خانه / سرویس های دیگر / اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟ به همراه توضیحات

اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟ به همراه توضیحات

اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟ ، گزارشی از گردش مالی غرفه‌های خوراکی نمایشگاه کتاب ، بسته شدن ۲ غرفه در نمایشگاه کتاب ، بجنورد| نمایشگاه بهاره؛ جیب خالی مردم و گلایه‌های غرفه‌داران+فیلم ، ماکرون، غرفه کتاب کشور روسیه را تحریم کرد ، جمع‌آوری کتاب‌های مستهجن از نمایشگاه کتاب .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «در نمایشگاه کتاب، غرفه‌های غذا کم‌کم دارد بیشتر از غرفه‌های کتاب می‌شود. دیگر بهتر هست از امسال نام‌اش را نمایشگاه غذا بگذارند.» این‌ جمله ایست کـه به ویژه در دوسه سال اخیر، بارها و بارها در شبکـه‌های مختلف اجتماعی دست‌به‌دست شده و همین شوخی‌ها و واکنش‌ها نسبت به زیاد بودن غرفه‌های غذا …

اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟

به گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «در نمایشگاه کتاب، غرفه‌های غذا کم‌کم دارد بیشتر از غرفه‌های کتاب می‌شود. دیگر بهتر هست از امسال نام‌اش را نمایشگاه غذا بگذارند.» این‌ جمله ایست کـه به ویژه در دوسه سال اخیر، بارها و بارها در شبکـه‌های مختلف اجتماعی دست‌به‌دست شده و همین شوخی‌ها و واکنش‌ها نسبت به زیاد بودن غرفه‌های غذا در نمایشگاه‌کتاب ما را بر ان داشت تا امسال با این‌ نگاه سری به نمایشگاه کتاب بزنیم و به دنبال پاسخ برخی از سوالات‌مان باشیم.

مثلا این‌کـه در نمایشگاه کتاب چه تعداد غرفه غذا، اغذیه‌فروشی، آب و… وجود دارد و ساندویچی‌ها برای داشتن غرفه‌ای در این‌ نمایشگاه چقدر سر و دست می‌شکـنند؟ هزینه اجاره هر غرفه در این‌ ۱۰ روز چقدر هست؟ درآمد این‌ غرفه‌دارها در روزهای نمایشگاه به چه میزان هست؟ فروش روزانه ساندویچ‌ها چند عدد هست؟ اغذیه‌فروش‌ها روزهایی کـه در نمایشگاه کتاب ساندویچ و خوراکی می‌فروشند با روزهای عادی‌شان چقدر تفاوت دارد و سود می‌کـنند؟


بیشتر بخوانید: با این‌ ترفند‌ها از نمایشگاه کتاب هستفاده بیشتری ببرید


شنیده‌ها حاکی از ان هست کـه وزارت ارشاد برای در اختیار داشتن محیط نمایشگاه کتاب برای تبلیغات و اجاره غرفه‌های اغذیه فروشی در مجموع ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به مصلی امام خمینی(ره) پرداخت کرده‌هست.

جزییات مطلب آب و اجاره و پزشک و چقدر و خوراکی و کتاب و مربی و نمایشگاه را میخوانید .

در گام نخست بایـد مبلغی کـه پرداخت شده با اجاره دادن این‌ فضاها برگردانده‌شود و در کنار ان سوددهی هم داشته‌باشد تا به‌درآمدزایی لازم دست پیدا کـنند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟

این‌ در حالی ست کـه گفته می‌شود این‌ فعالیت‌ها سال گذشته کـه در شهر‌آفتاب برگزار شده بود با سودی تقریبا صفر همراه بود و کمیته ناشران نتوانستند از امکانات و امتیازهایی کـه در اختیار داشتند هستفاده‌کـنند.

امسال نیز با وجود انکـه بار دیگر نمایشگاه کتاب به مصلی تهران آمده‌، پیمانکاری کـه غرفه‌های غذا را در اختیار گرفته و انها را به اغذیه‌فروشی‌ها اجاره می‌دهد به ما می گوید کـه از وضعیت فروش و هستقبال مردم؛ باز هم رضایت ندارند. او به سال‌های گذشته اشاره می‌کند کـه هم قیمت اجاره‌ها کمتر بوده و هم فروش بیشتر. اما گویا این‌ ۱۰ روز نمایشگاه کتاب برای غرفه‌داران چندان رضایت‌بخش و مطلوب نبوده. به طوری کـه برای انها این‌ روزها مانند گذشته سوددهی نداشته‌هست.

هم غذای روح هم غذای جسم

توضیحات بیشتر در موردآب اجاره پزشک چقدر خوراکی کتاب مربی نمایشگاه

اردیبهشت کـه به نیمه‌اش می‌رسد حال و هوای مصلی تهران را دگرگون می‌کند. با وجود انکـه سال گذشته مصلی تهران میزبان مردم برای حضور در نمایشگاه کتاب نبود؛ اما امسال بار دیگر شبستان‌اش مملو از غرفه‌داران کتاب هست و مردمی کـه برای خرید کتاب در راهروهایش رفت و آمد می‌کـنند. امسال هم مردم خیلی به نمایشگاه آمده‌اند. مصلی شلوغ هست و بنرها، بیلبوردها و تراکت‌های فراوان تبلیغاتی، مردم را با آهنگی کـه گاه‌به گاه قطع می‌شود و صدای رادیو نمایشگاه بازدیدکـننده‌ها را به فلان غرفه و فلان راهرو و… دعوت می‌کند بر این‌ شلوغی اضافه کرده‌هست.

علاوه بر شبستان، مانند هر سال خارج از ان نیز غرفه های خیلی با داربست‌های کوچک و بزرگ برپهست کـه در ان علاوه بر کتاب خدمات دیگر هم ارائه می‌شود. یکی از هیجان‌انگیزترین این‌ خدمات بخش تنقلات، نوشیدنی و غذهست. غرفه‌هایی کـه مردم خسته از گشتن در غرفه‌های کتاب، خرید کردن و حمل بار فراوان به انها پناه می‌بردند تا دلی از عزا دربیاروند.

شمـا مطلب اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟ را می خوانید .

برای همین هستقبال خوبی هم از انها می‌شود. آدم‌هایی کـه تشنه هستند و گرسنه، کودکانی کـه برای خوردن بستنی و ذرت مکزیکی دست پدر و مادرشان را می‌کشند و از انها طلب کمی خوراکی و هستراحت می‌کـنند. دختران و پسران جوانی کـه برای خرید کتاب‌های درسی و… به مصلی تهران آمده‌اند و حالا بعد از ساعت‌ها چرخیدن خسته و گرسنه شده‌اند و با هیجان به دنبال خوراکی هستند کـه با کمک ان خستگی از تن‌شان برود. برای همین چمن‌های ان حوالی هم پر هست از آدم‌هایی کـه پلهستیک‌های خریدشان را گوشه‌ای گذاشته‌اند و مشغول خوردند.

خوراکی هایی کـه فشارخون بالا را کاهش می دهند

انچه چشم می‌بیند؛ انچه گوش می‌شنود

آب اجاره پزشک چقدر خوراکی کتاب مربی نمایشگاه

غرفه‌های غذا شلوغ هست. چشم‌ها این‌ را نشان می‌دهد؛ اما وقتی پای صحبت غرفه‌دارهای غذا می‌نشینیم گو‌ش‌هایمان چیز دیگری می شنود. یکی از غرفه‌دارهایی کـه نرسیده به شبستان قرار دارد، ذرت مکزیکی می‌فروشد. همین کـه سراغش می‌رویم دختر و پسری در خوهست دو لیوان ذرت «پر پنیر» می‌کـنند.

آقای غرفه‌دار در حالی کـه لیوان ها را آماده می کند در جواب ما و این‌کـه اوضاع فروش چطور هست می‌گوید: «اصلا خوب نیست. من برای اولین بار هست کـه در این‌جا غرفه می‌گیرم. سرم کلاه رفته. فکر می‌کردم فروش خوب هست؛ اما نبود. ۱۵ میلیون تومان بابت این‌ ۱۰ روز اجاره داده‌ام؛ اما فروش اصلا خوب نیست.»

او حتی می گوید می‌خوهسته غرفه‌اش را پس بدهد کـه قبول نکرده‌اند و ادامه می‌دهد: «جای خوبی به من غرفه نداده اند. رهگذر کم هست. انهایی کـه در شبستان هستند فروش خوبی دارند کـه خوب این‌ غرفه ها را به از ما بهتران می‌دهند.» این‌ غرفه دار اوضاع ساندویچ فروش‌ها را بهتر می‌داند: «جلوی کباب ترکی فروشی ها صف کشیده‌اند. انها فروش خوبی دارند. اما برای من با روزهای عادی‌ام فرقی ندارد. حتی بدتر هم شده. آمده بودیم سودی کنیم در این‌ روزها کـه نشد.»

وقتی پای پیمانکار وسط هست

این‌ مطلب در مورد آب اجاره پزشک چقدر خوراکی کتاب مربی نمایشگاه می باشد .

وارد شبستان می‌شویم. شلوغ هست. مردم یا در رفت هستند یا در آمد. آدم‌های خیلی در رهسته‌ای قرار دارند کـه بوی غذا و خوراکی‌ها در هم قاطی شده‌اند و پای هر گرسنه و تشنه‌ای را به سمت خود می‌کشاند. یکی از غرفه‌ها بستنی می‌فروشد. کسانی کـه در انجا هستند بالباس های یک شکل مشتری راه می‌اندازند. با یکی از انها هم صحبت می‌شویم می گوید: «۱۰-۱۲ سال می‌شود کـه در این‌جا غرفه داریم. ما و یک ساندویچی دیگر با هم هستیم.

این‌ غرفه‌ها در دست پیمانکار هست و ما از انها اجاره می‌کنیم. بسته به این‌کـه غرفه چیست و چه اندازه‌ای دارد قیمت‌ها هم متفاوت هست. مثلا ما ۱۵ میلیون تومان داده‌ایم. ساندویچی ها تا ۲۵ میلیون تومان هم اجاره می‌دهند.»

اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟

فروش ۳۵ هزار بطری آب در ۱۰ روز

برخی غرفه‌های اطراف مصلی تنها آب می‌فروشند. بطری‌های آب خنک کـه در وان‌های یخ غوطه‌ور هستند و در انتظار مشتری. صاحب یکی از این‌ غرفه‌ها می‌گویدکـه بابت اجاره غرفه‌اش ۱۲ میلیون تومان پرداخت کرده‌هست: «تقریبا سعی کرده‌ام هر سال بیایم. یک غرفه ساندویچی هم دارم کـه ان را هم ۱۵ میلیون تومان اجازه کرده‌ام.» هر بطری آب را هزار تومان می‌فروشد و در همان زمان کوتاه کـه با هم هم‌صحبت شده‌ایم چند نفری از او آب می‌خرند. با این‌ حال فروش سال های قبل را بهتر می‌داند: «سال‌های قبل بهتر می‌فروختیم. سال قبل حدود ۳۵ هزار بطری آب فروختم. اما چشم‌ام آب نمی‌خورد امسال فروش انچنانی داشته‌باشیم. توان خرید مردم کم شده‌هست. از طرف دیگر غرفه‌هایی کـه پاخور خوبی دارد را به ما نداده‌اند و در دست مدیران هست. انها بایـد درآمد خوبی داشته‌باشند.»

آب, اجاره, پزشک, چقدر, خوراکی, کتاب, مربی, نمایشگاه

بایـد روزی ۱۵ میلیون بفروشی تا سود کنی

با چند غرفه‌دار دیگر هم گفت و گو می‌کنیم. غرفه‌دارهایی کـه بیشترشان کارگران روزمزد بودند و چندان از اجاره غرفه‌ها و فروش اطلاع نداشتند. بیشترشان اما صحبت از پیمانکاری می کردند کـه غرفه ها را به متقاضیان اجاره داده اند. با پرس و جو او را پیدا می‌کنیم. می‌گوید چند سال می‌شود کـه پیمانکار غرفه‌های غذای نمایشگاه هایی هست کـه در مصلی تهران برگزار می‌شود: «از سال ۸۸ هر سال غرفه‌های غذای نمایشگاه‌های مصلی را از جمله قران، مطبوعات، دیجیتال، نمایشگاه‌های فصلی، دوچرخه و موتور و… از جمله کتاب را در اختیار گرفته‌ایم.

توصیه کارشناسان به نوشیدن آب نارگیل در فصل تابستان

سال گذشته کـه نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب بود ما در انجا نبودیم. امسال کاری کـه کردند به ما گفتند نمایشگاه کتاب را بایـد جدا از نمایشگاه‌های دیگر حساب کنید و قرارداد میلیاردی هم با ما نوشتند.» او می‌گوید امسال نمایشگاه کتاب حدود ۹۰ غرفه غذا دارد: «اجاره این‌ غرفه‌ها بسته به اندازه و این‌کـه چه خوراکی می‌فروشند از ۸ میلیون و ۹ میلیون و ۱۰ میلیون تومان هست تا ۱۵ میلیون. البته ساندویچی‌هایی هستند کـه دو غرفه گرفته‌اند کـه انها ۲۵ میلیون تومان بابت‌اش کرایه داده اند. قیمت‌ها تعرفه‌ایست کـه کمیته ناشران در نظر گرفته‌بود و وقتی به ما واگذار کردند ما هم براساس همان تعرفه اعلام شده غرفه‌ها را اجاره دادیم.»

این‌ پیمانکار کـه خودش نیز غرفه ساندویچی دارد از فروش راضی نیست و در مقایسه با سال‌های قبل فروش را ضعیف می‌داند: «فروش اصلا خویب نیست. هر سال بد بود امسال بدتر شده‌هست. حداکثر شاید دخل ریالی هر کدام از این‌ غرفه ها ۳ تا ۵ میلیون تومان در طول روز باشد. در کل با این‌ روند برای این‌ غرفه‌دارها ضرر هست. شاید در روز ۳۰۰-۴۰۰ ساندویچ فروخته شود. در صورتی کـه ایده‌آل فروش برای این‌ غرفه‌ها با توجه به این‌ مبلغ اجاره بایـد بالای ۱۵ میلیون تومان در روز باشد. سال‌های قبل کمی بهتر بود. ان زمان اجازه‌ها پایین‌تر بود و فروش بالاتر؛ اما الان دقیقا برعکس شده‌هست.» این‌ پیمانکار از کارگرهایی می‌گوید کـه از بیکاری به این‌جا آمده‌اند: «کارگرهایی کـه در این‌جا کار می‌کـنند اکثرا کارگرهای فصلی و بیکار هستند کـه به امید درآمد از شهرستان به این‌جا آمده‌اند کـه خوب با این‌ شرایط برای انها هم روزهای خوبی نیست.»

با وجود گلایه‌ها از کم بودن فروش و اجاره‌های بالا؛ اما مردم خیلی در بین غرفه‌های غذا دیده می‌شود. آدم‌هایی کـه در انتظار خریدن ساندویچ و تنقلات هستند. با این‌ وجود دخل این‌ غرفه‌ها حرف دیگری می‌زند و شکایت از خالی بودن می‌کـنند.

فوت نوجوان ۱۰ ساله بر اثر سقوط در آب انبار

منبع: فارس

انتهای پیام/

اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می‌خورد؟

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

گزارشی از گردش مالی غرفه‌های خوراکی نمایشگاه کتاب

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «در نمایشگاه کتاب، غرفه‌های غذا کم‌کم دارد بیشتر از غرفه‌های کتاب می‌شود. دیگر بهتر هست از امسال نام‌اش را نمایشگاه غذا بگذارند.» این‌ جمله ایست کـه به ویژه در دوسه سال اخیر، بارها و بارها در شبکـه‌های مختلف اجتماعی دست‌به‌دست شده و همین شوخی‌ها و واکنش‌ها نسبت به زیاد بودن غرفه‌های غذا در نمایشگاه‌کتاب ما را بر ان داشت تا امسال با این‌ نگاه سری به نمایشگاه کتاب بزنیم و به دنبال پاسخ برخی از سوالات‌مان باشیم.
مثلا این‌کـه در نمایشگاه کتاب چه تعداد غرفه غذا، اغذیه‌فروشی، آب و… وجود دارد و ساندویچی‌ها برای داشتن غرفه‌ای در این‌ نمایشگاه چقدر سر و دست می‌شکـنند؟ هزینه اجاره هر غرفه در این‌ ۱۰ روز چقدر هست؟ درآمد این‌ غرفه‌دارها در روزهای نمایشگاه به چه میزان هست؟ فروش روزانه ساندویچ‌ها چند عدد هست؟ اغذیه‌فروش‌ها روزهایی کـه در نمایشگاه کتاب ساندویچ و خوراکی می‌فروشند با روزهای عادی‌شان …

وسایل نوزاد برایتان چقدر آب می‌خورد؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبق آمارها حدود ۵۸ درصد والدین قبل از بچه‌دار شدن اصلا به هزینه‌های ان فکر نمی‌کـنند. یعنی تقریبا چیزی شبیه جمله معروف «بچه روزی خود را می‌آورد».
البته از یک جهت هم حق با انههست. شمـا چگـونه می‌توانید میزان پوشک‌های استفادهی را حساب کنید؟ (محض اطلاع، می‌شود ۶۰۰۰ عدد در دو سال!) یا این‌کـه چقدر بایـد شیر خشک و لباس و دارو و … بگیرید؟
ولی در این‌ میان یک راه پیش روی شمهست تا قسمتی از مخارج خود را به راحتی حساب کنید. ان هم از طریق حساب هزینه‌ها برای وسایلی کـه طی دو سال اول احتمالا فقط یک بار انها را خواهید خرید؛ از یک پستانک ساده بگیرید تا چیز‌های عجیب و غریبی مثل صندلی مخصوص شیر دادن و میز مخصوص عوض کردن پوشک.
ما برای این‌کـه کار شمـا را راحت کنیم، گشتی در دنیای سیسمونی نوزاد زده و قیمت انواع لوازمی کـه …

با این‌ ترفند‌ها از نمایشگاه کتاب هستفاده بیشتری ببرید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هرساله سلیقه‌های مختلف در ایام اردیبهشت ماه و برگزاری نمایشگاه کتاب راهی این‌ رویداد بزرگ بین‌المللی می‌شوند. عده‌ای دانش آموز و دانشجو هستند و دنبال کتاب تست و کمک درسی. عده‌ای دیگر کتاب خواندن را دوست دارند و می‌آیند تا به جمع کتاب‌های خوانده شده خود چندتای دیگر اضافه کـنند.
اما پای ثابت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قطعا خوره‌های کتاب هستند کـه تمام سال برای این‌ ایام برنامه ریزی می‌کـنند تا کتاب بیشتری بخرند و بخوانند و با دست پرتر از این‌ رویداد به خانه برگردند.
بیشتر بخوانید:از اجاره رایگان غرفه‌ها تا برگزاری تمام بخش‌ها در فضای مسقف
جزو هرکدام از این‌ دسته‌ها کـه باشید فرقی نمی‌کند، چون هستفاده بهتر از نمایشگاه کتاب هم مانند هر کار دیگری ترفند‌هایی دارد. اگر می‌خواهید در عین این‌کـه در بزرگترین رویداد فرهنگی کشور شرکت می‌کنید کمتر خسته بشوید، بیشتر در پیدا کردن کتاب‌های مدنظرتان موفق بشوید و در …

کلوپ: می خوهستم پزشک شوم، مربی شدم!

ورزش سه: یورگن کلوپ در مصاحبه با گاردین در خصوص همه چیز صحبت کرد؛ از ریهست جمهوری آلمان تا مذاکره با محمد صلاح. اگرچه یورگن کلوپ آرام هست، اما روشنی چهره او به علت اهمیت دیدار حساس برابر رم در لیگ قهرمانان در مرحله نیمه نهایی قابل دیدن هست. در هنگام صحبت و ارزیابی چالش جذاب با ایتالیایی ها در انفیلد، در چهره سرمربی لیورپول تغییرات قابل دیدن هست اما به هر حال کلوپ نوآوری تاکتیکی و مدیریت الهام بخش خود را در جریان دیدار لیورپول برابر منچسترسیتی طی دیدار هیجان انگیز مرحله قبل و پیروزی ۱-۵ در مجموع به اثبات رسانده بود.حتی در هنگام برگزاری تمرینات لیورپول نیز اگر با کلوپ در مورد برکزیت، انجلا مرکل، اتفاقات سیاسی یا زندگی حقیقی صحبت می کنیم، برانگیختگی در حالت او قابل مشاهده هست و او ادعا می کند کـه به علت توجه به …

  • فوتبال
  • اجاره هر غرفه خوراکی نمایشگاه کتاب چقدر آب می خورد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *