خانه / دسته‌بندی نشده / هپاتیت آ در بچه ها، راه انتقال و درمان آن‌ به همراه توضیحات

هپاتیت آ در بچه ها، راه انتقال و درمان آن‌ به همراه توضیحات

هپاتیت آ در بچه ها، راه انتقال و درمان آن‌ ، ناقل ویروس هپاتیت ب، درمان ندارد؟ ، معرفی دو داروی جدید درمان هپاتیت C و پیشگیری از سکته ، رونمایی از ۲ داروی درمان هپاتیت C و پیشگیری از سکته‌های قلبی ، درمان هپاتیت ب و آن‌چه باید در مورد این‌ بیماری بدانید. ، برنامه ویژه کنترل هپاتیت C در بین زندانیان/ ۸۰ درصد بیماران ایدزی به هپاتیت C مبتلا هـستند .
این‌ بیماری بسیار شایع است. در کشورهای درحال توسعه کـه تجمع اعضای خانواده زیاد است یا در خانواده‌هایی کـه فقیر هـستند و چند خانواده در یک خانه زندگـی می کنند معمولا ابتلاء خیلی سریع بین آدمها خانواده ایجاد می‌شـود. در این‌ کشورها کسانی کـه به سن سی و پنج سالگی رسیده اند قریب به اتفاق آن‌‌ها این‌ بیماری را …

هپاتیت آ در بچه ها، راه انتقال و درمان آن‌

این‌ بیماری بسیار شایع است. در کشورهای درحال توسعه کـه تجمع اعضای خانواده زیاد است یا در خانواده‌هایی کـه فقیر هـستند و چند خانواده در یک خانه زندگـی می کنند معمولا ابتلاء خیلی سریع بین آدمها خانواده ایجاد می‌شـود. در این‌ کشورها کسانی کـه به سن سی و پنج سالگی رسیده اند قریب به اتفاق آن‌‌ها این‌ بیماری را گرفته اند و خودبخود در برابر این‌ بیماری ایمن شده اند. وقتی شمـا یک بار در زندگـی تان این‌ نوع هپاتیت را بگیرید دیگر آن‌را نمی گیرید. راه انتقال عمده ی آن‌ مدفوعی دهانی است یعنی بیشتر ویروس در هفتـه ی اول با مدفوع دفع می‌شـود و از خوردن آب و موادغذایی آلوده به دیگران سرایت می‌کند.
در فصل تابستان مردم باید از خوردن غذا و سالاد در رستوران های غیر مطمئن خودداری کنند. اگر کارگرانی کـه آب میوه یا سالاد تهیه می کنند بعد از توالت دستهایشان را با آب و صابون نشویند و خودشان در ابتدای ابتلا به این‌ بیماری باشند، ممکن است کـه دیگران را هم مبتلا کنند.
این‌ بیماری بیشتر بچه ها را گرفتار می کند چون آسیب پذیر هـستند و قبلا بیماری را نگرفته اند. از زمانی کـه شخص ویروس را می خورد تا اولین علامت بیماری ایجاد می‌شـود پانزده روز طول می کشد. وجه مشخصه ی آن‌ برای مادران این‌ است کـه بچه در خانه هیچی نمی خورد یعنی بی اشتهایی کامل دارد. گاهی لازم است کـه آن‌‌ها را بستری کنند. گاهی با یرقان است یعنی سفیدی چشم شروع به زرد شدن می کند، ادرار پر رنگ و مدفوع کم رنگ می‌شـود و بچه استفراغ و دل درد دارد و بی اشتهاست. اگر در این‌ مرحله به پزشک مراجعه کنند و آزمایش خون بدهند پزشک تشخیص بیماری هپاتیت ویروسی را می دهد. کل دروه ی بیماری چهار تا شش هفتـه است و بعد خوبخود بهبودی پیدا می کند.
این‌ بیماری مزمن نمی‌شـود و عارضه ای را هم برجا نمی گذارد. این‌ بیماری احیتاج به آن‌تی بیوتیک ندارد و پزشکان سعی می کنند کـه اصلا دارو ندهند. گاهی اگر کسی در خانواده این‌ بیماری را بگیرد به بچه های دیگر خانواده گاماگولوبین تزری می‌کنن تا دفاع بدن آن‌‌ها را بالا برود کـه هپاتیت آ نگیرند. البته با این‌ کار ایمنی موقت است و بعدها ممکن است آن‌‌ها هم مبتلا شوند.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد انتقال درمان راه زایمان طبیعی هپاتیت

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب انتقال و درمان و راه و زایمان و طبیعی و هپاتیت را میخوانید .
بیماری خروسک در نوزادان، علت تا درمان

تفکرات منفی رایج و راه درمان آن‌ها

موارد ساده ای وجود دارد کـه به ما برای رسیدن به شادی کمک کنند. حقیقت این‌ است کـه خود ما در نهایت مسئول آن‌چه ما فکر می کنیم هـستیم (کـه به نوبه خود بر این‌ کـه چگـونه احساس می کنیم تاثیر می گذارد).
به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ داشتن چشم انداز خوش بینانه فقط یک آرمان گرایی نیست. تحقیقات نشان داده است کـه قدرت واقعی در مثبت اندیشی وجود دارد داستن دید مثبت می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهد و باعث کاهش کلسترول و خنثی سازی اثرات مخرب یک تجربه استرس زا باشد.
اما دانستن “آن‌ چیزی کـه برای شمـا خوب است” و “پرداختن به آن‌” دو مفهوم کاملا متفاوت از یکدیگر هـستند به ویژه هنگامی کـه مغز ما ممکن است به طور طبیعی به افکار منفی منحرف شـود.
اگر شمـا کسی هـستید کـه …

اسهال نوزاد چهار ماهه، راه درمان

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: پسرم۴.۵ماهش هـست و وزن زمان تولدش ۳کیلو و وزن فعلیش۷۲۰۰.شیر خودم رو میخوره.مدت ۴روز هـست اسهال شده از یک بچه دیگه گرفته .روز اول تعداد دفعش زیاد ولی مثل همیشه بود رنگش.از روز دوم رنگ مدفوعش تغییر کرد.خیلی ابکی شد. امروز بهش پدی لاکت،شربت کوتریموکسازول دادم ی سی سی.شیرخوب میخوره و گاهی بدنش تب میکنه و قطع میشه.و همچنان مثل قبل بالا میاره شیر.هنوز پزشک جنگم.ولی اون بچه ای کـه پسرم ازش گرفته پزشک رفته و گفته دوره اش۱۰ روزه هـست. بنظر شمـا من باید چیکار کنم؟ پاسخ پزشک علی اصغر حلیمی، متخصص اطفال:شربت پدی لاکت را ادامه دهید، شربت کوتریموکسازول را هم تا دو  و یا سه روز دیگر بیشتر ندهید. اگر حجم اسهال بیشتر شد به پزشک مراجعه کنید ولی اگر حجم اسهال کم شد و بچه سرحال است نگران نباشید.

درمان های خانگی ساده برای رفع تیرگی زانو وآرنج

شناخت افسردگی در دوران یائسگی و راه های درمان آن‌

اغلب زنان در دوران یائسگی افسردگی و تغییرات خلقی را گزارش می کنند. هرچند شواهد قطعی دال بر تاثیر مستقیم یائسگی بر بروز افسردگی و تغییر حالات خلقی در زنان میانسال وجود ندارد با این‌ حال بررسی ها حاکی از این‌ هـستند کـه تغییرات هورمونی و زیستی دردوران یائسگی موجب ایجاد خستگی مفرط و علایم مرتبط با افسردگی می شـود. بانوی شهر در این‌ زمینه شمـا را بیشتر مطلع می سازد.
در سالهای پیش از آخرین دوره قاعدگی، بانوان ممکن است متوجه تغییرات جسمی و روانی مرتبط با دوره یائسگی شوند. این‌ تغییرات تا حدی ناشی از نوسانات تولید هورمون های تخمدان است. زنان مبتلا به علائم شدید روانشناختی قبل از قاعدگی (PMS) و افسردگی پس از زایمان در معرض خطر بیشتر افسردگی در دوران یائسگی هـستند.
افسردگی؛ یعنی تغییر چشمگیر و طولانی مدت در خلق و روحیات شخص کـه با بی میلی، احساس غم، اندوه و بی علاقگی به انجام فعالیت

زایمان طبیعی و اپیدورال چیست؟

زایمان طبیعی و اپیدورال چیست؟
زایمان به روش طبیعی در هر خانمی و در هر سنی متفاوت است اما با انجام برخی توصیه‌ها می‌توان تا جایی کـه ممکن است زایمان را  کم‌دردتر و راحت‌تر کرد.

نکاتی کـه در مورد زایمان طبیعی باید بدانید
گمان نکنید کـه بارداری، زمانی برای خوردن است. قرار نیست شمـا به جای دونفر بخورید بلکـه باید به جای ۱.۱ نفر بخورید. اضافه‌وزن بالا در بارداری، علاوه بر این‌کـه می‌تواند خطر چاقی در کودکتان را بالا ببرد، با پیچیدگی‌های بارداری مانند خطر سزارین در ارتباط است.
زایمان به روش طبیعی در هر خانمی و در هر سنی متفاوت است اما با انجام برخی توصیه‌ها می‌توان تا جایی کـه ممکن است زایمان را  کم‌دردتر و راحت‌تر کرد.
پزشکی انتخاب کنید کـه به او اطمینان داشته باشیدبااین‌کـه هیچ کس بهتر …

  • دسته‌بندی نشده
  • هپاتیت آ در بچه ها، راه انتقال و درمان آن‌


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *