خانه / اخبار / ‍ محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید

‍ محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید

‍ محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید ، محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید ، چراغ سبز شورا به شهردار شدن محسن هاشمی ، رسولی: محسن هاشمی نمی‌تواند شهردار شود ، علت استعفای شهردار تهران از زبان محسن هاشمی +فیلم ، اخبار ضدونقیض از استعفای شهردار تهران/نژادبهرام: بی‌خبریم/ محسن‌ هاشمی: فعلاً حرفی نمی‌زنم .
پس از آنکه محمد علی نجفی، شهردار تهران، استعفای خود را تقدیم شورای شهر کرد، این شورا با اکثریت آرا، عدم پذیرش این درخواست را به تصویب رساند و پس از آن و تنها یک روز بعد از استعفای اول، نجفی برای بار دوم استعفای خود را تقویم شورای شهر کرد که این بار اعضای شورا با آن موافقت کردند.
 

به دنبال کناره‌گیری نجفی، اعضای شورا، سمیع‌الله حسینی مکارم را به سرپرستی برگزید؛ انتخابی که البته به دلیل سابقه همکاری مکارم با قالیباف و همچنین قرار گرفتن نام او در فهرست نجومی بگیران املاک با انتقادات جدی همراه شد. از …

پس از آنکه محمد علی نجفی، شهردار تهران، استعفای خود را تقدیم شورای شهر کرد، این شورا با اکثریت آرا، عدم پذیرش این درخواست را به تصویب رساند و پس از آن و تنها یک روز بعد از استعفای اول، نجفی برای بار دوم استعفای خود را تقویم شورای شهر کرد که این بار اعضای شورا با آن موافقت کردند.
 
به دنبال کناره‌گیری نجفی، اعضای شورا، سمیع‌الله حسینی مکارم را به سرپرستی برگزید؛ انتخابی که البته به دلیل سابقه همکاری مکارم با قالیباف و همچنین قرار گرفتن نام او در فهرست نجومی بگیران املاک با انتقادات جدی همراه شد. از این روی، انتظار می‌رود، دوران سرپرستی او در شهرداری چندان طولانی نشود و اعضای شورا به سرعت وارد روند انتخاب شهردار جدید تهران شوند.
با این حال، در روزهای گذشته، خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که احتمال شهردار شدن محسن هاشمی قوت یافته و ممکن است در روزهای آینده، شورای شهر، وی را به عنوان شهردار جدید معرفی کند؛ اما این موضوع با واکنش های مختلفی از سوی نمایندگان مجلس و برخی از سیاستمداران کشور روبه رو شده است.
برخی از جمله ابطحی و تاجزاده بر این باورند که انتخاب شهردار از میان اعضای شورای شهر اشکالی ندارد و ورود یک اصولگرا به جمع اعضای شورا، خدشه ای در تصمیمات وارد نخواهد ساخت. از سوی دیگر، برخی دیگر از اصلاح طلبان این کار را مخالف آرای مردمی قلمداد می کنند و بر این باورند، اصلاحات باید به اعتماد مردم احترام بگذارد.
در همین خصوص برخی نمایندگان مجلس، واکنش هایی به این موضوع داشتند؛ هرچند نمایندگان مردم تهران بر این اعتقاد هستند که نباید در مصادیق ورود کنند، عواقبی را نیز برای شهردار شدن برخی اعضای شورای شهر تهران متصور هستند.
سیدفرید موسوی در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: من فکر می کنم مردم کسانی را انتخاب کرده اند که علاوه بر آنها، به حساسیت این موضوع و نقشی که شهردار تهران در نظام مدیریت شهری کشور و همچنین شهردار تهران در امورات جاری خود مردم تهران دارد، واقف هستند.
وی گفت: با این حال، نمایندگان تهران در مجمع نمایندگان استان تهران بنا دارند، ورود خاصی به این موضوع و بخصوص در مورد مصادیق نداشته باشند و امیدواریم که اعضای شورای شهر، بهترین تصمیم را برای شهر تهران بگیرند و ما نیز از تصمیم آنها پشتیبانی خواهیم کرد.
این نماینده مردم تهران گفت: امیدواریم که اعضا زودتر به جمع بندی برسند. با توجه به اینکه در زمان نجفی، برخی ریل گذاری ها و اقدامات خوبی شده است، به ویژه در حوزه مبارزه با فساد، مردم امروز می دانند که شهرداری چگونه اداره می شود.
وی در ادامه با اشاره به احتمال انتخاب یک عضو شورای شهر به عنوان شهردار نیز گفت: خوشبختانه در جبهه اصلاحات، قحط الرجال نیست و گزینه های زیادی برای اینکه شهردار تهران شوند، هست، ولی همان طور که گفتیم، حتما اعضای شورای شهر تمام ابعاد قضیه را در نظر می گیرند و رأی خواهند داد.
نماینده مردم تهران در ادامه افزود: همه این ۲۱ تن می دانند، اگر یکی از خودشان را انتخاب کنند، ممکن است چه عواقبی داشته باشد. الان فعلا همه در حال تصمیم گیری هستند و اوضاع کمی پیچیده است، چون باید یک تصمیم به خروج از شورا رأی بدهند و هم یک رأی دیگر به شهردار شدن بدهند و خلاصه هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.
وی گفت: اینکه می گوییم هر اتفاقی، منظور هر اتفاقی است که مربوط به شهردار شدن است، چون باید نخست رأی بدهند که یک نفر از شورای شهر خارج شود و بعد از آن، فرد رأی لازم را برای شهردار شدن به دست آورد و شاید در این میان، همه چیز بار دیگر به اما و اگر افتد؛ بنابراین، باید در این مورد دقت لازم داشت.
این نماینده در خصوص ورود سرلیست اصولگرایان به شورای شهر نیز گفت: البته با ورود یک یا دو نفر به شورای شهر اتفاق خاصی رخ نمی دهد، ولی من فکر می کنم که شورای شهری ها تمام ابعاد را در نظر خواهند گرفت و سپس در مورد شهردار تصمیم گیری خواهند کرد.
همچنین فاطمه سعیدی، با اشاره به اهمیت بحث انتخاب شهردار تهران که قرار است در هفته جاری در دستورکار شورای شهر پایتخت باشد، گفت: شورای شهر تهران در هفته جاری، مسأله انتخاب شهردار را در دستورکار قرار خواهد داد و شهروندان پس از اتفاقات اخیر در شهرداری تهران، منتظرند که خروجی تصمیم شورا را ببینند.
وی با اشاره به مطالبات مردم در حوزه‌های مختلف اجرایی اظهار کرد: امروز دیگر مردم از ما نمی‌پذیرند که بگوییم نمی‌گذارند کار کنیم. مردم رأی داده‌اند و باید اثر رأیشان را ببینند؛ بنابراین، شورای شهر تهران در انتخاب شهردار پایتخت، باید مدیری در سطح ملی، پاک‌دست و توانمند انتخاب کند.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین با تأکید بر لزوم پایبندی به رأی و نظر مردم که برآمده از انتخابات است، تأکید کرد: شهر باید مطابق میل کسانی اداره شود که اعضای شورا را انتخاب کرده‌اند.
این عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: البته رعایت حقوق اقلیت هم از الزامات دموکراسی است، ولی اکثریت رأی‌دهندگان منتظرند تا ثمره رأی خود را ببینند.
سعیدی در پایان تصریح کرد: از این جهت، انتخاب شهردار، پیام مستقیم به رأی‌دهندگان است؛ پیامی که می‌تواند در تصمیم بعدی آنها برای مشارکت در انتخابات و حتی امید به اصلاح مؤثر باشد.
با این حال اما برخی نمایندگان از شهردار شدن محسن هاشمی دفاع می کنند و وی را تنها فرد برای سامان دادن به شهرداری تهران می دانند، به گونه ای که مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران از اعضای شورای شهر تهران خواست به محسن هاشمی برای شهردار شدن رأی دهند و نگران ورود یک اصولگرا به شورا نباشند.
کواکبیان همچنین در توئیتی نوشت: اعضای محترم شورای شهر تهران، تهران مظلوم را از بلاتکلیفی درآورید؛ زمان را از دست ندهید؛ نگران یک رأی اصولگرایان در شورای ۲۱ نفره نباشید و با رأی قاطع به محسن هاشمی، گروه های فشار صاحب قدرت را خلع سلاح کنید.
 
منبع: تابناک
استعفای مجدد نجفی شهردار تهران پذیرفته شد (جزئیات)

همه چیز در مورد شهردار علی قاطع

پیام نوروزی شهردار تهران

خبرگزاری مهر: محمد علی نجفی در پیام نوروزی خود خطاب به کارکنان شهرداری تهران از تلاش های این افراد در ارائه خدمات به شهروندان تقدیر کرد.
متن پیام شهردار تهران به شرح زیر است:
سخنی با همکاران عزیزم؛نوروز پشت در منتظر است …
نوروز بمانید که ایام شماییدآغاز شمایید و سرانجام شمایید
آواهای خوش و نواهای شاد که آمدن نوروز را نوید می دهند، در شهر طنین انداز شده و ترنم نوروزخوانی در کوچه ها و خیابان های شهر شنیده می شود.
همان کوچه پس کوچه هایی که قامت تکیده پاکبان های عزیز برای آراسته و پاکیزه کردن شان، بارها و بارها خم می شود؛ همان خیابان هایی که رانندگان صبور اتوبوس و تاکسی در سطح و راهبران دقیق مترو در عمق آنها، هر روز میلیون ها مسافر را جا به جا می کنند …
همان شهری که آتش نشان های فداکار آن، ققنوس وار به دل …

محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید

تابناک: پس از آنکه محمد علی نجفی، شهردار تهران، استعفای خود را تقدیم شورای شهر کرد، این شورا با اکثریت آرا، عدم پذیرش این درخواست را به تصویب رساند و پس از آن و تنها یک روز بعد از استعفای اول، نجفی برای بار دوم استعفای خود را تقویم شورای شهر کرد که این بار اعضای شورا با آن موافقت کردند.
به دنبال کناره‌گیری نجفی، اعضای شورا، سمیع‌الله حسینی مکارم را به سرپرستی برگزید؛ انتخابی که البته به دلیل سابقه همکاری مکارم با قالیباف و همچنین قرار گرفتن نام او در فهرست نجومی بگیران املاک با انتقادات جدی همراه شد. از این روی، انتظار می‌رود، دوران سرپرستی او در شهرداری چندان طولانی نشود و اعضای شورا به سرعت وارد روند انتخاب شهردار جدید تهران شوند.
با این حال، در روزهای گذشته، خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که احتمال شهردار شدن محسن هاشمی …

۲۰ میلیون ایرانی دچار اختلال روان هستند!

علی اسدی درخصوص وضعیت سلامت روان در کشور گفت: درحال حاضر ۲۳ درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور از یک اختلال روانپزشکی رنج می‌برند، یعنی از هر چهار نفر در این گروه سنی یک نفر دچار یکی از اختلالات روانپزشکی است، اما این به معنای آن نیست که نسبت به کشورهای دیگر در وضعیت نامناسبی قرار داریم، بلکه درحال حاضر همین آمار در آمریکا ۲۶ درصد است و در برخی کشورها بیشتر است.
 

او با بیان اینکه ممکن است افراد به دلیل عدم آگاهی از نوع بیماری یا اختلالی که دارند، برای پیگیری اختلال خود به پزشک مراجعه نکنند، عنوان کرد: در بسیاری مواقع نیز مردم به دلیل انگ بیماری روانی مشکلات خود را پنهان کرده و به روانپزشک مراجعه نمی‌کنند.اسدی بر افزایش سطح سواد سلامت روان مردم جامعه تاکید کرد و گفت: رسانه‌های جمعی، مراکز علمی و دانشگاهها باید روی این موضوع کار کنند، زیرا تا زمانی …

  • اخبار

  • محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *