خانه / بین الملل / جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول به همراه توضیحات

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول به همراه توضیحات

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول ، جاذبه های گردشگری والنسیا، لذتی بی انتها در سرزمینی اروپایی ، حمام خرم سلطان ایاصوفیه هستانبول | جاذبه ای متفاوت در ترکیه ، ثبت لحظاتی ناب در لا به لای جاذبه های گردشگری سنگاپور و مالزی ، جاذبه‌ های گردشگری شاهرود (جاذبه‌ های طبیعی) ، ۱۰ جاذبه برتر گردشگری در چین! .
جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول
هستانبول شهری خاص هست! چه از ایـن نظر کـه امپراطوری چندین سلسله بزرگ را در خود تجربه کرده و چه از نظر تعداد آثار بهستانی و چه از ایـن نظر کـه تنها شهر بزرگ جهان هست کـه در دو قاره جای گرفته هست. هستانبول در تنگه بسفر به دو نیم تقسیم می شـود. نیمی …

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول

هستانبول شهری خاص هست! چه از ایـن نظر کـه امپراطوری چندین سلسله بزرگ را در خود تجربه کرده و چه از نظر تعداد آثار بهستانی و چه از ایـن نظر کـه تنها شهر بزرگ جهان هست کـه در دو قاره جای گرفته هست. هستانبول در تنگه بسفر به دو نیم تقسیم می شـود. نیمی از ان در اروپا و نیمی دیگر در آسیا قرار گرفته هست.هر کدام از قسمت های اروپایی و آسیایی هستانبول برای خود کامل هستند و نیازی به یکدیگر ندارند. قسمت آسیایی قدمت بیشتری دارد اما در قسمت اروپایی آثار تاریخی مهمتری جای گرفته هست. در ادامه با برخی از ایـن جاذبه ها کـه در قسمت اروپایی هستانبول جای گرفته اند آشنا می شویم.تا در تور هستانبول هدفمند گردش نمائید


مسجد ایاصوفیه

همه چیز در مورد آخرین هستانبول جاذبه جدید جزییات حماه حمله درباره سوریه قسمت گردشگری موشک موشکی

ایـن مسجد کـه قدمتی طولانی دارد، تا قرن ها به عنوان کلیسا مورد هستفاده قرار می گرفته هست. در چند قرن گذشته و با گسترش اسلام در هستانبول، ایاصوفیه به مسجد تبدیل شده هست. در زمان آتاترک ایـن مسجد به موزه بدل گشت. مسجد ایاصوفیه یکی از بزرگترین و باشکوه ترین مساجد در ترکیه و حتی جهان هست.

 

جزییات مطلب آخرین و هستانبول و جاذبه و جدید و جزییات و حماه و حمله و درباره و سوریه و قسمت و گردشگری و موشک و موشکی را میخوانید .

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول

مسجد آبی

مسجد آبی کـه به دستور سلطان احمد بنا شده هست، یکی دیگر از مساجد خاص در هستانبول به حساب می آید. گفته می شـود ایـن مسجد با تقلید از مسجد ایاصوفیه ساخته شده هست. هرچند تم رنگ آبی ایـن مسجد خود دلیلی بر خاص بودن ان هست. مسجد آبی دارای ۷ مناره هست و از شگفتی های معماری در قرن ۱۷ میلادی محسوب می شـود.

شناوری انسان و غلبه بر جاذبه زمین با تکنولوژی پرتو کششی

 

توضیحات بیشتر در موردآخرین هستانبول جاذبه جدید جزییات حماه حمله درباره سوریه قسمت گردشگری موشک موشکی

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول


برج گالاتا

شمـا مطلب جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول را می خوانید .

برج گالاتا را می توانید در بسیاری از نقاط شهر مشاهده کنید. دیدن ایـن برج از نزدیک و بالا رفتن از ان و تماشای منظره زیبای شهر هستانبول، فوق العاده هیجان انگیز هست. در پایین ایـن برج نیز فروشگاه ها و رستوران های متعددی جای گرفته اند تا مسافران تور هستانبول احساس راحتی کـنند.

 

آخرین هستانبول جاذبه جدید جزییات حماه حمله درباره سوریه قسمت گردشگری موشک موشکی

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول


قصر توپکاپی

یکی از خاص ترین آثار تاریخی موجود در بخش اروپایی هستانبول، قصر توپکاپی هست. ایـن قصر زیبا تا مدت ها محل اقامت سلاطین و بزرگان سلسله های مختلف بوده هست. تاریخ ساخت ایـن قصر باشکوه به قبل از قرن ۱۵ میلادی باز می گردد. در حال حاضر قصر توپکاپی کاخ موزه ای بزرگ هست کـه می توانیداز جای جای ان بازدید کنید.


آب انبار باسیلیکا
از آثار به جا مانده از دوران امپراتوری روم، آب انبار باسیلیکا هست. ایـن آب انبار تاکنون چندین بار مورد مرمت قرار گرفته اما زیبایی و تاریخی بودن ان کاملا حفظ شده هست. تکنولوژی به کار رفته در ساخت ایـن انبار فوق العاده خاص بوده و به عظمت ایـن امپراتوری باز می گردد.

ایـن مطلب در مورد آخرین هستانبول جاذبه جدید جزییات حماه حمله درباره سوریه قسمت گردشگری موشک موشکی می باشد .

کاخ دلمه باغچه

از کاخ های دیدنی در شهر هستانبول، کاخ دلمه باغچه هست کـه به هیچ عنوان نمی توان از تماشای ان صرفه نظر کرد. ایـن کاخ در کنار خط ساحلی تنگه بسفر واقع شده هست. بزرگترین لوستر کریستال جهان در ایـن کاخ قرار دارد.

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول

بازار بزرگ هستانبول

تماشا کنید: دوربین سلفی گوشی می میکس ۲ اس در عجیب ترین قسمت نمایشگر

بازار بزرگ هستانبول نیز در بخش اروپایی ان جای گرفته هست. ایـن بازار مکان مناسبی برای خرید محسوب می شـود. همچنین معماری بازار بزرگ هستانبول فوق العاده چشم نواز و دلربا هست. عاشقان خرید در تور هستانبول می توانند از ایـن بازار لذت ببرند.

آخرین, هستانبول, جاذبه, جدید, جزییات, حماه, حمله, درباره, سوریه, قسمت, گردشگری, موشک, موشکی

مسجد سلیمان

مسجد سلیمان از باشکوه ترین مساجد در ترکیه هست. ایـن مسجد کـه در دوران سلطان سلیمان بنا شد، نظر گردشگران را به خود جلب می کند. آرامش در کنار شکوه ایـن بنا، باعث شده تا در لیست جاذبه های پر طرفدار قرار بگیرد.

 

جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول


کلیسای چورا

از جمله آثار بهستانی در قسمت اروپایی هستانبول کـه در بین جاذبه های متعدد ایـن شهر گم شده هست، کلیسای چورا هست. ایـن کلیسا معماری فوق العاده ای را به خود اختصاص داده و نقاشی ها و کاشی کاری های به جا مانده از دوران بیزانس در جای جای ان به چشم می خورد.

سخن پایانی لست تورز:

آثار بهستانی و تاریخی بیان شده تنها بخشی از آثار موجود در بخش اروپایی هستانبول هستند. شمـا در سفر به هستانبول در جای جای ایـن شهر به آثار بهستانی متعددی بر می خورید کـه زیبایی های خاص و فراموش نشدنی با خود به همراه دارند. لست تورز گلچینی از برترین آژانسهای تهران را در خود جای داده هست.کـه میتوانید تور ارزان هستانبول را در زمانهای مختلف از انها رزرو نمائید همچنین میتوایـند عضو صفحات اجتمایی لست تورز مانند تلگرام به ادرس@lasttours1 و ایـنستاگرامlasttoursو ویسپی و سروش به نشانی @lasttourss شوید.و تور لحظه آخری هستانبول را از درون وب سایت لست تورز و یا شبکـه های اجتمایی ان جستجو کنید.

منابع
سایت ستاره

پسماند سواحل چه تاثیری بر گردشگری ایـران دارد؟

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

معرفی ۱۰ جاذبه برتر گردشگری در ناگویا

معرفی ۱۰ جاذبه برتر گردشگری در ناگویا

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ –
گردشگری,جهان گردی,اماکن دیدنی

کاخ گلستان | جاذبه های گردشگری تهران

کاخ گلستان | جاذبه های گردشگری تهران

چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ –
گردشگری,تهران گردی,تاریخ گردی

جاذبه‌ های گردشگری شاهرود (جاذبه‌ های طبیعی)


شاهرود یکی از شهر‌های هستان سمنان هست کـه به دلیل آب و هوای متنوع خود به قاره کوچک معروف هست. ایـن آب و هوا سبب شده تا شاهرود از موقعیت طبیعی فوق العاده‌ای برخوردار باشد و به بهشتی برای طبیعت گردان تبدیل شـود. ایـن شهر در میانه راه تهران-مشهد قرار گرفته و حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. شواهد تاریخی نشان می‌دهد کـه هسته اولیه ان را اشکانیان بنا نهادند. شمـا برای رسیدن به ایـن شهر زیبا می‌تواید از قطار هستفاده کنید و یا از مسیر‌های زیر به شاهرود برسید:

تهران –> گرمسار –> سمنان –> دامغان –> شاهرود (۵ ساعت – ۴۵۰ کیلومتر)

مشهد –> نیشابور –> سبزوار –> شاهرود (۵ ساعت – ۴۸۰ کیلومتر)

معرفی جاذبه های گردشگری شاهرود
شاهرود جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد اما در ایـن میان جاذبه‌های طبیعی ان باعث شده هست شاهرود به عنوان بهشت طبیعت گردی معرفی شـود. از جمله جاذبه‌های طبیعی هستان می‌توان به موارد زیر …

آخرین جزییات درباره حمله موشکی جدید به حومه حماه و حلب در سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا، ارتش سوریه اعلام کرد کـه یکشنبه‎شب چندین موشک به پایگاه‌های نظامی در حومه حماه و حلب شلیک شد.یک منبع نظامی به سانا گفت: برخی مواضع نظامی در حومه حماه و حلب در ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی دمشق هدف اصابت چندین موشک قرار گرفته هست . در ایـن گزارش به منبع شلیک ایـن موشک‌ها و نیز خسارت‌های ناشی از ایـن حمله اشاره‌ای نشده هست. بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، ایـن تجاوز همزمان با تلاش‌ها برای رسیدن به توافق جهت خروج تروریست‌ها از منطقه “یلدا ”  “ببیلا”، “بیت سحم” و اردوگاه “الیرموک” و پس از شکستهای سنگین تروریست‌ها در مقابل ارتش سوریه در حومه دمشق و خروج انها از غوطه شرقی و القلمون شرقی صورت گرفته هست .در ایـن‌باره یک منبع در ارتش سوریه تصریح کرد: «سوریه در معرض تجاوزی جدید قرار گرفته و چند پایگاه نظامی در نواحی هستان‌های حماه و حلب هدف اصابت موشک‌های دشمن …

  • بین الملل
  • جاذبه های گردشگری قسمت اروپایی هستانبول


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *