خانه / اخبار ورزشی / آلرژی غذایی در کودکان، استفاده از دستمال مرطوب به همراه توضیحات

آلرژی غذایی در کودکان، استفاده از دستمال مرطوب به همراه توضیحات

آلرژی غذایی در کودکان، استفاده از دستمال مرطوب ، چطور دستمال مرطوب خانگی داشته باشیم؟ ، آلرژی های غذایی و عدم تحمل غذا ، خطرات استفاده از دستمال کاغذی برای ناحیه تناسلی خانمها ، استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی برای رفع آلرژی چه عوارضی دارد؟ ، آلرژی در کودکان چیست؟ .
یک مطالعه جدید نشان می دهد کـه استفاده از دستمال مرطوب می تواند نوزادان را در معرض خطر واکنش های آلرژیک قرار دهد و باعث ایجاد رخنه هایی در پوشش محافظ پوست و ایجاد حساسیت غیر معمول بیشتر نسبت به مواد شیمیایی گردد.محققان آمریکایی پس از ایـن کـه نشان دادند پس از تماس مکرر پوست با صابون، روغن های …

آلرژی غذایی در کودکان، استفاده از دستمال مرطوب

یک مطالعه جدید نشان می دهد کـه استفاده از دستمال مرطوب می تواند نوزادان را در معرض خطر واکنش های آلرژیک قرار دهد و باعث ایجاد رخنه هایی در پوشش محافظ پوست و ایجاد حساسیت غیر معمول بیشتر نسبت به مواد شیمیایی گردد.
محققان آمریکایی پس از ایـن کـه نشان دادند پس از تماس مکرر پوست با صابون، روغن های طبیعی موجود در سطح پوست از بین می روند، پیشرفت بزرگی را در درک حساسیت های بدن ما به وجود آوردند.
آلرژی نوزادان در اثر دستمال مرطوب
نویسندگان ایـن تحقیق اذعان داشتند کـه اگر باقی مانده های پاک کـننده های مرطوب از روی پوست شسته نشوند، نوزادان در معرض جذب مواد شیمیایی قرار خواهند گرفت کـه باعث ایجاد آلرژی در انها خواهد شد.
ایـن امر مخصوصا برای کودکان مبتلا به سندروم های ژنتیکی شدیدتر است و باعث ایجاد آلرژی هایی  در کودکان می شـود کـه با شرایطی مانند اگزما مرتبط می باشد. ایـن حساسیت های پوستی می تواند یک سوم آدمها را  در دوران کودکی به آلرژی مبتلا کند.
یافته ها به نحوی نشان می دهد کـه چگونه آلرژی غذایی، سبب بروز پاسخ ایمنی شدید به مواد بی ضرر، می شـود و به همین دلیل است کـه میزان حساسیت در ۲۰ سال گذشته در کشورهایی مانند ایالات متحده در حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است. میلز، استاد ایمن شناسی آلرژی در دانشگاه نورثوسترن، “بیان نمود کـه چنین شرایطی، پایه ای را برای ایجاد آلرژی غذایی فراهم می آورد”و ایـن امر می تواند برای ما پیشرفت بزرگی در زمینه درک چگونگی ایجاد آلرژی غذایی در دوران ابتدایی زندگی باشد.”
موش ها واکنش های آلرژیک گسترده ای را به دستمال مرطوب بروز دادند
اگزما ناشی از جهش های ژنتیکی می باشد کـه عملکرد برخی از پروتئین های تعبیه شده در پوست را مختل می سازد  و اثرات ماندگاری را بر جای می گذارد. اما در آزمایش بچه موش های دارای جهش های اگزما، قرار گرفتن در معرض بادام زمینی به تنهایی برای ایجاد حساسیت و آلرژی کافی نبود. پروفسور میلز پس از مطالعه تحقیقاتی کـه نشان می دادند پس از استفاده از صابون و از بین رفتن موانع موجود در پوست، داروها به راحتی وارد پوست می شوند دریافت کـه همین امر برای نوزادان پس از استفاده از دستمال های مرطوب نیز رخ می دهد!
با تکرار آزمایش، تیم ابتدا سولفات لاریل سدیم را کـه، یک  ماده رایج در صابون معمولی است و در دستمال مرطوب نیز یافت می شـود، قبل از قرار دادن موش ها در معرض مواد غذایی رایج و دیگر آلرژن ها به بدن انها مالیدند. انها در یک دوره دو هفته ای سه یا چهار بار ایـن کار را تکرار کردند و سپس به عنوان غذا به ان ها تخم مرغ یا بادام زمینی داده شد.
محققان جوش هایی را در محلی کـه پوست موش ها در معرض مواد شیمیایی قرار گرفت بود مشاهده نمودند و همچنین موش ها واکنش های آلرژیک گسترده ای را بروز دادند. اثر دستمال های مرطوب می تواند شبیه به از بین رفتن موانع  پوستی یا حساسیت خفیف یا اگزما شدید باشد و لذا بهتر است کـه والدین از روش های قدیمی شست و شوی نوزادان استفاده کـنند. بنابرایـن میزان آلودگی پوستی کودک نسبت  به آلرژن های مواد غذایی را با شستن مکرر دست ها قبل از تماس با کودک و کاهش استفاده از دستمال مرطوب کاهش داد.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد آزادی آلرژی استفاده بازی پرسپولیس دختر دختری دستمال عکس غذا غذایی وارد ورزشگاه

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب آزادی و آلرژی و استفاده و بازی و پرسپولیس و دختر و دختری و دستمال و عکس و غذا و غذایی و وارد و ورزشگاه را میخوانید .

آلرژی های غذایی و عدم تحمل غذا

اگر شیر دوست ندارید، ایـن ماده غذایی را بخورید! / چرا موقع خواب عطسه نمی‌کنیم؟ / چربی سوز‌ترین شربت خانگی دنیا/درمان بیماری‌ها با حجامت

اشتراک با دوستان:

امروزه آلرژی‌های غذایی و عدم تحمل غذاها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و تعداد خیلی از والدین خواستار انجام آزمایش‌های لازم برای اطلاع از آلرژی‌های غذایی و عدم تحمل غذا در فرزندشان استند. عدم تحمل غذا عبارت است از واکنش بدن به مواد موجود در غذاها کـه می‌توانند خاصیت سمی، دارویی و متابولیک داشته باشند؛ در حالی کـه آلرژی‌های غذایی واکنش‌های ناشی از وجود مواد با خاصیت ایمونوگلوبولینی E در غذاهاست. در متون علمی برای آلرژی‌های غذایی و عدم تحمل غذاها از واژه «واکنش‌های نامطلوب در برابر غذا» استفاده می‌شـود.
تفاوت آلرژی غذایی و عدم تحمل غذا در ایـن است کـه عدم تحمل غذا، برخلاف آلرژی غذایی وابسته به سیستم ایمنی نیست.
آلرژی‌های غذایی وابسته به ایمونوگلوبولین E، اغلب دو ساعت پس از استفاده غذای محرک بروز می‌کند کـه ایـن واکنش‌ها حتی می‌توانند کشنده باشند. آلرژی‌ها ممکن است نسبت به موادی مانند آلودگی هوا، جلبک‌ها، مواد …
آلرژی زاهای پنهان در مواد غذایی

اشتراک با دوستان:

آلرژی‌ غذایی‌ عبارت‌ است‌ از واکنش‌ بیش‌ از اندازه‌ دستگاه‌ ایمنی‌ به‌ برخی‌ غذاها یا موادی‌ کـه‌ اغلبً بی‌خطرند. ایـن‌ واکنش‌های‌ نا مطلوب‌ ممکن‌ است‌، ارثی‌ یا ناشی‌ از یک‌ نقص‌ اکتسابی‌ بیوشیمیایی‌ باشند. علائم‌ ممکن‌ است‌ در عرض‌ چند دقیقه‌ یا ۲ ساعت‌ پس‌ از خوردن‌ ان‌ غذای‌ به‌ خصوص‌ بروز کـنند. در بعضی‌ موارد، امکان‌ دارد علائم‌ ۲-۱ روز بعد نیز ظاهر نشوند. نبایـد آلرژی را با واکنش‌های عدم تحمل مواد غذایی، واکنش‌های فارماکولوژی و واکنش‌های نیمه سمی‌ کـه سیستم ایمنی در ان درگیر نمی‌شـود اشتباه کرد. برای مثال آدمهای کـه نسبت به لاکتوز موجود در شیر عدم تحمل دارند، به شیر حساسیت ندارند، زیرا واکنش‌هایی کـه در بدن ان‌ها ایجاد می‌شـود ناشی از کمبود انزیم لاکتازی است کـه برای هضم قند شیر لازم است و در ایـن مورد هیچ گونه درگیری سیستم ایمنی وجود ندارد و به عبارت دیگر هیچ نوع ایمنوگلوبولینی در بدن افزایش …
تشخیص فساد مواد غذایی با استفاده از دی ان آ

سلامت قلبتان را با رژیم غذایی مناسب تضمین کـنید


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،ایـن برچسب از یک فیلم پلیمری شفاف غیر سمی تولید شده است کـه روی بسته بندی غذا قرار می گیرد و از یک طرف با میکروذرات مولکول‌های DNA پوشش داده می شـود. ایـن ذرات DNAzymes نام دارند. زمانی کـه پاتوژن هایی مانند ای کولای به ایـن مولکول ها برخورد می کـنند، ذرات خاصیت فلوروسنس از خود نشان می دهند. سپس با استفاده از نرم افزار موبایل یا یکی دیگر از تجهیزات الکترونیکی، خاصیت فلوروسنسی مولکول ها تشخیص داده می شـود و می توان نتیجه گرفت محتویات بسته فاسد شده است.
در واقع مولکول های DNAzyme تکـه ای از پروتئین DNA استند کـه با استفاده از توالی ژنتیکی، فعالیت خاصی را انجام می دهند، در ایـن مورد توالی ژنتیکی به گونه ای صورت گرفته کـه مولکول تحت شرایط خاص شکافته می شـود. بنابرایـن زمانی کـه باکتری در مکانی وجود داشته باشد و ایـن مولکول با …

عکس ۵ دختری کـه در بازی پرسپولیس وارد ورزشگاه آزادی شدند

روز گذشته در بازی آخر پرسپولیس تهران در ورزشگاه آزادی ۵ دختر توانستند با گریم های ماهرانه وارد ورزشگاه آزادی شوند و در کنار دیگر هواداران قهرمانی تیم محبوبشان را جشن بگیرند.
عکس ایـن ۵ دختر پسرنما را در ادامه می بینید.
۵ دختری کـه در بازی پرسپولیس وارد ورزشگاه آزادی شدند

بخوانید :   شایعه :‌ علی کریمی در آغوش خانم زلزله زده / عکس

منابع
سایت گهر

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

  • اخبار ورزشی
  • آلرژی غذایی در کودکان، استفاده از دستمال مرطوب


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *