خانه / سایر ورزش ها / حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد

حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد

حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد ، اولین مسابقه فصل حدادی در آمریکا ، سفر به توکیو | قدم به پایتخت ژاپن ، عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | توکیو ، کاهن مشهور توکیو با شمشیر به قتل رسید ، موضع توکیو در قبال مسمومیت جاسوس روس‌تبار .
روزنامه شرق: گفته بود: «برمی‌گردم و همان احسان قبلی می‌شوم. احسانی که محکوم به پیروزی است نه شکست». شش سال از روزهای تلخ و پر از ناکامی‌اش گذشته و حالا شده همان احسان قبلی. مسابقه پرتاب دیسک چولاویستای سن‌دیگوی آمریکا جایی بود که نایب‌قهرمان المپیک ٢٠١٢ لندن را به دوران طلایی‌اش بازگرداند. ٦٨ متر و ٨٥ سانتی‌متر پرتابی نیست که خیلی ساده از کنار آن عبور کرد؛ آن هم برای آغاز فصل. حدادی هفته گذشته در مسابقه «چولا ویستا» آن‌قدر آماده بود که حتی بیشتر از قهرمان المپیک ٢٠١٦ ریو (٦٨ …

روزنامه شرق: گفته بود: «برمی‌گردم و همان احسان قبلی می‌شوم. احسانی که محکوم به پیروزی است نه شکست». شش سال از روزهای تلخ و پر از ناکامی‌اش گذشته و حالا شده همان احسان قبلی. مسابقه پرتاب دیسک چولاویستای سن‌دیگوی آمریکا جایی بود که نایب‌قهرمان المپیک ٢٠١٢ لندن را به دوران طلایی‌اش بازگرداند. ٦٨ متر و ٨٥ سانتی‌متر پرتابی نیست که خیلی ساده از کنار آن عبور کرد؛ آن هم برای آغاز فصل. حدادی هفته گذشته در مسابقه «چولا ویستا» آن‌قدر آماده بود که حتی بیشتر از قهرمان المپیک ٢٠١٦ ریو (٦٨ متر و ٣٧ سانتی‌متر) هم انداخت. او در رقابت با دنیل سوئدی، نایب‌قهرمان ٢٠١٧ جهان، پرتاب‌هایش را از ٥٩ متر شروع کرد تا به مرز ٦٩ متر رسید و اول شد. دنیل با ٦٨ متر و سه سانتی‌متر دوم شد و جاکوب دیگر پرتابگر سوئدی با ٦٣ متر و ٦٣ سانتی‌متر سوم. احسان اما می‌داند بعد از سال افت رکوردی، تازه اول راه است و نباید به این پرتاب دلخوش باشد. خودش می‌گوید: «مربی‌ام به من گفت حالا با این پرتاب ٦٨ متری، پنج سانتی‌متر از زمین بلند شده‌ای. من حالا حالا کار دارم. باید بیشتر تمرین کنم تا روزبه‌روز بهتر شوم. البته این را هم باید بگویم که انداختن ٦٨ متر برای اولین مسابقه فصل خیلی خوب است».

خیلی‌ها معتقدند اوج‌گرفتن یکباره تک‌ستاره دوومیدانی ایران کار مربی او است. «مک ویلکینز»، مربی پرآوازه آمریکایی که آخرین شاهکار مربیگری او قهرمان‌کردن «رایان کروزِر» در رقابت‌های پرتاب وزنه المپیک ٢٠١٦ ریو بود. مک اواخر سال گذشته به ایران آمد و اردویی ٢٠روزه برای احسان در کیش گذاشت و خیلی زود او را با خودش به سن‌دیه‌گو برد. او از همان روزهای ابتدایی شروع کارش با احسان نوید روزهای بهتری را به او داده بود. هدفی که مک برای احسان در سر دارد، پرتاب‌های ٧٠ متری است.

همه چیز در مورد آمریکا توکیو روزنامه شرق

حدادی حالا با این پرتاب دیگر فاصله چندانی هم با رکورد شخصی‌اش ندارد. روزی که در رقابت‌های سال ٢٠٠٨ استونی، ٦٩ متر و ٣٢ سانتی‌متر رکورد زد و دوومیدانی دنیا را غافلگیر کرد. پرتاب چند روز پیش احسان حتی از پرتاب او در المپیک لندن (٦٨ متر و ١٨ سانتی‌متر) که اولین مدال ایران در تاریخ دوومیدانی المپیک را به ارمغان آورد، بهتر بود.
دارنده مدال برنز جهان در سال ٢٠١١ بعد از رقابت‌های چولاویستا، در مسابقه پرتاب‌های دانشگاه UC همین سن‌دیگو شرکت کرد و باز هم اول شد. این دو مسابقه، تورنمنت خاصی برای کسب مدال نداشت و بیشتر از نظر جنبه تمرینی و آمادگی حائز اهمیت است. بااین‌حال رکوردهای پرتابگران نشان می‌دهد که احسان و رقبایش در سطح بالایی کار کردند.

خیابان نفت، مصدق شد

بهترین پرتاب دارنده پنج مدال طلای پرتاب دیسک آسیا در مسابقات دومش در شهر سن‌دیگو ایالت کالیفرنیا ٦٧ متر و چهار سانتی‌متر بود. نفرات دوم و سوم این مسابقه پرتابگرانی از آمریکا بودند که به ترتیب با ٦٦ و ٢٩ سانتی‌متر و ٦٥ متر و ١٢ سانتی‌متر رکورد زدند.

جزییات مطلب آمریکا و توکیو و روزنامه و شرق را میخوانید .

حدادی بعد از نتایج خوبش در آمریکا گفت: «خوشحالم که دومین مسابقه‌ام را هم با اولی پشت‌سر گذاشتم. ولی باید بگویم که مهم اول‌شدن نیست. مهم این است که رکورد خوب داشته باشی. انشاءالله هفته آینده هم در یک مسابقه دیگر در آمریکا شرکت می‌کنم و بعد از آن آماده می‌شوم تا در رقابت‌های لیگ الماس جهان که در اروپا برگزار می‌شود، مسابقه بدهم. از مربی‌ام و حسین توکلی که در یک سال گذشته تمرینات بدنسازی خوبی را با هم داشتیم، تشکر می‌کنم».

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد

کارشناسان دوومیدانی هم نتیجه‌های اخیر حدادی را در رقابت‌های آمریکا قابل دفاع می‌دانند و معتقدند شروع بسیار خوبی برای اوست تا بتواند خود را برای بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو آماده کند. احسان با رکورد ٦٨متری که از خود به جا گذاشته حالا به رده دوم جدول رده‌بندی پرتابگران برتر دنیا صعود کرده است. بااین‌حال او اما رقبای سرسخت‌تری نسبت به گذشته دارد. جدای از کانترف الکنا و مالاچوفسکی که رقیبان قدیمی احسان هستند، باید پرتابگران نوظهور جامائیکا، سوئد، بلژیک، آمریکا و استرالیا را هم به جمع حریفان او اضافه کرد. رکورد هفته گذشته احسان در آمریکا سومین پرتاب او در دوران حرفه‌ای‌اش محسوب می‌شود و بهترین رکوردش پس از سال ٢٠٠٨.

حدادی، نابغه تمام دوران‌ها

احسان حدادی را بدون شک باید نابغه تمام دوران دوومیدانی ایران دانست. او با پنج مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا، سه مدال ارزشمند بازی‌های آسیایی، مدال نقره بازی‌های المپیک ٢٠١٢، مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ٢٠١١، بهترین‌ها و اولین‌ها را در تاریخ این رشته برای کشورمان به دست آورده است. افتخاراتی که حتی در رشته‌های دیگر هم کمتر دیده می‌شود. در کارنامه هیچ‌کدام از دوومیدانی‌کاران ایران این تعداد طلای آسیایی دیده نمی‌شود. این ورزشکار ٣٢ساله در سال ٢٠٠٥ برای اولین‌بار در ٢٠سالگی قهرمان آسیا شد و یک اتفاق تاریخی را رقم زد. او پس از آن چهار طلای دیگر در قهرمانی آسیا و سه طلای بازی‌های آسیایی (٢٠٠٦، ٢٠١٠ و ٢٠١٤) را هم به کارنامه‌اش اضافه کرد. حدادی بعد از حضور در رقابت‌های لیگ الماس باید آماده شرکت در بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا شود. بازی‌هایی که از اعتبار بالایی در سطح قاره برخوردار است.

پشت پرده احداث پایگاه‌های نظامی جدید در شمال سوریه/ برنامه آمریکا براى منطقه چیست؟ + تصاویر

توضیحات بیشتر در موردآمریکا توکیو روزنامه شرق

فراز و فرود احسان

رکوردهای نایب‌قهرمان المپیک ٢٠١٢ لندن در حالی در دو سال گذشته به شدت تنزل کرد که در هر رویدادی پا گذاشت، ناکام واقعی بود، به‌طوری که حتی پرتاب‌هایش به مرز ٦٥ متر هم نرسید. بهترین رکوردی که از حدادی به ثبت رسید، تابستان دو سال پیش در رقابت‌های بین‌المللی ٢٠١٥ لوکزامبورگ بود که با ٦٥ مترو ٢٢ سانتی‌متر جواز حضور در بازی‌های المپیک ٢٠١٦ ریودوژانیرو را به دست آورد. اوج نمایش ضعیف پرتابگر دیسک ایران اما در المپیک ریو بود. جایی که با رکورد ٦٠ متر و ١٥ سانتی‌متر حتی از مرحله مقدماتی هم صعود نکرد و حذف شد.

شما مطلب حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد را می خوانید .

او که تا پیش از المپیک لندن بین شش پرتابگر برتر جهان قرار داشت، در سال‌های ٢٠١٤ (٦٥ متر و ٢٣ سانتی‌متر)، ٢٠١٥ (٦٥ متر و ٢٢ سانتی‌متر) و ٢٠١٦ (٦٣ متر و ٦١ سانتی‌متر) به‌ترتیب به رده‌های ٢٤، ٢١ و ٥٣ رده‌بندی اتحادیه جهانی دوومیدانی سقوط کرد. حدادی در رقابت‌های قهرمانی جهان ٢٠١٥ پکن هم کاری از پیش نبرد و از سه پرتابی که در مرحله مقدماتی داشت، تنها بار اول دیسک را ٦٠ متر و ٣٩ سانتی‌متر انداخت و دو پرتاب دیگرش را خطا کرد تا به فینال نرسد.

افت شدید رکوردی پرافتخارترین دوومیدانی‌کار ایران در این رده‌بندی او را به جایی رساند که حتی به رقابت‌های لیگ جهانی الماس هم دعوت نشد؛ پرتابگری که پیش از آن به دلیل داشتن رکوردهای خوب و با قرارگرفتن در جمع برترین‌ها به این مسابقات دعوت می‌شد و سابقه رفتن روی سکوی لیگ الماس را هم داشت. او سال گذشته در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی باکو با رکورد ٦٠ مترو ٥٤ سانتی‌متر دوم شد و در رقابت‌های آسیایی ٢٠١٧ هند هم با ٦٤ مترو ٥٤ سانتی‌متر به قهرمانی رسید.

آمریکا توکیو روزنامه شرق

غوغای سیاست‌های ضدایرانی در واشنگتن

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس غوغای سیاست‌های ضدایرانی در واشنگتن و سیدحسین موسویان* در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: چند تحول بی‌سابقه یا کم‌سابقه در سیستم تصمیم‌گیری آمریکا رخ داده که تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم بر تصمیمات مرتبط با ایران در واشنگتن داشته و خواهد داشت: ١-در چند دهه گذشته در هیچ دولتی به اندازه دولت فعلی آمریکا، تا این حد نظامیان عالی‌رتبه مناصب کلیدی قدرت را در دست نداشته‌اند.  ژنرال متیس، ریاست پنتاگون، ژنرال مک‌مستر، ریاست شورای امنیت ملی آمریکا و جان کلی، ریاست ستاد کاخ سفید را برعهده دارند. در گذشته این سه پست کلیدی معمولا در اختیار غیرنظامی‌ها بوده است.  ژنرال الکساندر هیگ بیش از ٤٠ سال پیش در زمان نیکسون، رئیس ستاد کاخ سفید بود و بعد از آن همیشه غیرنظامی‌ها متصدی این پست بوده‌اند. جول ری‌بورن یک افسر عالی‌رتبه نظامی است که در شورای امنیت ملی آمریکا مسئولیت مهمی برعهده …

انگیزه مبهم برای قتل پدر و پسر

روزنامه شرق: مردی که متهم است دوستش و پسر نوجوان او را در پی معامله چندصد‌میلیونی به قتل رسانده ‌است، محاکمه شد.  یک سال قبل زنی با مأموران پلیس تماس گرفت و گفت شوهر و فرزندش گم شده‌اند. این زن به مأموران گفت شوهرش برای انجام کاری بیرون رفته ‌بود و بعد از چند دقیقه پسرش هم به دنبال پدر رفت و دیگر برنگشت. این زن گفت: شوهرم حمید و پسرم آرین هر دو تلفن همراه دارند اما هرچه تماس می‌گیرم، جواب نمی‌دهند و من فکر می‌کنم برایشان اتفاق بدی افتاده ‌است. تحقیقات با توجه به شکایت ارائه‌شده به مأموران آغاز شد و پلیس خیلی زود توانست جسد دو مرد را کنار جاده‌ای اطراف تهران پیدا کند. اجساد به شدت سوخته بودند و قابل شناسایی نبودند؛ بنابراین برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی انتقال یافتند. با انجام آزمایشات دی‌ان‌ای …

تحولات جدید سینمای ایران

روزنامه شرق: نگارش آیین‌نامه جدید اکران در روزهای منتهی به سال اتفاقی است که حواشی بسیاری ایجاد کرده، از یک سو تعیین‌ ‌تکلیف نمایش فیلم‌های نوروزی سینماها و از سوی دیگر تنظیم آیین‌نامه‌ای که تا حد ممکن بتواند بسیاری از مشکلات پیش‌آمده در ماه‌های اخیر را – به‌دلیل آنچه سینماگران به آن معترض بودند و آن را رفتار غیرمنصفانه در نمایش آثار سینمایی می‌دانستند – برطرف کند، باعث شده بیش‌ازپیش تنظیم آیین‌نامه جدید زیر ذره‌بین اهالی سینما باشد. محمدرضا فرجی، مدیر کل سینمای حرفه‌ای سازمان امور سینمایی، در این رابطه به ایسنا گفت: «زمان برگزاری جلسه شورای صنفی برای مشخص‌شدن فیلم‌های اکران نوروزی منوط به زمانی است که اعضای صنوف درگیر شورای صنفی نمایش نمایندگان خود را اعلام کنند. ما به همه صنوف عضو و درگیر شورای صنفی نمایش اعم از دفاتر پخش فیلم، انجمن سینماداران، شورای عالی تهیه‌کنندگان و …

  • سایر ورزش ها
  • حدادی در آمریکا به توکیو لبخند زد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *