خانه / دسته‌بندی نشده / مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش به همراه توضیحات

مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش به همراه توضیحات

مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش ، ششمین جلسه دادگاه عوامل داعش در ایـران ، مشروح چهارمین جلسه محاکمه عوامل داعش ، جزییات دادگاه عوامل گروهک تروریستی داعش ، دادگاه عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس برگزار شد ، برگزاری ششمین دادگاه متهمان حمله به مجلس .
خبرگزاری ایلنا: ششمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی شروع شد. در ایـن جلسه متهم ردیف پنجم س.ع فرزند عبدالخالق دفاعیات خود را بیان کرد.
وی در پاسخ به سوال قاضی صلواتی مبنی بر ایـنکه‌ …

مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش

خبرگزاری ایلنا: ششمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی شروع شد. در ایـن جلسه متهم ردیف پنجم س.ع فرزند عبدالخالق دفاعیات خود را بیان کرد.

وی در پاسخ به سوال قاضی صلواتی مبنی بر ایـنکه‌ چگـونه به عضویت گروهک تکفیری – تروریستی داعش درآمدید، گفت: من هیچ پشتیبانی از ایـن گروه نداشتم و اطلاعاتی از نفرات آن‌ ندارم و نمی‌شننام. گروهی که‌ از عراق آمده‌اند را هم ملاقات نکردم.

همه چیز در مورد ابهام احمدی نژاد برخورد پرونده خبر دادگاه داعش عوامل

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: نحوه جذب شما چگـونه بود و از چه سالی شروع شد؟

س.ع در پاسخ به قاضی گفت: در سال ۹۲ با آقای س.غ آشنایی پیدا کردم. او درباره ایـن گروه عنوان کرد که‌ رفتار و عملکردشان بر مبنای قرآن‌ و سنت است. من هم در پاسخ گفتم اگر ایـنچنین باشد من مشکلی با آن‌ها ندارم.

جزییات مطلب ابهام و احمدی نژاد و برخورد و پرونده و خبر و دادگاه و داعش و عوامل را میخوانید .

قاضی صلواتی به متهم گفت: شما چطور نمی‌دانستید؟ شما چهار سال قبل با ایـن گروه بیعت کردید. تبلیغاتی را انجام دادید و آدمهای را هم برای آن‌ جذب کردید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش

س.ع در پاسخ به ایـن سوال قاضی صلواتی گفت: من هیچ شناخت و علم و آگاهی‌ از ایـن گروه نداشتم تا بخواهم تبلیغ کنم. من همان حرف‌هایی را که‌ س.ص گفته بود شنیدم.

وی در خصوص آشنایی خود با متهم ردیف اول پرونده عنوان کرد:‌ از سال ۹۱ با ایشان آشنایی پیدا کردم. او از اهالی پاوه است. همشهری نیستیم اما در یک شهرستان قرار داریم.

قاضی خطاب به متهم گفت:‌ شما چهار سال پیش س.ص را در شهر پاوه ملاقات کردید و با او بیعت کردید چطور می‌گویید که‌ آشنایی‌ با او ندارید.؟

توضیحات بیشتر در موردابهام احمدی نژاد برخورد پرونده خبر دادگاه داعش عوامل

پنجمین متهم حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همانطور که‌ گفتم س.ص گفت مبنای ایـن گروه بر مبنای قرآن‌ و سنت است. من هم قبول کردم اما بیعتی با آن‌ان نداشتم.

وی ادامه داد: من فقط در خانه خودِ س.ص رفت و آمد داشتم.

شما مطلب مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش را می خوانید .

قاضی خطاب به متهم گفت: تحصیلات شما چیست؟

وی پاسخ داد: من تحصیلاتم زیر دیپلم است و تحصیلات بالایی ندارم.

ابهام احمدی نژاد برخورد پرونده خبر دادگاه داعش عوامل

قاضی صلواتی ادامه داد: شما در جلساتی که‌ برگزار می‌شد پاسخ شبهات را به سایرین می‌دادید. شما چگـونه می‌گویید که‌ اطلاعی نداشتید.

متهم در پاسخ به ایـن سوال گفت: من هیچ اطلاع و آگاهی در ایـن زمینه نداشتم برای خودم هم شبهاتی به وجود می‌آمد.

قاضی در قسمت دیگری از سخناش به س.ع تذکر داد و گفت: شما س.ص را به عنوان امیر گروه پذیرفتید و حتی عنوان کردید قصد پیوستن به گروه تکفیری – تروریستی داعش را دارید. چگـونه می‌گویید که‌ اطلاعی از ایـن گروهک نداشتید.

متهم پاسخ داد: بله، تا جایی من حسن ظن به ایـن گروه داشتم در خانه هم گفتم شاید روزی به ایـن گروه بپیوندم.

ایـن مطلب در مورد ابهام احمدی نژاد برخورد پرونده خبر دادگاه داعش عوامل می باشد .

قاضی با شنیدن سخنان متهم گفت: اگر ایـن بیعت نیست پس چیست؟ بیعت یعنی همین.

که‌ متهم پاسخ داد: ایـن از نظر من بیعت نیست. من تحقیقی نداشتم و خودسرانه به ایـن گروه درآمدم.

مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش

س.ع در خصوص ملاقات با چ.م گفت: فروردین سال ۹۶ در یک روز پنجشنبه س.ص از من خواست به شهر سنندج بروم. من هم به عنوان یک راننده قبول کردم و از او پول گرفتم که‌ با او به ایـن شهر بروم. تا قبل از آن‌ من ش.م را نمی‌شناختم و ایشان را ندیده بودم.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه به سمت سنندج حرکت کردیم و تقریبا حدود ساعت‌های ۵ یا ۶ عصر بود که‌ به ایـن شهر رسیدیم که‌ با س.ص به منزل چ.م رفتیم. در آن‌ جلسات در حضور من حرفی زده نمی‌شد. ما شب را در خانه چ.م ماندیم و فردا هم بازگشتیم.

ابهام, احمدی نژاد, برخورد, پرونده, خبر, دادگاه, داعش, عوامل

مستشار دادگاه از پنجمین متهم حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی پرسید: چرا شب در منزل چ.م ماندید مگر او را می‌شناختید؟

وی در پاسخ به ایـن سوال گفت: س.ص گفت که‌ من کار دارم و شب را در آن‌جا ماند.

قاضی صلواتی به س.ع گفت: یعنی شما قصد دارید بگویید راننده‌اید؟

وی پاسخ داد: بله، من هیچ اطلاعی از موضوع نداشتم و در ایـن مسافرت هم آن‌ها جلوی من صحبتی نمی‌کردند.

قاضی خطاب به متهم گفت: یعنی شما راننده آژانس هـستید؟

متهم گفت: بله، من راننده آژانس هـستم.

قاضی صلواتی عنوان کرد: ایـن گفته شما با صحبت اولیه که‌ گفته بودید پیمانکار برق هـستید، منافات دارد.

س.ع اظهار داشت: من راننده آژانس هـستم اما از برج ۲ سال ۹۶ به کار پیمانکاری برق مشغول شدم.

قاضی صلواتی ادامه داد: شما در چهار نوبت در اردیبهشت ماه س.ص را به سنندج بردید. به تاریخ‌ها خوب دقت داشته باشید. ۱۷ خرداد عملیات تروریستی انجام شد. در ایـن باره چه پاسخی دارید.

س.ع ادامه داد: من چهار بار س.ص را به سنندج بردم و هنگامی که‌ می‌خواست با چ.م صحبت کند از من می‌خواست که‌ از ماشین پیاده شوم. آن‌ان در حضور من حرفی نمی‌زدند.

قاضی خطاب به متهم گفت: ایـن برای شما مشکوک نبود که‌ چرا در محل ملاقات تلفن‌های همراه خود را نمی‌برند؟

وی پاسخ داد: من اطلاعی نداشتم گوشی را به من می‌دادند و من از ماشین بیرون می‌رفتم.

قاضی صلواتی گفت: ایـن از نظر شما غیرعادی نبود؟

متهم پاسخ داد: به ایـن موضوعات فکر نکردم.

برای حفظ سلامت روده ها چه کنیم | نشانه های عفونت روده چیست ؟

وی ادامه داد: چند روز بعد س.ص به من گفت قرار است یک اتفاقی در کشور بیفتد. گفتم چه اتفاقی؟ گفت قرار است عملیاتی صورت بگیرد. حرف من راجع به مرگ است. شما هـستید؟ گفتم حرفت را بگو. گفت قرار است یک علمیات در تهران انجام شود. مهمات و سایر مسایل هم حاضر است. من سکوت کردم و جوابی ندادم. س.ص وقتی دید که‌ سکوت کرده‌ام، گفت خواستم ببینم عکس العملت از ایـن حرف‌ها چیست. شوخی کردم. من هم در پاسخ گفتم خودت هـستی یا نه؟ گفت نه بابا من مرد ایـن حرف‌ها نیستم می‌خواهم بعد از ماه رمضان خانه بسازم.

قاضی ادامه داد: شما گفتید راننده هـستید، چرا باید س.ص یک راز به ایـن مهمی را برای راننده افشا کند؟ آیا ایـن معنی نمی‌دهد که‌ شما بیعت کرده‌اید؟ از نظر ما شما یک عنصر تروریستی وابسته به گروهک داعش هـستید.

متهم پاسخ داد: س.ص هر کسی را دیده بود ایـن موضوع را بیان کرده بود.

قاضی صلواتی گفت: شما در حضور س.ص اعلام کردید که‌ می‌خواهید به کشور سوریه و عراق بروید. ایـن درست است؟

متهم پاسخ داد: ‌بله، گفته‌ام.

قاضی صلواتی ادامه داد: پس شما یک راننده نبودید. شما عامل گروه بودید.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: با توجه به چیزهایی که‌ از س.ص شنیده بودید آیا نمی‌توانستید با یک تلفن آن‌ها را به وزارت اطلاعات اطلاع بدهید؟

متهم گفت: س.ص از ایـن حرف‌ها زیاد می‌زد و اغلب هم می‌گفت شوخی کردم که‌ ببینم عکس‌العمل شما چیست؟

قاضی گفت: چگـونه ایـن حرف را می‌‌زنید. شما نمی‌توانستید ایـن موضوع را با توجه به مسایلی که‌ مشاهده‌ کرده‌اید، اطلاع دهید؟

متهم پاسخ داد: وقتی گفت من شوخی کردم چه چیزی را اطلاع می‌دادم؟

قاضی در ایـن لحظه گفت: چرا س.ص باید از شما حلالیت بطلبد و چرا باید به شما پول بدهد؟

متهم گفت: س.ص ۵۰ هزار تومان به من داد و گفت برای کمک است. ایـن پول از بیت المال است.

قاضی صلواتی در پاسخ به ایـن اظهارات متهم گفت:‌ چگـونه می‌توانید بگویید که‌ از موضوع بی‌اطلاع بودید؟ س.ص از شما حلالیت می‌طلبد مبلغی پول در اختیارتان قرار می‌دهد و در گذشته هم پیشنهاد داده و شش روز بعد عملیات تروریستی صورت می‌گیرد. آیا نمی‌توانستید زودتر ایـن موضوع را اطلاع بدهید؟ ایـن از دید شما بیعت کردن نیست؟

متهم گفت: من بیعتی نکرده‌ام.

قاضی صلواتی ادامه داد: ‌بدون بیعت که‌ نمی‌توانی از کشور خارج شوی.

س.ص پاسخ داد: حرفی ندارم.

قاضی صلواتی ادامه داد: بعد از عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی متواری شدید و ریش و سبیل خود را هم زدید ایـن کارها چه معنی می‌دهد.

س.ع پاسخ داد: بعد از عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی به ایـن علت که‌ من با س.ص دوست بودم خانواده نگران شدند و گفتند چند روزی بیرون نرو. بنابرایـن من هم چند روزی را در سراوان به منزل دوستان رفتم.

قاضی خطاب به متهم گفت: چه زمانی از حمله تروریستی مجلس آگاه شدید؟

گفت: دقیق به خاطر ندارم همان روز یا هجدهم بود که‌ روز نوزدهم به سرکار رفتم و به همکارام گفتم چند روزی نمی‌آیم.

قاضی خطاب به متهم گفت: نظرتان را صادقانه و با صراحت بیان کـنید.

متهم در پاسخ به ایـن سوال گفت:‌ من همان چیزی را که‌ س.ص گفته بود را پذیرفتم. الان هم می‌شنوم داعش را آمریکا، اسرائیل و آل سعود ساخته است که‌ سه فکر باطل و لعیم دست به ایـن کار زده‌اند. من از ایـن گروه اعلام برائت می‌کنم و حرفی ندارم.

قاضی صلواتی ادامه داد: ایـن شهدا جرمشان چه بود؟

متهم خطاب به خانواده‌های حاضر در سالن گفت: من را شریک غم خود بدانید.

در ادامه جلسه قاضی صلواتی خطاب به وکیل مدافع متهم ردیف پنجم پرونده حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل گفت: از وکیل مدافع متهم می‌خواهم که‌ دفاعیات خود را ارائه دهد.

وکیل مدافع متهم ردیف پنجم ایـن پرونده عنوان کرد: بنده به عنوان وکیل تسخیری با کسب اجازه از محضر دادگاه در دفاع از حقوق موکلم و با محکومیت شدید عملیات تروریستی داعش مطالبی را به استحضار دادگاه می‌رسانم.

وی ادامه داد: براساس اصل ۳۵ قانون اساسی در دادگاه‌ها طرفین دعوا حق انتخاب وکیل دارند و چنانچه خودِ فرد نیاز به اخذ وکیل نداشته باشد دادگاه برای او وکیل تسخیری در نظر می‌گیرد. بنابرایـن ما از طرف دادگاه به عنوان وکیل تسخیری تعیین شده‌ایم اما ای‌کاش برای خانواده شهدای ایـن حادثه نیز از طرف بنیاد شهید یا مجلس شورای اسلامی وکیل تعیین می‌شد.

وکیل مدافع متهم ردیف پنجم پرونده تروریستی مجلس شورای اسلامی و مرقد امام راحل ادامه داد: با توجه به دفاعیات اجازه می‌خواهم چند سوال از وی بپرسم. نخست ایـنکه‌ آقای س.ع موضع خود را نسبت به گروهک داعش شفاف اعلام کـنند.

متهم پاسخ داد: من تعریفی که‌ از گروه داعش کردم از روی فهم و تحقیق نبود. من شنیدم که‌ آن‌ها از قرآن‌ و سنت تبعیت می‌کـنند که‌ گفتم مشکلی ندارم و ناخواسته وارد ایـن گروه شدم و گفتم شاید من نیز روزی بروم.

وکیل مدافع متهم ادامه داد: اگر گروه داعش را قبول کردید چرا به عراق و کشور سوریه نرفتید.

متهم پاسخ داد: پشیمان شدم.

وکیل مدافع در ادامه پرسید: آیا اظهارات متهمین دادگاه را علیه خود قبول دارید؟

س.ع پاسخ داد: قبول ندارم.

در ایـن لحظه قاضی صلواتی خطاب به وکیل مدافع متهم ردیف پنجم گفت: دفاعیات خود را بیان کـنید. سوال پرسیدن وظیفه دادگاه است.

وکیل متهم با بیان ایـنکه‌ برای روشن شدن وضعیت پرونده اقدام به سوال پرسیدن می‌کند، خطاب به متهم گفت: آیا شما با داعش بیعت کردید یا نکردید؟

متهم پاسخ داد: بیعت نکردم.

اعتراف شبکه‌‌های ماهواره‌ای به قدرت موشکی سپاه در حمله به داعش +فیلم

قاضی صلواتی گفت: تا ما بیعت را چه چیزی تعریف کنیم.

وکیل مدافع ادامه داد: تشخیص ایـن موضوع در صلاحیت دادگاه است و ما در ایـن مورد دخالت نمی‌کنیم. با توجه به صداقت متهم در پاسخگویی به سوالات تقاضا دارم دادگاه مطابق مقررات قانونی و براساس ماده ۳۸ مجازات اسلامی در ایـن رابطه تصمیم لازم و مقتضی را به عمل آورد. همچنین از محضر دادگاه درخواست دارم که‌ کپی کیفرخواست و صورتجلسات را به بنده ارائه دهند تا ظرف یک هفتـه لایحه دفاعیه خود را تقدیم کنم.

وکیل مدافع متهم ردیف پنجم افزود: با توجه به ماده قانون ۲۹۷ انقلاب با حضور ریاست محترم و دو قاضی مستشار تشکیل می‌شود.

در ایـن بین مستشار دادگاه خطاب به وکیل مدافع گفت: در اصلاحیه ایـن قانون که‌ در تاریخ ۲۴/۳/۹۴ آمده دادگاه با حضور ریاست محترم و یک قاضی مستشار می‌تواند رسمیت پیدا کند.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: اتهام شما دایر بر عضویت در گروه تکفیری – تروریستی قرائت شد. آخرین دفاعیات خود را بیان کـنید.

متهم گفت: درخواست عفو و بخشش دارم. ناخواسته وارد ایـن موضوع شدم. نامه‌ای هم زده‌ام که‌ در نگهبانی دادگاه است. خواهش می‌کنم به آن‌ رسیدگی کـنید.

نمایـنده دادستان در پایان محاکمه متهم ردیف پنجم پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و امام راحل در خصوص بیعت متهم با داعش گفت: بنابر اظهارات موجود در پرونده متهم در منزل س.ص که‌ الف.ص هم حضور داشته و آن‌ها گفته‌اند داعش یک خلافت اسلامی و من هم گفته‌ام که‌ اگر مبنای آن‌ها قرآن‌ است دوست دارم جزو ایـن گروه باشم که‌ س.ص به من گفت مبارک باشد و ایـن اظهارات در صفحه ۲۰۱۴ پرونده موجود بوده است.

پس از پایان محاکمه متهم ردیف پنجم پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل قاضی صلواتی از متهم ردیف ششم ایـن پرونده خواست در جایگاه حاضر و دفاعیات خود را بیان کند.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: معاونت در فساد فی‌الارض مستوجب اعدام، خرید و نگهداری چندین سلاح از اتهامات شماست که‌ قرائت شد. دفاعیات خود را در مورد آشنایی با الف.ص از اعضای تیم ترور توضیح دهید.

متهم ردیف ۶، الف.الف گفت: الف.ص را نزدیک به هفت سال است می‌شننام. با او از طریق کار گازکشی آشنا شدم. قبل از ایـنکه‌ آن‌ چهار نفر وارد کشور شوند الف.ص به من گفت چون منطقه شما مرزی است می‌خواهیم مقداری وسیله وارد کنیم که‌ پول خوبی در راه است.

الف.الف ادامه داد: از الف.ص پرسیدم آن‌ وسیله‌ها چیست؟ او گفت: اگر راه یافتی به تو می‌گویم که‌ من راهی پیدا نکردم. بعد از چند روز الف.ص گفت: چند نفری از عراق وارد شده‌اند من با آن‌ها قرار دارم. آن‌ان سر پل‌ذهاب هـستند اما دو شب است که‌ نتوانسته‌ام ارتباطی برقرار کنم.

متهم ردیف ششم ادامه داد: از آن‌جایی که‌ سه سالی بود به الف.ص بدهکار بودم و سه میلیون از او قرض گرفته بودم در معذوریت قرار گرفتم و با او به آن‌ محل رفتم.

وی ادامه داد: ما آن‌ چهار نفر را نیافتیم اما بعد از مدتی جست‌وجو برادر الف.ص، ف.ص و یک نفر دیگر که‌ فارسی حرف می‌زد به همراه س.م را یافتیم.

وی ادامه داد: س.م و الف.ص سوار ماشین ما شدند و در چند کیلومتری نرسیده به سر پل ذهاب الف.ص به من گفت: با تو دیگر کاری نداریم.

قاضی صلواتی خطاب به دو متهم گفت: شما می‌دانستید که‌ برادر الف.ص به داعش پیوسته است؟

متهم گفت: بله، می‌دانستم. اما الف.ص به من گفت پای خودت هم گیر است. به کسی نگو که‌ ایـن آدمها وارد کشور شده‌اند. بعد از چند روز الف.ص به من گفت وسایلی داریم و می‌خواهیم آن‌ها را در باغ بگذاریم. چند کوله لباس همراه آن‌ها بود و چون وسایل داخل گونی بود از محتوای آن‌ بی‌خبر بودم.

الف.ص به من گفت: آن‌ها را پنهان کن. چهار اسلحه کلاش، یک صندوق، ۲۱ خشاب، چهار نارنجک و تعدادی فشنگ همراهشان بود.

وی ادامه داد: نزدیک سیزدهم فروردین ماه الف.ص با آن‌ فردی که‌ فارسی صحبت می‌کرد آمد و گفت می‌خواهیم اسلحه‌ها را برداریم. من در آن‌ باغ کشاورزی می‌کردم آن‌ها اسلحه‌ها را برداشتند.

متهم ادامه داد: الف.ص به من گفت که‌ نارنجک‌هارا برای ماهیگیری می‌خواهد. من گفتم نارنجک ندارم اما به هر طریقی که‌ بود برایش تهیه کردم.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: آیا با نارنجک‌ها می‌توان ماهیگیری کرد؟

متهم پاسخ داد: بله، نارنجک‌ها را در آب رودخانه می‌اندازند و سپس ماهیگیری می کـنند.

متهم ادامه داد: چند بار از الف.ص پرسیدم ایـن آدمها که‌ از عراق آمده‌اند چه شدند؟ که‌ در جواب به من گفت به عراق برگشتند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد و پس از آن‌ الف.ص گفت که‌ می‌خواهم به عراق بروم وزارت اطلاعات متوجه شده که‌ من با ایـن چهار نفر ارتباط دارم که‌ اگر نروم پایم گیر است.

قاضی صلواتی در ادامه به متهم گفت: شما با تفکر گروهک داعش آشنا بودید چرا در انتقال تیم ترور دخالت کردید؟ با ایـنکه‌ می‌دانستید س.ص برادر الف.ص چندین سال است که‌ به داعش پیوسته چرا با او همکاری کردی؟

متهم پاسخ داد: من بازیچه الف.ص شدم. او از من سوءاستفاده کرد. من اطلاعی از محل سکونت، نقش آن‌ها و عملیات تهران نداشتم.

در ایـن لحظه مستشار دادگاه گفت: شما اسلحه‌ها را چه زمانی تحویل الف.ص دادید؟

متهم پاسخ داد: نزدیک ۶ فروردین ماه ۹۶، الف.ص اسلحه‌ها را به من داد که‌ آن‌ها ۲۰ روز در باغ ماندند.

قاضی صلواتی در ادامه خطاب به متهم گفت: شما از اعضای فعال داعش در منطقه اسکله بودیم و به همراه م.م و الف.ص در سال ۹۴ برای داعش نیرو اعزام می‌کردید.

بیوگرافی نیلوفر رجایی فر بازیگر سریال پایتخت در نقش داعش

متهم در ایـن باره پاسخ داد: من حتی یک نفر را نیز نه معرفی کرده‌ام و نه جذب. حتی سیمکارتی که‌ آن‌ها به من دادند نیز شکستم.الف.ص به من گفت که‌ بیا برویم چهار نفر آمده‌اند آن‌ها را بیاوریم و چون من در معذوریت قرار داشتم رفتم.

قاضی گفت: آیا عذاب وجدان ندارید؟

متهم جواب داد: عذاب وجدان دارم. با خانواده شهدا ابراز همدردی می‌کنم. اما من از کار آن‌ها بی‌اطلاع بودم.

در ادامه نمایـنده دادستان در جایگاه قرار گرفت و خطاب به متهم ردیف ششم ایـن پرونده گفت: الف.الف از عناصر تکفیری و اعضای گروهک تروریستی داعش در سال ۹۴ با همراهی الف.ص، م.م و ج.ک تلاش کردند خط انتقال آدمها به عراق را فراهم کـنند.

وی ادامه داد: الف.ص اقدام به انتقال عناصر تروریستی به داخل کشور می‌کند. متهم ردیف ۶ پرونده الف.الف با خودروی پراید در انتقال آن‌ها همکاری داشته است.

نمایـنده دادستان با اشاره به اظهارات متهم گفت: همکاری با الف.ص جهت تحویل تیم تروریستی، تهیه ۱۲ نارنجک دستی، مشارکت در اخفای سلاح و ارتباط با عناصر گروهک تکفیری از اهم اتهامات متهم است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما اقدام به خرید پودر شیمیایی برای تهیه بمب کرده بودید.

متهم پاسخ داد: من چیزی در مورد پودر شیمیایی نمی‌دانم.

در ادامه قاضی صلواتی خطاب به وکیل متهم گفت:‌ اگر دفاعیاتی دارید ارائه دهید.

وکیل مدافع متهم ردیف ششم از موکل خود پرسید که‌ آیا اعضای گروهک تیم تروریستی را می‌شناسی؟

متهم پاسخ داد: الف.ص و برادرش را می‌شناختم.

مستشار دادگاه خطاب به وکیل گفت: تشریفات رسیدگی به دادگاه را رعایت کـنید. ایـنکه‌ شما از متهم می‌پرسید عضو داعش هـستید یا خیر یا آن‌ها را می‌شناسید صحیح نیست، دفاع خود را انجام دهید.

قاضی صلواتی ادامه داد: شما باید ایـن سوالات را هنگام ملاقات می‌پرسیدید. با توجه به استماع مشروع مذاکرات و مطالعه پرونده دفاعیات خود را مطرح کـنید.

وکیل مدافع پرسید: ایـن ابهام برای بنده وجود دارد اگر ایشان در حمله تروریستی معاونت داشتند چرا از کشور خارج نشده‌اند؟

متهم پاسخ داد: چون می‌دانستم دستگیر می‌شوم.

قاضی خطاب به متهم گفت: آخرین دفاعیات خود را مطرح کـنید.

متهم پاسخ داد: من حمل و نقل ایـن آدمها را انجام نداده‌ام. کار الف.ص بوده است. من آن‌ها را از مرز وارد نکردم. آن‌ آدمها در ۲۰ کیلومتری سرپل‌ذهاب در قلب شهر بودند. من از آن‌ها تبعیت نکردم چون به یقین نرسیده بودم که‌ آن‌ها حق هـستند اما قبول دارم بی‌عقلی کردم.

پس از پایان مذاکره متهم ردیف پنجم و ششم پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل قاضی صلواتی عنوان کرد: دادگاه رسیدگی به بقیه متهمان فردا تشکیل خواهد شد.

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات دادگاه عوامل گروهک تروریستی داعش


خبرگزاری ایسنا: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس و حرم مطهر امام راحل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور نمایـنده دادستان و ۸ نفر از متهمان ایـن پرونده به صورت علنی برگزار شد.
 قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات تروریستی مجلس و حرم امام، مفادی از قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر عدم درج نام و مشخصات متهمین وعدم اخلال در نظم جلسه را قرائت کرد.
قاضی صلواتی ریاست دادگاه از نمایـنده دادستان خواست در جایگاه حاضر شده و به قرائت کیفرخواست بپردازد.
نمایـنده دادستان به قرائت کیفرخواست ۸ نفر ازمتهمین ایـن حادثه پرداخت و گفت: متهم اول به اتهام بغی به علت حضور در گروهک تروریستی داعش و ورود غیرمجاز به کشو، قاچاق مهمات و اسلحه نبردی، جعل سند و شناسنامه، …

ششمین جلسه دادگاه عوامل داعش در ایـران


خبرگزاری میزان: ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در ایـن جلسه خانواده شهدا، وکلای مدافع و نمایـنده دادستان حضور داشتند.
قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه با اشاره به مواد ۳۵۲، ۳۵۳ و ۳۵۴ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر رعایت نظم جلسه دادگاه خطاب به متهم ردیف پنجم از او خواست در محل حاضر شده و خود را معرفی و دفاعیات خود را بیان کند.
پس از پایان محاکمه متهم ردیف پنجم و ششم پرونده قاضی صلواتی جلسه بعدی دادگاه را به فردا صبح موکول کرد.
جلسه اول رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل ۸ اردیبهشت ماه برگزار و در آن‌ کیفرخواست ۸ متهم از سوی نمایـنده دادستان قرائت شد.
در دومین …

دادگاه عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس برگزار شد


اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی برگزار شد.قرائت کیفرخواست ۸ متهماولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) صبح امروز (شنبه) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی و با حضور ۸ متهم ایـن پرونده و خانواده‌های شهدا برگزار شد.نمایـنده دادستان در جلسه دادگاه کیفرخواست صادره برای ۸ متهم ایـن پرونده را قرائت کرد.اتهاماتی نظیر خرید، حمل و نگهداری سلاح نبردی سبک، نیمه سنگین و سنگین در مورد متهمان ایـن پرونده مطرح است.بر اساس کیفرخواست صادره، «س.م» یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات نبردی در حالی که‌ کمربند انتحاری به خود بسته بوده، وارد کشور می‌شود. علت عدم همکاری مستقیم و …

غرویان: عدم برخورد با احمدی نژاد ابهام دارد

خبرآن‌لایـن: حسن غرویان استاد حوزه معتقد است: احمدی‎نژاد خود را در مقامی بالاتر از رهبری قرار می‎دهد و به ایشان می‌گوید که‌ ایـن کارها را انجام دهید، رییس قوه قضاییه را برکنار کـنید و چه کـنید و چه نکـنید. یعنی ایشان به رهبری دستور می‌دهند. ایـن رفتارها نشان می‎دهد که‌ ایشان یک تقابلی با بالاترین مقام رسمی کشور دارند.
با تداوم اقدامات محمود احمدی نژاد در اعتراض به برخی نهادهای مهم نظام از جمله قوه قضاییه رفتارهای او در قامت یک اپوزیسیون بازهم رنگی متفاوت گرفته است.
محسن غرویان البته ایـن اپوزیسیون شدن را مخصوص دوران پس از ریاست جمهوری نمی داند و معتقد است که‌ در همان دوران ریاست بر قوه مجریه هم در برخی مواقع شاهد اختلافات و اعتراضاتی از سوی او بوده ایم.
غرویان با اشاره به ایـنکه‌ محمود احمدی نژاد یکی از روسای جمهوری که‌ بیش از بقیه روسای جمهور …

  • دسته‌بندی نشده
  • مشروح ششمین دادگاه پرونده عوامل داعش


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *