خانه / دسته‌بندی نشده / جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد به همراه توضیحات

جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد به همراه توضیحات

جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد ، دیدنی هـای تفلیس، پایتخت گرجستان ، نگاهی به دیدنی هـای تفلیس پایتخت گرجستان ، جاهـای دیدنی اسپانیا؛ ۱۶ جاذبه متنوع گردشگری در این‌ کشور که‌ بایـد ببینید ، چگـونه با خودرو شخصی به تفلیس گرجستان برویم؟؟ ، جاهـای دیدنی مجارستان | ۱۰ جاذبه گردشگری تراز اول اروپا .

تفلیس، پایتخت گرجستان، شهری سرشار از فرهنگ، تاریخ و جاذبه هست؛ جایی‌که‌ فرهنگ‌هـای مختلف درهم می‌آمیزند. جایی‌که‌ برای هر سلیقه …

جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد

تفلیس، پایتخت گرجستان، شهری سرشار از فرهنگ، تاریخ و جاذبه هست؛ جایی‌که‌ فرهنگ‌هـای مختلف درهم می‌آمیزند. جایی‌که‌ برای هر سلیقه و ذائقه‌ای چیزی برای ارائه وجود دارد، اما گشت‌وگذار در پایتخت گرجستان نبایـد محدود به جاهـای دیدنی تفلیس شـود، بلکه‌ بایـد به‌سراغ تجربه‌هـای منحصربه‌شخص هم رفت، چون این‌ شهر سرشار از چنین تجربه‌هـایی هست.

انچه در این‌ مقاله می‌خوانید، فهرستی از جاهـایی هست که‌ در تفلیس بایـد دید و تجربه‌هـایی که‌ بایـد از سر گذراند. جاذبه‌هـای منحصربه‌شخص و جاهـای دیدنی تفلیس را گرد هم آورده‌ایم تا با این‌ شهر و فرهنگ گرجی بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد بایـد تجربه تست تصادف خودرو خودروهـای دیدنی گرجستان مدرن


حتما بخوانید: جاهـای دیدنی دبی؛ معرفی ۲۰ جاذبه برتر گردشگری در دبی

جزییات مطلب بایـد و تجربه و تست و تصادف و خودرو و خودروهـای و دیدنی و گرجستان و مدرن را میخوانید .

۱. تفلیس قدیم

تفلیس قدیم، از جاهـای دیدنی تفلیس

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد

تفلیس قدیم (Old Tbilisi) بخش تاریخیِ پایتخت گرجستان هست. اگرچه این‌ شهر تقریبا بیست و نه بار خراب و مجددا ساخته شده، اما ساختار شهر قدیم تفلیس، با کوچه‌هـای باریک و خانه‌هـای بزرگی که‌ دور حیاط ساخته شده‌اند، عمدتا دست‌نخورده باقی‌مانده هست. اگر به تفلیس رفتید، حتما سری به کوچه و پس‌کوچه‌هـای تفلیس قدیم هم بزنید.

۲. قلعه‌ی ناریکالا

قلعه‌ی ناریکالا، از جاهـای دیدنی تفلیس

پایتخت گرجستان شهری برفراز تپه‌ههست؛ بنابراین‌ می‌توانید از جای‌جای تفلیس، از چشم‌اندازهـای خیره‌کـننده‌ی ان لذت ببرید. قلعه‌ی تماشاییِ «ناریکالا» (Narikala Fortress) از جاهـای دیدنی تفلیس و از پرطرفدارترین جاذبه‌هـای گردشگری پایتخت گرجستان هست. این‌ قلعه که‌ قدمت ان به قرن چهارم میلادی بازمی‌گردد، روی تپه‌ای با خانه‌هـای رنگارنگ و چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای از رود کُر قرار دارد که‌ شهر را پیش چشم گردشگران می‌گسترد. ساده‌ترین راه رسیدن به قلعه‌ی تماشایی «ناریکالا»، این‌ هست که‌ در پارک «ریکه‌» (Rike Park) سوار تراموای برقی شوید؛ البته پیاده هم می‌توانید بروید.

توضیحات بیشتر در موردبایـد تجربه تست تصادف خودرو خودروهـای دیدنی گرجستان مدرن

۳. مجسمه‌ی مادر گرجستان

مجسمه‌ی مادر گرجستان، از جاهـای دیدنی تفلیس

تبلیغات
  • خرید بلیط هواپیما

این‌ مجسمه خارج از پایتخت گرجستان قرار دارد، اما می‌توان ان را از کیلومترها دورتر دید. «کارتلیس ددا» (Kartlis Deda) یا مادر گرجستان، بنای یادبود ملی این‌ کشور هست که‌ بر فراز کوه «سولولاکی» واقع شده و از مهمانان با یک کاسه نوشیدنی و از دشمنان با شمشیرش پذیرایی می‌کند!

شما مطلب جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد را می خوانید .

۴. حمام‌هـای سولفور

حمام‌هـای سولفور، از جاهـای دیدنی تفلیس

مقصد بعدی حمام‌هـای «سولفور» (Sulfur baths) در «آبانوتوبانی» (محله‌ی حمام) در تفلیس قدیم هست اند. در این‌جا چشمه‌هـای آب گرم در قرن پنجم کشف شدند و شهر در اطراف انها شکل گرفت. این‌ شهر به خاطر وجود همین آب‌گرم‌ها «تفلیس» نامیده شد که‌ به زبان گرجی به‌معنای «گرم» هست. حمام آب گرم برای بیماری‌هـای پوستی و سیستم عصبی خیلی مفید هست. پس از هستفاده از این‌ چشمه‌هـای آب گرم، حس تازگی فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد. اگر هم علاقه‌ای به حمام آب گرم ندارید، می‌توانید ان دوروبرها چرخی بزنید؛ از فروشگاه‌هـای سوغاتی خریدی بکنید و عکس‌هـای یادگاری بگیرید. در نزدیکی حمام‌هـای سولفور می‌توانید دره‌ی انجیر معروف (Leghvtakhevi) را بیابید که‌ آبشارهـای زیبایی دارد و از جاهـای دیدنی تفلیس به‌شمار می‌رود.

بایـد تجربه تست تصادف خودرو خودروهـای دیدنی گرجستان مدرن

۵. کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع «تثلیث تفلیس» (Holy Trinity Cathedral of Tbilisi) که‌ معمولا به‌نام «سامِبا» (Sameba) شناخته می‌شـود، کلیسای اصلیِ ارتدوکس گرجی واقع در محله‌ی «آولاباری» هست. این‌ کلیسا، سومین کلیسای جامع ارتدوکس شرقی در دنیهست و یکی از بزرگترین ساختمان‌هـای مذهبی در قفقاز جنوبی محسوب می‌شـود. ارتفاع این‌ کلیسا ۸۷/۱ متر هست. این‌ ساختمان تماشایی، یکی از معروف‌ترین جاذبه‌هـای توریستی در گرجستان هست.

۶. قطار کابلی

قطار کابلی، از جاذبه‌ها و جاهـای دیدنی تفلیس

قطار کابلی (Funicular) در تپه‌ی «متاتسمیندا» (کوهستان مقدس)، یکی از جاهـای دیدنی تفلیس و از پربازدیدترین مکان‌هـای گردشگری گرجستان هست که‌ چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از کل شهر را پیش چشم بازدیدکـنندگان قرار می‌دهد. تپه‌ی «متاتسمیندا» که‌ با قطار کابلی به بالای ان می‌روند، به‌خاطر برج تلویزیون و چرخ‌وفلک معروف ان هست که‌ تقریبا از هر جای شهر می‌توان انها را دید. سواری با قطار کابلی به مقصد بالای تپه خیلی جذاب هست. این‌ قطار طی سال‌هـای ۱۹۰۳ تا ۱۹۰۵ برای پیوند‌دادن «تفلیس بالا» با «تفلیس پایین» ساخته شد.

این‌ مطلب در مورد بایـد تجربه تست تصادف خودرو خودروهـای دیدنی گرجستان مدرن می باشد .

۷. بازار که‌نه‌فروشان درای بریج

بازار که‌نه‌فروشان درای بریج، از جاهـای دیدنی تفلیس

یکی دیگر از ویژگی‌هـای لاین‌فک و تماشایی تفلیس، بازار «درای بریج» (Dry Bridge Flea Market) هست که‌ در انجا می‌توان اشیا جذاب خیلی یافت؛ از سکه‌‌هـای قدیمی شوروی گرفته تا ظروف نقره‌ی انتیک و فنجان‌هـای چای‌خوری و بشقاب‌هـای چینی! به عبارت‌ دیگر، این‌ بازار را می‌توان نمایشی از تاریخ و فرهنگ گرجستان دانست. قدم‌زدن در میان بساط که‌نه‌فروشان بازار «درای بریج»، شما را به دنیای خیال می‌برد، حتی اگر خریدی هم نکنید.

جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد

۸. خیابان روستاولی

خیابان روستاولی، از جاهـای دیدنی تفلیس

«روستاولی» (Rustaveli Avenue) خیابان اصلیِ تفلیس هست که‌ هیچ گردشگری نبایـد فرصت قدم‌زدن در ان را از دست بدهد. میدان انقلاب رز (Rose Revolution Square) هم که‌ پر از مغازه‌ها، کافه‌ها، موزه‌ها و دست‌فروشان مختلف هست در امتداد همین خیابان قرار گرفته هست. خیابان «روستاولی» محل قرارگیری خیلیی از ساختمان‌هـای دولتی، عمومی، فرهنگی و تجاری هست. مجلس گرجستان (Parliament of Georgia)، کلیسای «کشوتی» (Kashveti Church)، سالن اپرا و باله‌ی تفلیس (Tbilisi Opera and Ballet Theatre)، سالن تئاتر «روستاولی» (Rustaveli State Academic Theater)، موزه‌ی «روستاولی» (Rustaveli Museum) و آکادمی علوم گرجستان (Georgian Academy of Sciences)، همگی در خیابان «روستاولی» واقع شده‌اند.

بایـد, تجربه, تست, تصادف, خودرو, خودروهـای, دیدنی, گرجستان, مدرن

۹. خانه‌ی اپرای پالیاشویلی

خانه‌ی اپرای پالیاشویلی، از جاهـای دیدنی تفلیس

خانه‌ی «اپرای پالیاشویلی» (Paliashvili Opera House) یا تئاتر اپرای ملی گرجستان، خانه‌ی باله و اپرای گرجستان هست. ساختار داخلی این‌ ساختمان خیلی شرقی هست و جای تردیدی باقی نمی‌گذارد که‌ اگرچه در کشور کوچکی واقع شده، اما یکی از پیشروترین خانه‌هـای اپرا در جهان هست. معماری این‌ خانه‌ی اپرا، اگرچه مدرن هست، اما به‌خوبی نشان می‌دهد که‌ گرجستان پلی بین خاورمیانه، آسیا، اروپای غربی و اروپای شرقی هست.

۱۰. شیرینی‌پزی‌ها

شیرینی‌پزی‌هـای گرجستان، از جاهـای دیدنی تفلیس

رژیم بدون کربوهیدرات و بدون گلوتن را فراموش کنید، یکی از جذاب‌ترین کارهـایی که‌ می‌توان در تفلیس انجام داد، شرکت در جشن مواد غذایی‌هـای سرشار از کربوهیدرات هست! عطر اشتهابرانگیزِ نانی که‌ تازه پخته شده، از پنجره‌ی شیرینی‌پزی‌هـای کوچک مشام هر رهگذری را پر کرده و او را پشت ویترین‌هـای پر از شیرینی‌هـای خوشمزه و جذاب میخکوب می‌کند.

نانی که‌ با گوشت، پنیر یا سیب‌زمینی پر شده باشد، ان‌قدر سیرکـننده هست که‌ هم کار صبحانه را می‌کند و هم ناهار. حتی نان ساده هم در گرجستان اشتهابرانگیز هست، به‌ویژه «شوتیس پوری» (shotis puri). نانی شبیه قایق که‌ در تنور پخته شده و داغ‌داغ سرو می‌شـود.

اما این‌ وسوسه‌هـای خمیری فقط به شیرینی‌پزی‌ها محدود نمی‌شوند، بلکه‌ جزوی از منوی رستوران‌هـای این‌ شهر هم هست، ان هم معمولا به‌شکل خینکالی (Khinkali) یا خاچاپوری (Khachapuri). از خینکالی معمولا با عنوان دلمه‌ی گرجی یاد می‌شـود. این‌ کیسه‌هـای بزرگ با گوشت، قارچ یا سیب‌زمینی پر می‌شوند و از بالا پیچ خورده و بسته می‌شوند تا آب خوشمزه‌ی داخل ان بیرون نریزد. بهترین خینکالی‌ها انهـایی هست اند که‌ تازه تازه سرو می‌شوند، بنابراین‌ بایـد برایش انتظار بکشید، که‌ البته ارزشش را هم دارد.

«خاچاپوری» که‌ به‌نام نان پنیری گرجی یا نان مهمانی گرجی هم معروف هست، غذای ملی این‌ کشور محسوب می‌شـود؛ هیچ گردشگری نبایـد تجربه‌ی خوردن ان را از دست بدهد. این‌ نان را با پنیر و ادویه‌ای که‌ داخلش می‌گذارند، می‌پزند (مثل پیتزا) و بعد هم روی ان تخم‌مرغ و مقداری کره می‌ریزند. برای خوردن ان، بایـد پوسته‌ی بیرونی که‌ سرخ شده را جدا کنید و درون مایع پنیری تخم‌مرغی وسط ان بزنید.

۱۱. بازار دزرتر

بازار دزرتر، از جاهـای دیدنی تفلیس

اگر می‌خواهید تفلیس را مانند خودِ گرجی‌ها تجربه کنید، حتما در گشت‌وگذارتان سری هم به بازار «دزرتر» (Dezerter Bazaar) بزنید. این‌ بازار که‌ در نزدیکی ایستگاه مرکزی راه‌آهن قرار گرفته، جریان عظیمی از رفت‌وآمد را به‌صورت بی‌نظم و درعین‌حال کنترل‌شده شاهد هست؛ از ساختمان اصلی صفی کشیده شده از غرفه‌ها، کیوسک‌ها و ماشین‌هـایی پر از مواد غذایی و پوشاک و اقلام دیگر و مخازنی پر از ماهی.

بوقلمون زنده می‌خواهید؟ سیب‌زمینی لازم دارید؟ هرچه که‌ بخواهید، یک پارکینگ پر از ون‌هـایی هست که‌ چنین محصولاتی را ارائه می‌دهند. آیا به دنبال یک جفت کفش خوب هستید، یا لوازم آشپزخانه؟ دیگر لازم نیست بگردید! شاید هم دوست دارید با بومی‌هـای تفلیس شطرنج بازی کنید؟ علاوه‌بر اقلام فروشی، در اعماق بازار «دزرتر» می‌توانید با گرجی‌ها بازی کنید و گپ بزنید.

این‌ بازار نام خود را از سربازانی گرفته که‌ در سال‌هـای دهه‌ی ۱۹۲۰ پست خود را ترک کرده و بعد هم اسباب و اسلحه‌شان را در این‌ بازار به فروش می‌رساندند. در سال ۲۰۱۲، بازار اصلی به‌طور کامل بازسازی شد که‌ برای این‌ کار بایـد فروشندگان را به خیابان‌ها و میادین جنبی انتقال می‌دادند؛ اکنون خیلیی از انها مایل هست اند به ساختمان تکمیل‌شده بازگردند. اگرچه این‌ بازار قاعدتا از جاذبه‌هـای گردشگری تفلیس به حساب نمی‌آید، اما یکی از جاهـای دیدنی تفلیس هست.


در ادامه بخوانید: جاهـای دیدنی مسکو که‌ هر جهانگردی را به خود جذب می‌کند


منابع
سایت چطور

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

مراکز خرید هستانبول؛ ۱۰ مکانی که‌ حتما بایـد خرید را در انجا ت

خرید کردن، یکی از مهم‌ترین جنبه‌هـای مسافرت به هستانبول هست. این‌ شهر از نظر تجاری رونق خاصی دارد، به‌همین‌علت مراکز خرید متعددی در ان ساخته شده هست. برای همین در این‌ مطلب، با چند مورد از بهترین مراکز خرید هستانبول آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:مشهورترین مراکز خرید مالزی که‌ تجربه‌ای جذاب را برای‌تان رقم می‌زندoutlet چیست و چگـونه می‌توان بهترین خرید را در ان داشت؟جاهـای دیدنی اسپانیا؛ ۱۶ جاذبه متنوع گردشگری در این‌ کشور که‌ بایـد ببینیدوجود و ساخت مراکز خرید تقریبا اتفاقی جدید در ترکیه هست و قدمت ان‌ها نهـایتا به دهه‌ی ۸۰ میلادی برمی‌گردد. باوجوداین‌، به‌محض این‌که‌ اولین مراکز خرید مدرن در ترکیه …
دره راگه از جاذبه هـای دیدنی کرمان | کرمان از دیدی تازه

به نقل از سایت همگردی و به گزارش پارس دره راگه از جاذبه هـای دیدنی کرمان | کرمان از دیدی تازه و دره راگه از جاذبه هـای دیدنی کرمان | کرمان از دیدی تازه پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ – …
آشنایی با کشور گرجستان و مناطق دیدنی و گردشگری ان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.آشنایی با کشور گرجستان و مناطق دیدنی و گردشگری ان
گرجستان کشوری هست در منطقهٔ قفقاز اوراسیا. این‌ کشور که‌ در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد، از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب‌شرق با جمهوری آذربایجان هم‌مرز هست. پایتخت و بزرگترین شهر ان تفلیس هست. مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ مترکیلومربع (۲۶٬۹۱۱ مایل‌مربع), و جمعیت ان در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳٫۷۲ میلیون نفر بوده‌هست. گرجستان یک جمهوری متمرکز، نیمه‌ریهستی هست و حکومت ان از طریق دموکراسی نیابتی انتخاب می‌شـود.
گرجستان یکی از کشورهـایی هست که‌ در هر دو قارهٔ اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس پایتخت گرجستان، عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو هست؛ که‌ گرجستان در حال حاضر عضو ناظر در اتحادیه …

رنگ مو و نکته هـای مهمی که‌ هر خانمی بایـد بداند

همه چیز درباره‌ی تست تصادف در خودروهـای مدرن

به نقل از سایت زومیت و به گزارش پارس همه چیز درباره‌ی تست تصادف در خودروهـای مدرن و با پیشرفت فناوری و سیستم‌هـای مدرن، سازمان‌هـای مهم رده‌بندی ایمنی خودروها، آزمایش‌هـای تصادف را سختگیرانه‌تر اجرا می‌کـنند. در این‌ مطلب به بررسی جدیدترین تست‌هـای NHTSA و IIHS می‌‌پردازیم.با این‌که‌ خودروهـای مدرن امروز در مقایسه با دهه‌هـای گذشته خیلی ایمن‌تر شده‌اند، ولی حتی در کشورهـای پیشرفته‌ای مانند آمریکا، تصادف خودروها عامل اصلی صدمات ناخوهسته و مرگ‌ومیر جاده‌ای هست. جای تعجب نیست که‌ ایمنی خودروها، اهمیت خیلی برای خریداران دارد. از طرفی شرکت‌هـای خودروسازی دنیا با تبلیغ عملکرد خوب محصولات خود در آزمایش‌هـای تصادف سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌هـای ملی آمریکا (NHTSA) و مؤسسه‌ی بیمه و ایمنی بزرگراه‌هـای آمریکا (IIHS)، نقش مهمی در پررنگ کردن موضوع ایمنی خودروها دارند.مقاله‌هـای مرتبط:وب‌سایت‌هـای رسمی NHTSA و IIHS، نتایج تمام آزمایش‌هـای جدید و قدیم را در اختیار عموم قرار می‌دهند. جالب هست بدانید، خیلیی از خودروهـای مدرن به …

  • دسته‌بندی نشده
  • جاهـای دیدنی تفلیس؛ ۱۱ جاذبه‌ای که‌ بایـد در گرجستان تجربه کرد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *