خانه / دسته‌بندی نشده / اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد به همراه توضیحات

اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد به همراه توضیحات

اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد ، دیپلماسی ایثار کلید خورد ، طرح “واردات آب به ایـران” با انتخاب مشاور خارجی کلید خورد ، افزایش قیمت خودرو‌هـای داخلی کلید خورد ، حذف غیررسمی‌ها از بازار خودرو کلید خورد ، سقوط سنگین وال اسـتریت کلید خورد .
خبرگزاری ایسنا: داده‌هـای باز داده‌هـایی استند که‌ به‌صورت رایگان و آزاد در اختیار عموم قرار می‌گیرند تا همـه بتوانند در موارد گوناگون اقتصادی و نظارتی از ان اسـتفاده کـنند؛ داده‌هـایی که‌ البته اخیرا مورد توجه مسوولان دولتی هم قرار گرفته اسـت.
مفهوم داده‌هـای باز (Open Data) برای حرکت به سمت یک دنیای …

اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد

خبرگزاری ایسنا: داده‌هـای باز داده‌هـایی استند که‌ به‌صورت رایگان و آزاد در اختیار عموم قرار می‌گیرند تا همـه بتوانند در موارد گوناگون اقتصادی و نظارتی از ان اسـتفاده کـنند؛ داده‌هـایی که‌ البته اخیرا مورد توجه مسوولان دولتی هم قرار گرفته اسـت.

مفهوم داده‌هـای باز (Open Data) برای حرکت به سمت یک دنیای باز دیجیتال دارای اهمیت ضروری اسـت. مفهوم داده‌هـای باز ناظر به ایـن نکته اسـت که‌ بایـد به روزنامه‌نگاران، شهروندان و سازمان‌هـای غیردولتی (NGO) ابزارهـای کافی برای کسب اطلاعات واقعی برای اطلاع از جهت تصمیم‌گیری‌ها، بررسی و کشف حقایق، خلاقیت‌ها، حرکت‌هـای اجتماعی، نظارت بر احزاب و جناح‌ها در انتخابات و همچنین اهداف اقتصادی داده شـود.

همـه چیز در مورد آذر آزمون آموزش انلایـن اسـتارت اسـتخدام اعلام ایـران بررسی برگزار بعد از تخصصی جام جم جمله شرایط شهریور کشور کلید مدارک مصاحبه وزارت

ایـن فرایـند می‌تواند به افزایش نظارت بر عملکرد دستگاه‌هـای دولتی بینجامد امری که‌ در نهـایت حتی شاید باعث بهبود عملکرد سازمان‌هـای دولتی در ارائه خدمات به شهروندان شـود. بنابرایـن داده‌هـای باز در واقع داده‌هـایی استند که‌ هر کس در هر مکان و زمان به ان دسترسی دارد و می‌تواند از ان در جهت اهداف خود اسـتفاده کند.

در همین راسـتا رسول سراییان – رئیس سازمان فناوری اطلاعات- به عنوان یکی از نخستین مسوولانی که‌ درباره داده‌هـای باز اظهار نظر کرده اسـت، می‌گوید: داده‌هـای باز، پاسخگویی و مشارکت افراد و میزان خودآگاهی و خودتنظیمی دولت‌ها را افزایش و به ان‌ها اجازه می‌دهند که‌ خلاق‌تر باشند. داده‌هـای باز دسترسی‌هـای لازم را به عموم مردم برای اسـتفاده از اطلاعات موجود فراهم می‌آورند. با باز کردن داده‌ها و دسترس قرار دادن ان‌ها، دولت‌ها می‌توانند به‌مراتب موثرتر عمل کـنند.

جزییات مطلب آذر و آزمون و آموزش و انلایـن و اسـتارت و اسـتخدام و اعلام و ایـران و بررسی و برگزار و بعد از و تخصصی و جام و جم و جمله و شرایط و شهریور و کشور و کلید و مدارک و مصاحبه و وزارت را میخوانید .

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به کارکردهـای طرح داده‌هـای باز نیز اشاره کرد و افزود: بهبود عملکرد دولت در تحقق حقوق شهروندی یکی از کارکردهـای داده‌هـای باز اسـت، چرا که‌ شهروندان از ایـن طریق می‌توانند بر عملکرد دولت نظارت داشته باشند. همچنین بهبود خدمات عمومی و ایجاد فرصت‌هـای جدید اقتصادی از دیگر فواید طرح داده‌هـای باز خواهد بود.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد

بر ایـن اساس داده‌هـای باز ان دسته از داده‌هـایی استند که‌ هر کسی می‌تواند به ان دسترسی داشته و از ان اسـتفاده کند. ایـن داده‌ها البته بیشتر در اختیار دولت قرار دارد. مسیر راه داده باز در کشور در سال ۱۳۹۷ مشخص شده اسـت و برنامه اصلی ما برای داده‌هـای باز ایجاد سکوی داده باز اسـت، در نتیجه می‌توان داده‌هـایی که‌ دسترسی به ان مجاز اسـت را در اختیار شهروندان و کسب‌وکارها قرار داد.

ایـران در رسانه‌هـای جهان عرب| شیطنت سعودی‌ها درباره نام یک اسـتان؛ جنگ غیرمستقیم آمریکا و اسرائیل با ایـران

برآوردها نشان می‌دهد که‌ ارزش اقتصادی ناشی از داده‌هـای باز می‌تواند تا ۵.۳ تریلیون دلار در دنیا باشد. گفتنی اسـت داده باز (Open Data) دارای محدودیت‌هـای مربوط به حقوق کپی رایت، یا موارد محدودکـننده مشابه ان نیست و بیشتر مفاهیمی مشابه با موضوع محتوای آزاد (Open contenter) دارد. بنابر ایـن ایجاد یک سیستم داده‌هـای باز با چالش‌هـایی همراه اسـت که‌ نبود همکاری بین‌بخشی، یکی از ایـن چالش‌هاسـت. همچنین نبود همکاری‌هـای بین‌بخشی نیز می‌تواند موجب شـود تا داده‌هـایی که‌ در سازمان‌هـای دولتی متناسب با ساختارهـای درون‌سازمانی تنظیم شده‌اند، برای عموم در دسترس و یا قابل اسـتفاده نباشند.

همچنین خیلیی از مشاغل اطلاعاتی که‌ در زمینه فعالیت‌هـای تجاری مرتبط با تجزیه و تحلیل‌هـای تحقیقی کار می‌کـنند، عموماً بایـد وابسته به داده‌هـای متنوع و کلی محوری ایـنترنتی در مورد تجارت و منابع اطلاعاتی مالی استند. به علاوه ابتکارات داده‌ای توانسته‌اند داده هـای تجاری، اقتصادی و مالی مربوط به ان را همزمان با اطلاعات عمومی بر روی ایـنترنت در دسترس عموم قرار دهند.

توضیحات بیشتر در موردآذر آزمون آموزش انلایـن اسـتارت اسـتخدام اعلام ایـران بررسی برگزار بعد از تخصصی جام جم جمله شرایط شهریور کشور کلید مدارک مصاحبه وزارت

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شمـا مطلب اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد را می خوانید .

طرح “واردات آب به ایـران” با انتخاب مشاور خارجی کلی


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بررسی روند تغییرات تراز سطح آب دریاچه ارومیه در یک قرن اخیر، شاهد کاهش ۸ متری تراز سطح آب ایـن دریاچه در ۲۰ سال اخیر استیم.کارگروه احیای دریاچه ارومیه در حال اجرای طرح هـای مختلفی برای احیای ایـن دریاچه اسـت و طبق برنامه زمان بندی، قرار اسـت تا سال ۱۴۰۲ تراز سطح آب دریاچه به تراز اکولوژیک برسد. در ایـن خصوص از سال ۱۳۹۳ تا سال ۱۴۰۲ به سه فاز تقسیم شده اسـت.۱٫   فاز تثبیت (۱۳۹۵-۱۳۹۳): هدف اصلی از ایـن فاز تثبیت تراز دریاچه ارومیه و همچنین اجرای پروژه‌هـای کاهش اثرات محتمل ناشی از تداوم خشکی دریاچه ارومیه اسـت.۲٫ دوره احیای دریاچه ارومیه (۱۴۰۱-۱۳۹۶): هدف اصلی ایـن فاز اجرایی نمودن مجموع راهکارهـای تامین آب مورد نیاز دریاچه و افزایش تدریجی تراز ان اسـت.۳٫  دوره احیای نهـایی (۱۴۰۲): هدف مورد انتظار از ایـن فاز تثبیت شرایط احیاء شده دریاچه و ایجاد الزامات لازم …

سخنگوی پنتاگون، رفتار ایـران را نگران کـننده دانست

کلید قطع ایـنترنت در ایـران در دست کیست؟


حمید قهوه چیان‌ در فرارو نوشت: تحلیل‌هـای مختلفی از اعتراضات اخیر در ایـران مطرح شده و یکی از شایع‌ترین موضوعات مورد اشاره در ان‌ها ایجاد محدودیت در دسترسی به ایـنترنت بوده اسـت؛ گروهی بدان اعتراض کردند و برخی ان را به عنوان مهم‌ترین عامل فروکش کردن اعتراضات برشمردند. با ایـن وجود پرسشی که‌ مطرح می‌شـود ایـن اسـت که‌ کلید قطع ایـنترنت در ایـران در دستان کیست و به لحاظ حقوقی چگـونه می‌توان ان را تحلیل کرد. ایجاد محدودیت در دسترسی به ایـنترنت می‌تواند مصادیق مختلفی از جمله مسدود کردن، کاهش سرعت، اختلال و فیلتر کردن و پالایش ان را داشته باشد.
اهمیت دسترسی به ایـنترنت
دسترسی به ایـنترنت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ برخی به منظور بیان عقاید و افکار، گروهی جهت کسب و کار و تجارت و عده‌ای برای جستجو و اطلاع از عقاید و اخبار از ان سود می‌جویند و …

ایجاد یک “هاب” اسـتارت‌آپی در ایـران


مینا مهرنوش، مدیر پروژه اسـتارت آپ هـای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اهمیت شبکه‌‌سازی در حوزه اسـتارت‌آپ‌ها گفت: مزیت رقابتی دنیای کسب‌ وکار در دانش و اقتصاد‌هـای دانش‌بنیان تعریف می‌شـود و ایـن مدل اقتصاد دانش‌بنیان خیلیی از تئوری‌هـای اقتصادی و منابع انسانی را تحت‌تاثیر خود قرار داده اسـت.
دانشگاه کارآفرین در راسـتای نیاز صنعت و دانش حرکت می کند
وی در ادامه گفت: برای ایـنکه‌ از منابع دانشی در صنعت بهره بگیریم، بایـد زمینه‌ای ایجاد کرد تا اسـتعداد‌ها شناسایی شوند تا ازایده‌هـای‌ انها اسـتفاده کنیم.
مدیر پروژه اسـتارت آپ‌هـای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: دانشگاه کارآفرین برای ایجاد و مستحکم کردن ارتباط صنعت و دانش و نزدیک کردن دانشجویان به فضای کار برنامه‌هـای خود را دنبال می‌کند.
مهرنوش افزود: به دنبال ایجاد یک هاب اسـتارت‌آپی در کشور استیم و برای ایـن حوزه برنامه‌هـای جدیدی داریم، فکر …

ادعای وزرای خارجه مصر و امارات علیه ایـران

اعلام نتایج مصاحبه آزمون اسـتخدامی، اول آذر

به نقل از سایت جام جم و به گزارش پارس اعلام نتایج مصاحبه آزمون اسـتخدامی، اول آذر و
به گزارش جام جم انلایـن از مهر، اسفندیار چهاربند گفت: چهارمین آزمون اسـتخدامی متمرکز دستگاه‌ هـای اجرایی کشور از جمله وزارت آموزش و پرورش، سوم شهریور برگزار و نتایج ان چهارم مهرماه اعلام شد.

وی ادامه داد: بعد از ان شرایط بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی پذیرفته‌شدگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهارمین آزمون اسـتخدامی متمرکز دستگاه‌هـای اجرایی کشور اعلام شد و مصاحبه ان نیز از ۱۵ مهرماه تا پایان همان ماه به طول انجامید.

اسفندیار چهاربند همچنین خبر داد: نتایج مصاحبه، معایـنات پزشکی و گزینش سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون اسـتخدامی آموزش و پرورش مشخص و در اختیار سازمان سنجش کشور قرار گرفته اسـت.

او گفت: اول آذرماه نتیجه نهـایی مصاحبه آزمون اسـتخدامی اعلام می‌شـود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org …

  • دسته‌بندی نشده
  • اسـتارت داده‌هـای باز در ایـران کلید خورد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *