسه تهیه می‌شود. نکتهٔ قابل توجه در مورد این گوشت این است که چنان بوی نامطبوعی دارد که مردم بومی ایسلند که در نزدیکی گرینلند هستند، می‌گویند بوی این گوشت فاسد همیشه از گرینلند به مشام می‌رسد و بسیار منزجرکننده است. روش تهیه آن بدین صورت است که گوشت را برای مدت ۶ ماه در مکانی مدفون می‌کنند و روی آنرا با شن و ماسه می‌پوشانند و سنگ بزرگی را نیز برای خارج شدن مایعات بدن کوسه برروی آن قرار می‌دهند وسپس این گوشت فاسد را به قطعات کوچک برش می‌دهند و اجازه می‌دهند تا خشک شود و نهایتاً آن را همراه با نان گندم سیاه میل می‌کنند.

انسان, جدید, خطرناک, خوردن, دنیا, غذا, کشور

۱۱- کاسو مارزو (casu marzu)، ایتالیا

casu marzu

کاسو مارزو نام پنیری است که در زبان ایتالیایی به معنای پنیر فاسد است و به عنوان خطرناک‌ترین پنیر دنیا شناخته می‌شود. این پنیر که در روستای ساردینا در ایتالیا تهیه می‌شود در محیطی غیر بهداشتی بدون هیچ پوششی بر روی آن درست می‌شود و حتی پرندگان در نزدیکی محل تهیه آن تخمگذاری می‌کنند. طی فرایند تخمیر این پنیر فاسد کرم‌هایی در آن رشد می‌کنند که درصورت زنده ماندن در بدن انسان منجر به بیماریهای روده‌ای می‌شود. ورزات بهداشت ایتالیا مصرف این پنیر را ممنوع اعلام کرده و معمولاً روستاییان فقط آن را برای مصرف خود تهیه می‌کنند.

۱۰- عروس دریایی نومورا یا echizen kurage، ژاپن

echizen kurage

این مطلب در مورد انسان جدید خطرناک خوردن دنیا غذا کشور می باشد .

عروس دریایی نومورا که نوعی عروس دریایی بسیار بزرگ است در میان ژاپنی‌ها به نام echizen kurage شناخته می‌شود و غذای بسیار محبوبی در ژاپن است. اما برای مصرف آن باید حتماً قسمت‌های سمی آنرا جداکرد و سپس آنرا پخت تا ریسک خوردن این موجود دریایی از بین برود و تبدیل به یک خوراک لذیذ برای دوست‌دارانش شود.

۹- pangium edule، جنوب غربی آسیا

pangium edule

۱۷ غذای خطرناک در دنیا!

این میوه که در کشورهای آسیای غربی رشد می‌کند به نام میوهٔ تهوع معروف است. برای مصرف آن باید به یکی از دو روش زیر عمل کرد تا از مسموییت جلوگیری کنید ابتدا پوست آن را جدا کرده و سپس در آب بجوشانید یا اینکه آن را بجوشانید و به مدت یک ماه در برگ‌های موز و خاکستر دفن کنید. اما نام مادهٔ سمی موجود در این میوه که برای انسان خطرناک است هیدروژن سیانید (hydrogen cyanid) است.

غذاهای پرکالری برای لاغرها

۸- fesikh، مصر

fesikh

فسیخ نام نوعی ماهی است که در مصر غذایی بسیار پرطرفدار است. این ماهی تخمیر شده را پس از آنکه در آفتاب خشک شد و به مدت یک سال در نمک خوابانده شد در جشن بهار مخصوص مردم مصر که به نام جشن شم‌النسیم (shem el-essim) شناخته می‌شود و در روز دوم ماه می برگزار می‌شود، میل می‌کنند. اما احتمال مسمومیت با این ماهی محبوب هم وجود دارد و طبق آمارهای موجود سالانه تعداد زیادی از مردم مصر به‌وسیلهٔ این ماهی مسموم می‌شوند. در سال ۲۰۱۵ هم تا کنون ۶ نفر به دلیل مصرف آن راهی بیمارستان شده‌اند.

۷- کاساوا، مانیوک (cassava)، آمریکای جنوبی

cassava

کاساوا یا کاساوا مانیوک نام گونه‌ای گیاه است که در آمریکای جنوبی یافت می‌شود و دارای دو نوع تلخ و شیرین است. این گیاه را می‌توان به صورت آب‌پز، سرخ شده، بخارپز، کبابی، گریل شده و له شده مصرف کرد. اما اگر این گیاه که شامل مقدار زیادی لینامارین است را به صورت خام مصرف کنید در بدن تبدیل به سم سیانید شده و باعث مسمومیت شدید می‌شود. در سال ۲۰۰۵، ۲۷ کودک فیلیپینی که از این گیاه به عنوان میان وعده در مدرسه استفاده کرده بودند جان خود را از دست دادند.

۶- مغز میمون، آسیا

meymon

مغز میمون یک غذای بسیار محبوب در بسیاری از کشورهای آسیایی است و به صورت خام و پخته شده سرو می‌شود. مصرف این غذا باعث می‌شود انسان به بیماری‌ای به نام کروتسفلد ژاکوب مبتلا شود که نوعی بیماری عصبی و کشنده است.

۵- ابسنت (absinthe)، اروپا

absinthe

این گیاه را بیشتر به صورت نوشیدنی میل می‌کنند که خوردن آن نیز باعث آشفتگی و خارج شدن از حالت طبیعی می‌شود. معمولاً نوشیدنی که از این گیاه تهیه می‌شود، مخلوطی از رازیانه شیرین (sweet fennel)، آنیس شیرین (sweet anise) و گیاه افسنتین است که حاوی نوعی مادهٔ شیمیایی سمی به نام thujone است. این نوشیدنی توهم زا، روانگردان و اعتیاد آور است. همچنین عوارض ناشی از مصرف آن اقدام به خودکشی، ابتلا به بیماری سل و صرع است.

۴- ایلدبری (elderberries)، در سراسر جهان

elderberries

این میوه به صورت کاملاً رسیده و پخته شده مصرف می‌شود البته بدون دانه، شاخه و برگهایش، زیرا در آنها مادهٔ سمی سیانید وجود دارد. اگر این میوه را در حالی که کاملاً رسیده یا پخته نشده مصرف کنید به تشنج و اسهال شدید مبتلا خواهید شد.

۳- بادام هندی خام، درسراسر جهان

badam hendi

هرگز بادام هندی را به صورت خام میل نکنید. زیرا زمانی که خام هستند دارای نوعی مادهٔ شیمیایی به نام اروشیول (urushiol) است که در پیچک سمی هم یافت می‌شود و مصرف مقدار زیادی از این مادهٔ شیمیایی سمی منجر به مرگ می‌شود. البته بادام‌هایی که در مغازه‌ها به فروش می‌رسند را بخارپز می‌کنند تا مادهٔ شیمیایی موجود در آن از بین برود.

۲- برگهای ریواس، درسراسر جهان

rivas

 

برگ‌های ریواس دارای نوعی اسید به نام اگزایک هستند که با مصرف این برگ‌ها این اسید به بلورهای کریستالی سمی در کلیه‌های شما تبدیل می‌شوند. علائم مسمومیت توسط برگ‌های این گیاه تنگی نفس، تهوع، اسهال، درد چشم، احساس سوزش در دهان و گلو و ادرار به رنگ قرمز است.

ترافیک پرحجم در محور‌های ۷ استان کشور

۱- میوهٔ ستاره‌ای، در سراسر جهان

setareee

این میوه که به شکل ستاره است بیشتر در جنوب شرقی آسیا یافت می‌شود و یکی از کم کالری‌ترین میوه‌ها است که سرشار از ویتامین سی نیز است. اما اگر شما مشکلات کلیوی دارید و کلیه‌هایتان به خوبی عمل نمی‌کنند حتی ۱۰۰ میلی لیتر از آب این میوه برای شما سمی است زیرا حاوی مادهٔ سمی نوروتوکسین است که بر روی مغز و اعصاب آثار مخربی دارد. اما کسانی که کلیه‌هایشان به خوبی عمل می‌کنند قادرند این مادهٔ شیمیایی را فیلتر کنند.

۲ امتیاز ۵/۵
منبع فارسیکجارو
منبع خارجیBusiness Insider

آداب جالب غذا خوردن در کشور های مختلف دنیا!!

آداب جالب غذا خوردن در کشور های مختلف دنیا!!

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ –
گردشگری,جالب انگیز,جهان گردی,فرهنگ ملل,دانستنی ها,مقالات آموزشی

عجیب‌ترین آداب و اصول غذا خوردن در کشورهای مختلف دنیا+تصاویر


 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با ورود به هر کشوری در واقع شما حکم نماینده آن کشور و سفیر آن سرزمین را دارید پس دانستن این موارد هم باعث می شود شما در رستوران های کشور مقصد جلب توجه نکنید و هم اینکه نماینده خوبی برای کشورتان باشید و البته اینکه آداب جالب غذا خوردن فقط مخصوص کشور های دور و مختلف و رستوران ها نمی باشد بلکه در همین ایران خودمان هم هستند شهر هایی هستند که آداب عجیب غذا خوردن دارند.
 
نوع غذا خوردن در کشور های مختلف جهان
یکی از آداب عجیب غذا خوردن اسپانیایی ها این است که به زود ترک کردن میز غذا کمی حساسند پس بعد از تمام شدن غذا مدتی سر میز نشسته و به صحبت و گفتگو با بقیه افراد بپردازید.
در فرانسه بهتر است که دست هایتان را روی میز کنار بشقابتان بگذارید و از گذاشتن دست ها روی پاها و زیر …

۸ غذای جدید و خوشمزه با مرغ (۱)

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس ۸ غذای جدید و خوشمزه با مرغ (۱) و ماهنامه سفره ایرانی: مرغ منبع بسیار خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را فراهم می کند. افرادی که می خواهند مقدار چربی غذای خود را کاهش دهند، می توانند از گوشت مرغ استفاده کنند. گوشت سینه مرغ در مقایسه با ران چربی کمتری دارد. با مرغ غذاهای متنوع و زیادی را می توان تهیه کرد که در اینجا چند نمونه را در اختیارتان قرار می دهیم.نکاتی درباره مرغ•    گوشت مرغ باید بوی طبیعی داشته باشد. اگر بوی مرغ غیرطبیعی باشد نشانه فاسد بودن گوشت است.•    گوشت مرغ فساد تیره، پرخون یا کبود است. گوشت مرغ در اثر نگهداری در شرایط نامناسب به تدریج خاکستری و سبز رنگ می شود که بایستی در این مواقع از …

  • دنیای خوراکی‌ها و رستوران‌ها
  • ۱۷ غذای خطرناک در دنیا!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *