خانه / دسته‌بندی نشده / یوگا برای بچه ها، شش فایده و سه حرکت به همراه توضیحات

یوگا برای بچه ها، شش فایده و سه حرکت به همراه توضیحات

یوگا برای بچه ها، شش فایده و سه حرکت ، ۱۴ حرکت یوگا برای کاهش آسیب‌های ناشی از پشت‌میزنشینی ، ۱۲ حرکت یوگا برای حفظ سلامتی که‌ می‌توانید پشت میزتان هم انجام دهید ، هوشیاری بیشتر در صبح با انجام ۹ حرکت در ورزش یوگا ، ۹ حرکت یوگا که‌ کمک می‌کند صبح‌ها هوشیار شوید ، درمان درد قاعدگی، توسط چهار حرکت یوگا .
در دنیای امروز، بچه ها نیز مانند بزرگ ترها، زندگـی پر تنش دارند. فشار تکالیف سنگین مدرسه، رقابت سخت با همکلاسی ها و ساعات زیاد کاری درمدرسه باعث تحمیل فشار روحی بربچه ها و نوجوانان می شـود . یوگا می تواند حتی در بچه ها هم آرامش ایجاد کند و به ان ها یاد دهد که‌ چگونه با ناامیدی ها و شکست …

یوگا برای بچه ها، شش فایده و سه حرکت

در دنیای امروز، بچه ها نیز مانند بزرگ ترها، زندگـی پر تنش دارند. فشار تکالیف سنگین مدرسه، رقابت سخت با همکلاسی ها و ساعات زیاد کاری درمدرسه باعث تحمیل فشار روحی بربچه ها و نوجوانان می شـود . یوگا می تواند حتی در بچه ها هم آرامش ایجاد کند و به ان ها یاد دهد که‌ چگونه با ناامیدی ها و شکست های زندگـی خود برخوردی منطقی داشته باشند و با انرژی هرچه بیشتر به دنبال اهداف بزرگ در زندگـی باشند . انجام حرکات یوگا هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی برای بچه ها خیلی مفید اسـت .  در ایـن بخش قصد داریم با ۶ فایده و ۳ حرکت یوگا برای بچه ها بیشتر آشنا شویم . همراه ما باشید .
۶ فایده حرکات یوگا برای بچه ها
۱ – افزایش اعتماد به نفس
بچه های که‌ به طور مرتب حرکات یوگا را انجام می دهند دارای نظم و عملکرد و ارتباط بهتری بین ذهن و بدنشان استند و ایـن موضوع سبب افزایش اعتماد به نفس در انان می گردد.به عنوان مثال انجام حرکات ساده یوگا می تواند باعث خوشحالی بچه ها شـود و ایـن حس را در ان ها به وجود آورد ان ها می توانند کارهای مفیدی انجام دهند.و ایـن امر سبب می گردد که‌ کودک با مرور زمان خود را باور کند و اعتماد به نفس او افزایش یابد.
۲ – افزایش تمرکز
یکی از ی که‌ بزرگسالان در مورد بچه ها نگران استند ایـن اسـت که‌ انها نمیتوانند به اندازه کافی تمرکز کـنند.بچه ها مبتلا به اختلال کمبود توجه (ADHD) بایـد حتما تمرینات یوگا برای افزایش تمرکز را انجام دهند.یوگا مشکلات رفتاری را کاهش می دهد و اضطراب بچه ها با اضطراب بالا را کاهش می دهد.همچنین باعث کاهش رفتارهای بیش فعالی در ایـن بچه ها می گردد.
۳ – کنترل اسـترس
تنفس منظم در حرکات یوگا باعث کنترل و کاهش اسـترس میگردد.تنفس صحیح و منظم در بچه ها نیز دارای چنین فایده مشابهی اسـت.یوگا بچه ها را تربیت می کند تا سطوح اسـترس شان را کاهش دهند و احساسات خود را با اسـتفاده از تنفس کنترل کـنند.از طریق یوگا، بچه ها می توانند از تکنیک های تنفسی در زمان هایی که‌ احساس تنش می کـنند اسـتفاده کـنند و می توانند مزایای کنترل اسـترس را ببینند.
۴ – جلوگیری از منزوی بودن
همه ما می دانیم انجام ورزش هایی مانند فوتبال ،بسکتبال و … دارای خواص زیادی برای بچه ها اسـت.اما خیلیی از بچه ها به چنین ورزش هایی علاقه ندارند و در کل به ورزش های رقابتی تمایل نشان نمی دهند.در حرکات یوگا هیچ رقابتی وجود ندارد.بلکه‌ هدف یوگا افزایش تمرکز به خود شخص اسـت.بنابرایـن اگر کودک شمـا به ورزش های رقابتی دسته جمعی علاقه ندارد و شمـا نیز از ایـن موضوع نگران استید و دوست فرزند شمـا روحیه تیم بودن را تجربه کند و با همسن سالان خود درورزش های مشترک شرکت کند ،یوگا بهترین گزینه اسـت.
۵ – افزایش تعادل
هم در بچه ها و هم در بزرگسالان حرکات یوگا باعث افزایش تعادل بیشتر می گردد.زیرا حرکات یوگا بر روی تمام عضلات بدن تمرکز می کند و ایـن امر سبب افزایش تعادل می گردد.یوگا دارای حرکات زیادی برای افزایش تعادل اسـت.
۶ – سلامت ذهن
یکی دیگر از خواص یوگا برای بچه ها ،سلامت ذهن ان ها اسـت.براساس تحقیقات انجام شده بچه های که‌ به حرکات یوگا می پردازند در مقایسه با بچه ها دیگر آرام تر و خوشحال تر استند و در نتیجه دارای سلامت ذهن بیشتری نیز استند.یوگا به تنهایی در بچه ها باعث کاهش اضطراب، افسردگی و خستگی می شـود.
۳ حرکت یوگا برای بچه ها
۱ – حالت پروانه
کودک بایـد روی زمین بنشیند و کف پاها را در روبروی خود به هم متصل کند و بگذارد زانوها به زمین نزدیک شوند. ایـن حالت سطح انرژی کودک را بالا برده و اسـترس را کم می کند. در حالت پروانه با کششی که‌ در کشاله های ران و باسن ایجاد می شـود ذهن را آرام می کند.
۲ – حالت قورباغه
با پاهای باز حالت اسکوات را انجام دهید. دست ها را بین پاها روی زمین قرار دهید. وزنتان را به آرامی به سمت جلو ببرید و ناگهان بپرید. ایـن حالت انعطاف باسن و قسمت پایینی پشت را بیشتر می کند و یکی از حالت های دوست داشتنی برای بچه ها اسـت.
۳ – حالت مار
ایـن حالت نوع بچه گانه حالت مار کبری اسـت. حالت مار ماهیچه های سینه و شکم را کشش می دهد و همراه با تمرین تنفس انجام می شـود.

منابع
سایت نینی بان

همه چیز در مورد ابهام ایـران حرکت درباره سه شش عصر نکته وزیر یوگا

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب ابهام و ایـران و حرکت و درباره و سه و شش و عصر و نکته و وزیر و یوگا را میخوانید .

حرکت جوانمردانه مورینیو پس از شکست تاریخی

حالا وقت انتقال محمد صلاح به رئال مادرید اسـت

ورزش سه: یونایتد در یکی از بدترین شب های فصل خود با شکست ۱-۲ از سویا نتوانست به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یابد.  یونایتد در زمین سویا به تساوی بدون گل دست یافته بود و همه چیز مهیا بود تا در بازی برگشت و با اسـتفاده از امتیاز ورزشگاه خانگی، بتواند مجوز صعود به دور بعد لیگ قهرمانان را به دست بیاورد ولی دو گل متوالی بن یدر که‌ از دقیقه ۷۲ وارد زمین شده بود، در نهایت سند حذف شیاطین سرخ را امضا کرد. به ایـن ترتیب مورینیو نتوانست در دومین سال حضورش روی نیمکت یونایتد، ایـن باشگاه را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برساند.   نکته جالب اما حرکت جوانمردانه آقای خاص پس از اتمام بازی بود. طبق ادعای آاس، مورینیو پس از پذیرش شکست، وارد رختکن سویا شد و …
ایـران و تونس، شش سال پس از تساوی ۴ گله

ورزش سه: دو تیم ملی ایـران و تونس در حالی امشب به مصاف یکدیگر می روند که‌ پیش از ایـن تنها یک بار با یکدیگر دیدار کردند.
 تیم ملی ایـران در دومین دیدار تدارکاتی خود در جدیدترین مرحله آماده سازی، امشب به مصاف تیم ملی تونس می روند. ایـن بازی در حالی برگزار می شـود که‌ ایـن دو تیم پیش از ایـن تنها یک بار با یکدیگر دیدار کردند و در ان بازی به نتیجه تساوی دو بر دو دست پیدا کردند.
دیدار ابتدایی ایـن تیم در سال ۹۱ و زمانی که‌ شاگردان کی روش در مجارستان اردوی تدارکاتی خود را برگزار کرده بودند برگزار شد. ملی پوشان فوتبال ایـران ان روزها خود را آماده بازی رفت برابر تیم ملی لبنان می کردند. دیداری که‌ در مرحله مقدماتی جام جهانی برگزار می شد و در نهایت با پیروزی یک گله لبنانی ها به …
درمان درد قاعدگی، توسط چهار حرکت یوگا

دوران قاعدگی و پریود برای خیلیی از زنان با درد همراه اسـت و خیلیی از آدمها برای از بین بردن ایـن دردها به داروهای مسکن رو می آورند، ایـن در حالیست که‌ ایـن داروها عوارض جانبی مختلفی دارند و اسـتفاده دائم از ان برای سلامتی مضر خواهد بود. خیلیی از زنان نمی دانند که‌ ورزش یوگا نه تنها یک ورزش بی خطر برای دوران قاعدگی بوده، بلکه‌ برخی از حرکات یوگا می تواند کار مسکن را انجام داده و ایـن دردها را کاهش دهد. ایـن بار که‌ با درد پریود رو به رو شدید، امتحان کنید و به جای ایـنکه‌ سراغ قرص های مسکن بروید، ایـن حرکات یوگا را برای از بین بردن درد دوران قاعدگی امتحان کنید.Marjariasana  ( ۱ – تنفس گربهبرای ایـن حرکت یوگا، ابتدا بایـد در حالت چهار دست و پا قرار بگیرد. زانوها و دستان را روی زمین بگذارید. پاها با کمی فاصله …

«سی ان ان» گزارش داد؛ شش راهی که‌ روسیه از طریق ان در حال تغییر دادن جهان اسـت

۴ نکته درباره اسـتیضاح پر ابهام سه وزیر

عصر ایـران: سه وزیر دولت روحانی در آخرین روزهای سال ۱۳۹۶ اسـتیضاح می شوند: محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی. در ایـن باره نکات زیر قابل تأمل اسـت: ۱ – مجلس دهم با ترکیب نمایـندگان کنونی ، ۶ ماه پیش به همین سه وزیر رأی اعتماد داد. حجتی، ربیعی و آخوندی در دولت اول روحانی در همین وزارتخانه ها وزیر بودند و همین نمایـندگان با بررسی عملکرد انها در ۴ سال گذشته، به انان رأی اعتماد داده اند. در ایـن ۶ ماه نیز نه تغییر خاصی در روندهای وزارتخانه های مذکور رخ داده و نه نوع مدیریت ایـن وزرا تغییر کرده اسـت. اتفاق جدیدی هم مانند کشف فساد مالی ایـن آدمها رخ نداده اسـت. بنابرایـن، عقلاً و بر مبنای تجربه نمی توان ایـن اسـتیضاح …

  • دسته‌بندی نشده
  • یوگا برای بچه ها، شش فایده و سه حرکت


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *