خانه / دسته‌بندی نشده / روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو به همراه توضیحات

روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو به همراه توضیحات

روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو ، برای جلوگیری از ریزش مو چه باید کرد؟ ، نکاتی که‌ باید برای جلوگیری از ریزش مو بدانید ، ویتامین های لازم برای جلوگیری از ریزش مو ، توصیه‌هایی برای جلوگیری از ریزش مو ، جلوگیری از ریزش مو با آب پیاز .

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ریزش بیش از حد و کم پشت شدن مو‌های سر مشکلی اسـت که‌ خیلیی از مردم از آن‌ رنج می‌برند. از آن‌‌جایی که‌ وجود موی سر، رابطه مستقیم با زیبایی یک شخص دارد؛ ریزش بیش از حد مو‌ها می‌تواند برای هر شخصی، نگرانی خاصی را به وجود آورد.
بیشتربخوانید : توقف ریزش مو با چلو خورشت …

روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو

به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ریزش بیش از حد و کم پشت شدن مو‌های سر مشکلی اسـت که‌ خیلیی از مردم از آن‌ رنج می‌برند. از آن‌‌جایی که‌ وجود موی سر، رابطه مستقیم با زیبایی یک شخص دارد؛ ریزش بیش از حد مو‌ها می‌تواند برای هر شخصی، نگرانی خاصی را به وجود آورد.

همه چیز در مورد جلوگیری روش ریزش ریزش مو ساده سال فاجعه کشف گذشته مو

بیشتربخوانید : 

توقف ریزش مو با چلو خورشت قیمه سیب‌زمینی


این‌ جمله کاملا درست اسـت که‌ ژن افـراد می‌تواند نقش خیلی موثر بر روی مو‌های هر شخصی داشته باشد، اما این‌ جمله به آن‌ معنی نیست که‌ شمـا دست به مراقبت‌های ویژه برای حفظ موی خود نزنید و یا به فکر برطرف کردن نیاز مو‌های خود چه از نظر مواد معدنی و مغذی و چه از نظر مراقبت‌های خاص مانند شستشوی مناسب و به موقع نباشید. مو‌های سر نیز مثل سایر قسمت‌های بدن برای رشد بهتر و شادابی، نیاز به یک سری مراقبت خاص و حتی غذای خاص برای رشد بهتر دارد. از این‌ رو اگر شمـا نیاز‌های موی‌تان را به موقع بر طرف نکـنید و آن‌‌ها را در برابر انواع آلودگی‌ها قرار دهید بی‌شک زودتر از موعد مقرر با ریزش بیش از حد مو‌های سرتان روبه‌رو خواهید شد.

همچنین برای این‌که‌ بتوانیم مو‌های پر پشت‌تر و زیباتری داشته باشیم، باید یکسری عادت‌های بد همچون سیگار کشیدن را کنار گذاشت. چرا که‌ این‌ موضوع می‌تواند خطر ریزش بیش از حد مو‌ها را افزایش دهد. نباید از یاد برد برخی ریزش‌های ناگهانی و زیاد می‌تواند دلیل پزشکی خاص داشته باشد. در چنین شرایطی حتما باید به یک پزشک متخصص رجوع کرد تا با انجام یکسری آزمایش‌ها بتواند دلیل ریزش بیش از حد مو را تشخیص داده و بهترین نسخه را برای درمان چنین مشکلی تجویز کند. در ادامه این‌ مطلب شمـا را با ۱۱ روش و یا درمان آشنا می‌کنیم تا با اجرایی کردن آن‌ در زندگی روزمره خود بتوانید مو‌های خود را در برابر ریزش‌های ناگهانی حفظ کـنید. البته نباید از یاد برد که‌ برخی از ریزش‌های ناگهانی می‌تواند از مشکلات خاصی همچون داشتن اسـترس و اضطراب بیش از حد حاصل شـود. از این‌ رو سعی کـنید برای حفظ ظاهر خود حتما از اسـترس و اصطراب فاصله بگیرد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو
مراقب رژیم غذایی خود باشید

همان طور که‌ می‌دانید ساختار بدن و بافت‌های ما از پروتئین تشکیل شده اسـت. این‌ مورد شامل مو‌های شمـا نیز می‌شـود. از این‌ رو باید توجه داشته باشید که‌ روزانه پروتئین کافی به بدن شمـا می‌رسد یا نه؟ بهترین منابع پروتئین برای بدن: شیر، سفیده تخم‌مرغ، انواع گوشت‌ها سفید مانند گوشت ماهی اسـت. یکی دیگر از راه‌های حفاظت از موی سر این‌ اسـت که‌ شمـا دو یا سه بار در هفتـه از غذا‌هایی که‌ دارای امگا ۳ بالایی استند، اسـتفاده کـنید. در این‌ بین ماهی قزل آلا می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته اسـتفاده از برخی روغن‌های طبیعی که‌ سرشار از امگا ۳ استند به همراه سالاد، می‌تواند گزینه مناسبی برای تامین نیاز‌های موی سر شمـا باشد.

روش جالب خصوصی‌سازی در دوره شاه!
دریافت هر چه بیشتر از انواع ویتامین‎ها و مواد معدنی مفید

توضیحات بیشتر در موردجلوگیری روش ریزش ریزش مو ساده سال فاجعه کشف گذشته مو

وجود ویتامین A. برای مو‌های خیلی حائز اهمیت اسـت. چرا که‌ این‌ ویتامین به سنتز چربی‌ها کمک می‌کند. شمـا می‌توانید با مصرف انواع سبزیجات، هویج و تخم مرغ نیاز بدن‌تان به ویتامین A. را برطرف کـنید. از آن‌‌جایی که‌ ویتامین B۱۲ برای ایجاد هر چه بیشتر گلبول‌های قرمز خون نقش اساسی دارد و این‌ کار به نوبه خود باعث می‌شـود تا خون بیشتری به بافت‌های شمـا برسد؛ هر چقدر خون بیشتر به بافت‌های شمـا، به ویژه ریشه مو‌های‌تان برسد شادابی و سلامت آن‌ بیشتر حفظ می‌شـود. وجود آهن و ویتامین C. می‌تواند برای سلامت مو‌های‌تان کاملا ضروری باشد. از این‌ رو سعی کـنید خوراکی سرشار از آهن مثل گوشت قرمز و خوراکی سرشار از ویتامین C. همچون مرکبات را در برنامه غذایی خود لحاظ کـنید. از یاد نبرید که‌ حتما از خوراکی سرشار از ویتامین E. در برنامه غذایی خود بهره ببرید. چرا که‌ این‌ ویتامین گردش خون را تسریع می‌کند. از این‌ رو مواد مغذی بهتر به بافت‌های بدن منتقل می‌شـود.

مو‌های شمـا نیز برای رشد به وجود چنین ویتامینی نیازمند اسـت. از منابع مهم ویتامین E. می‌توان به بادام درختی، گوجه فرنگی و اسفناج پخته شده اشاره کرد. برخی از مهم‌ترین مواد معدنی برای سلامتی مو عبارتند از: کلسیم، مس، آهن، منیزیم و روی. شمـا می‌توانید مقدار زیادی از این‌ مواد را در سبزیجات مورد علاقه خود پیدا کـنید. البته با توجه به دستور پزشک شمـا می‌توانید از برخی مکمل‌ها نیز برای رفع نیاز بدنتان به مواد معدنی اسـتفاده کـنید. از یاد نبرید به هیچ عنوان در مصرف مواد مکمل زیاده روی نکـنید و در صورت امکان حتما با یک پزشک متخصص تغذیه پیش از مصرف مشورت داشته باشید.

شمـا مطلب روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو را می خوانید .
تنظیم کردن هورمون‌ها بدن

خیلیی از افـراد به خاطر عدم تعادل در هورمون خود، مو‌های‌شان را بدون داشتن مشکل خاصی از دست می‌دهند. در بیشتر موارد عدم تعادل بین هورمون‌ها، بدون انجام آزمایش قابل شناسایی نیست. در چنین شرایطی حتما با یک پزشک متخصص مشورت کـنید تا در صورت نیاز با تجویز برخی داروها، هورمون‌های‌تان تنظیم شـود. البته برخی خوراکی نیز می‌توانند باعث تنظیم هورمون بدنتان شوند.

جلوگیری روش ریزش ریزش مو ساده سال فاجعه کشف گذشته مو
مراجعه به پزشک برای شناسایی دلیل ریزش موی غیر عادی

برخی از شرایط بهداشتی همچون اسـترس، بیماری تروئید، کم خونی و حتی اسـتفاده از برخی دارو‌های قلبی می‌تواند باعث ریزش بیش از اندازه مو شوند. در چنین شرایطی حتما با یک پزشک مشورت کـنید تا مطمئن شوید چنین شرایطی باعث ریزش موی شمـا نشده‌اند.

نوشیدن آب بیشتر

حفظ آب بدن برای رشد بافت‌ها و سلامت بدن خیلی ضروری اسـت. بافت مو به طور عمده از آب تشکیل شده اسـت. این‌ به این‌ معناسـت که‌ شمـا باید روزانه ۶۴ اونس (۱۷۶۲ گرم) آب مصرف کـنید. از یاد نبرید نوشیدن نوشابه‌های کربناتی گازدار، می‌تواند باعث نابودی مو‌های شمـا در دراز مدت شوند.

این‌ مطلب در مورد جلوگیری روش ریزش ریزش مو ساده سال فاجعه کشف گذشته مو می باشد .
از بین بردن عادت‌های بد

سیگار کشیدن می‌تواند غلظت خون را بالا ببرد. از این‌ رو خون کمتری به سلول‌های موی شمـا می‌رسد و این‌ نارسایی می‌تواند باعث ریزش موی سرتان شـود. البته مصرف کافئین سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کند و باعث بروز مشکلات خیلی زیادی برای مو‌های شمـا می‌شـود و در نتیجه باعث ریزش آن‌‌ها می‌شـود.

روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو
حفظ صلح

شاید جالب باشد که‌ بدانید در اکثر مواقع ریزش مو با داشتن اسـترس و تنش‌ها رابطه مستقیم دارد. سعی کـنید همواره خود را از تنش‌ها دور کـنید و از اسـترس‌های بی‌مورد اجتناب کـنید تا کمتر با ریزش مو روبه‌رو شوید. انجام برخی از ورزش‌های آرامش بخش می‌تواند کمک کـننده خوبی باشد.

جلوگیری, روش, ریزش, ریزش مو, ساده, سال, فاجعه, کشف, گذشته, مو
ورزش کردن منظم

ورزش کردن منظم می‌تواند باعث سلامت تمام اعضای بدن حتی مو‌های تان شـود. البته وقتی شمـا ورزش می‌کـنید؛ عرق و سموم اضافی بدن، از طریق غد‌ه‌های عرقی پوست به بیرون جریان می‌یابد. سعی کـنید با هر بار ورزش کردن خودتان را به خوبی بشویید تا از مضرات مواد خارج شده از بدن در امان باشید.

برای دختر دار شدن، چه باید کرد؟
ماساژ پوست سر با روغن‌های طبیعی

ماساژ پوست سر کمک می‌کند تا فولیکول‌های مو تحریک شوند. این‌ تحریک باعث می‌شـود تا مو‌ها بهتر رشد کـنند. شمـا می‌توانید هر نوع روغن طبیعی مانند روغن زیتون، نارگیل، بادام را به همراه چند قطره اسانس اسطوخدوس یا رزماری اضافه کـنید و به آرامی پوست سرتان را ماساژ دهید و پس از یک ساعت آن‌ را به خوبی بشویید. اگر می‌خواهید از خواص این‌ نوع ماساژ بهره ببرید سعی کـنید در طول یک هفتـه یک بار این‌ کار را انجام دهید.

اسـتفاده از مواد سرشار از آن‌تی اکسیدان‌ها

چای سبز حاوی آن‌تی اکسیدان‌هایی اسـت که‌ باعث جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد مو می‌شـود. برای این‌که‌ بتوانید از خواص چای سبز بهره ببرید سعی کـنید، چای کیسه‌ای سبز را درون آب جوش قرار داده و بعد از خنک شدن روی پوست سر خود بمالید و پس از گذشت یک ساعت موی سر خود را به خوبی بشویید.

اسـتفاده مناسب از ابزار‌های آرایشگری

اگر می‌خواهید از سشوار اسـتفاده کـنید، سعی کـنید آن‌ را در دمای پایین تنظیم کـنید. چرا که‌ گرمای زیاد باعث نابودی مو و ریشه آن‌ می‌شـود. اگر مجبور نیستید به هیچ وجه مو‌های خود را رنگ نکـنید؛ چرا که‌ مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها می‌توانند به بافت مو آسیب برسانند و به مرور زمان باعث نابودی آن‌‌ها شوند. اگر از ژل مو یا اسپری مو اسـتفاده می‌کـنید، قبل از خشک شدن مو‌ها آن‌‌ها را شانه کـنید؛ چرا که‌ وقتی مواد خشک شوند، مو‌ها اگر شانه بخورند شکـننده‌تر می‌شوند و این‌ کار می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی آن‌‌ها شـود. پس از شستشوی سرتان بلافاصله مو‌های خیس‌تان را شانه نکـنید؛ چرا که‌ این‌ کار می‌تواند باعث آسیب دیدگی آن‌‌ها شـود. در هنگام شانه کردن سعی کـنید از شانه‌هایی با دندانه‌های نرم‌تر اسـتفاده کـنید. از یاد نبرید که‌ مو‌ها در حالت خیس آسیب پذیرتر استند. نباید از یاد برد که‌ برخی از مشکلات ریزش زود هنگام مو‌ها وراثتی و ژنتیکی اسـت. در چنین شرایطی شمـا با پیاده سازی برخی اصول که‌ در مطلب بالا ذکر شد، تنها می‌توانید زمان ریزش مو را کاهش دهید و این‌ خود می‌تواند کمک فراوانی به موهای‌تان بکند.

روش تهیه مرغ شکم پُر گیلانی

منبع:شخصا

انتهای پیام/

ترفندهای خانگی برای جلوگیری از ریزش مو

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

نکاتی که‌ باید برای جلوگیری از ریزش مو بدانید

ریزش مو دلایل متعدد و متفاوتی دارد، می تواند بخاطر رژیم غذایی شمـا یا دارویی که‌ مصرف می کـنید باشد یا دلایل دیگری نظیر کمبود مواد معدنی در بدن، اسـترس شدید، بیماری، آلودگی و  یا به طور کلی یک پدیده ی ژنتیکی باشد. تقریبا می توان گفت یک سوم مردم جهان با مشکل ریزش مو مواجه استند که‌ هزاران نفر آن‌ها را بانوان تشکیل می دهند. شاید نتوان به طور کل ریزش مو را بخصوص ریزش موی ژنتیکی درمان کرد، اما با رعایت مواردی می توان آن‌ را به حداقل رساند و به بهبود آن‌ کمک کرد.

این‌ نکات را درباره ریزش مو و جلوگیری از آن‌ باید بدانید :
نگذارید موهایتان بیش از حد در معرض نور شدید خورشید قرار بگیرد.
اسـتفاده از ژل های حالت دهنده مو و مواد این‌ چنینی را به حداقل برسانید یا حتی بهتر اسـت از آن‌ها اسـتفاده نکـنید چرا که‌ ریزش مو را تشدید می کـنند …
برای جلوگیری از ریزش مو چه باید کرد؟

برخی روش های خانگی برای درمان ریزش مو در خانم ها شامل ماساژ دادن پوست سر، مصرف ویتامین ها و مواد معدنی، اسـتفاده از روغن جوجوبا، مریم گلی، شیرین بیان، خرما، رزماری و بیوتین می باشد. همچنین باید از نگرانی، افسردگی و رژیم غذایی نامناسب دوری کـنید.

اگرچه در دنیا بیشتر آقایان از ریزش مو و کچلی رنج می برند اما خانم ها نیز با افزایش سن شاهد این‌ مشکل استند. دلایل زیادی برای ریزش مو در خانم ها وجود دارد. به طور کلی خانم ها خیلی به ظاهر خود به …
روش های خانم هاه مقابله با ریزش مو

برترین ها: هیچ چیزی برای یک خانم رنج‌آورتر از این‌ نیست که‌ ببیند موهای نازنینش روز به روز کمتر می‌شـود، اما باید بگوییم که‌ تنها شمـا نیستید که‌ ریزش مو را تجربه می‌کـنید بلکه‌ اکثر خانم ها چنین اختلالی را تجربه کرده‌اند.
همه ریزش موها یک علت ندارند و حتی همه ریزش‌ها هم به یک شکل نیستند. اگر بتوانید نوع ریزش موهای خود را تشخیص دهید تا حد زیادی از نگرانی‌تان كاسـته شده و راحت‌تر راه‌حل مناسب را پیدا می‌کـنید.
انواع متفاوتی از ریزش وجود دارد
این‌ روزها ریزش مو در بین خانم‌ها خیلی رایج شده‌اسـت. ۴۰ درصد از افـرادی که‌ در طول عمرشان ریزش موی موقتی یا دائم را تجربه می‌کـنند، خانم‌ها استند، البته مدل ریزش مو در افـراد مختلف متفاوت اسـت. بعضی موهای‌شان شروع به نازک شدن می‌کند تا جایی که‌ کم پشت به نظر می‌رسد. بعضی مرکز و جلوی سرشان به شدت …

کشف قوی‌ترین فاجعه زیرآبی ۱۰۰ سال گذشته

به نقل از سایت زومیت و به گزارش پارس کشف قوی‌ترین فاجعه زیرآبی ۱۰۰ سال گذشته و دانشمندان اعلام کرده‌اند  موفق به کشف بزرگ‌ترین و قدرتمندترین فوران آتشفشانی زیر دریایی طی یک قرن گذشته شده‌اند.در حالی که‌ بیش از ۷۵ درصد آتشفشان‌های جهان در بستر دریا قرار دارند، دانشمندان هنوز اطلاعات کمی در مورد آتشفشان‌ها زیر دریایی و فوران‌های اقیانوسی دارند. ربکا کری، دانشمند آتشفشان شناسی از دانشگاه تنامانیا در اسـترالیا، یکی از دانشمندانی اسـت که‌ اولین پژوهش‌ها را در مورد فوران تاریخی سال ۲۰۱۲ انجام داده اسـت.مقاله‌های مرتبط:او گفت:می‌دانستیم این‌ یک فوران آتشفشانی با مقیاس بزرگ اسـت که‌ تقریبا با بزرگ‌ترین فوران‌های آتشفشانی قرن بیستم برابری می‌کند.فوران آتشفشان هاور (Havre Seamount) قوی‌ترین آتشفشان زیر دریایی در طول تاریخ بوده اسـت که‌ در ابتدا توسط دانشمندان نادیده گرفته شده بود؛ اما دانشمندان پس از مشاهده‌ی یک جزیره بزرگ که‌ با انباشت سنگ‌های آذرین پدید آمده بود، متوجه بزرگی این‌ فوران …

  • دسته‌بندی نشده
  • روش های ساده برای جلوگیری از ریزش مو


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *