خانه / دسته‌بندی نشده / عمل پروتز پستان، چه تاثیری بر شیردهی دارد؟ به همراه توضیحات

عمل پروتز پستان، چه تاثیری بر شیردهی دارد؟ به همراه توضیحات

عمل پروتز پستان، چه تاثیری بر شیردهی دارد؟ ، دوران شیردهی مادر، پروتز پستان نقشی دارد/ ویدیو ، جراحی پروتز پستان، نقاطی که‌ می توان جاگذاری کرد ، پروتز پستان خانم ها، همـه انچه باید بدانید ، جراحی پروتز پستان، رم هم یک روزه ساخته نشده! ، خشکی نوک پستان، هنگام شیردهی .
در سال‌هـای اخیر پروتز سینه در میان خانم‌هـای جوان روند رو به رشدی را طی کرده هست ؛ این‌ در حالی هست که‌ در رابطه با تأثیرات پروتز هنوز اطلاعات کافی در دست نیست. یکی از حیطه‌هـای مورد بحث، شیردهی و اثری هست که‌ پروتز سینه می‌تواند بر کیفیت و کمیت شیر مادر داشته باشد.جراحی پروتز سینه و شیردهییکی …

عمل پروتز پستان، چه تاثیری بر شیردهی دارد؟

در سال‌هـای اخیر پروتز سینه در میان خانم‌هـای جوان روند رو به رشدی را طی کرده هست ؛ این‌ در حالی هست که‌ در رابطه با تأثیرات پروتز هنوز اطلاعات کافی در دست نیست. یکی از حیطه‌هـای مورد بحث، شیردهی و اثری هست که‌ پروتز سینه می‌تواند بر کیفیت و کمیت شیر مادر داشته باشد.
جراحی پروتز سینه و شیردهی
یکی از موضوعات مورد پرسش برخی مادران، در رابطه با تأثیرات پروتز سینه بر شیردهی هست. در گذشته این‌‌طور تصور می‌شد که‌ کودکان تغذیه‌کـننده از شیر مادرانی که‌ ایمپلنت‌هـای (پروتز) سیلیکونی سینه دارند ممکن هست تحت تأثیر مضرات ناشی از دریافت سیلیکون در طول شیردهی (از طریق شیر مادر) یا در طی بارداری (از طریق جفت و خون مادر) قرار گیرند. زیرا تصور بر این‌ بود در صورتی که‌ ایمپلنت دچار نشت یا پارگی شـود، سیلیکون به بافت اطراف پروتز یا غده‌هـای لنفاوی منطقه‌ انتقال یافته و با عبور از دیواره‌ی غدد شیری از طریق شیردهی در دسترس شیرخوار قرار می‌گیرد.
اما امروزه مشخص شده که‌ اگرچه بسیاری از داروها و مواد شیمیایی موجود در گردش خون مادر ممکن هست از مجاری شیردهی و اپیتلیوم غدد پستان (دیواره‌ی خارجی) عبور کرده و در شیر مادر تشخیص داده شوند و در دسترس نوزادان شیرخوار قرار گیرند، اما سیلیکون دارای مولکول‌هـای بزرگی هست که‌ نمی‌تواند به‌راحتی از دیواره‌ی غدد شیری گذشته و وارد شیر شـود. تحقیقات اخیر نشان داده هست مقدار سیلیکون موجود در شیر و خون خانم ها شیرده‌ی دارای ایمپلنت سینه‌ی سیلیکونی، مشابه خانم ها بدون ایمپلنت بوده هست.
همچنین طبق تحقیقات، شواهد قانع‌کـننده‌ای وجود دارد که‌ نوزادان شیرخواری که‌ توسط مادران دارای ایمپلنت سینه تغذیه می‌شوند هیچ دریافت سیلیکونی بالاتری نسبت به نوزادانی که‌ از مادران بدون ایمپلنت پستان تغذیه می‌کـنند، ندارند.
یکی از ابهامات دیگر در رابطه با تأثیر جراحی ایمپلنت بر توانایی تولید شیر در مادران می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که‌ فشار ناشی از ایمپلنت (پروتز) ممکن هست بر تولید شیر تأثیر منفـی داشته باشد.  افزایش فشار داخل پستان، زمانی که‌ طولانی و ممتد باشد، ممکن هست دیواره‌ی سلولی مجاری شیری را از بین ببرد و تولید شیر را کاهش دهد و یا غدد لنفاوی تحریک‌شده توسط بافت تحت فشار، باعث وقوع این‌ اتفاق گردند. به‌علاوه خود جراحی و برش بافت سینه هم می‌تواند بر تولید شیر اثرگذار باشد. به‌عنوان مثال برش «لبخندمانند» در اطراف هاله‌ی نوک پستان می‌تواند احتمال مشکل در زمان شیردهی را افزایش دهد. این‌ نوع جراحی با برش اطراف هاله‌ی پستان تقریبا پنج برابر بیشتر احتمال کاهش تولید شیر و ناتوانی در شیردهی را در مقایسه با مادران بدون جراحی در پی داشته هست.
البته امروزه به لطف پیشرفت در شیوه‌هـای جراحی، پروتز سینه مانند گذشته مانعی برای شیردهی نمی‌باشد و فرد در غالب مواقع قادر به تولید شیر کافی خواهد بود، زیرا بیشتر شیوه‌هـای جراحی به‌گونه‌ای انجام می‌شوند که‌ علی‌رغم وجود پروتز، بافت طبیعی و قبلی سینه و مجاری شیری وجود داشته و در معرض کم‌ترین آسیب قرار می‌گیرند. برش‌هـای ایجادشده در قسمت زیر سینه و زیر بغل که‌ در جراحی‌هـای ایمپلنت بیشتر رایج هستند، مشکلی برای شیردهی ایجاد نخواهند کرد. با وجود نکات ذکرشده، دیده شده هست که‌ میزان ناتوانی در شیردهی در مادران با پروتز سینه سه برابر بیشتر از مادران عادی هست. مشکلات شیردهی در این‌ خانم ها، اغلب جنبه‌ی روانی دارد. مادرانی که‌ ایمپلنت پستان انجام داده‌اند ممکن هست در هنگام شیردهی به علت اثرات جراحی ایمپلنت یا ترس از ناتوانی در شیردهی و ترس از انتقال عوارض به نوزادان خود دچار مشکل در شیردهی شده و موفقیت کم‌تری در شیردهی داشته باشند.
بنابراین‌ با در نظر گرفتن این‌ نکات و این‌که‌ دانش امروزی ما در مورد ایمپلنت‌ها هنوز به‌صورت کامل گسترش نیافته و تحقیقات بیشتری برای افزایش دانش در این‌ زمینه نیاز هست، توصیه می‌نماییم اگر تمایل به جراحی پروتز سینه دارید و می‌خواهید در آینده شیردهی داشته باشید، بهتر هست این‌ جراحی را تا زمانی که‌ آخرین کودکتان را از شیر گرفتید، به تعویق بیندازید.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد آشنا بورس پروتز چطور چه حقوق ساختار شیردهی عمل

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب آشنا و بورس و پروتز و چطور و چه و حقوق و ساختار و شیردهی و عمل را میخوانید .

بهترین زمان برای قطع شیردهی نوزاد، چه زمانی هست؟

بی تحرکی چه خطراتی در پی دارد؟

به نقل از سایت ستاره و به گزارش پارس بهترین زمان برای قطع شیردهی نوزاد، چه زمانی هست؟ و مادری که‌ کودکش را با شیر خود تغذیه می‌کند، معمولاً می‌خواهد بداند که‌ بهترین زمان و بهترین روش برای قطع شیردهی نوزاد چه موقع هست و چطور باید کودک را از شیر گرفت.
بهترین سن نوزاد، برای قطع شیردهی چه سنی هست؟  
با توجه به توصیه‌هـای دین اسلام در مورد شیر مادر، مادرانی که‌ می‌خواهند شیر دادن به فرزند خود را کامل کـنند باید دو سال تمام به کودکشان شیر دهند. سازمان بهداشت جهانی تغذیه‌ی شیر مادر را دو سال توصیه کرده هست. مجامع علمی کودکان کشور‌هـای مختلف اظهار نظر کرده‌اند که‌ هر مادری باید حداقل یک سال به کودک از شیر خود بدهد و در صورتی که‌ مادر و کودک هر دو مایلند مادر می‌تواند به شیر دادن ادامه دهد.
اگر مادر به علل پزشکی، شغلـی و اجتماعی قادر نیست …
تغذیه در دوران شیردهی، چه اهمیتی دارد؟

شیردهی ادامهٔ طبیعی دوران بارداری هست. بارداری را به عنوان تجربه ای هجده ماهه در نظر بگیرید. نه ماه اول برای تشکیل و تکامل جنین و نه ماه بعدی برای شیر دادن به او. البته بسیاری از مادران بیش از نه ماه به کودک شان شیر می دهند. مدت شیر دادن شما هر چقدر باشد، بسیار مهم هست به خاطر داشته باشید که‌ لازم هست به همان اندازه که‌ در دوران بارداری  مراقب خودتان بودید در دوران شیردهی نیز از خودتان مراقبت کنید، مراقبت خوب یعنی تغذیهٔ خوب .اهمیت رژیم غذایی در دوران شیردهی به اندازهٔ دوران بارداری هست. مواد غذایی ذخیره شده در بدن شما و انچه که‌ هر روز می خورید، منبع تغذیهٔ کودک شمهست. در هیچ مرحلهٔ دیگری از زندگی شما چنین نیازی به منابع غذایی در بدن شما وجود ندارد. اگرچه این‌ امر ظاهراً تهدید کـننده به نظر می رسد ولی نگران نباشید. تنها وظیفه …
پروتز سینه چیست؛ انواع پروتز، مزایا، معایب و مراقبت‌ لازم قب

چه خبر از رئیس بانک مرکزی دوره احمدی نژاد؟

پروتز سینه، ایمپلنت سینه یا Augmentation Mammoplasty، به‌معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم ان هست که‌ ازجمله پرطرفدارترین عمل‌هـای جراحی زیبایی هست که‌ سال‌ههست خانم ها زیادی در سرتاسر جهان به ان تن داده‌اند. از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌هـای بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که‌ در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوءتغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، هستفاده می‌کـنند. با ما همراه باشید تا با عمل جراحی پروتز سینه، روش‌هـای عمل، انواع پروتز، جنس پروتز، مراقبت‌هـای قبل و بعد از عمل و مزایا و معایب ان آشنا شوید.

حتما بخوانید:پیشگیری از سرطان سینه با ۱۰ راهکاری که‌ هر زنی باید …

با حقوق بورس و ساختار سازمانی ان آشنا شوید

به نقل از سایت چطور و به گزارش پارس با حقوق بورس و ساختار سازمانی ان آشنا شوید و
ابتدا جوامع غربی در ساختار فعاليت‌‌هـای اقتصادی خود از الگوی همكاری و هماهنگی پيروی می‌كردند. اين قالب حقوقی هم‌اكنون بر بسياری از فعاليت‌هـای اقتصادی احاطه‌ پیدا کرده و از اين نظر در بسياری از كشورها از جمله ايران، الگوهـای زندگی اجتماعی و اقتصادی را تحت‌ تأثير قرار داده هست. در نتیجه شركت يا بنگاه اقتصادی، نهادی اقتصادی-علمی هست و چنان در اقتصاد و فرهنگ اجتماعی ما رسوخ كرده هست كه هرگونه تغييری در حدود و ثغور فعاليت شركت يا بنگاه اقتصادی به‌معنای تغيير بنيادی در ساختار اجتماع فعلی هست. ازجهتی نيز پیشرفت تكنولوژی مستلزم ان بود تا ثروت در ساختارهـای بزرگ گرد هم آيد؛ درعين‌حال نيازمند يك نظام مالكيت خصوصی نيز بود تا اين ثروت قابليت نقل و انتقال سريع را داشته باشد. به‌وجودآمدن شكل مدرنی از شركت يعنی بازار …

  • دسته‌بندی نشده
  • عمل پروتز پستان، چه تاثیری بر شیردهی دارد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *