خانه / دسته‌بندی نشده / وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟ به همراه توضیحات

وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟ به همراه توضیحات

وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟ ، وابستگی کودک به مادر بزرگ، چه علتی دارد؟ ، آیا چای لاغری تاثیری در کاهش وزن دارد؟ ، آیا پستانک برای کودک ضرر دارد؟ ، شخصیت شما چه تاثیری بر سلامت شما دارد؟ ، قطره آهن نوزادان، تاثیری بر رنگ دندانش دارد؟ .
 «لینا» پتوی آبی را سالها با خود این‌طرف و آن‌ طرف میبرد. آیا این‌ کار به روح و روان او آسیب می رساند؟ آیا مهم است؟ آیا «سانی» بایـد پتوی خود را به مدرسه ببرد؟ آیا الآن‌ وقت آن‌ است که‌ پتوی مورد علاقه یشمی مارک گم شود؟ میمون دوست داشتنی «جان» چطور، همان که‌ همـه جا با او …

وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟

 «لینا» پتوی آبی را سالها با خود این‌طرف و آن‌ طرف میبرد. آیا این‌ کار به روح و روان او آسیب می رساند؟ آیا مهم است؟ آیا «سانی» بایـد پتوی خود را به مدرسه ببرد؟ آیا الآن‌ وقت آن‌ است که‌ پتوی مورد علاقه یشمی مارک گم شود؟ میمون دوست داشتنی «جان» چطور، همان که‌ همـه جا با او بود؟ در دوران بچگی این‌ کار زیبا و دوست داشتنی بود. اما اخیرا والدینش این‌ کار راناراحت کـننده و آزاردهنده می بینند. چون بدون این‌ میمون بچه ها را هیچ کجا نمی توانند ببرند. بعضی از بچه ها به یک وسیله می چسبند، در حالی که‌ بعضی دیگر این‌ علایق را دایم تغییر می دهند. بعضی در حالیکه‌ به وسیله موردعلاقه خودچنگ زده اند. آن‌ را نوازش میدهند یا عادت هـای دیگری انجام می دهند.
عجیب است بگوییم دلیل این‌ که‌ والدین رابطه نزدیک با یک شیء شخصی را تشویق می کـنند این‌ است که‌ باعث استقلال کودکشان می شود. برای این‌که‌ کودک در بستر خود احساس امنیت کند، آن‌ها به او یک دوست ویژه میدهند. اما در پایان، این‌ وسیله مخصوص منبع ناامنی برای کودک و والدین می شود. اگر حیوان گم شود، همـه چیز متوقف است تا کودک و سایه اش دوباره به هم برسند. این‌ والدین به اشتباه، این‌ عدم اطمینان و ناامنی را تقویت می کـنند. واضح است برترین راه حل برای وابستگی بیش از حد به یک وسیله ایمنی این‌ است که‌ هرگز اجازه ندهیم این‌ عادت شکل بگیرد. برترین راه حل بعدی می تواند این‌ باشد که‌ آن‌ را تقویت نکنیم ، اما اگر کودک رابطه نزدیکی با یک وسیله اطمینان بخش برقرار کرد، ما راه حل هـای درمان این‌ شرایط را توصیه می کنیم. شما متعجب می شوید اگر ببینید کودکتان بیش از پیش احساس ایمنی و استقلال می کند چون به خودش متکی می شود، نه اسباب بازی بی جان!
 
شروع نکـنید
در صورت امکان پیش گیرنده باشید، این‌ عادت را تقویت نکـنید.
    اشیاء را تغییر دهید. اجازه دهید کودک وسایل مختلف را همراه خود ببرد و با تمرکز بر وسیله ی مورد علاقه خاص، وابستگی ایجاد نکـنید. وقتی کودک به بستر می رود یا از آن‌ خارج می شود، اجازه دهید چیزی بردارد. اما در حد امکان اشیاء مختلف را انتخاب کـنید.
    قوانیین تعیین کـنید. برای یک حیوان یا وسیله مورد علاقه قوانینی وضع کـنید که‌ مطابق آن‌ به تخت بردن وسیله مورد علاقه قوانینی وضع کـنید که‌ مطابق آن‌ به تخت بردن وسیله مورد علاقه محدود شود. به مکان هـایی که‌ مجاز است برود، بردن آن‌ را محدود کـنید و بر تصمیم خود پابرجا باشید. به خصوص این‌ امر برای پتوها صدق می کـنند. «پتوها در تخت خواب کودک باقی می مانند. اگر دوست داری می توانی در آن‌جا با آن‌ بازی کنی، من تو را دوباره درون آن‌ خواهیم گذاشت.» کودک شاید بخواهد به درون تخت برود و دقایقی را با پتوی خود سپری کند اما خیلی زود این‌ مرحله خواهد گذشت.
    محدودیت هـایی برای آن‌ بگذارید. وقتی اجازه میدهید کودک شیء رابا خودجایی ببرد، تأکید کـنید آن‌ وسیله مناسب است. بر اساس جایی که‌ می خواهید بروید، تعداد اندازه و میزان سر و صدا را محدود کـنید.
بازی هـای کامپیوتری دستی، عروسک کوچک یا یک کتاب می توانند انتخاب هـای خوبی باشند. «هر چیزی که‌ توی جیب جا شود» معیار دیگر است. یا «میمونت را فقط توی ماشین می توانی بیاوری» قبل از این‌که‌ جایی بروید به کودک بگویید آن‌ شیء بایـد در ماشین باقی بماند و این‌که‌ خوداو – نه شما – مسئول آن‌ می باشد. بعد از این‌که‌ او یک حیوان پارچه ای سنگین و بزرگ را با خود به اطراف مرکز خرید حمل کرد، می تواند به این‌ نتیجه برسد که‌ انتخاب خوبی نیست.
 
عادت را متوقف کـنید
خیلیی از متخصصان توصیه می کـنند هرگز با زور و اجبار وسیله اطمینان بخش و مورد علاقه را از کودک جدا نکـنید. ما با آن‌ها موافق استیم، هرگز مسابقه طناب کشی انجام ندهید. اگر کودک به یک شیء خاص چسبیده است، چندین روش وجود دارد که‌ شما می تواند از طریق آن‌ این‌ وابستگی را از بین ببرید.
    به تدریج از او بگیرید. مکان ها و ساعاتی که‌ به وسیله مورد علاقه به تنهـایی می چسبد را محدود کـنید، بگویید: این‌ می تواند در خانه بماند اما به مدرسه نمی رود» یا «پتو فقط برای وقت خواب است». شیء را تعمیر نکـنید یا حتی به از هم باز شدن یا از هم پاشیدگی آن‌ اصلا توجه نکیند. اجازه دهید که‌ کودک تکه‌ هـای کوچک و کوچکتر از آن‌ را حمل کند، تا این‌که‌ دیگر چیزی باقی نماند.
    چیزهـای دیگر فراهم کـنید. اگر می توانید آن‌ را با یک شیء مناسب جایگزین کـنید. وسیله ای که‌ در یک سالگی زیباست، وقتی کودک بزرگ تر می شود دیگر برای او جذاب نیست. در مورد بچه ها پیش دبستانی، شاید بتوانید یک عروسک با یک دستبند هویت (دارای نام) یا یک حلقه جادویی برای یک حیوان پارچه ای را جایگزین پتو کـنید. اجازه دهید کودک چیز دیگری را انتخاب کند که‌ متکبرانه آن‌ را با خود همراه می کند. با وجود این‌، مراقب باشید یک وابستگی دیگر را جایگزین دیگری نکـنید. حتی اگر چیزی متناسب با سنش به او داده باشید.
    روز شروع عملیات را انتخاب کـنید و بی مقدمه احترام به ترک این‌ اعتیاد کـنید. در مورد بچه هـای بزرگتر گاهی برترین روش این‌ است که‌ خیلی ساده آن‌ را کنار بگذارید. خصوص این‌ امر وقتی درست است که‌ شیء با یک فعالیت دیگر جایگزین می شود. سال جدید تحصیلی یا یک فعالیت جدید، برترین زمان برای این‌ است که‌ به سوی بلوغ و کمال گام بردارد. «جان! الآن‌ دیگر پسر بزرگی شده ای و تنها برو. میمونها اجازه ندارند به مدرسه بروند.» از پیش یک رویداد بزرگ ایجاد کـنید و کودک را کاملا برای آن‌ آماده کـنید. چند روز اول این‌ تصمیم جدید، توجه او را به سمت فعالیت دیگری منحرف کـنید تا فرصت خیلی نداشته باشد سراغ دوست قدیمی اش برود.

اسباب بازی هرچه کمتر کودک باهوش تر
برای کنار گذاشتن آن‌، او را تشویق کـنید
تلاش هـای او را در جهت استقلال یافتن در هر فرصت ممکن، تحسین کـنید. به خاطر کنار گذاشتن وسیله مورد علاقه اش در خانه «مثل یک دختر بزرگ» او را تشویق کـنید. به او بگویید حالا که‌ دستش خالی است می تواند در حمل بسته ها کمک کند. به خاطر این‌که‌ دختر بزرگ شده و دیگر نیاز ندارد پتویش را با خود همـه جا ببرد. او را تشویق کـنید و به او پاداش بدهید.
همـه چیز در مورد آیا ضرر مرغ

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب آیا و ضرر و مرغ را میخوانید .
اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟

تولد فرزند جدید، استرس کودک بزرگ تر

استرس اول با ناخن جویدن یا انگشت مکیدن شروع می‌شود و بعد با رسیدن با کندن پوست لب و کندن ناخن با دندان، تشدید می‌شود. اضطراب بچه ها دلایل مختلفی دارد؛ از جمله:۱. مشاجرات والدین۲. انتظار داشتن بیش از حد از فرزندان۳. تأثیر رفتار هم سالان۴. احساس کمبود محبّتکودک وقتی احساس می‌کند که‌ به او کم توجهی شده است و یا قرار است کس دیگری رقیب محبت اوشود، دچار استرس می‌شود. مخصوصا در شرایطی که‌ فرزند دوم وارد خانواده می شود. در این‌ شرایط والدین نبایـد به بچه ی دوم خیلی توجه کـنند؛ همچنین بایـد در مواردی، مسؤلیت هـایی از فرزند کوچکتر را به فرزند بزرگ تر بسپارند؛ مثلاً به او اجازه دهند فرزند کوچکتر را بغل کند و جلوی فرزند بزرگتر، نوزاد را ناز و نوازش نکـنند.کارهـایی برای کاهش اضطراب و استرس کودک بایـد انجام پذیرد که‌ والدین بایـد به آن‌ ها توجه کـنند؛ از جمله:۱. پرهیز از هر …
ترس کودک از تاریکی، چگونه از بین ببریدش؟

تو دوران کودکی ترس از چیزای ناشناخته مانند ترس از تاریکی گاهی خاطرات تلخ و پر اضطرابی رو رقم میزنه که‌ با گذشت زمان و بزرگ شدن کودک از بین میره، حتما همـه این‌ دوره رو گذروندید. ولی تو بعضی از بچه ها این‌ ترسها ادامه پیدا میکنه و از چهار سال به بعد هم  همراهشونه. خیلی بده که‌ این‌ ترسها روی همـه چی اثر میذاره مثلا کودک بد غذا و گاهی کم خواب میشه، این‌ برای یک مادر خیلی درد آوره که‌ تصورات ذهنی فرزندش تا این‌ اندازه روی زندگـی روزمره اش تاثیر بذاره، حتما خیلی تلاش کردید که‌ از این‌ ترسها نجاتش بدید، در ادامه مطلب بایـدها و نبایـدها برای بین بردن ترس کودک رو در اختیارتون میذارم.علت ترس از تاریکی رو کشف کـنیدببینید کودکتون از چی و چرا میترسه!؟ همانطور که‌ کودک در حال شناخت محیط اطرافشه در کنارش تخیلش هم داره رشد میکنه و همراهی …
کودک یک ساله، نحوه سازگاری او با اطرافیان

بیشتر بچه ها یکساله از بیرون رفتن با والدینشان و به دست آوردن فرصت برای به سر بردن با آدمهـای متفاوت از محیط منزل لذت می برند. هنگامی که‌ کودکتان را به پارک یا منزل دوستی می برید فرصت تفریح و داشتن اوقاتی خوش ، کسب تجربه هـای جدید و آموختن آداب اجتماعی را به او داده اید.این‌ موضوع برای شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد . چون به عنوان پدر و مادر فرصت صحبت با سایر بزرگسالان ، مشاهده ی چگونگی رفتار بچه ها دیگر و مشاهده ی چگونگی رفتار والدین متفاوت برای مهار و کنترل رفتار کودکشان را خواهید داشت.با سپری کردن اوقاتی با سایر بچه ها و والدین شما بیش از ماندن در خانه و مطالعه هر نوع کتابی درباره ی رشد کودک تجربیاتی خواهید آموخت.گاهی والدین بچه ها یکساله هنگام حضور در جمع از میزان توقعاتی که‌ میتوان از کودک داشت آگاهی ندارند و گاهی ممکن است انتظاراتشان …

کودک یک ساله، نحوه سازگاری او با اطرافیان

آیا جگر مرغ ضرر دارد؟

معمولا مقدار مشخصی آن‌تی‌بیوتیک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ در آب مرغ‌هـای معمولی، ریخته می‌شود. تمام شرکت‌هـایی که‌ این‌ آن‌تی‌بیوتیک‌ها را تهیه می‌کـنند، روی بسته‌بندی داروهـای خود می‌نویسند مدت زمان منع استفاده گوشت مرغ بعد از استفاده آن‌ آن‌تی‌بیوتیک خاص، چقدر است…
تقریبا بین ۵ تا ۱۴ روز بعد از استفاده آن‌تی‌بیوتیک‌ها، عمل ذبح مرغ‌ها و استفاده گوشت آن‌ها نبایـد در دستور کار مرغداری‌ها قرار داشته باشد.
نظارت بر این‌ کار، برعهده مسئولان دامپزشکی و خود مرغداری‌هاست. متاسفانه در برخی از مرغداری‌هـای ایـران، این‌ نظارت‌ها انجام نمی‌شود و مرغدار هم تا روزها و ساعت‌هـای آخر به مرغ‌ها، آن‌تی‌بیوتیک می‌دهد.

البته گوشت مرغ، کمتر تحت‌تاثیر این‌ دارو (آن‌تی‌بیوتیك‌ها) قرار می‌گیرد و بیشتر آن‌تی‌بیوتیک‌ها در جگر و کلیه‌هـای مرغ تجمع پیدا می‌کـنند. با این‌ حساب، اگر از نحوه پرورش مرغ آگاهی ندارید، نبایـد جگر آن‌ را استفاده كنید تا سلامتتان با خوردن …

  • دسته‌بندی نشده
  • وابستگی کودک به پتو، تاثیری بر روحشان دارد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *