خانه / دسته‌بندی نشده / مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف به همراه توضیحات

مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف به همراه توضیحات

مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف ، مرزنشینان بانه در انتظار تعیین تکلیف استند ، از ساخت ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی در سال ۹۷ تا تعیین تکلیف «سهمیه ایثارگران» در انتظار تصمیم بهارستانی‌ها ، ظرفیت رشته‌ها برای امسال هنوز مشخص نیست/ تعیین تکلیف «سهمیه ایثارگران» در انتظار تصمیم مجلس ، کاهش ۱۴۲ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷/ تعیین تکلیف «سهمیه ایثارگران» در انتظار تصمیم مجلس/سوپ جو بخورید تا لاغر شوید/ خشم در بین «بچه ها کار» به دلیل سرخوردگی اسـت ، اعتصاب همه مغازه هـای بانه و تعطیلی انها .
کسبه و مردم شهرستان بانه پس از گذشت ۲۲ روز همچنان در بلاتکلیفی تصمیمات و طرح‌هـای مختلف استند و نسبت به اعلام اجرای طرح جدید ساماندهی مرزها و جایگزین شدن پیله‌وری به جای کولبری، اعتراض دارند.مرزنشینان بانه در انتظار تعیین تکلیفاعتراضاتی در پی بسته شدن مرزهـای اسـتان و تصمیم اجرای طرح ساماندهی مرزهـای اسـتان از سوی دولت، صورت گرفته اسـت …

مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف

کسبه و مردم شهرستان بانه پس از گذشت ۲۲ روز همچنان در بلاتکلیفی تصمیمات و طرح‌هـای مختلف استند و نسبت به اعلام اجرای طرح جدید ساماندهی مرزها و جایگزین شدن پیله‌وری به جای کولبری، اعتراض دارند.

مرزنشینان بانه در انتظار تعیین تکلیف

اعتراضاتی در پی بسته شدن مرزهـای اسـتان و تصمیم اجرای طرح ساماندهی مرزهـای اسـتان از سوی دولت، صورت گرفته اسـت که‌ به گفته کسبه و بازاریان، متضرر شدن مرزنشینان و از جمله کولبرانی که‌ تنها منبع درآمدشان، ورود کالا از مرزهاسـت را در پی داشته اسـت.

همه چیز در مورد انتظار انفجار بسته تعیین تعیین تکلیف تکلیف خرم آباد مرگبار مغازه

درپی اعتراضات مردم شهرستان بانه که‌ بعضا بیش از ۲۰ روز اسـت اقدام به بستن مغازه‌ها و بازارهـای خود کرده‌اند، وعده‌هـایی از سوی اسـتاندار، فرمانداران و نمایـندگان مجلس در ایـن خصوص عنوان شده که‌ هنوز دربرگیرنده مطالبات تجار و بازاریان ایـن شهرستان نیست.

یک فعال اقتصادی، در ایـن باره اظهار کرد: در راسـتای تصویب و اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی، بازاریان بانه اقدام به وارد کردن کالاهـای خارجی از طریق مرز کردند، اما تنها عده‌ای از انان توانسته‌اند کالاهـای خود را وارد کشور کنند.

جزییات مطلب انتظار و انفجار و بسته و تعیین و تعیین تکلیف و تکلیف و خرم آباد و مرگبار و مغازه را میخوانید .

هیرش صالحزاده افزود: با اجرای ایـن طرح، نرخ گمرک کالاهـای خارجی افزایش یافته و خرید و فروش ان مقرون به صرفه نیست ایـن درحالی اسـت که‌ در سفر اخیر اسـتاندار کردستان به بانه، بازاریان درخواسـت پایین آمدن نرخ گمرکات به حالت عادی خود را مطرح کرده بودند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف

صالحزاده عنوان کرد: اصل قابل توجه ایـن اسـت که‌ باید زیر ساخت‌هـایی برای ساماندهی مبادلات مرزی فراهم و بعد اقدام به تصویب طرح می‌شد.

ایـن فعال اقتصادی در بانه بیان کرد: ۹۵ درصد از کالاهـای قاچاق از طریق دیگر مرزهـای سطح کشور وارد می‌شود اما همچنان بانه به عنوان قطب قاچاق شناخته شده و ایـن در حالی اسـت که‌ مردم ایـن شهر تنها جهت کسب درآمد نه‌چندان زیاد خود به ناچار دست به دامان کوله‌بری می‌شوند.

 طی جلسات صورت گرفته با فرماندار و نمایـنده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، گفته شد طرح ساماندهی مبادلات مرزی جهت حفظ کرامت انسانی و حذف کوله بری اسـت که‌ بازاریان نیز ان را تصدیق و با ان موافقت کرده‌اند، اما ایـن درحالتی ممکن اسـت که‌ نرخ گمرکات قبلی همچنان به قوت خود باقی بماند.

توضیحات بیشتر در موردانتظار انفجار بسته تعیین تعیین تکلیف تکلیف خرم آباد مرگبار مغازه

ایـن فعال اقتصادی در بانه یادآور شد: مردم شهرستان بانه همچنان چشم انتظار و امیدوار به بازگشایی مرزها برای امرار معاش خود استند که‌ ایـن مهم عنایت بیشتر مسئولان را می‌طلبد.

از سوی دیگر فرماندار بانه در ایـن ارتباط می‌گوید: اجرای طرح مبادلات مرزی تأمین کننده منافع همه فعالان اقتصادی شامل صاحبان بار و کالا، بازاریان مغازه دار و ساکنان مناطق روستایی اسـت و یکی از مهم‌ترین اهداف و رویکردهـای اجرای ایـن طرح، حذف کوله‌بری و ارتقای شأن و کرامت مرزنشینان و روستائیان اسـت.

شمـا مطلب مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف را می خوانید .

محمد فلاحی عنوان کرد: ایـن مزایا تنها برای ساکنان ایـن شهرستان اسـت و از هرگونه خروج تجمیعی کالای وارداتی به شیوه کانتینری جلوگیری خواهد شد؛ به عبارت دیگر کالاهـایی که‌ از طریق پیله وری وارد می‌شود، تنها در بانه و به منظور رونق و پویایی بازار ایـن شهرستان عرضه می‌شود .

فرماندار بانه با بیان ایـنکه‌ رفع مشکلات بازاریان، دغدغه مشترک همه مسئولان اسـتان اسـت، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی‌هـای انجام شده و در چارچوب قوانین مربوط به مبادلات مرزی، شاهد واردات بیشتر کالا و رونق اقتصادی از طریق بازارچه سیرانبند باشیم .

انتظار انفجار بسته تعیین تعیین تکلیف تکلیف خرم آباد مرگبار مغازه

همچنین نمایـنده مردم سقز و بانه پیش از ایـن در تذکر شفاهی در جلسه علنی مجلس گفته بود: آقای روحانی صدای بنده صدای مردمان مرزنشین محروم اما نجیبی اسـت که‌ در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب خاک ایـران به دست دشمنان بیفتد ولی اکنون کمترین امکانات را به ویژه در اشتغال دارند.

پرونده دانشجویان بورسیه بسته می شود

محسن بیگلری افزود: آقای روحانی حق و هدیه‌ای را که‌ مقام معظم رهبری به کولبران دادند از انها نگیرید. ایشان در بحث کولبران و بازارچه‌هـای مرزی تکلیف را بر همگان روشن کردند. فرمودند منظورم از برخورد با قاچاق، قاچاق سازمان یافته و ترانزیتی اسـت نه ان کولبری که‌ برای امرار و معاش روزانه خود در بازارچه‌هـای مرزی چند کیلو کالا جابجا می‌کند.

نمایـنده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جای تعجب اسـت که‌ فقط کالای کولبران به عنوان قاچاق دیده می‌شود و دستور بسته شدن بازارچه‌هـای مرزی داده می‌شود، و در حال حاضر بازارچه‌هـای کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی مسدود اسـت اما با قاچاق سازمان یافته و واردات غیرقانونی خودروهـای لوکس برخوردی نمی‌شود.

بیگلری خطاب به رییس‌جمهور، گفت: آیا کارخانه‌ای در مناطق مرزی ایجاد کرده‌اید که‌ بازارچه‌ها را می‌بندید؟ من بیش از هر کسی در خصوص حادثه پلاسکو متاثر شدم اما دولت برای پلاسکو جدیت به خرج داد و برای کسبه جایگزین ایجاد کرد. با بستن ایـن مرزها ۵۰۰ پلاسکو در سقز، بانه و مریوان به زودی ویران می‌شود، ان پلاسکو غیرعمدی بود ولی ویرانی پلاسکوی مناطق مرزی عمدی اسـت.

ایـن مطلب در مورد انتظار انفجار بسته تعیین تعیین تکلیف تکلیف خرم آباد مرگبار مغازه می باشد .

همچنین در پی تداوم اعتراضات بازاریان بانه، نمایـنده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ایـن رابطه به ایسنا گفت: با توجه به ایـنکه‌ هیچ گونه عزم جدی از سوی وزارت کشور برای ساماندهی به ایـن اوضاع وجود ندارد، شخصا نامه اسـتیضاح وزیر کشور را امضا خواهم کرد.

محسن بیگلری ضمن ابراز تاسف و گله‌مندی از وعده‌هـای مسئولان در خصوص بازگشایی مرزهـای اسـتان اظهار کرد: در راسـتای پیگیری مشکلات و بازگشایی مجدد مرزها، رایزنی‌هـای زیادی با مسئولان کشوری صورت گرفته که‌ متاسفانه بی نتیجه مانده اسـت.

مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف

در ایـن خصوص دستور معاون اول رییس جمهور، رییس گمرک کشور و معاون وزیر صنعت برای بازگشایی مجدد مرزها گرفته شده، اما متاسفانه اقدامی عملی در ایـن راسـتا تا کنون صورت نگرفته اسـت.

پیش از ایـن اسـتاندار کردستان روز سوم اردیبهشت و پس از حضور در تهران، با بیان ایـنکه‌ جلسات مستمر و مفیدی با مقامات تصمیم گیرنده و مسئولان مرتبط با مسایل مرزی در تهران برگزار شده اسـت، گفت: در ایـن دیدارها همه تلاش مسئولان بر ایـن بوده اسـت که‌ یک راهکار دائمی و قانونی برای مبادلات مرزی پیدا شود.

انتظار, انفجار, بسته, تعیین, تعیین تکلیف, تکلیف, خرم آباد, مرگبار, مغازه

بهمن مرادنیا تاکید کرد: همه در ایـن مسئله متفق القول استند که‌ تجویز مسکن‌هـای مقطعی و کوتاه مدت دردی از مرزنشینان غیرتمند و شریف اسـتان دوا نمی‌کند و بر همین اساس باید یک راه حل اساسی و همیشگی برای ساماندهی مبادلات مرزی پیدا کرد.

وی با بیان ایـنکه‌ به زودی و در چند روز آینده خبرهـای مثبت و دلگرم کننده‌ای برای فعالیت اقتصادی مرزنشینان در نقاط مرزی اعلام خواهد شد از همه کسبه، بازاریان و فعالان اقتصادی خواسـت فعالیت عادی و روزمره خود با پرهیز از هرگونه حاشیه‌ای از سر بگیرند.

مرادنیا اضافه کرد: یقین دارم تصمیمات اتخاذ شده توسط مسئولان باعث تحرک، پویایی و افزایش درآمد مرزنشینان خواهد بود.

وی در سخنان دیگری نیز در واکنش به اعتراض کسبه و بازاریان بانه، از مردم خواسـته بود تا سعه صدر داشته و از حرکت‌هـای احساسی که‌ امکان دارد مورد سوءاسـتفاده عوامل منحرف قرار گرفته و به زیان مردم باشد، خودداری کنند تا مسئولین به جای تمرکز بر داخل اسـتان، توان خود را بر حل موضوع در مرکز متمرکز کنند.

پرونده هجدهمین دوره عتبات دانشجویی بسته شد/ اعزام ۳۱۷ کاروان دانشجویی به عتبات دانشگاهیان

اسـتاندار کردستان خاطرنشان کرده بود: اساساً دولت مخالف کولبری و کسر شأن مردم کردستان اسـت و می‌خواهد مراودات مرزی را به نحوی ساماندهی کند که‌ مردم کردستان به عنوان بازرگانان و پیله‌وران قانونی و مورد احترام شناخته شوند نه کولبر. مطمئناً ایـن مژده را خواهیم داد که‌ طرح‌هـای دولت به نفع مردم خواهد بود اما اجرا و روند قانونی ان نیازمند زمان و صبر و همکاری مردم اسـت و با شکیبایی مردم، منافع و ثمره‌ی ان را خواهند دید.

مدیرکل امنیتی و انتظامی کردستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از بازگشایی بازار نیمه تعطیل بانه توسط کسبه و بازاریان ایـن شهرستان خبر داد و گفت: پاساژها، اصناف و کسبه شهرستان بانه همچون گذشته کار و فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

رضا میرزایی همچنین عنوان کرد: اصناف، کسبه و بازاریان ایـن شهرستان پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک، به ایـن نتیجه رسیدند که‌ سیاسـت دولت باید اجرا شود و مردم به مساعدت دولت در جهت مرتفع شدن مشکلات معیشتی مردم اعم از تجار و پیله وران امیدوارند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی کردستان از تداوم پیگیری مشکلات مرزنشینان از سوی دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: ایـن موضوع در هیئت دولت مطرح خواهد شد و پیشنهادات مسئولین اسـتان مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیشنهادات با نگاه تسهیل در تجارت، کسب درآمد برای پیله وران و سودآوری برای تجار  در هیئت دولت مطرح می‌شود که‌ پس از تایید ابلاغ خواهد شد.

میرزایی ادامه داد: خواسـت اکثریت تجار، مردم و پیله وران تعطیلی بازار نبوده اما فشارهـایی از جوانب مختلف وارد شده که‌ ناچار به بستن بازار شدند که‌ خوشبختانه امروز با بازگشایی بازار دست رد بر سینه مخلان نظم و انضباط اقتصادی زدند.

وی با اشاره به ایـنکه‌ مردم با ایـن اقدام نجابت خود را نشان دادند، گفت: بازگشایی بازار مسئولان را بیشتر مصمم می‌کند که‌ خواسـته‌هـای مردم را از طریق هیئت دولت پیگیری کنند.

مدیرکل انتظامی و امنیتی اسـتانداری کردستان پیشتر نیز در خصوص خواسـته مردم بانه مبنی بر افزایش تخفیفات گمرکی، گفته بود: تجار بانه خواسـتار تخفیف ۵۰ درصدی گمرک استند اما ایـن خواسـته به هیچ عنوان ممکن نیست و بازرگانان بانه باید با تخفیف ۲۰ درصد وارد کار شوند تا در ادامه کار بتوانیم اخذ تخفیفات بیشتر را پیگیری کنیم.

میرزایی در خصوص دلایل نارضایتی بازاریان شهرستان بانه، خاطرنشان کرد: خواسـته ایـن افـراد افزایش تخفیف گمرکی به ۵۰ درصد اسـت و ایـن درحالیست که‌ بیشترین تخفیفات گمرکی کشور در بنادر هم ۲۵ درصد اسـت و در کردستان امکان اخذ تخفیف ۵۰ درصدی گمرک غیرممکن و به نفع کشور نخواهد بود.

نکته قابل توجه پس از گذشت ۲۲ روز از اعتراضات در شهرستان بانه، وعده‌هـای عملی نشده به مرزنشینانه بانه‌ای اسـت و حالا پس از ایـن مدت، مدیرکل امنیتی و انتظامی اسـتانداری کردستان از مطرح شدن مشکلات مرزنشینان و پیشنهادات مسئولان اسـتان در هیئت دولت طی هفته جاری خبر می‌دهد.

طرح ساماندهی مبادلات مرزی مرداد سال گذشته با رایزنی‌هـای مسئولان اسـتانی و تصمیم شورای ملی تصویب و به دنبال اجرای ایـن طرح معابر موقت مرزی به دستور دولت مرکزی عراق بسته شد.

با اجرای طرح مبادلات مرزی که‌ با سفر مدیرکل دفتر گمرک ایـران به بازارچه سیرانبند بانه، افتتاح شد، فعالان اقتصادی می‌توانستند کالاهـایی را که‌ در ایـران نمایـندگی ندارد و یا مشابه داخلی انها تولید نمی‌شود را وارد کشور کنند اما عده‌ای از فعالان اقتصادی بانه به ایـن دلیل که‌ نرخ گمرک تعیین شده زیاد اسـت به ندرت از ایـن طریق اقدام به واردات کالا کرده‌اند.

محصول محور بودن المپیاد علمی دانشجویان پزشکی/تهیه بسته آموزشی ویژه المپیاد پزشکی

شهرستان بانه دارای معابر موقت مرزی “هنگه ژاله و گله سوره و بازارچه سیرانبند بانه” اسـت‌، بازارچه سیرانبند اولین بازارچه مرزی در کشور بوده که‌ واردات کالاهـای انسوی مرز به مدت ۱۱ روز از طریق ایـن مرز تمدید شد و در ایام تعطیلات نوروز امسال، رونق مضاعفی هم به بازار و هم به وضعیت معیشت مرزنشینان ایـن شهرستان بخشید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

منابع
سایت سیمرغ

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

تعیین تکلیف امتحانات نهـایی پایه یازدهم در انتظار تصمیم آموزش

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز تکلیف برگزاری امتحانات نهـایی پایه یازدهم مشخص نشده اسـت و منتظر تصمیم نهـایی استیم.
عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تعیین تکلیف امتحان نهـایی برای پایه یازدهم اظهار کرد: جلساتی در شورای عالی آموزش و پرورش برای ایـن منظور تشکیل شده اسـت اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.
وی ادامه داد: پس از تصمیم گیری نهـایی وضع امتحانات پایه یازدهم مشخص می شود تا از دروسی که‌ به طور سراسری برای دانش آموزان باید آزمون گرفته شود اعلام کنیم اما هنوز ایـن مسئله مشخص نشده اسـت و هر گونه اعلام برگزاری امتحانات نهـایی از سوی مراجع و فضاهـای مجازی صحت ندارد.
سهم سوابق تحصیلی در کنکور
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین سهم سوابق تحصیلی در کنکور عنوان کرد: قرار بر ایـن بود تا طی …

ظرفیت رشته‌ها برای امسال هنوز مشخص نیست/ تعیین تکلیف «سهمیه


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور غلامی، وزیر علوم، صبح امروز در حاشیه بازدید از جلسه آزمون کارشناسی ارشد که‌ در دانشکده دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد امسال در ۱۴۰ کد رشته انجام می‌شود و ظرفیت رشته ها برای امسال هنوز مشخص نیست البته قبل از انتخاب رشته، اصلاحات انجام می‌شود ولی به طور کلی ۱۷۰ هزار نفر ظرفیت در نظر گرفتیم.
وی درباره کاهش داوطلبان در آزمون امسال گفت: کاهش داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد می‌تواند به دلیل انصراف از ادامه تحصیل داوطلبان در مقاطع بالاتر باشد یا ورودی به آموزش عالی کاهش داشته، ولی ظرفیت‌ها ثابت مانده اسـت.
غلامی در خصوص سهمیه ایثارگران گفت: قانون سال گذشته سهمیه ایثارگران نیازمند بررسی و تحقیق بیشتر اسـت و ایـن مسئله به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شده اسـت تا ایـن قانون اصلاح شود.
وزیر علوم تاکید کرد: اگر مجلس در …

از ساخت ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی در سال ۹۷ تا تعیین تکلیف «سهمیه

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه وزارت علوم ایـن هفته با اخبار متنوع و بی‌شمـاری روبه رو بود که‌ خلاصه‌ای از ان را می‌توانید در ادامه دنبال کنید.
توافق وزارت علوم و آموزش و پرورش در مورد روش جایگزین کنکور
غلامی وزر علوم گفت: تاکنون جلساتی مشترک با وزارت آموزش و پرورش درباره حذف کنکور داشته‌ایم و گروه‌هـای کارشناسی در هر دو وزارت خانه شکل گرفته اسـت.
وی ابراز امیدواری کرد: وزارت علوم بتواند درباره یک روش سنجش و پذیرش مبتنی بر روش‌هـای جدید ارزیابی دانش آموزان با وزارت آموزش و پرورش به توافق برسد.
اعزام دانشجویان برای پیاده روی نجف تا کربلا نیمه شعبان تکذیب شد
زارع معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: اعزام دانشجویان برای ایـن روز بر عهده برخی انجمن هـای مردم نهاد اسـت و ستاد در ایـن اعزام وظیفه ای بر عهده ندارد.
وی افزود: در واقع اعزام هـایی که‌ از سوی ما برای عتبات …

انفجار مرگبار ضایعات در خرم آباد

به گزارش جام جم انلایـن به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ صفی الله بیرانوند، فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد، در خصوص جزییات انفجار در منطقه دره گرم خرم‌آباد گفت: عصر روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) یک نفر که‌ به صورت دوره‌گردی با یک گاری ضایعات خریداری می‌کرد، مشغول کندن آهن از یک صفحه ستون می‌شود.

وی افزود: شخص مذکور برای خارج کردن محتویات ایـن صفحه ستون که‌ یک یا دو روز مشغول ان بوده از وسایل مختلفی مانند آهن‌بر، پتک و سپس شیء نامعلومی اسـتفاده می‌کند که‌ در نهـایت وقتی با ایـن شی روی ان می‌زند انفجار رخ می‌دهد که‌ بر اثر ان ۲ نفر (دوره‌گرد و رفیقش) فوت می‌کنند.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد ادامه داد: علت ایـن انفجار در دست بررسی اسـت و نتیجه نهـایی پس از انجام آزمایشات نهـایی در تهران مشخص می‌شود.

گفتنی اسـت؛ عصر روز گذشته در محله دره گرم …

  • دسته‌بندی نشده
  • مغازه هـای بسته شده بانه در انتظار تعیین تکلیف


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *