خانه / دسته‌بندی نشده / توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی) به همراه توضیحات

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی) به همراه توضیحات

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی) ، حاملگی جنجالی ایـن کودک هفت ماهه (عکس ۱۶ +) ، جلوگیری از حاملگی با کاندوم، دانستن ایـن نکات الزامیه ، چند توصیه برای مراقبت از پوست مردان ، ۵ توصیه برای مراقبت از ناخن دست ، با بیماران سالمند چگـونه رفتار کنیم ؟ | نکات مراقبت از سالمندان .

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری 
خانمها اگر سه ماهه اول بارداری را پشت سر گذرانده اید بشما تبریک می‌گوییم، مراقبت هاي سه ماهه دوم را هم بشما خواهیم گفت. هفته به هفته بارداری مستلزم انجام معایـناتی است تا از سلامت مادر و جنین خاطرجمعی حاصل شود، در سه ماهه دوم بارداری کـه از شروع هفتۀ ۱۴ تا پایان هفتۀ …

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی)

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری 

خانمها اگر سه ماهه اول بارداری را پشت سر گذرانده اید بشما تبریک می‌گوییم، مراقبت هاي سه ماهه دوم را هم بشما خواهیم گفت. هفته به هفته بارداری مستلزم انجام معایـناتی است تا از سلامت مادر و جنین خاطرجمعی حاصل شود، در سه ماهه دوم بارداری کـه از شروع هفتۀ ۱۴ تا پایان هفتۀ ۲۷ خواهد بود،

 

همـه چیز در مورد بارداری بومی تقویت تلگرام توصیه حاملگی خبرنگار سه فیلترینگ ماهه مراقبت مهم نکات

طبق معمولً باید برای انجام حداقل دو مراقبت طی سه ماهۀ دوم به دکتر مراجعه کـنید کـه یکی در فاصلۀ هفته‌هاي ۱۶ تا ۲۰ و دیگری بین هفته‌هاي ۲۶ تا ۳۰ بارداری است. مگر ایـن کـه مشکل یا عارضۀ خاصی داشته باشید کـه نیاز به بررسی‌هاي بیشتری دارد. فراموش نکـنید آزمایش‌هایي راکـه دکتر در جلسات قبلی بشما داده است، همراه خودتان ببرید. درایـن پست می توانید با چگونگی آزمایش‌هایي کـه دکتر در سه ماهۀ دوم انجام خواهد داد آشنا شوید.

 

جزییات مطلب بارداری و بومی و تقویت و تلگرام و توصیه و حاملگی و خبرنگار و سه و فیلترینگ و ماهه و مراقبت و مهم و نکات را میخوانید .

معایـنات عمومی و روتین

ابتدا دکتر با مطالعۀ پروندۀ شما به بررسی نتایج آزمایش‌هایي میپردازد کـه در معایـنۀ قبلی تجویز کرده است. همچنین دکتر در مورد وضعیت عمومی شما پرسش‌هایي خواهد پرسید؛ پرسش‌هایي در مورد حالت تهوع، حرکات جنین، وجود ترشح یا لکـه‌بینی یا وجود هر نوع انقباض یا دردی در ناحیۀ شکم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی)

 

در ادامه، دکتر معایـناتی را برای بررسی سلامت شما و جنین انجام خواهد داد، چگونگی عده اي از ایـن معایـنه‌ها در زیر آمده است:ثبت کردن وزن و بررسی وزن‌گیری: اضافه کردن وزن به میزان مناسب در دوران بارداری، احتمال سالم ماندن شما و فرزندتان را افزایش میدهد.

توضیحات بیشتر در موردبارداری بومی تقویت تلگرام توصیه حاملگی خبرنگار سه فیلترینگ ماهه مراقبت مهم نکات

میزان وزنی کـه لازم است در دوران بارداری اضافه کـنید، به وزن و قد شما پیش از باردار شدن و چندقلو بودن یا نبودن فرزندان بستگی دارد. اگر قبلاً اختلالات تغذیه‌اي مثل بی‌اشتهایی داشته‌اید یا در حال حاضر دارید، حتما به دکتر خود خبر دهید تا اقدامات لازم را درایـن مورد انجام دهد.

 

شما مطلب توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی) را می خوانید .

اندازه‌گیری فشار خون: اندازه‌گیری فشار خون، بخشی از معایـنات معمول شما در تمام جلسات معایـنۀ بارداری است ودر تمام معایـنات بارداری انجام می شود. اگر فشار خون شما بالا باشد، دکتر احتمالاً برای شما آزمایش ادرار تجویز خواهد کرد، زیرا وجود پروتئین در ادرار درکنار فشار خون بالا، یکی از نشانه‌هاي مسمومیت حاملگی یا پره اکلامپسی است.

 

بارداری بومی تقویت تلگرام توصیه حاملگی خبرنگار سه فیلترینگ ماهه مراقبت مهم نکات

علائم دیگر پره‌اکلامپسی شامل اختلالات کارکرد کبد و کلیه، سردرد مداوم یا تاری دید است. دکتر درصورت مشکوک بودن به پره‌اکلامپسی، اقدامات لازم را برای شما انجام خواهد داد. اگر مشکلی در آزمایش ادرار نباشد و تنها فشار خون بالا وجود داشته باشد، احتمالاً شخص دچار فشار خون بارداری شده است.

 

گوش دادن به ضربان قلب جنین: ضربان قلب جنین از هفتۀ ششم بارداری شروع میشود و طبق معمولً از هفته دوازدهم بارداری به بعد، دکتر با استفاده از گوشی داپلر، صدای ضربان قلب جنین را در مطب دکتر بشنوید. شنیده شدن صدای ضربان قلب جنین به وضعیت قرارگیری جنین،

 

ایـن مطلب در مورد بارداری بومی تقویت تلگرام توصیه حاملگی خبرنگار سه فیلترینگ ماهه مراقبت مهم نکات می باشد .

وزن شما و تاریخ دقیق زایمان بستگی دارد و ممکن است عده اي از مادران کمی دیرتر امکان شنیدن صدای قلب جنین را داشته باشند. گوش دادن به ضربان قلب جنین از ایـن به بعد بخشی از معایـنات بارداری خواهد بودو شما می توانید با آوردن همسرتان به مطب دکتر، وی را در هیجان شنیدن ایـن صدا شریک کـنید.

 

توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی)

اندازه‌گیری ارتفاع رحم و بررسی رشد جنین: از هفتۀ ۱۶ بارداری ممکن است دکتر با لمس کردن شکم شما، سایز رحم و جنین را بررسی کند کـه روز به روز بزرگ تر میشود. دکتر در جلسات ویزیت در سه ماهۀ دوم با اندازه‌گیری فاصلۀ استخوان اندام تناسلی تا بخش بالایی رحم و مقایسۀ آن‌ با سن بارداری، وضعیت جنین و میزان رشد وی را تحت نظر خواهد گرفت. حدوداً از هفتۀ ۲۰ تا ۳۶ بارداری،

 

بارداری, بومی, تقویت, تلگرام, توصیه, حاملگی, خبرنگار, سه, فیلترینگ, ماهه, مراقبت, مهم, نکات

ایـن اندازه به سانتی‌متر تقریبا با تعداد هفته‌هاي بارداری شما برابر است، بنابر ایـن اگر در هفتۀ ۲۴ بارداری هستید، ایـن اندازه باید حدوداً ۲۴ سانتی‌متر باشد.همچنین دکتر دست‌ها و پاهای شما را بررسی خواهد کرد تا درصورت وجود تورم یا هر نوع بثورات، اقدامات لازم را انجام دهد. اگر مشکل یا ناراحتی خاصی دارید، دکتر معایـنات بیشتری انجام خواهد داد.

روش مراقبت از ناف نوزاد

 

سونوگرافی و آزمایش‌ های سه ماهه دوم

دکتر در سه ماهۀ دوم نیز مانند سه ماهۀ اول با انجام عده اي از آزمایش‌ها کـه شامل آزمایش خون و سونوگرافی است، وضعیت سلامت شما و جنین را تحت نظر قرار خواهد داد.

 

در زیر با آزمایش‌هاي و سونوگرافی‌هایي آشنا میشوید کـه ممکن است دکتر در سه ماهۀ دوم تجویز کند:
آزمایش غربالگری سه ماهۀ دوم: در سه ماهۀ دوم دکتر صرف نظر از نتایج آزمایش غربالگری سه ماهۀ اول باید از طریق آزمایش خون سطح آلفافتوپروتئین را در خون مادر اندازه‌گیری کند. ایـن آزمایش بارداری کـه طبق معمولً بین هفتۀ ۱۵ تا ۱۷ انجام میشود، میتواند به دکتر در بررسی احتمال وجود نقص‌هاي لولۀ عصبی جنین کمک کند.

 

اگر مادر، غربالگری سه ماهۀ اول را انجام نداده باشد یا دکتر با توجه به نتایج غربالگری سه ماهۀ اول یا بعلت عدم انجام سونوگرافی NT هم زمان با غربالگری سه ماهۀ اول، تصمیم به بررسی نتایج غربالگری سه ماهۀ دوم گرفته باشد، درایـن حالت آزمایش خون نشانگر‌هاي چهارگانه برای شما تجویز می شود

 

درایـن آزمایش، علاوه بر آن‌کـه میزان آلفافتوپروتئین اندازه‌گیری میشود، سطح سه نشانگر دیگر نیز در خون بررسی خواهد شد. اگر نتیجۀ آزمایش نشانگر‌هاي چندگانه، احتمال هر نوع نقصی را نشان دهد، دکتر برای تشخیص قطعی، آزمایش تشخیصی آمنیوسنتز را تجویز خواهد کرد. آزمایش چهارگانه طبق معمولً بین هفته‌هاي ۱۵ تا ۱۷ انجام میشود.

 

سونوگرافی آن‌ومالی: در سه ماهۀ دوم و بین هفتۀ ۱۶ تا ۱۸ بارداری، دکتر ممکن است به مادر اسکن آن‌ومالی را توصیه کند کـه یک سونوگرافی تفصیلی است. درایـن سونوگرافی متخصص با استفاده از سونوگرافی، اجزای مختلف جنین را بررسی و اندازه‌گیری می کند و دنبال وجود هر نوع مشکل ساختاری یا رشدی در جنین میگردد. همچنین درایـن اسکن، دکتر وضعیت جفت و بند ناف را نیز بررسی خواهد کرد.

 

تست کومبس غیرمستقیم در مادران Rh منفـی: در مراقبتی کـه در هفته‌هاي۲۶ تا ۳۰ انجام می شود، دکتر برای شما تقاضای آزمایش خون و ادرار میدهد. ایـن آزمایشات شما را از لحاظ عفونت ادراری و کم‌خونی بررسی میکند و درصورتی‌کـه گروه خون شما Rh منفـی و گروه خون همسرتان Rh مثبت است، تست کومبس غیرمستقیم برای بررسی تولید آن‌تی‌بادی ضد Rh در خون مادر انجام می شود.

 

آزمایش غربالگری دیابت: تمام مادران باردار بین هفته‌هاي ۲۴ تا ۲۸ بارداری برای بررسی دیابت بارداری، یک آزمایش غربالگری انجام میدهند. ایـن آزمایش شامل یک آزمایش خون به نام چالش گلوکز است. درایـن آزمایش، میزان قندخون مادر، یک ساعت پس از نوشیدن یک محلول حاوی مقدار مشخصی گلوکز خوراکی اندازه‌گیری می شود.

 

اگر نتایج ایـن آزمایش بیشتر از حد مورد انتظار باشد، احتمال دیابت بارداری در مادر بالا تشخیص داده می شود و ممکن است دکتر برای تشخیص قطعی دیابت بارداری، آزمایش دیگری به نام تست تحمل گلوکز برای مادر تجویز کند.

 

آزمایش تشخیصی آمنیوسنتز: درصورت تشخیص دکتر، بر اساس فاکتور‌هاي افزایش خطر موجود ممکن است برای تشخیص قطعی عده اي از اختلالات کروموزومی یا عفونت، نیاز به انجام آزمایش آمنیوسنتز باشد. ایـن آزمایش در ایـران بین هفتۀ ۱۴ و ۱۶ بارداری و عموماً در هفتۀ ۱۶ بارداری انجام می شود.

 

آمنیوسنتز یک آزمایش تشخیصی تهاجمی است کـه در آن‌ دکتر مقداری از مایع آمنیوتیک درون کیسۀ آب را خارج و برای بررسی اختلالات کروموزومی یا عفونت آزمایش می کند. ایـن آزمایش میتواند مشکلاتی مانند سندرم داون یا تریزومی ۱۳ را بادقت بسیار بالایی تشخیص دهد. درصورت وجود هر نوع مشکلی در جنین و تصمیم به ختم بارداری، ایـن آزمایش برای دکتری قانونی جهت صدور ختم بارداری قابل استناد است.

 

مشاوره در مورد خود مراقبتی در سه ماهه دوم

در معایـنات بارداری سه ماهۀ دوم، دکتر نتایج آزمایش را برای شما شرح می دهد ودر صورت وجود هر نوع مشکلی شما را مطلع میکند. ضمناً تغییرات طبیعی‌اي کـه تا معایـنۀ بعدی ممکن است اتفاق بیفتد و علائمی را برای شما توضیح خواهد داد کـه درصورت مشاهدۀ آن‌ ها باید فوراً با او تماس بگیرید. در اواخر سه ماهۀ دوم بارداری، دکتر اهمیت توجه به حرکات جنین و علائم هشداردهندۀ زایمان زودرس، پارگی زودتر از موعد کیسۀ آب و مسمومیت حاملگی را برای شما شرح خواهد داد.

 

بهمین زودی سه ماه از دوران بارداری شما گذشته و جنین تان دوازده هفته است کـه با شماست. نیازها و شرایط فیزیولوژیک و روانی شما طی سه ماهه دوم بارداری با هفته‌ هاي اول زمین تا آسمان فرق دارد و با مواردی روبه‌رو می شوید کـه بین طبیعی یا غیر طبیعی بودنشان سردرگم می ‌شوید.

سه استیضاح در آستانه سال جدید، با کدام هدف؟

 

اطرافیان هم کـه درایـن زمان احساس مسئولیتشان چند برابر شده شما رابا توصیه ‌هایشان تنها نمی‌ گذارند. اگر ایـن دوران را سپری می ‌کـنید حتما پرسشاتی مانند «چقدر میوه بخورم کـه ویتامین به بچه‌ام برسه؟ با ترشی و سوزش معده چکار کنم؟ چرا دچار گرگرفتگی شدم؟ یبوست امانم را بریده، چه کنم؟!» در ذهنت ان می ‌چرخد و دنبال پاسخشان می ‌گردید.

 

اضافه وزن مطلوب در سه ‌ماهه دوم بارداری

افزایش وزن مادران باردار طبق معمول در سه ماه اول چندان محسوس نیست در حالی‌کـه از هفته سیزدهم به بعد به شکل هفتگی بر وزنتان اضافه می ‌شود کـه البته فقط ۵۰ درصد از ایـن وزن مربوط به شماست و بقیه ‌اش به خاطر نوزاد و جفت و متعلقاتش است. اگر وزن قبل از بارداری ‌تان طبیعی بوده و اضافه وزن و چاقی نداشته ‌اید، طی سه ماهه دوم باید هر هفته تا ۴۰۰ گرم اضافه کـنید.

 

طی سه ماهه اول بارداری تهوع و استفراغ صبح یا حتی عصرگاهی امان خیلیها را می ‌برد و مادر باردار را از هر غذایی متنفر می‌ کند؛ اما همین کـه پا به سه ماهه دوم می‌ گذارید آرام آرام حالت تهوع از بین می ‌رود و جا خود رابه احساس گرسنگی می دهد. با ایـن حال همان‌ گونه قرار نیست به اندازه دو نفر غذا بخورید. درایـن مدت تنها ۳۰۰ کالری افزایش دریافت انرژی روزانه به اسانی می‌ تواند نیاز شما و جنینتان را برطرف کند.

 

[pb]20[/pb]

توصیه‌ هاي تغذیه ‌اي دوران بارداری منحصر به شخص است یعنی از یک مادر تا مادر دیگر با وزن و قد و شرایط شخصی دیگر متفاوت است. با ایـن حال همـه ی مادران باردار به شش گروه اصلی کـه در هرم غذایی آمده یعنی نان و غلات، شیر و لبنیات، میوه، سبزی، گوشت و جانشین‌هاي آن‌ و چربی‌ها و روغن‌ها تقسیم کرد.

 

وعده‌ های غذایی در سه ماهه دوم

تغذیه صحیح و رعایت اصل تعادل، تناسب و تنوع در هیچ دورانی به اندازه بارداری برای سلامت مادر و همچنین جنین اهمیت ندارد. یادتان باشد کـه باید حداقل سه گروه از شش گروه اصلی غذایی در هر وجود داشته باشد. بعنوان مثال برای صبحانه می ‌توانید یکی دو برش نان تست سبوس‌ دار را همراه با تخم ‌مرغ یا پنیر و یک ظرف سالاد میوه و یک لیوان شیر بخورید یا برای خودتان املت سبزیجات درست کرده و آن‌ رابا یک لیوان شیر و کورن ‌فلکس غنی شده همراه کـنید.

 

عدسی، تخم مرغ آب پز شده به شرط ایـن کـه کاملا سفت شده باشد، یک تکـه فیله مرغ یا شاید یک ماهی قزل آلای کبابی می تواند پروتئین مورد نیاز شما را در وعده ناهار تامین کند و بهتر است آن‌ رابا یک ظرف سالاد فصل یا سالاد کلم همراه کـنید. اگر همان‌ گونه گرسنه بودید، یک کاسه ماست کم چرب را هم امتحان کـنید. برای مواقعی کـه منزل نیستید و نمیخواهید در رستوران غذا بخورید می توانید کره بادام زمینی را هم بعنوان یک منبع پروتئینی خوب امتحان کـنید.

 

طبق معمول خانم هاي بارداری بعد از خوردن شام احساس میکنند کـه بدنشان به قند نیاز دارد یا به اصطلاح دلشان یک چیز شیرین می‌خواهد . درایـن موارد کمی میوه خشک یا ماست میوه خانگی یا حتی چند تکـه هویج می تواند چاره ساز باشد.

 

توصیه های تغذیه ای برای مهار آن‌فولانزای معده

شاید تا به حال نام آن‌فولانزای معده به گوشتان نخورده باشد، اما ممکن است در دوران بارداری علائم آن‌ راکـه عمدتا شامل استفراع و اسهال است، تجربه کـنید.

 

درایـن شرایط مهم‌ترین کار حفظ مایعات بدن است البته اگر تهوع دارید کمی آب خورده، ۱۰ دقیقه صبر کـنید و بعد جرعه دیگری بنوشید تا تهوع تان تشدید نشود. سوپ و چای هم می تواند در هیدراته نگه داشتن بدن مفید باشد. وقتی کمی حالتان بهتر شد آب میوه رقیق شده را همراه یکی، دو تکـه یخ، موز، سیب، نان تست و برنج سفید را امتحان کـنید.

 

توصیه های تغذیه ای ضد سوزش سر دل

از هر صد خانمی کـه باردار میشوند ۸۰ نفرشان در سه ماهه دوم از سوزش سر دل شکایت میکنند. برای ایکـه ایـن حالت کمتر اذیتتان بکندبه جای خوردن دو تا سه وعده غذای سنگین، چهار تا پنج وعده غذای سبک بخورید و هردو تا سه ساعت یکبار یک میان وعده کوچک میل کـنید.

نشانه هایی کـه در زمان بارداری نباید نادیده گرفت

 

حداقل سه ساعت بعد از خوردن ناهار یا شام به رختخواب بروید.ادویه و غذا هاي پرچرب علائمتان را تحریک می‌کنند و منجر به سوزش بیشتر معده می‌شوند. البته برای بعضی از خانمها شکلات و آب میوه هم محرک است.شبها قبل از خواب یک لیوان شیر کم چرب یا بدون چربی میل کـنید.

 

بعد از غذا خوردن تا نیم ساعت لم ندهید و صاف روی مبل یا صندلی بنشینید.دور نوشیدنی هاي حاوی کافئین از جمله چای، قهوه، نسکافه و نوشابه خط بکشید.

 

نبرد تن به تن با کم خونی

به محض شنیدن نام آهن یاد کم‌خونی و شیوع بالای آن‌ در خانم‌هاي ایـرانی می‌افتیم. ایـن عنصر معدنی به ساخت گلبول‌هاي قرمز در بدن جنین کمک میکند ودر هفته‌هاي ۱۳ تا ۱۶ بارداری اهمیت بالایی دارد. بهترین منابع آهن در برنامه غذایی روزانه گوشت قرمز، مرغ و ماهی است

 

کـه بهتر و بیشتر جذب می شود؛ اما سبزیجاتی مثل اسفناج یا حبوبات هم مقداری اهن دارند کـه می توانند نیاز شما به ایـن عنصر را تا حدی تامین کنند. برای جذب بهتر آهن بهتر است آن‌ رابا منابع ویتامین ث همراه کـنید. مثلاً کنار کباب فلفل دلمه‌اي داشته باشید، با تخم‌مرغ صبحانه گوجه فرنگی بخورید و عدسی کـه برای ناهار پخته‌اید رابا آب لیموی تازه مزه‌دار کـنید.

 

توصیه هاي مراقبت در سه ماهه دوم بارداری «نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی»

 

منابع
سایت پارس ناز

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

مراقبت های پیش از بارداری، ایـن بار مخصوص آقایان

مراقبت های قبل از حاملگی بین خانم ها مسئله ای کاملا شناخته شده است ولی آیا می دانستید کـه ایـن مسئله برای مردان نیز صدق می کند وچنانچه خواستار داشتن یک فرزند سالم هستید، باید به عنوان یک مرد به نکات مهمی قبل از اقدام به بچه دار شدن توجه کـنید.شما به عنوان پدر آینده مسوولیت خطیری در تندرستی فرزند و همسرتان داشته و بدانید کـه قسمتی از ژن های فرزند تان از پدر به ارث می رسد. پس رعایت ایـن نکات قبل از اقدام به بارداری، موجب افزایش کیفیت زندگـی خانواده تان خواهد شد. استفاده از ویتامین ها، مواد معدنی و داشتن رژیم غذایی سالماستفاده از هرنوع ویتامین قبل از بارداری فقط مخصوص خانم ها نبوده و چنانچه خواستار داشتن اسپرم های سالم هستید، باید به مقدار لازم ویتامین B12، ویتامین C و ویتامین E استفاده کـنید.استفاده کافی از ماده معدنی روی (Zinc) مقدار هورمون تسترون مورد نیاز بدن …

آزمایش های سه ماهه سوم بارداری

آزمایش های لازم در سه ماه سوم بارداری
شما در سه ماهه‌ی سوم احتمالا آزمایش‌های زیر را انجام خواهید داد:
تست قند: در هفته بیست و چهارم و بیست و هشتم بارداری، پزشک‌تان برای شما ایـن آزمایش را تجویز می‌کند تا ببینید کـه آیا بدن شما از قند به درستی استفاده می‌کند یا خیر. به شما یک مایع بسیار شیرین داده می‌شود تا آن‌ را بنوشید و پس از یک ساعت از شما یک آزمایش خون به عمل آورده می‌شود. نیازی نیست قبل از انجام ایـن تست قند، چیزی نخورده باشید؛ اما نباید مواد با قنذ زیاد نیز درست قبل از آزمایش استفاده نمایید. در صورتی کـه قند اضافی در خون شما وجود داشته باشد، پزشک شما آزمایش خون بیشتری را برای تعیین ایـنکـه آیا شما مبتلا به دیابت بارداری مبتلا هستید یا خیر تجویز می‌کند.
هماتوکریت: ایـن آزمایش خون نشان می‌دهد کـه آیا شما به کم خونی (کمبود آهن در خون …

آزمایش های غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تست بارداری خانگی شما مثبت شده و لازم است کـه یک وقت برای ملاقات با پزشک بگیرید. اگر هنوز پزشک مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اید، باید در هر صورت به یک پزشک زنان مراجعه کـنید تا مراقبت‌های بارداری را شروع کـنید. جلسات ویزیت در سه ماهۀ اول بسیار شبیه هم است و پزشک به بررسی وضعیت عمومی شما خواهد پرداخت و آزمایش‌هایی را برای شما تجویز خواهد کرد. در ایـن مطلب با ‌اتفاق‌هایی کـه در جلسات ویزیت پزشک در سه ماهۀ اول رخ خواهد داد، بیشتر آشنا ‌خواهید شد.
اگرچه بهتر است به محض مثبت شدن نتیجۀ بارداری به پزشک مراجعه کـنید، اما اغلبً زنان بعد از گذشت یک تا دو ماه از بارداری متوجه آن‌ می‌شوند. به محض تشخیص احتمال بارداری یا اگر نتیجۀ آزمایش خانگی شما مثبت شد، بهتر است در فاصله هفته‌های شش تا ۱۰ برای انجام اولین ملاقات با پزشک …

به‌جای فیلترینگ تلگرام پیام‌رسان‌های بومی را تقویت کنیم

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح امروز همایش یک روزه علمی تخصصی افتا با عنوان “کلان داده-ایـنترنت اشیاء” با حضور سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و رضا جواهری رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا برگزار شد.
در ایـن همایش کـه به همت مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در تهران برگزار شد، جمعی از مدیران و کارشناسان IT و حراست دستگاه ها و سازمان های دولتی نیز حضور داشتند.

ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ایـن همایش گفت: در فضای جدید مجازی ما مجبور هستیم از سکوهای بومی (پلت فرم ها)، ماشین های جست و جوی بومی و پیام رسان های ایـرانی استفاده کنیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: دولت مصمم است تا سازوکار حمایت از تولید پلت‌فرم‌های خدمات پایه را فراهم کند تا با مشارکت آگاهانه مردم و بخش خصوصی ایـن سکوهای ارتباطی تولید شود.
وی …

  • دسته‌بندی نشده
  • توصیه های مراقبت در سه ماهه دوم بارداری (نکات مهم ۳ ماهه دوم حاملگی)


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *