خانه / دسته‌بندی نشده / آبله مرغان در بارداری، آیا کشنده هست؟ به همراه توضیحات

آبله مرغان در بارداری، آیا کشنده هست؟ به همراه توضیحات

آبله مرغان در بارداری، آیا کشنده هست؟ ، خطر آبله مرغان در بارداری ، آبله مرغان در بارداری، علائم و خطرات ، ویروس آبله مرغان در بارداری، چه موقع خطرناکه‌؟ ، آبله مرغان در بارداری، تشخیص و درمان ، نشانه های آبله مرغان در نوزادان، شیرمادر می خورد؟ .
آبله مرغان در حاملگی نادر هست اما می‌تواند مشکل‌آفرین شـود. ایـن مطلب به شما می‌گوید اگر با کسی که‌ مبتلا به ویروس آبله مرغان هست در ارتباط بودید، باید چه علایمی را در خود بررسی کنید تا بتوانید به موقع با پزشکتان تماس بگیرید.آبله مرغان چیست؟آبله‌مرغان یک بیماری عفونی هست که‌ توسط ویروسی به نام واریسلا زوستر به وجود …

آبله مرغان در بارداری، آیا کشنده هست؟

آبله مرغان در حاملگی نادر هست اما می‌تواند مشکل‌آفرین شـود. ایـن مطلب به شما می‌گوید اگر با کسی که‌ مبتلا به ویروس آبله مرغان هست در ارتباط بودید، باید چه علایمی را در خود بررسی کنید تا بتوانید به موقع با پزشکتان تماس بگیرید.
آبله مرغان چیست؟
آبله‌مرغان یک بیماری عفونی هست که‌ توسط ویروسی به نام واریسلا زوستر به وجود می‌آید. بیشتر مردم وقتی کودک هست اند به ایـن ویروس مبتلا می‌شوند. اگر کسی یک بار به ایـن ویروس مبتلا شـود، به احتمال زیاد در برابر آن‌ ایمن خواهد شد. اگر نمی‌دانید که‌ در کودکی ایـن ویروس را گرفته‌اید یا در مقابل آن‌ ایمن هستید یا نه، می‌توانید از پزشکتان بخواهید برایتان یک آزمایش بنویسد.
اگر حامله‌اید یا احتمال حاملگی می‌دهید و در مقابل آبله‌مرغان ایمن نیستید، بهترین کار ایـن هست که‌ از ارتباط با افـراد مبتلا دوری کنید. اگر چنین برخوردی داشته باشید، شما و جنین ممکن هست به ایـن بیماری مبتلا شوید. ایـن ریسک بستگی دارد به ایـنکه‌ شما در کدام مرحله‌ی حاملگی هستید. شما می‌توانید از داروهایی برای درمان هستفاده کنید اما لازم هست اگر با کسی که‌ آبله‌مرغان دارد تماس داشته باشید یا دانه‌های آبله مرغان را در بدنتان دیدید، در اولین وقتی که‌ می‌توانید با پزشکتان تماس بگیرید.
چطور بفهمم که‌ آبله مرغان دارم؟
اولین نشانه‌ی آبله‌مرغان تب هست. ممکن هست علایمی مثل خستگی، سرفه یا آبریزش بینی هم داشته باشید. تا ایـنجا علایم شبیه سرماخوردگی هست. بعضی وقت‌ها اولین چیزی که‌ به شما نشان می‌دهد آبله مرغان دارید، دانه‌هایی هست که‌ یک روز یا دو روز بعد از شروع تب یا آبریزش بینی روی بدنتان مشاهده می‌کنید. ایـن دانه‌ها به سرعت ترشح پیدا می‌کنند و اول در سر و گردن مشاهده می‌شوند و بعد در تمام بدن پخش می‌شوند. ایـن دانه‌ها اغلب خارش خیلی دارند.
آبله مرغان گرفتن چقدر آسان هست؟
آبله‌مرغان خیلی آسان و فقط از طریق عطسه یا سرفه منتقل می‌شـود. ویروس در بزاق یا مخاط بینی فرد مبتلا قرار دارد و از ایـن راه انتقال پیدا می‌کند. ترشحات دانه‌های روی بدن فرد هم تا وقتی خشک نشده‌اند عفونی هست اند. فقط ۱۵ دقیقه حضور داشتن در اتاق کسی که‌ مبتلهست یا فقط ۵ دقیقه حرف زدن چهره‌به‌چهره با او شما را به ایـن ویروس مبتلا می‌کند.
کسی که‌ آبله‌مرغان دارد از دو روز قبل از ایـنکه‌ دانه‌ها ظاهر شوند تا آخرین روزی که‌ لکه‌‌ها هنوز خشک نشده‌اند، ناقل هست. ایـن دوره ممکن هست حدود ۵ روز طول بکشد. کسی که‌ به ویروس آلوده می‌شـود از یک تا سه هفتـه طول می‌کشد تا علایم آبله‌مرغان در او مشاهده شـود.
زُنای بارداری
اگر قبلا آبله مرغان گرفته باشید، ممکن هست به زنای بارداری مبتلا شوید. ویروی آبله‌مرغان می‌تواند بعد از بهبود، برای سال‌ها در بدن انسان بماند. زُنا فعال شدن دوباره‌ی ویروس آبله‌مرغان هست و شما زخمی شبیه آبله مرغان را فقط رد یک نقطه از بدن خود خواهید داشت.
ویروس زنا، ویروس آبله‌مرغان را هم در خودش دارد. بنابرایـن کسی که‌ هرگز آبله‌مرغان نگرفته ممکن هست آن‌ را از کسی که‌ زنا دارد بگیرد. البته انتقال ویروس از فرد مبتلا به زنا خیلی نادر هست و به ندرت ممکن هست با تماس با لباس فرد آلوده به زنا انتقال انجام شـود.
آبله‌مرغان روی زنان باردار چه تاثیری دارد؟
بیماری آبله‌مرغان در بزرگسالان به‌خصوص زنان باردار جدی‌تر هست. به خاطر ایـنکه‌ سطح هورمون بدنشان تغییر پیدا کرده هست و سیستم ایمنی بدنشان متفاوت عمل می‌کند. ایـن خطر در اوایل حاملگی کمتر هست اما به مرور و بعد از هفتـه‌ی ۲۰ افزایش پیدا می‌کند. اگر مبتلا به ایـن ویروس هستید سریع پزشکتان را در جریان بگذارید. اگر در هنگام زایمان مبتلا هستید، اتاق شما را جدا می‌کنند تا زنان دیگر را مبتلا نکنید.
تاثیر آبله‌مرغان روی جنین چیست؟
تاثیر روی جنین خیلی خیلی نادر هست اما متاسفانه می‌تواند خیلی جدی باشد. در ۱۲ هفتـه‌ی اول حدود یک درصد از فرزندان مادران مبتلا و بین هفتـه‌ی ۱۳ و ۲۰ حدود ۲ درصد از آن‌‌ها ممکن هست دچار مشکلات رشد اندام، رشد مغز و به طور کلی رشد شوند. به علاوه آن‌‌ها ممکن هست دچار مشکلات پوستی و چشمی هم بشوند. تعداد خیلی از کودکانی که‌ به ایـن مشکلات دچار می‌شوند از بین می‌روند. عفونت بعد از هفتـه‌ی ۲۰ خطر کمتری دارد اما بروز مشکلات تا هفتـه‌ی ۲۸ هم مشاهده شده هست.
آبله‌مرغان در دوران شیردهی چه مشکلاتی دارد؟
اگر زنی در مقابل ویروس ایمنی داشته باشد نمی‌تواند ویروس را به کودکش انتقال دهد. اگر زنی آبله‌مرغان داشته باشد، به احتمال زیاد کودکش هم مبتلا می‌شـود. اگر کودک با شیر مادر تغذیه کند، از طریق آن‌تی‌بادی‌های موجود در شیر مادر راحت‌تر با بیماری مبارزه می‌کند. (عفونت نمی‌تواند از طریق شیر منتقل شـود.)

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد آبله آیا کشنده مرغان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب آبله و آیا و کشنده و مرغان را میخوانید .
آیا اردوغان در انتخابات پیش‌رو کیش و مات می‌شـود

نشانه های آبله مرغان در نوزادان، شیرمادر می خورد؟

آبله مرغان در کودکان زیر یکسال و نوزادان باید خیلی فوری درمان شـود . نشانه های آبله مرغان در کودکان ابتدا روی پوست بدن کودک و نوزاد ظاهر می شـود و باید با دیدن علائم و نشانه های آبله مرغان در کودکان باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید. در ادامه علائم و نشانه های آبله مرغان در کودکان بیان خواهد شد. بیماری آبله مرغان یکی از بیماری‌های مسری و از مشکلات پوستی نوزادان و کودکان هست که‌ اگر واکسن آن‌ به کودکان تزریق نگردد، افـراد در کودکی و حتی در بزرگسالی به آن‌ مبتلا شده و ممکن هست عوارض ناخوشایـندی را تجربه کنند.نشانه های آبله مرغان در کودکان و نوزادانعلت ایـن بیماری ویروسی به نام واریسلا زوستر هست. عوارض و مضرات آبله مرغان برای بدن بیماری آبله مرغان کاملاً مسری هست، به طوری که‌ اگر کودک سالم در هر سنی با کودک مبتلا به آبله مرغان تماس پیدا …

ویروس آبله مرغان در بارداری، چه موقع خطرناکه‌؟

پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: من ۸ هفتـه و ۴ روزم قبلا آبله گرفتم اما نمیدونم واکسن زدم یا نه متاسفانه برادر ۷سالم ۲ تا جوش بدنش زد دو روز پیش نفهمیدیم چیه امروز کل بدنش پاچیده گفتن آبله ست من اون دو روز که‌ پیشش بودم خطر داره برای جنینم؟ خیلی نگرانم پاسخ پزشک مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:مواجهه با ویروس آبله مرغان برای جنین در مواردی که‌ مادر سابقه ابتلا ندارد خطرناک هست.اگر قبلا گرفته باشیدخطری ندارد. اگر مطمین نیستید، برای بررسی سابقه ابتلا به پزشک مراجعه کنید. 

ایا رانندگی برای زن باردار ضرر دارد؟

خطر آبله مرغان در بارداری

آبله مرغان، بیماری مسری با انواع مختلف بثورات پوستی خارش‌دار پراکنده که‌ در بهار شایع‌تر هست.راه انتقال تنفسی و یا انتقال موضعی از مایع وزیکولر می‌‌باشد. از ۲ روز قبل از بروز بثورات تا ۱ شب قبل از دلمه بستن ضایعات بیماری قابل انتقال هست.اول ویروس در ناحیه گلو و مجاری تنفسی تکثیر پیدا می‌‌کند و بعد منجر به عفونت پوستی می‌‌شـود.با تب، کسالت بی‌اشتهایی شروع و روز بعد بثورات پوستی به صورت برجستگی‌های شدیداً خارش دار که‌ سریعاً تاولی شکل شده (قطره اشکی) بعد ایـن تاول‌ها پاره شده دلمه می‌بندد که‌ می‌تواند منجر به جوشگاه‌های فرو رفته دائمی شـود.در صورت ابتلا مادر در هفتـه ۲۰-۸ حاملگی، منجر به تولید نوزاد کم وزن با آتروفی مغزی، تشنج عقب افتادگی، آب مروارید می‌شـود.ولی اگر مادر یک هفتـه قبل از زایمان دچار آبله مرغان شـود نوزاد نیز به ایـن بیماری مبتلا می‌‌شـود.در صورتی که‌ کمتر از یک هفتـه به زایمان مادر …

بستری شدن الناز شاکردوست در بیمارستان / عکس

به نقل از سایت گهر و به گزارش پارس بستری شدن الناز شاکردوست در بیمارستان / عکس و الناز شاکردوست بازیگر توانمند سینما سر صحنه فیلم فیلم دو طبقه روی پیلوت دچار حادثه شده و مجبور به بستری شدن در بیمارستان شد در ادامه عکس الناز شاکردوست در بیمارستان را می بینید
نوشته بستری شدن الناز شاکردوست در بیمارستان / عکس اولین بار در جدید ۹۶ -گهر پدیدار شد.

شما پست بستری شدن الناز شاکردوست در بیمارستان / عکس را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن‌ به ما بگویید

منبع خبر
گهر

  • دسته‌بندی نشده
  • آبله مرغان در بارداری، آیا کشنده هست؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *