خانه / اخبار سیاسی / دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد به همراه توضیحات

دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد به همراه توضیحات

دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد ، انچه بیماران قلبی باید قبل از مسافرت بدانند ، بیماران قلبی در ایـران جوان‌تر می‌شوند ، احتمال افزایش حملات قلبی در بیماران مبتلا به التهاب روده ، دستگاه رمزگشای آیفون ساخته شد ، طراحی دستگاه هشدار قند خون ایـرانی برای دیابتی ها/ نبود تجهیزات هشدار قند خون برای بیماران دیابتی‌ .

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  برترین روش درمانی “نارسایی قلبی” عمل پیوند قلب است. بیماران مبتلا، قبل از عمل پیوند، دستگاه ” کمک رسان بطنی” (VADs) را به قلب خود متصل می‌کـنند.
بیشتربخوانید:ربات هـای خوردنی دارو را به بدن می رساند
ایـن دستگاه ظرفیت پمپاژ خون به بطن چپ را افزایش می‌دهد. به نحوی کـه خون کافی برای تمام بدن فراهم …

دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد

 به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  برترین روش درمانی “نارسایی قلبی” عمل پیوند قلب است. بیماران مبتلا، قبل از عمل پیوند، دستگاه ” کمک رسان بطنی” (VADs) را به قلب خود متصل می‌کـنند.

همه چیز در مورد آمریکا بیمار دستگاه رباتیک ساخته سید حسن نصرالله قلب کمک

بیشتربخوانید:

ربات هـای خوردنی دارو را به بدن می رساند


ایـن دستگاه ظرفیت پمپاژ خون به بطن چپ را افزایش می‌دهد. به نحوی کـه خون کافی برای تمام بدن فراهم می شـود. با ایـن حال ممکن است با پمپاژ مصنوعی ایـن دستگاه، خون در بدن لخته شـود کـه ممکن است موجب سکته مغزی یا قلبی شـود. به همین علت برای پیشگیری از ایـن خطر، باید از رقیق کـنندهـای خون در ایـن دستگاه استفاده شـود.

در همین راستا، تیمی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه “هاروارد” با همکاری بیمارستان بچه ها “بوستون”، دستگاه رباتیکی ساختند کـه بدون داشتن هیچ گونه عوارض جانبی از قبیل سکته، به ضربان منظم قلب کمک می‌کند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد

ایـن ربات متشکل از سه بخش است. یک قالب نیم دایره‌ای کـه دور قلب قرار می‌گیرد، یک باند عضلانی برای انقباض قلب و یک بخش لنگر مانند برای ثبات قلب.

ایـن دستگاه با موفقیت روی خوک‌هـای آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار گرفته است.

نارسایی‌هـای قلبی معمولا زمانی رخ می‌دهند کـه یکی از دو بطن راست یا چپ نتواند به خوبی عمل کند.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا بیمار دستگاه رباتیک ساخته سید حسن نصرالله قلب کمک

ایـن دستگاه رباتیک برای تمامی بخش‌هـای قلبی ساخته نشده است و تنها در “بطن” قلب قرار می‌گیرد.

صرفه‌جویی در مواد استفادهی و نیروی انسانی به کمک ربات‌هـای دانش‌بنیان

ایـن دستگاه بر خلاف دستگاه‌هـای ” کمک رسان بطنی” ( VADs) نیازمند رقیق کـننده خون نیست و عوارض جانبی مانند ایجاد لخته در خون ندارد.

شما مطلب دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد را می خوانید .

انتظار می‌رود کـه توسعه ایـن دستگاه رباتیک به ۲۶ میلیون بیمار مبتلا به “نارسایی قلبی” در سراسر جهان کمک کند. به خصوص به بچه هـای کـه به علت عوامل ارثی، خون کافی ندارند.

گفتنی است ایـن دستگاه هنوز روی انسان آزمایش نشده است و لازم است برای استفاده ان روی بیماران، آزمایشات بالینی انجام شـود.

آمریکا بیمار دستگاه رباتیک ساخته سید حسن نصرالله قلب کمک

قرار است در آینده، اندازه “پمپ هوا” ایـن دستگاه کوچک‌تر شـود تا به راحتی قابل حمل باشد.

نتایج ایـن مطالعه در مجله ” Science Robotics” منتشر شد.

منبع: ایسنا

انتهـای پیام/

ایـن مطلب در مورد آمریکا بیمار دستگاه رباتیک ساخته سید حسن نصرالله قلب کمک می باشد .

ساخت دستگاه رباتیکی برای کمک به بیماران “نارسایی قلبی”

منابع
سایت خبرگزاری جوان

دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

آمریکا, بیمار, دستگاه, رباتیک, ساخته, سید حسن نصرالله, قلب, کمک

پمپ رباتیک قلب از کار افتاده را احیا می‌کند (+عکس)

به نقل از سایت عصر ایـران و به گزارش پارس پمپ رباتیک قلب از کار افتاده را احیا می‌کند (+عکس) و ایـن دستگاه به خصوص برای نجات جان بچه هـای مناسب است کـه به طور مادرزاد دچار بیماری قلبی استند. بیشتر اوقات یک سمت قلب چنین بچه هـای دچار مشکل است. مهر – محققان بیمارستان بچه ها بوستون یک پمپ نرم رباتیک ساخته‌اند کـه قلب از کارافتاده را احیا می‌کند. ایـن پمپ کوچک با آرام فشردن بخشی از قلب از کارافتاده جان بیمار را نجات می‌دهد.
ایـن دستگاه به خصوص برای نجات جان بچه هـای مناسب است کـه به طور مادرزاد دچار بیماری قلبی استند. بیشتر اوقات یک سمت قلب چنین بچه هـای دچار مشکل است.

مدیریت موثر تیم به کمک الگوی POSDCORB

در حال حاضر پمپ‌هـای ماشینی موجود از فلزات سخت ساخته شده‌اند و جریان خون باید از پمپ بگذرد و به همین علت در معرض مواد غیر طبیعی قرار می‌گیرد.
اما دستگاه جدید شامل سه بخش است؛ یک قالب C شکل کـه …
با کمک هم، دستگاه تنفسی برای بیماران نیازمند تهیه کنیم

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس با کمک هم، دستگاه تنفسی برای بیماران نیازمند تهیه کنیم و نفس بیماران مستمند شمال غرب کشور به کمک‌هـای ما بسته است. بیمارستان خیریه امید کـه تا کنون هزار ان بیمار نیازمند را مداوا و بسیاری از مبتلایان به سرطان را از مرگ نجات داده است، ایـنک در صدد تکمیل بخش ICU داخلی است کـه تمام تجهیزات پزشکی ایـن بخش نیز خریداری شده است، ولی ۷ دستگاه ونتیلاتور کم دارد کـه قیمت ان حدود ۸۰۰ میلیون تومان است (مارک Drager مدل SAVINA ۳۰۰)، با توجه به اهمیت حیاتی ایـن دستگاه در نجات جان بیماران، امید است هموطنان همچون گذشته دست یاری دهند.از انجا کـه بیمارستان خیریه امید -کـه در مرکز آذربایجان غربی قرار دارد و کل شمال غرب کشور را به ویژه در حوزه بیماران مبتلا به سرطان پوشش می‌دهد – متکی به کمک‌هـای مردمی بوده، توان تأمین ایـن …
موسیقی به کمک بیماران آلزایمری می‌آید


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ افـراد مبتلا به زوال عقل با دنیای روبرو استند کـه برای ان‌ها ناآشنا بوده و موجب ایجاد حس اضطراب و نابودی در ان‌ها می‌شـود.
پزشک «جف اندرسون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یوتا آمریکا، در ایـن باره می‌گوید: «ما معتقدیم موسیقی می‌تواند با تاثیر بر منطقه توجه مغز کـه هنوز کارکرد نسبی دارد به تسکین اضطراب و نگرانی در افـراد مبتلا به زوال عقل از جمله آلزایمر کمک کند.»
نتایج شیوه جدید نشان می‌دهد فعال کردن مناطق مجاور مغز می‌تواند فرصتی برای به تاخیر انداختن زوال مداوم ناشی از بیماری باشد.
بیشتر بخوانید:۹ ترفندی موثر در پیشگیری از آلزایمر
به مدت سه هفته، محققان به شرکت کـنندگان در انتخاب آهنگ‌هـای موردعلاقه و پرمعنی کمک کردند و به ان‌ها و پرستارشان در مورد استفاده از دستگاه‌هـای پخش آموزش دادند.
محققان می‌گویند: «زمانیکـه هدفون بر روی گوش بیماران مبتلا به زوال عقل گذاشته شده و آهنگی آشنا برایشان پخش می‌شـود …

چگـونه بیمار نشویم؟

سید حسن نصرالله: آمریکا ساکت نمی‌ماند

خبرگزاری مهر: سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در همایش بزرگ انتخاباتی در استان بقاع لبنان گفت: از همه کسانی کـه مراتب تایید و موضع محکم خود را در برابر همه شایعات و تحلیل ها و هجمه رسانه ای کـه از روز اول در منطقه بقاع به ویژه بعلبلک و هرمل وجود داشت اعلام کردند، تشکر می کنم. از همه مردان، خانم ها و بزرگ و کوچک کـه مراتب وفاداری و موضع خود را در برابر هجمه رسانه ای اعلام کردند، تشکر می کنم.
وی افزود: از همه کسانی کـه عرایض نوشته شده با خون یا کسانی کـه شمشیر و تفنگ اجداد و آباء خود را فرستادند، تشکر می کنم و من خود را بخشی از انها می دانم.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ایـن بقاع است بقاع امام موسی صدر و عباس الموسوی و بقاع رزمندگان و ایـن زحله و …

  • اخبار سیاسی
  • دستگاه رباتیک برای کمک به بیماران قلبی ساخته شد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *