خانه / سلامت نوزاد / عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید به همراه توضیحات

عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید به همراه توضیحات

عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید ، کد فعال سازی یکبار استفاده را هنگام خرید موبایل فراموش نکنید ، عوامل آلرژی زا در دید و بازدید‌های نوروزی را بشناسید ، عوامل محیطی و نقش آن‌ها در بروز انواع سرطان ها ، روش صحیح استفاده سیر/ علت عصبانیت طولانی مدت چیست؟/ تاثیر وحشتناک استفاده بیش از حد آهن/ دلایل بروز سردرد‌های یک طرفه طولانی مدت ، بروز ۹۳ درصد سرطان‌ها از طریق عوامل محیطی .
علی وکیلی‌ متخصص ایمونولوژی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بیماری‌های آلرژیک و حساسیت‌زا بیشتر مربوط‌ به سیستم ایمنی بدن است که‌ اغلبً  زمان تغییر فصل‌ به خصوص‌ در بهار به دلیل گرده‌افشانی‌ گیاهان و شروع طبیعت‌ در انسان‌ها ایجاد می‌شـود.
وی ادامه داد: وجود مواد آلرژی‌زا در هوا سبب بروز حساسیت‌های …

عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید

عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی ها را هرگز فراموش نکنیدعلی وکیلی‌ متخصص ایمونولوژی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار 

حوزه بهداشت و درمان 

گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بیماری‌های آلرژیک و حساسیت‌زا بیشتر مربوط‌ به سیستم ایمنی بدن است که‌ اغلبً  زمان تغییر فصل‌ به خصوص‌ در بهار به دلیل گرده‌افشانی‌ گیاهان و شروع طبیعت‌ در انسان‌ها ایجاد می‌شـود.

وی ادامه داد: وجود مواد آلرژی‌زا در هوا سبب بروز حساسیت‌های مختلف‌ مانند عطسه، سرفه، قرمزی چشم در افـراد می‌شـود، همچنین باعث واکنش نشان دادن سیستم ایمنی بدن نسبت به ایـن موضوع می‌شـود.

همـه چیز در مورد آلرژی بروز بهار زردی علت عوامل فراموش استفاده نوزاد

ایـن متخصص ایمونولوژی‌ با اشاره به ایـنکه‌ حساسیت‌ و ایجاد عوامل ثانویه‌ سبب بروز التهاب‌، آبریزش‌ بینی‌ و چشم‌ و حتی سرفه‌ و عطسه در افـراد می‌شـود، افزود: درگیر شدن سیستم ایمنی بدن به دلیل وجود انواع حساسیت‌ باعث ایجاد خارش‌ و قرمزی‌ پوست همچنین سبب ایجاد چروک سطحی و عمقی می‌شـود؛ در شرایط آلرژی‌ افـراد باید استفاده مایعات همچون انواع سوپ  را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

اختلال در سیستم ایمنی بدن ارمغان تلخ حساسیت های فصلی

وی با اشاره به ایـنکه‌ اگر فعالیت سیستم ایمنی بدن به دلیل مواد آلرژی‌زا برای طولانی مدت ادامه پیدا کند ایـن مسئله برای بدن مناسب نیست، عنوان کرد: واکنش سیستم ایمنی بدن به مواد آلرژی‌زا نباید در طولانی مدت تداوم داشته باشد، به همین دلیل هر چه سریع‌تر باید نوع آلرژی‌ افـراد مشخص شـود.

جزییات مطلب آلرژی و بروز و بهار و زردی و علت و عوامل و فراموش و استفاده و نوزاد را میخوانید .

وکیلی‌ گفت: با مشخص شدن نوع حساسیت، مشکلات تنفسی یا قرمزی و خارش پوست ناشی از مواد آلرژی‌زا تا حد خیلی به وسیله‌ داروهای خاص برطرف‌ می‌شـود.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید

وی یادآور شد: اگر حساسیت در افـراد  پیشرفت‌ کند باعث ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن می‌شـود و همین مسئله ممکن است متابولیک‌ را تحت تأثیر خود قرار دهد.

آن‌چه در نتیجه استفاده روزانه آب هویج رخ می‌دهد

انتهای پیام/

توضیحات بیشتر در موردآلرژی بروز بهار زردی علت عوامل فراموش استفاده نوزاد

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شمـا مطلب عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید را می خوانید .

عوامل حساسیت زا در فصل بهار

افـرادی که‌ آلرژی دارند اغلب در فصل بهار به دلیل تغییرات طبیعیت و وجود گرده ها با مشکلات بیشتری روبرو استند که‌ می توان با اجتناب از آن‌ ها علایم آلرژیک را کاهش داد.عوامل تحریک کـننده حساسیت در فصل بهارنیش حشرات می‌تواند باعث تورم و قرمزی شـود که‌ اغلب هم حدود یک هفتـه یا بیشتر ادامه پیدا می‌کند. احتمال مواجه شدن با ناراحتی معده، خستگی و همچنین تب نیز وجود دارد. در موارد نادر، نیش حشرات به شکل‌گیری واکنش‌هایی منجر می‌شـود که‌ سلامتی افـراد را به خطر می‌اندازند و با اصطلاح آن‌افیلاکسی شناخته می‌شوند. اگر شدیدا به آلرژی مبتلا استید، باید در ایـن مواقع از داروهایی به نام اپی‌نفرین استفاده کنید.۱. عوامل حساسیت زا در بهار، فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بسیاری از عوامل می‌توانند واکنش‌های آلرژیک را تحریک کـنند. ایـن واکنش‌ها وقتی اتفاق می‌افتند که‌ قوای دفاعی بدن به عناصری حمله می‌کند که‌ اغلب بی‌خطر و بی‌ضرر استند، مانند …
افزایش شیوع تب مالت در بهار/ بستنی کیلویی و پنیر تازه استفاده ن

محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایـران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: شیر و برخی از فرآورده های لبنی در صورتی که‌ به صورت خام و غیر صنعتی استفاده شوند امکان انتقال بیماری ها از ایـن مواد غذایی به انسان افزایش میابد.
وی با بیان ایـنکه‌ فصل بهار شرایط برای شیوع ویروس تب مالت فراهم است، ادامه داد: بنابرایـن رعایت نکات بهداشتی در ایـن فصل امری ضروری است، اگر افـراد شیر را نجوشانند و به صورت سنتی آن‌ را استفاده کـنند، شیوع تب مالت افزایش پیدا می کند؛ در همین راستا استفاده بستنی سنتی و پنیر تازه و غیر کارخانه ای باعث بروز تب مالت و دیگر بیماری ها می شـود.
رئیس انجمن صنایع غذایی ایـران با بیان ایـنکه‌ در برخی مناطق پنیر به صورت سنتی و با استفاده از شیر خام و جوشانده نشده تهیه می شـود، افزود: …
روش صحیح استفاده سیر/ علت عصبانیت طولانی مدت چیست؟/ تاثیر وحشتن

عوامل موثر در شروع گرمازدگی را بشناسیم


یکی از مهم‌ترین دلایل عصبانیت طولانی مدت کمبود ویتامین B است، زیرا ایـن ویتامین در سیستم عصبی انسان نقش خیلی دارد. 
به گزارش خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.
اثر کمبود ویتامین B
خشم و عصبانیت یکی از رفتار‌های ناپسند انسانی است، اما برخی افـراد همیشه عصبی بوده و به اصطلاح زود جوش استند.
باید بدانید مهم‌ترین دلیل عصبانیت طولانی مدت کمبود ویتامین B است، زیرا ایـن ویتامین در سیستم عصبی انسان نقش خیلی داشته و با کاهش میزان آن‌، فرد دچار اختلالات خلقی و عصبی، خشم و کم طاقتی می‌شـود.
جگر، گوشت ماهی، مرغ، بسیاری از حبوبات، شیر، مغز‌های مواد غذایی و گوجه فرنگی از مواد غذایی‌های سرشار از ایـن ویتامین است.

اثر آلیسین در مقابله با بیماری‌ها 
در سیر ماده‌ای به نام آلیسین وجود دارد که‌ ایـن گیاه را به عنوان یک مواد غذایی دارویی مطرح کرده است؛ ساختار آلیسین موجب از بین رفتن …

علت زردی گرفتن نوزاد

یرقان هنگامی رخ می‌دهد که‌ پوست و چشم‌های یک فرد ته‌رنگ زرد پیدا ‌کند؛ علت ایـن زرد شدن تجمع ماده‌ای به نام بیلی‌روبین در ایـن بافت‌‌هاست.بیلی‌روبین در کبد در نتیجه شکسته‌شدن گلبول‌های قرمز پیرشده خون تولید می‌شـود.یرقان یا زردی در نوزادان و  بچه ها کم‌سن دلایل بسیاری دارد. برخی از علل شایع زردی نوزادان ایـنها استند:- ممکن است کبد نوزاد هنوز به قدر کافی رشد پیدا نکرده باشد تا بیلی‌روبین را از خون پاک کند.- کبد بیش از حد عادی بیلی‌روبین تولید ‌کند.- بیلی‌روبین پیش از آن‌که‌ بتواند در مدفوع دفع شـود، بیش از حد عادی بوسیله روده جذب ‌شـود.- موادی در شیر مادر ممکن است میزان بیلی‌روبین در بدن نوزاد را بیفزایـند.زردی اغلب خطرناک نیست، اما نوزادن زردشده را باید اولین فرصت به نزد دکتر برد تا مورد ارزیابی قرار گیرند.

  • سلامت نوزاد
  • عوامل بروز آلرژی در بهار/ استفاده ایـن مواد غذایی‌ها را هرگز فراموش نکنید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *