خانه / دسته‌بندی نشده / اهمیت واکسیناسیون بچه ها، نکات مهم به همراه توضیحات

اهمیت واکسیناسیون بچه ها، نکات مهم به همراه توضیحات

اهمیت واکسیناسیون بچه ها، نکات مهم ، نکات مهم درباره واکسیناسیون بچه ها | چه اقداماتی پس از واکسن انجام دهیم ، قصه گفتن برای بچه ها، نکات حائز اهمیت ، دوست خیالی در بچه ها، نکات مهم ، عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | واکسیناسیون ، تصور بچه ها از مرگ، نکات جالب .
اکثر والدین در مورد واکسیناسیون کودک اظهار نگرانی میکنند بخصوص در والدینی که‌ به تازگی صاحب اولین فرزند خود شده اند.واکسیناسیون اهمیت ویژه ای در زندگـی هر فرد دارد . در واقع تزریق صحیح و به موقع واکسن و همچنین انجام درست مراقبت های ان، از ابتلا به بعضی بیماری ها جلوگیری میکند و یا بدن رادر مقابل ان …

اهمیت واکسیناسیون بچه ها، نکات مهم

اکثر والدین در مورد واکسیناسیون کودک اظهار نگرانی میکنند بخصوص در والدینی که‌ به تازگی صاحب اولین فرزند خود شده اند.
واکسیناسیون اهمیت ویژه ای در زندگـی هر فرد دارد . در واقع تزریق صحیح و به موقع واکسن و همچنین انجام درست مراقبت های ان، از ابتلا به بعضی بیماری ها جلوگیری میکند و یا بدن رادر مقابل ان بیماری مقاوم میکند. همـه نوزادان باید از بدو تولد واکسن های توصیه شده در منطقه زندگـی خود را بزنند.
 
واکسن بدو تولد
ایـن واکسن بعد از زایمان و در واقع قبل از ترخیص تزریق میشود و شامل هپاتیت ب و ب ث ژ ( سل ) و همینطور قطره فلج اطفال میباشد.ایـن واکسن نیاز به مراقبت خاصی ندارد.
واکسن پنج گانه
ایـن واکسن به تازگی پیشنهاد شده است و از پنج بیماری( شامل دیفتری کزاز سیاه سرفه هپاتیت ب و هموفیلوس انفولانزا ) جلوگیری میکند . و در سن دو ماهگی چهار ماهگی و شش ماهگی ، روی قسمت بالایی خارجی ران پای نوزاد تزریق میشود.
 
نکات مهم قبل از تزریق واکسن پنج گانه چیست؟
– شیرخوار تب نداشته باشد.
– توجه فرمایید که‌ تب خفیف ، سرماخوردگی خفیف و شل بودن مدفوع جای نگرانی ندارد و باید واکسن در موعد مقرر تزریق شود.
مراقبت های بعد از واکسن پنج گانه چیست؟
– باید توجه کنید که‌ بعد از تزریق تب نوزاد بالاتر از ۴۰ درجه نرود.
– برای جلوگیری از تب و درد و بی قراری نوزاد میتوانید قبل از تزریق واکسن ، قطره استامینوفن را به اندازه دو برابر وزن کودک شروع کنید. و سپس تا دو روز هر ۴ ساعت ان را ادامه دهید. مثلا اگر وزن کودک ۵٫۵۰۰ کیلوگرم باشد شمـا باید ۱۱ قطره استامیتوفن به او بدهید.
– روز اول تزریق در محل واکسن کمپرس سرد بگذارید.
چطور کمپرس سرد درست کنیم ؟
چند تا تکه‌ یخ کوچک را درون کیسه فریزر بگذارید و ان را گره بزنید ؛ سپس کیسه فریزر حاوی یخ را درون حوله بگذارید و روی محل واکسن قرار دهید . ایـن عمل را هر ۱-۲ ساعت ۱۰-۱۵ دقیقه انجام دهید.
روز دوم تزریق از کمپرس گرم استفاده کنید. میتوانید حوله را با اتو گرم کنید وهر ۱-۲ ساعت به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه ، روی پای نوزاد قرار دهید.
توجه کنید که‌ حداقل ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق، به محل واکسن آب نزنید.
نکاتی در مورد قطره فلج اطفال
قطره فلج اطفال در همـه مراحل واکسیناسیون ( به جز یک سالگی ) به کودک خورانده میشود.
خوراندن قطره قلج اطفال با شیر خوردن نوزاد مغایرتی ندارد.
در صورت اسهال شدید باید یکبار دیگر قطره فلج اطفال خورانده شود.
اگر نوزاد در کمتر از ۱۰ دقیقه بعد از خوردن قطره فلج اطفال استفراغ کند ، باید یکبار دیگر قطره به او داده شود. پس حتما تا ۱۰ دقیقه در مرکز واکسیناسیون بمانید.
واکسن MMR چیست؟
ایـن واکسن در۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی روی بازوی دست تزریق میشود.و از سه بیماری سرخک ، سرخجه و اوریون جلوگیری میکند.
پس ایـن واکسن نیازی به قطره استامینوفن و کمپرس سرد و گرم ندارد. 
اگر ۱-۲ هفتـه بعد از تزریق واکسن روی بدن نوزاد جوش های کوچک بوجود امد، بهتر است برای اطمینان به مرکز انجام واکسیناسیون مراجعه کنید.
 
واکسن ۱۸ ماهگی 
در سن ۱۸ ماهگی دو دست نوزاد واکسن تزریق میشود. همونطور که‌ ذکر شد یک دست واکسن MMR و دست دیگر هم واکسن سه گانه تزریق میشود.
واکسن سه گانه شامل واکسن دیفتری ، کزاز و سیاه سرفه است.
پس برای دستی که‌ واکسن سه گانه تزریق شده است، روز اول کمپرس سرد و روز دوم کمپرس گرم استفاده شود.و لازم است به اندازه یک قاشق چای خوری به کودک شربت استامینوفن داده شود.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد انقلاب بازرسی حکم دادگاه رشت سازمان مشخص مهم نکات واکسیناسیون ورود

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب انقلاب و بازرسی و حکم و دادگاه و رشت و سازمان و مشخص و مهم و نکات و واکسیناسیون و ورود را میخوانید .

نکات مهم درباره واکسیناسیون بچه ها | چه اقداماتی پس از واکسن

تغییرات جسمی پس از زایمان، مهم ترین هایش

واکسیناسیون بچه ها چگونه و به چه شکل باید انجام گیرد ؟ چه کارهایی عوارض واکسن در بچه ها را کاهش میدهد؟ با تزریق واکسن های دوران کودکی ، همواره کودک سالم و شاد خواهیم داشت. اما نکات مهم واکسن زدن چیست ؟ با ما همراه باشید.   واکسن dtp , واکسیناسیون بچه ها    اقداماتی که‌ باید برای آرام کردن بچه‌ها بعد از واکسن زدن انجام دهید بعد از تولد نوزاد، همـه والدین از برنامه‌های ایمن‌سازی برای فرزندانشان استفاده می‌کنند و واکسیناسیون نیز یک بخش اجتناب‌ناپذیر از ایـن برنامه است. بچه‌ها اغلبً از واکسن زدن وحشت دارند و بی‌قراری می‌کنند. با ایـنکه‌ قرار است ایـن مشکل در آینده حل شود اما در حال حاضر و به‌عنوان پدر و مادر برای آرام کردن فرزندمان چه کاری از دستمان برمی‌آید؟ ایـن نوشته جواب ایـن سؤال را می‌دهد. مطالعات اخیر نشان می‌دهند میزان درد و اضطرابی که‌ یک کودک پیش‌دبستانی در طول …
لوسیون صورت نکات مهم در انتخاب لوسیون صورت و انتخاب ان

برای داشتن پوست زیبا و چهره ای جذاب اوسیون صورت لازم است. برای انتخاب لوسیون صورت و نحو استفاده از لوسیون صورت باید نکات خاصی را به کار ببرید.
خیلی از افراد صبح و شب از لوسیون صورت و مرطوب کننده های استفاده می کنند و تقریبا تبدیل به یک عادت شده است. اما باید هنگام انجام ایـن کار احتیاط کنیم. بهترین زمان برای استفاده از لوسیون صورت بعد از تمیز کردن پوست صورت است.
پوست مرطوب برای استفاده از لوسیون صورت ، بسیار مناسب است. به عبارت دیگر ایـن یک راه فوق العاده برای جلوگیری از هیدراتاسیون اضافی قبل از تبخیر است. اگر از یک تونر یا مرطوب کننده استفاده می کنید، مطمئن شوید که‌ زمانی که‌ پوست شمـا هنوز مرطوب است، از ان ها استفاده کنید.
 
زمان استفاده از لوسیون صورت
ایـن مرطوب کننده ها را کمتر از یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید. زمان مناسب برای استفاده از لوسیون، شب …
مراقبت از دندان در بارداری، نکات مهم

نکاتی مهم برای شستن ملحفه و روتختی | روش شستشوی انواع روتختی

هنگامی که‌ باردار می ‏شوید، دندانپزشک و بهداشت دندان‏های خود را نادیده نگیرید. حداقل یک بار در دوران بارداری  به دندان پزشک خود مراجعه کنید و به او بگویید که‌ باردار استید.اگر دندان‏ های شمـا نیاز به اقدامی دارند، در صورت امکان ان را تا آخر هفتـه ۱۲ بارداری به تأخیر بیاندازید. اگر دچار عفونت دندان شده باشید، شاید بهتر باشد که‌ صبر نکنید. عفونت درمان نشده می تواند به جنین شمـا یا خودتان آسیب برساند.ممکن است استفاده از انتی ‏بیوتیک‏ها یا داروهای  مسکن ضروری  باشد. اگر باید دارو مصرف کنید، پیش از هر چیز با پزشک خود مشورت کنید. مصرف بسیاری  از انتی ‏بیوتیک‏ها و داروهای مسکن در بارداری بی ‏خطر است.در مورد استفاده از مواد بی ‏حسی برای  اقدامات دندانپزشکی طی بارداری ، احتیاط کنید. بی ‏حسی موضعی ایرادی ندارد. تا حد امکان از بیهوشی عمومی یا بیهوشی  با گاز، اجتناب کنید. اگر بیهوشی عمومی لازم است، …

سازمان بازرسی تاکنون چندین بار به مسئله رشت الکتریک ورود کرده/ محتوای حکم دادگاه انقلاب کاملا مشخص است

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگـی گفت: سازمان بازرسی تاکنون چندین بار به مسئله کارخانه رشت الکتریک ورود کرده و دو بار هم گزارشی را در ایـن مورد تنظیم کرده است.
غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگـی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به حاشیه‌های مطرح شده در مورد کارخانه «رشت الکتریک»، اظهار کرد: نکته مبهمی در مورد زمین رشت الکتریک وجود ندارد، زیرا در زمانی که‌ چنین ابهامی مطرح شد سازمان بازرسی به مسئله ورود کرد و طبق بررسی‌ها، ادعاها و ابهامات مطرح شده در ایـن زمینه را رد کرد.
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگـی بیان کرد: روند کار واگذاری زمین به صورت مزایده و قانونی انجام شده است.
وی با بیان ایـنکه‌ کسانی که‌ چنین ادعاهایی را مطرح می‌کنند، مانع اصلی خرج زمین برای احیای دوباره کارخانه بودند؛ تصریح کرد: طبق قانون و ماده ۷ مربوط به نوسازی صنایع، ایـن زمین باید تاکنون فروخته …

  • دسته‌بندی نشده
  • اهمیت واکسیناسیون بچه ها، نکات مهم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *